ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Guitar
луд

Регистриран: 12.10.2007
Re: Досег с отвъдното
    #1925162 - 18.10.2007 17:54 [Re: Black Cat 73]

медитация !
А филмът е реализация - дори не е и същото

--------------------
..тогава всеки календар се оказа неточен ..

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
weisse_hexe
неориентиран

Регистриран: 27.01.2008
От: Denver, USA
    #2060503 - 16.03.2008 18:48 [Re: c´est moi]

Аз много се притеснявам, че бих могла да се превърна като тази 85 годишна бабичка , която е изживяла живота си и въпреки всичко я е страх от смъртта. Имах неприятни преживявания, при което реших да отида на врачка , която ми каза,че ще живея най-малко 85 години (нещо, за което не съм я питала). Това ме депресира ,защото аз не искам да знам колко дълго ще живея иначе всичко се обезмисля, правя си сметка за много неща в живота, но дали 58 години, които ми остават ще са достатъчни ) Много се депресирах и започнах да се замислям за това какъв е смисълът на живота. Има ли нещо след това, препраждаме ли се или се случва всичко това, което е описано в Библията (т.е. разпределят ни за Рая или Ада). И понеже аз съм човек, който винаги се съмнява в нещо изпаднах е депресия. Започнах и да размишлявам, какъв би бил смисълът ако след като си отидем от този свят нищо няма, в такъв случай желанието да имаш деца е чисто егоистично, защото по този начин ние му подаряваме смъртта реално. както и да е , май малко съм офтопик, съжалявам.Лично аз не съм имала преживявания с доксване с отвъдното, но майка ми ми каза какво се е случило с нея.
Баба ми почина преди няколко години и след погребението майка се прибрала и вечерта си легнала, но не могла да заспаи и както си лежала, усетила някакъв полъх , някой да я гали нежно по лицето. тя сестреснала и станала и запалила лампата, проверила, дали врати , прозорци са затворени , а те били. Послед разбрах ,ч баба ми е починала в тази стая. Незнам дали е била баба ми или някой ангел, но определено има нещо.

Импулса
любопитен

Регистриран: 25.02.2008
От: Горно Камарци
    #2068965 - 26.03.2008 14:07 [Re: Black Cat 73]

Аз имам не малко опит в тази насока. Минавал съм през светлинния тунел! Понякога виждам нашите близки, когато ходим на грабища. Знам как може да се научи да ги вижда човек. Аз нямам страх от смъртта, защото знам какво представлява и какво изживява човек тогава. Имам опит и с това какво се случва с умрелите непосредствено след смъртта. Имам опит и в неща свързани с преражданията, но не знам с какво да започна. Ако някой се интересува от нещо по-конкретно мога да споделя неща които съм изживял в тази област и са ми се случвали.

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #2069076 - 26.03.2008 15:56 [Re: Импулса]

На мен ще ми бъде интересно да сравня с теоретичните постановки твоите впечатления относно това, какво се случва с умрелите непосредствено след смъртта, както и относно преражданията.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2069232 - 26.03.2008 17:41 [Re: Импулса]

Би било интересно да споделиш пове4е, след като имаш не малък опит. Например..., запо4ни от смъртта:
Кога то4но ти се слу4и - умря; от какво то4но - при4ината за смъртта и последвалите "преживелици" до самото ти завръщане сред "живите" тук и сега?

ПП: да се има в предвид, 4е говорим за смърт, а не за кома, медитация или състояние под влияние на някакъв вид хипноза или сън.

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Редактирано от Erosaria (26.03.2008 17:43)

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2069757 - 27.03.2008 10:51 [Re: Импулса]

Цитат:

Аз имам не малко опит в тази насока. Минавал съм през светлинния тунел! Понякога виждам нашите близки, когато ходим на грабища. Знам как може да се научи да ги вижда човек. Аз нямам страх от смъртта, защото знам какво представлява и какво изживява човек тогава. Имам опит и с това какво се случва с умрелите непосредствено след смъртта. Имам опит и в неща свързани с преражданията, но не знам с какво да започна. Ако някой се интересува от нещо по-конкретно мога да споделя неща които съм изживял в тази област и са ми се случвали.

Не се съмнявам в написаното от теб, даже, напротив, направо ме заинтригува с твоите изживявания. Искрено се надявам сега да си добре и ако няма да ти много тежко да споделиш какво е усещането.Обстоятелствата, при които си изпаднал в това състояние и всичко, което си спомняш.

Ако няма да те натовари, разбира се.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Редактирано от mysteria (27.03.2008 10:52)

Импулса
любопитен

#2069772 - 27.03.2008 11:12 [Re: Светозар*]

Ще започна малко от далеч, че да може да бъда колкото може по-добре разбран! Няма да Ви кажа всичко, защото това ще ви обърка. Само някои неща, за да добиете по-вярна представа!

Първо: Какво представлява страхът от смъртта?
Това е биологично дадено чувство, което активира центъра на отрицателни емоции, за да се запази човек по-дълго време жив! Когато се задейства, то активира целият мозък на човек и го мобилизира да действа!

След като умре човек остава душата. Тя е много фино тяло (енергия), която населява отвъдното. Обикновено хората не могат да виждат душите, освен ако това не им е „дадено” или получено в резултат от прилагането на духовна практика.

Имаме няколко вида умиране:
1. Ако смъртта е бърза. Например смърт при взрив, катастрофа и др. кратки събития. Тогава душата се прехвърля веднага в отвъдното и си спестява отрицателните емоции свързани с умирането. Това е добре пресъздадено в един клип на Графа, когато вижда тялото си след катастрофа, опитва да спре линейката, а тя преминава през него. Първоначално човек може и да не разбере, че умрял и само това, че не може да вземе нещата го навежда на мисълта, че вече не жив.
2. Ако смъртта е бавна и човек не е много стар. Той се плаши от нея и натрупва отрицателни емоции. Така почина баща ми. Той беше болен от рак на белите дробове и почина на 42г. възраст. Отрицателните емоции са високи защото все още търсиш връщане назад. Ако се предадеш, както стана с баща ми, то приемаш смъртта по-лесно и спокойно. Това е и причината да се прави опрощаване на греховете от духовно лице и това помага много ако си религиозен.
3. Ако смъртта е резултат от дълбока старост. Тогава поради това, че жизнените функции намаляват, енцефалограмата на буден човек намалява до 8 херца (а нормално е 12 херца), то се „отваря третото око” и човек започва да вижда умрелите. Тогава той се успокоява. Такъв случай видях разказан от Йордан Радичков за дядо му. Това е и най-естественият и добър начин човек да премине отвъд.

Как става преминаването?
Отначало започва човек да не усеща крайниците си, торса, да не вижда, да не чува и попада в една тъмница. Това много прилича на заспиването! И там човек загубва сетивността си, но в съня си няма воля и не може да управлява нищо! При умирането след това се появява светлина и той е в отвъдното. Там той има своя воля и желания. Най-често го посрещат неговите близки и го успокояват, ако е много разтревожен и объркан.
Нещо и за мен. В резултат на духовна практика аз „отворих” третото око. Когато отидем с жената на гробища „виждам” близките си понякога когато и те са там. Моят вуйчо почина от рак. Преди това заради тромб му ампутираха крака над коляното. Когато почина отидохме с жената да го видим и да поднесем съболезнованията си. Тялото му лежеше в ковчега, а той(душата му) стоеше на отстрани на двата си крака. Там само с помощта на мисълта можеш да коригираш тялото си, да го подмладиш и др.

Вътре в човек има не само душа, но и дух – много по фина енергия, която е безформена за разлика от душата. Той има други сетива и живее в божествения свят. Там времето е статика и минало, настояще и бъдеще са като на длан. Можеш с един поглед да обхванеш цял живот от раждането до смъртта. Така духът воден от кармата си избира ново прераждане и се завръща отново в нашия свят, за да натрупа още опит със следващото тяло. Там се ражда бебе и започва чрез сетивата си да сканира света от настояще към бъдеще. Така се живее в света на времето – нашия свят.
Ето и моят опит. В резултат на използване на духовни практики аз започнах да виждам преражданията на хората, но не разгънати във времето, а чрез погледа на духа. Това става почти мигновено – за 2-3 секунди. Познавам много хора с малко прераждания и с много – такива в които има стар дух. Знам вече как влияят броят на преражданията върху възприятията на човек, но за това друг път.

Legion_666_
Нерегистриран

#2069779 - 27.03.2008 11:19 [Re: Импулса]

Цитат:

В резултат на използване на духовни практики аз започнах да виждам преражданията на хората, но не разгънати във времето, а чрез погледа на духа. Това става почти мигновено – за 2-3 секунди. Познавам много хора с малко прераждания и с много – такива в които има стар дух.

Я сега кажи 2-3 секунди след като прочетеш това, що за дух е моят.

Импулса
любопитен

#2069784 - 27.03.2008 11:26 [Re: Erosaria]

Като аз, така и всеки човек е умирал достатъчно много пъти. Ти също не правиш изключение. Природата е направила така обаче, че човек да не си спомня предишните прераждания за да започне новия живот "на чисто". Спомените за предишни прераждания пречат на човек да формира нова пълноценна душа.

Има духовни практики, които могат да накарат твоето съзнание да обърне потока на времето и ти да сканираш твоя живот на обратно връщайки се към раждането, периода преди раждането, смъртта на тялото от предишен живот и т.н.

Може да се използва регресивна хипноза, да те върнат към предишен живот, да запишат твоят разказ за това, което "виждаш" и после да го чуеш. Това се прави в София доколкото ми е известно.

Импулса
любопитен

#2069796 - 27.03.2008 11:38 [Re: ]

Начинът по който го виждам духа изисква да погледна човек в очите и той в този момент да не мисли. Обикновено човек непрекъснато мисли за съжаление. Но когато се движа по улиците и ни се срещнат погледите с някой, тогава той не мисли, "отваря се навътре" и аз се добирам до тази информация.

Ще ти разкажа един случай. Вървим с жената и се разминаваме с едно хлапе на около 4 години. Поглждаме се, усмихвам му се и то ми отвъща. Веднага сръгвам жената с лакет и и' казвам "Виж, виж това хлапе е с много прераждания! В него има стар дух!"

За теб сега не мога да кажа нищо по обясними причини. Ако прочета нещо по-дълго от твоите писания, можа да ти кажа приблизително - съдейки опосредствено.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 16057

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.