ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Black Cat 73

Регистриран: 27.02.2004
Досег с отвъдното
    #1799014 - 17.06.2007 22:55

Миналият ден гледах док. филм с това заглавие, мисля че по Zone Reality беше, който ме заинтригува и искам да попитам - на някой лично случвало ли се е да се докосне до отвъдното? Ще спрем ли да се боим от смъртта, ако тя всъщност не съществува, което няма как да разберем, докато не ни се случи?...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
Re: Досег с отвъдното
    #1799292 - 18.06.2007 09:48 [Re: Black Cat 73]

Аз лично - не. Но имам познати, които са имали досег. Едната била обявена за клинично мъртва и докато я карали към моргата се върнала към живота.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #1799316 - 18.06.2007 10:12 [Re: Black Cat 73]

Не знам дали е точно по темата,но и мен ме вълнува подобен проблем.Пред очите ми си отидоха много скъпи за мен хора.Сравнително млад човек,не изпитваше никакъв страх от смъртта(въпреки,че никога не е бил вярващ).Очакваше я като неизбежност и край на мъките(говоря за онко-болен)и единственното му съжаление беше,че няма да дочака да види внуци...В същото време майката на същия човек(крайно религиозна),85-годишна заровила почти всичките си близки изпитва панически страх от смъртта...За мен този парадокс е необясним.Или опира до жажда за живот?На всяка цена,какъвто и да е...

--------------------
But she did ask...and well she is special

FindingTheWay
неуморима

#1799339 - 18.06.2007 10:35 [Re: c´est moi]

Точно това по-скоро е въпрос на лична житейска философия. Ама онко-болни, които, като им се постави диагнозата с фатален изход в кратки срокове, всъщност тогава започват да живеят истински. Защото няма какво да губят. И оздравяват...

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

Руми

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #1799496 - 18.06.2007 12:32 [Re: Black Cat 73]

Бил съм в кома 10 денонощия и през това време видях туй-онуй, макар и не стандартния "тунел".

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #1799760 - 18.06.2007 17:32 [Re: FindingTheWay]

Каква житейска философия?Човека за когото говорех беше най-жизнения,весел,усмихнат човек когото познавах...Влюбен в живота,в хората...И изгасна пред погледа ми за 6 месеца...Без упрек,без страх,само с пожеланието да разкажа на внуците му за него...
А въпросното баби цял живот е мрънкало,а сега се чуди ако нещо се случи с мен кой щял да я гледа
Нямам обяснение защо човек който вярва,че ще се срещне с близките си(религиозна е),изживял е живота си,няма незавършени дела изпитва такъв див ужас само при мисълта за собственната си смърт.Лично аз съм се сблъсквала няколко пъти със смъртта и знам ,че каквото има да се случи,ще се случи независимо от желанията ни...И че се умира само веднъж...

--------------------
But she did ask...and well she is special

FindingTheWay
неуморима

#1800017 - 18.06.2007 21:28 [Re: c´est moi]

отново повтарям, това си е житейска философия, оценка на личния живот...

--------------------
Питагор

Руми

XARA
неориентиран

Регистриран: 19.06.2007
    #1800378 - 19.06.2007 08:50 [Re: Светозар*]

интересно ми е эащото, по принцип не вярвам много че има нещо след смърта, но ми се случи нещо много страно: вапреки че бях сама -много ясно чух да ме вика някой по име, женски глас на два пъти..... За да не помисля, че полудявам - започвам да си мисляр че може би има нещо......

master666

Регистриран: 02.03.2006
    #1805833 - 23.06.2007 01:35 [Re: Black Cat 73]

Смъртта не може да се усети, за да имаш времето да се уплашиш от нея.Връхлита те и те праща в безвремието за време, което не познава никой.Толкова е кратък този миг, че теоритически отсъства в познатите измерения..Границата..Всички останали състояния на безсъзнание, кома, клинична смърт и ала бала съпътстващи смъртта са фикцията в която имаш време все още да се страхуваш всъщност.Или не.Но има и друго - тъй като всеки умира в живота си бавно, естествен процес, страхът не е толкова рязко изразен, но по скоро подсъзнателен в общия случай, други изправени на "прага" на смъртта имат усещането за нещо съвсем реално настъпващо, близко и очакването е съвсем реално, осъзнавайки, че всеки следващ миг ти е последен, тогава и страхът е по осезателен в тези състояния.И тогава сетивата се събуждат истински за пръв и последен път.Но самата смърт реално не се усеща.Нито пък се преживява. Това е проблема, че всеки очаква да усети смъртта си като еди какво си.Тоест допуска някакво изживяване на състоянието, а то не съществува.Дори не се разбира какво се е случило.Схващането, че смъртта е част от живота е погрешно.Нямат нищо общо. Ако имаше изживяване на смъртта или някакво състояние в самата нея -темата нямаше да е актуална.Природата си знае работата.Спокойно.И още няма по безсмислена тема от темата за смъртта.Чисто физиологично, няма полза да се мисли за нея.Факт.Остава само езотериката и религията.А там смъртта може да е всичко, което също обезсмисля темата.

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #1806274 - 23.06.2007 17:55 [Re: Black Cat 73]

Съпругът ми почина след 13-дневна борба за живот.Не беше онкоболен.Автомобилна катстрофа.След седмица трябваше да навърши 47.Питам се дали е съзнавал какво му се е случило, какво му се случва и дали е изпитвал страх.Много други въпроси си задавам, но те не са по темата.
Моята баба е родена 1917 година.Т.е. тази година навърши 90 и трябва да ви кажа, че не се спира да си боде нещо из градината и не иска да почива по никакъв начин.Непрекъснато е в движение. Да ми е жива и здрава.Казва, че ако легне да почива и щяла да умре.Наистина е нагласа на психиката.Нямам представа какво е .

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 14505

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.211 seconds in which 0.196 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.