ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Legion_666_
Нерегистриран

Re: Досег с отвъдното
    #2069808 - 27.03.2008 11:55 [Re: Импулса]

Цитат:

Може да се използва регресивна хипноза

Сега те питам сериозно. Осъзнаваш ли колко точно можеш да навредиш с некомпетентността си? Ти не разбираш например от хипноза.

Не е коректно хора, които не са психолози, не са психиатри, нито са лекари някакви, да хипнотизират или да препоръчват хипноза. Ти кой си, че препоръчваш регресивна хипноза, питам те?

Но в момента в тази държава няма контрол и много хора буквално си съсипват здравето, попадайки при самоуки баш хипнотизатори, надъхани от литература за хипнозата, за която професионалното ми мнение (на психолог) е, че трябва да бъде ИЗГОРЕНА като опасна, на които самоуки хипнотизатори не им пука какво причиняват и колко вредят с некомпетентността си.

-------------
Пишеш с огромното самочувствие на разбирач обаче. Знаеш ли какво точно може да се случи на човек, който е допуснал некомпетентно хипнотизиране? Знаеш ли какво е ПЪЛНА АМНЕЗИЯ? Е, това е само едно от нещата, които може да се случат. Искаш ли нещо такова да се случи на някой и да тежи на съвестта ти, с тези съвети, които даваш?

Предлагам ти да прекратиш обясненията си преди някой да е пострадал.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2069811 - 27.03.2008 12:01 [Re: Импулса]

Цитат:

Начинът по който го виждам духа изисква да погледна човек в очите и той в този момент да не мисли. Обикновено човек непрекъснато мисли за съжаление. Но когато се движа по улиците и ни се срещнат погледите с някой, тогава той не мисли, "отваря се навътре" и аз се добирам до тази информация.

Ще ти разкажа един случай. Вървим с жената и се разминаваме с едно хлапе на около 4 години. Поглждаме се, усмихвам му се и то ми отвъща. Веднага сръгвам жената с лакет и и' казвам "Виж, виж това хлапе е с много прераждания! В него има стар дух!"

За теб сега не мога да кажа нищо по обясними причини. Ако прочета нещо по-дълго от твоите писания, можа да ти кажа приблизително - съдейки опосредствено.

Ми по тази логика и аз мога да кажа на дъщеря си " виж,виж колко мръсно пране виси на терасата на комшиите!"

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Импулса
любопитен

Регистриран: 25.02.2008
От: Горно Камарци
    #2069860 - 27.03.2008 13:05 [Re: mysteria]

О! Изобщо не ме товари и ти благодаря за загрижеността! Много мило от твоя страна!

Сега нещо и за преминаването през светлинния тунел. Това изживяване се случва когато човек умира по-бавно и е процесът на отваряне на „третото око”. То се случва и с всеки човек когато заспива, но той не го вижда защото тогава е тъмната „дупка”. Когато заспи човек, започва да се подрежда дясното полукълбо на мозъка му, където е интуицията, и чрез интерфейс от 200 мил. аксона се задейства лявото полукълбо, където се активират сънищата. Това е доказано опитно! Тогава може да се осъществи и контакт с друга душа, например на близък човек. Можеш да видиш бъдещето, както се случи с мен и др. В йога имат духовна практика наречена йога на съня. Там човек може съзнателно да навлезе в съня и да остане с воля!

Преди години ми попадна книгата „Излизане извън тялото” на Робърт Монро. С него започнали да се случват странни неща и той тръгнал по психолози. Оказало се че нищо му няма. Веднъж той се оказал извън тялото си. По-късно добил опит и като видел нещо извън тялото си (в града) той ставал, записвал си, обувал панталоните и отивал на място да се увери лично! Той постъпвал много прагматично, което много ми допадна. Споделих с колегите си. Един от тях ми каза, че когато го оперирали, той през цялото време „наблюдавал” от нивото на лампата себе си и докторите. Когато излязъл от упойка споделил с доктора, а той му казал: „ Не се притеснявай! Не си единствен!”

Започнах да опитвам и аз да направя това и един ден … то се случи! Станах през нощта да отида до тоалетната. На връщане вървя и само, че не съм заспал прав! Легнах и усетих как се отнасям в страната на сънищата. В последния момент задържах съзнанието си активно и „видях” тунела. В началото това бяха разпръснати светещи прекъснати линии сочещи в една точка пред мен. След това се втурнах напред към тази точка те се огънаха и се образува тунел в който се движех с бясна скорост, след това те се разтвориха и аз започнах да виждам всичко в стаята без да си отварям очите! Всички предмети сякаш бяха направени светещ материал, подобно на фосфора който слагат по стрелките на часовник, но с бяла светлина. Сърцето започна да бие лудо! Трябваше да направя следващата крачка! Да се извъртя на страни и да изляза извън тялото. В този момент жената се обърна рязко и „магията” се развали! „Окото” се затвори. Опитвах пак, но не можах да го повторя.

По-късно приложих една духовна практика и окото отново се отвори! Това позволи вече да виждам и мъртвите. Тогава става смесица между двата образа от очите и от третото око. Сякаш гледаш през стъкло на което се вижда отразен екрана на телевизора! Когато го използвам често образът от „третото” око става по-ясен. Когато не го използвам – постепенно образът избледнява и престава да го виждам.

Импулса
любопитен

#2069882 - 27.03.2008 13:21 [Re: ]

Аз не мога да хипнотизирам и не съм се подлагал на хипноза. В САШ миналия век на медиците са преподавали хипноза. В междучасието студентите хипнотизирали свой колега и един му казал на шега "Умри!" Но хипнотизираният го изпълнил буквално! Умрял! От тогава има при тях закон забраняващ любители да правят хипноза!

Аз не препоръчвам нищо! Просто споделям моите изживявания!

Даже още нещо, което е опасно! Ако се използва медитация без ръководство на учител, е възможно също да се достигне до смърт!

Със забрани за съжаление не е достатъчно ефективно! Можеш да сложиш табелка "Тук е забранено къпането!" Но все ще се намери някой ербап, който да пробва!

Даже кухненският нож може да се окаже средство с което да убиеш човек! Но никой не забранява използването му!

Аз нищо не препоръчвам! Само споделям моите изживявания и разбирания. Не държа някой да ме следва!

Legion_666_
Нерегистриран

#2069888 - 27.03.2008 13:26 [Re: Импулса]

Като не разбираш от хипноза, защо с такава увереност си написал:

Цитат:

Може да се използва регресивна хипноза

Аз пък не съм на едно мнение с теб, а на мен това ми е влизащо в работата. Регресивната хипноза не връща в минали животи.

Импулса
любопитен

#2069891 - 27.03.2008 13:29 [Re: mysteria]

Логиката идва после! Първо са изживяванията, усещанията! Когато човек не е имал изживяване - той търси обяснение с логика! Затова духовните учители казват: "Истината не може да се предаде от човек на човек! Тя е лично изживяване!" Ако наистина имаш желание да разбереш, то ти пожелавам да ти се случи и на теб!

Не трябваше толкова много май да Ви казвам! Това е твърде необичайно и ме е променяло с години! Наивно е да си мисля, че ще ме разберете!

Legion_666_
Нерегистриран

#2069897 - 27.03.2008 13:35 [Re: Импулса]

Цитат:

С него започнали да се случват странни неща и той тръгнал по психолози. Оказало се че нищо му няма.

Или е ходил Монро, но не на психолог, а на психиатър, подобно на бай Ангел Пророка. Да... А то и на бай Ангел Пророка нищо му няма- логическата мисъл му я няма, връзката с реалността му я няма и т.н.

Импулса
любопитен

#2069898 - 27.03.2008 13:35 [Re: ]

Уважавам твоето нение! За да кажа това аз съм ползвал литература и то не една. Това е информация втора ръка и аз не съм го правил! Има доста такива случаи които са описани и си мисля, че не е нещо особено и необичайно на фона на това което съм изживял! Имайте още едно на ум! Аз не всичко Ви разказвам!

Legion_666_
Нерегистриран

#2069899 - 27.03.2008 13:37 [Re: Импулса]

Цитат:

Това е твърде необичайно и ме е променяло с години!

Значи не трябва повече да отлагаш посещението при психиатъра.

Импулса
любопитен

#2069901 - 27.03.2008 13:39 [Re: ]

Този човек е много уважаван в Америка и е още жив! Притежател е на големи телевизионни и радио компании. Има институт на негово име и там тези феномени са потвърдени и с много други хора!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 16050

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.221 seconds in which 0.213 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.