ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
Re: Досег с отвъдното
    #2070146 - 27.03.2008 17:38 [Re: Импулса]

Цитат:

Като аз, така и всеки човек е умирал достатъчно много пъти. Ти също не правиш изключение. Природата е направила така обаче, че човек да не си спомня предишните прераждания за да започне новия живот "на чисто". Спомените за предишни прераждания пречат на човек да формира нова пълноценна душа.

Има духовни практики, които могат да накарат твоето съзнание да обърне потока на времето и ти да сканираш твоя живот на обратно връщайки се към раждането, периода преди раждането, смъртта на тялото от предишен живот и т.н.

Може да се използва регресивна хипноза, да те върнат към предишен живот, да запишат твоят разказ за това, което "виждаш" и после да го чуеш. Това се прави в София доколкото ми е известно.

Затова в моят предишен пост, ти поставих конкретен пример и въпроси..., като споменах, 4е умирането няма нищо общо с комата, с медитацията, нито със сънищата или каквато и да било хипноза, както и така наре4еното от Монро "излизане от тялото". Каквото и да си правил от горе изброените и през каквито и тунели да си минавал, не мога да го нарека нито смърт, нито досег с отвъдното, имайки предвид пътят на душата след физи4еската й смърт. Ако нари4аш "досег с отвъдното" връзката на душата ти с Духа, който ти е показал това онова съм съгласна, но тези двете заедно (душата и Духа) никога не са прекъсвали връзката си с тялото ти, засега поне - с това, което обитаваш в момента и това ще ре4е, 4е "смърт" все още не си преживял в този си земен живот и не би могъл нито да разбереш, нито да коментираш. Това се отнася за всеки един от нас - тук и сега.
А дали Духът ти обитава или е обитавал други тела и има или е имал връзка с други души във физи4еския свят е съвсем друг въпрос и тема на разговор.
Мъртвите, които си видял и си познавал приживе, според мен са души, които или не са се простили, отказали напълно от спомените си, от последният си земен живот, като 4увствата (най-ве4е мъката) на близките им ги задържа все още, или съзнанието им остава блокирано на по-ниските енергийни нива, поради незавършен у4ебен етап от развитието (растежа) им. Донякъде... и твоята мисъл предизвиква срещата ти с тях, като разбира се желанието за връзката е двустранна. Мисля, 4е ме разбираш какво то4но искам да ти кажа.
Отварянето на така наре4еното "трето око" може да се постигне самостоятелно или 4рез външна намеса, но ти не би трябвало да надни4аш във всяка открехната врати4ка по Пътя си, както в слу4ая с детето на улицата. Нещата не само се слу4ват, но могат и да се предизвикват, както и да се контролират. И мисля, 4е би било редно да познаваме духовните закони, преди да се ползваме от услугите на по-фините енергии...
Многото литература или техники, за мен не озна4ават непременно много високо познание на живота в духовен план...
Колкото пове4е обръщаме внимание на материалното, толкова съзнанието ни е заето все пове4е с илюзии и по-забавен е духовният ни растеж.
Благодаря ти за куража да споделиш, макар и малка 4аст от преживяванията си тук, във форума.
Успех по Пътя

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #2070165 - 27.03.2008 18:09 [Re: Erosaria]

Цитат:

И мисля, 4е би било редно да познаваме духовните закони, преди да се ползваме от услугите на по-фините енергии...

Съгласен! Казано по-подробно, смятам, че човек не бива да развива чрез разни упражнения паранормални способности (и да се занимава с ритуална магия), преди да е достигнал определено ниво на духовно и морално развитие - защото иначе може да злоупотреби с тях за егоистични цели. Когато "отгоре" преценят, че такова ниво е достигнато и/или че евентуалната лоша карма е изчистена напълно, ще му ги спуснат наготово. Разбира се, не направо максималните, но поне някакви начални, които да доразвива - вече под контрола на когото трябва.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2070256 - 27.03.2008 19:52 [Re: Импулса]

Цитат:

3. Ако смъртта е резултат от дълбока старост. Тогава поради това, че жизнените функции намаляват, енцефалограмата на буден човек намалява до 8 херца (а нормално е 12 херца), то се „отваря третото око” и човек започва да вижда умрелите. Тогава той се успокоява. Такъв случай видях разказан от Йордан Радичков за дядо му. Това е и най-естественият и добър начин човек да премине отвъд.

Не знам тези изводи ваши наблюдения ли са или цитирате някого ,но
подобно нещо се случва с моя близка.Тя е доста възрастна,но от две три години забелязах,че проявява форми на
доста силно изразено ясновидство,както започна да
развива и лечителски способности.

--------------------
Истината е за всички!

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #2070277 - 27.03.2008 20:14 [Re: Импулса]

Цитат:

В този момент жената се обърна рязко и „магията” се развали!

Язък!

Това ми звучи доста познато:
"Тъкмо да и го вкарам и тя не дойде".

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2070303 - 27.03.2008 20:51 [Re: ]

Цитат:

И не се отваря, затваря, нито се гледа с тази жлеза.

Ужасни сте!

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2070308 - 27.03.2008 20:55 [Re: anastasius ІІ]

Цитат:

Язък!

Това ми звучи доста познато:
"Тъкмо да и го вкарам и тя не дойде".

--------------------
Истината е за всички!

Ich

Регистриран: 06.01.2008
Третото око
    #2070332 - 27.03.2008 21:34 [Re: Дзвер]

Цитат:

Цитат:

И не се отваря, затваря, нито се гледа с тази жлеза.

Ужасни сте!

Да, всъщност какво е това "трето" око?

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: Третото око
    #2070338 - 27.03.2008 21:50 [Re: Ich]

Трето око се използва като поетичен символ на ясновидските способности. Съответства на междувеждната чакра или центъра Аджна в етерния двойник (чието физическо съответствие пък е епифизата).

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2070569 - 28.03.2008 09:37 [Re: Импулса]

Цитат:

Може да се използва регресивна хипноза, да те върнат към предишен живот, да запишат твоят разказ за това, което "виждаш" и после да го чуеш.

Не препоръчвайте методи опасни за здравето .Човек преди всичко трябва да се стреми да постигне високо духовно ниво ,да опознае добре себе си,да надмогне Его-то си .
Хипнозата не е път за себеопознаване,нито панацея. Още повече,че практикувана от неподготвени или шарлатани може да причини огромни вреди.

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
    #2070720 - 28.03.2008 12:16 [Re: Ellia]

Цитат:

Не препоръчвайте методи опасни за здравето .Човек преди всичко трябва да се стреми да постигне високо духовно ниво ,да опознае добре себе си,да надмогне Его-то си .
Хипнозата не е път за себеопознаване,нито панацея.
Още повече,че практикувана от неподготвени или шарлатани може да причини огромни вреди.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 16083

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.