ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Black Cat 73

Регистриран: 27.02.2004
Досег с отвъдното
    #1799014 - 17.06.2007 22:55

Миналият ден гледах док. филм с това заглавие, мисля че по Zone Reality беше, който ме заинтригува и искам да попитам - на някой лично случвало ли се е да се докосне до отвъдното? Ще спрем ли да се боим от смъртта, ако тя всъщност не съществува, което няма как да разберем, докато не ни се случи?...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
Re: Досег с отвъдното
    #1799292 - 18.06.2007 09:48 [Re: Black Cat 73]

Аз лично - не. Но имам познати, които са имали досег. Едната била обявена за клинично мъртва и докато я карали към моргата се върнала към живота.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #1799316 - 18.06.2007 10:12 [Re: Black Cat 73]

Не знам дали е точно по темата,но и мен ме вълнува подобен проблем.Пред очите ми си отидоха много скъпи за мен хора.Сравнително млад човек,не изпитваше никакъв страх от смъртта(въпреки,че никога не е бил вярващ).Очакваше я като неизбежност и край на мъките(говоря за онко-болен)и единственното му съжаление беше,че няма да дочака да види внуци...В същото време майката на същия човек(крайно религиозна),85-годишна заровила почти всичките си близки изпитва панически страх от смъртта...За мен този парадокс е необясним.Или опира до жажда за живот?На всяка цена,какъвто и да е...

--------------------
But she did ask...and well she is special

FindingTheWay
неуморима

#1799339 - 18.06.2007 10:35 [Re: c´est moi]

Точно това по-скоро е въпрос на лична житейска философия. Ама онко-болни, които, като им се постави диагнозата с фатален изход в кратки срокове, всъщност тогава започват да живеят истински. Защото няма какво да губят. И оздравяват...

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

Руми

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #1799496 - 18.06.2007 12:32 [Re: Black Cat 73]

Бил съм в кома 10 денонощия и през това време видях туй-онуй, макар и не стандартния "тунел".

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #1799760 - 18.06.2007 17:32 [Re: FindingTheWay]

Каква житейска философия?Човека за когото говорех беше най-жизнения,весел,усмихнат човек когото познавах...Влюбен в живота,в хората...И изгасна пред погледа ми за 6 месеца...Без упрек,без страх,само с пожеланието да разкажа на внуците му за него...
А въпросното баби цял живот е мрънкало,а сега се чуди ако нещо се случи с мен кой щял да я гледа
Нямам обяснение защо човек който вярва,че ще се срещне с близките си(религиозна е),изживял е живота си,няма незавършени дела изпитва такъв див ужас само при мисълта за собственната си смърт.Лично аз съм се сблъсквала няколко пъти със смъртта и знам ,че каквото има да се случи,ще се случи независимо от желанията ни...И че се умира само веднъж...

--------------------
But she did ask...and well she is special

FindingTheWay
неуморима

#1800017 - 18.06.2007 21:28 [Re: c´est moi]

отново повтарям, това си е житейска философия, оценка на личния живот...

--------------------
Питагор

Руми

XARA
неориентиран

Регистриран: 19.06.2007
    #1800378 - 19.06.2007 08:50 [Re: Светозар*]

интересно ми е эащото, по принцип не вярвам много че има нещо след смърта, но ми се случи нещо много страно: вапреки че бях сама -много ясно чух да ме вика някой по име, женски глас на два пъти..... За да не помисля, че полудявам - започвам да си мисляр че може би има нещо......

master666

Регистриран: 02.03.2006
    #1805833 - 23.06.2007 01:35 [Re: Black Cat 73]

Смъртта не може да се усети, за да имаш времето да се уплашиш от нея.Връхлита те и те праща в безвремието за време, което не познава никой.Толкова е кратък този миг, че теоритически отсъства в познатите измерения..Границата..Всички останали състояния на безсъзнание, кома, клинична смърт и ала бала съпътстващи смъртта са фикцията в която имаш време все още да се страхуваш всъщност.Или не.Но има и друго - тъй като всеки умира в живота си бавно, естествен процес, страхът не е толкова рязко изразен, но по скоро подсъзнателен в общия случай, други изправени на "прага" на смъртта имат усещането за нещо съвсем реално настъпващо, близко и очакването е съвсем реално, осъзнавайки, че всеки следващ миг ти е последен, тогава и страхът е по осезателен в тези състояния.И тогава сетивата се събуждат истински за пръв и последен път.Но самата смърт реално не се усеща.Нито пък се преживява. Това е проблема, че всеки очаква да усети смъртта си като еди какво си.Тоест допуска някакво изживяване на състоянието, а то не съществува.Дори не се разбира какво се е случило.Схващането, че смъртта е част от живота е погрешно.Нямат нищо общо. Ако имаше изживяване на смъртта или някакво състояние в самата нея -темата нямаше да е актуална.Природата си знае работата.Спокойно.И още няма по безсмислена тема от темата за смъртта.Чисто физиологично, няма полза да се мисли за нея.Факт.Остава само езотериката и религията.А там смъртта може да е всичко, което също обезсмисля темата.

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #1806274 - 23.06.2007 17:55 [Re: Black Cat 73]

Съпругът ми почина след 13-дневна борба за живот.Не беше онкоболен.Автомобилна катстрофа.След седмица трябваше да навърши 47.Питам се дали е съзнавал какво му се е случило, какво му се случва и дали е изпитвал страх.Много други въпроси си задавам, но те не са по темата.
Моята баба е родена 1917 година.Т.е. тази година навърши 90 и трябва да ви кажа, че не се спира да си боде нещо из градината и не иска да почива по никакъв начин.Непрекъснато е в движение. Да ми е жива и здрава.Казва, че ако легне да почива и щяла да умре.Наистина е нагласа на психиката.Нямам представа какво е .

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #1810274 - 27.06.2007 12:22 [Re: Black Cat 73]

Аз лично не съм имала пряк контакт с другия свят, слава богу.
Но когато братът на бившия ми приятел загина при катастрофа, доста време след това го сънувах и все нещо ми обясняваше. Спомням си и досега един сън, как ми показва къде живее сега- беше много странно, нещо като друга планета, където земята беше леко червеникава и къщите бяха като купчина на мравуняк, но много висок и в тях живееха душите.
Абсолютна фантастика ми се струваше и все още. Обаче седмици след това попаднах в едни вестници на картина, която показваше нещото абсолютно от съня ми, а съм сигурна че никога преди това не бях виждала тази картинка.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Dark_Nightmare
сянка
**

Регистриран: 11.02.2007
От: света на сънищата
    #1811464 - 28.06.2007 05:19 [Re: Black Cat 73]

Някои от мненията ме напушват на смях, но иначе темата си я бива.
Хубаво е да си мислиш за смъртта.
Трябва да се подготвиш за онзи момент, колкото и далече да е.

Иначе бил съм на крачка от смърт или по-лошо - осакатяване.
И не само веднъж.

Случва се бързо, след това случката не ти прави впечатление.
Можеше и да ме достигне онзи момент в буйна младост, но не ме достигна.

--------------------
Огледайте се и си задайте въпроса съвършен ли е светът.
"По плодовете им ще ги познаете" - може ли съвършеният художник да нарисува толкова несъвършена картина?

Редактирано от REPTILOID (28.06.2007 05:20)

Eses
Ентусиаст

Регистриран: 08.03.2005
    #1811883 - 28.06.2007 13:31 [Re: Светозар*]

Разкажи повече моля те,какво си видял.
А по темата, аз се страхувах неистово 2 години от смърта,стигах до задушаване от страх,ходих и на лекар,с много четене ,малко антидепресанти и едно обучение сега мога да заявя че не се страхувам от смърта или поне се страхувам здравословно. Стигнах до идеята че смърта не е плашеща ,защото след като умреш независимо има ли живот или няма теб вече няма да те има и няма да ти пука естествено.Страшното е самия страх от смърта.С него по трудно се бори човек,защото е чувство а не причина.Но все пак мога да се похваля че не се страхувам. Майка ми преди 5 дни е била клинично мъртва 20 мин. нищо не е видяла или поне не си спомня,но тя беше много опоена и надрусана с морфин.Аз сблъсък с отвъдното не съм имала,освен че често сънувам мъртви хора .

--------------------
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.

Светозар*
звездоброец-езотерик

#1812089 - 28.06.2007 16:18 [Re: Eses]

Ще ти пратя лична бележка.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Passager
(пътуващ по света)
**

Регистриран: 26.04.2004
    #1812474 - 28.06.2007 21:53 [Re: Светозар*]

Цитат:

Ще ти пратя лична бележка.

Еее защо така и на нас ще ни е интересно!

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #1812555 - 28.06.2007 23:02 [Re: Eses]

Точно на този страх от смъртта се дължат и повечето от фобиите.

--------------------
Истината е за всички!

Светозар*
звездоброец-езотерик

#1812829 - 29.06.2007 08:14 [Re: Passager]

Не са приятни преживявания.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #1813774 - 29.06.2007 23:22 [Re: Believer]

Цитат:

....дали не се страхуваме и когато наближава време да се раждаме...

Passager
(пътуващ по света)
**

Регистриран: 26.04.2004
    #1814210 - 30.06.2007 15:44 [Re: Светозар*]

Цитат:

Не са приятни преживявания.

Приятни или неприятни - неизбежни са и трябва да свикваме !

румина
неориентиран
*

Регистриран: 11.07.2007
    #1837844 - 20.07.2007 13:00 [Re: Светозар*]

Светозаре,разкажи ни, моля те какво си видял през тия 10 дена?!И най-вече как си се чувствал?В смисъл усещал ли си болка,страх,съзнавал ли си в какво положение си,за близките си и т.н. Ще ми е интересно,а ако желаеш и на лични!Видя ли починали хора?Благодаря ти!

hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
    #1838990 - 21.07.2007 16:18 [Re: Black Cat 73]

Не се притеснявай, съществува и ВЪЗКРЕСЕНИЕТО, което е по - важно. Нали все пак сме християни, а ако и в това не вярваме, то какви християни сме?

hold on
конспиратор))

#1838995 - 21.07.2007 16:23 [Re: Black Cat 73]

black cat да не се плаши,има и ВЪЗКРЕСЕНИЕ!Това нищо ли не говори на християните?

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1839049 - 21.07.2007 18:50 [Re: Black Cat 73]

Претърпяхме катастрофа преди много години . Бях без колан и избих стъклото с главата си . Изпаднала съм в безсъзнание няколко пъти .Малко след удара чувах съпруга ми да вика , но го чувах толкова тих и сякаш бях на огромно разстояние . Нямаше болка , нямаше страх , нито объркване .Постепено гласът затихна.Станно е - някакво спокойствие те обзема , не мога да го обясня , но със сигурност не ме е страх да умра , не и след това , което преживях .
Малко преди да дойда в съзнание си спомням , че разговарях с някой или с нещо. Не помня какъв бе гласът - женски , мъжки , детски... , помня само , че събеседника ми ме отпрати , каза ми че е време да си вървя , извиках " чакай " ... , но тогава отворих очи и толкова . После още няколко пъти губех съзнание ,но нищо не помня да се е случвало . Считам , че е чудо , че съм жива и дори нямах спукана костичка - само не можех известно време да си въртя главата настрани .
И аз бих искала да знам дали други са изпитвали или видели нещо .

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
    #1848728 - 29.07.2007 18:27 [Re: kapitoliq]

И аз се прикрепям към групата, която моли Светозар да разкаже, но разбира се само ако той пожелае

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

Светозар*
звездоброец-езотерик

#1848854 - 29.07.2007 21:42 [Re: Salve]

Не бяха приятни преживявания, повтарям. Ще ти пратя лична бележка.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

aly123
неориентиран
*

Регистриран: 30.07.2007
    #1849264 - 30.07.2007 11:26 [Re: Светозар*]

Светлозар е прав не са приятни преживявания и според мен не трябват на никого, но човек не може да избира дали ще му се случи нещо такова или не.

--------------------
Астрология
Таини
Гадания
Магия
Интимно

Gorgone
observer

Регистриран: 28.07.2006
    #1856653 - 05.08.2007 20:37 [Re: Simran]

Цитат:

Цитат:

....дали не се страхуваме и когато наближава време да се раждаме...

Никак не е изключено да е така. Смъртта, екскарнацията на душата ни плаши с неизвестността, която представлява, но и непосредствено преди инкарнацията също е възможно да се изпитва страх или дори нежелание... вероятно всяка душа, преди да се въплъти, прави преглед на предстоящия живот и си набелязва определени задачки. Някои от тях изискват да се извърви доста труден и трънлив път. Първата ни среща с болката е физическото раждане - изгонване от утробата, преминаване през родилния канал и поемане на първата глътка въздух, след което всичко, което някога сме били, постепенно потъва в забрава... на това се дължи страхът - да не знаеш откъде си дошъл и къде в крайна сметка отиваш

--------------------
Gott gebe uns
Gelassenheit, Dinge hinzunehmen,
die wir nicht ändern können,
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,
Weisheit, das eine vom anderen zu unterscheiden.

zdravena

Регистриран: 04.11.2005
    #1856667 - 05.08.2007 20:55 [Re: hold on]

Цитат:

Не се притеснявай, съществува и ВЪЗКРЕСЕНИЕТО, което е по - важно. Нали все пак сме християни, а ако и в това не вярваме, то какви християни сме?

Ех, Ракия...ние не сме подготвени за достойна среща със смъртта, ти за Възкресение говориш...Забравил си да споменеш и Извисяването като възможност за прехода ни към отвъдното...

--------------------
Ние сме това, което решително искаме да бъдем.

ravekitty
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #1924572 - 18.10.2007 05:13 [Re: zdravena]

Съжалявам, че изравям темата, обаче се зачетох в нея и реших да споделя и на мен какво се случи, макар, че може да не нещо кой знае колко особено.
Преди 12 години почина дядо ми. След погребенията, особено по селата, а той живееше на село, нали има нещо като традиция да се почерпят. Та седим ние в столова някаква и ядем. По едно време поглеждам в дъното на масите, а там седи и ме гледа дядо ми, който току що сме погребали. Аз му се усмихнах и той ми се усмихна. И в един момент се осъзнавам, че се усмихвам на мъртъв човек и направо се стреснах и си извъртях главата. Когато след малко пак погледнах натам го нямаше. Не знам какво точно съм видяла, ама ме стресна доста. И досега не съм споделяла с нашите, да не ме помислят за чалната.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #1924582 - 18.10.2007 06:05 [Re: c´est moi]

Защо реагираш така остро? Аз имам приятелка, която така прекали с религията, че вече я определям като фанатично религиозна и отношението й към живота си промени. И е много тъжно, не само защото е млада, но и вече й липсва радостта от живота, и въобще онова чувство, което се нарича щастие, и което е така пълноценно за всеки вярващ човек. Разбира се щастлив може да бъде и невярващ. Надявам се, че се разбра какво искам да ти кажа.
Иначе за смъртта си мисля, че е част от нашият живот.

Guitar
луд

Регистриран: 12.10.2007
    #1925162 - 18.10.2007 17:54 [Re: Black Cat 73]

медитация !
А филмът е реализация - дори не е и същото

--------------------
..тогава всеки календар се оказа неточен ..

weisse_hexe
неориентиран

Регистриран: 27.01.2008
От: Denver, USA
    #2060503 - 16.03.2008 18:48 [Re: c´est moi]

Аз много се притеснявам, че бих могла да се превърна като тази 85 годишна бабичка , която е изживяла живота си и въпреки всичко я е страх от смъртта. Имах неприятни преживявания, при което реших да отида на врачка , която ми каза,че ще живея най-малко 85 години (нещо, за което не съм я питала). Това ме депресира ,защото аз не искам да знам колко дълго ще живея иначе всичко се обезмисля, правя си сметка за много неща в живота, но дали 58 години, които ми остават ще са достатъчни ) Много се депресирах и започнах да се замислям за това какъв е смисълът на живота. Има ли нещо след това, препраждаме ли се или се случва всичко това, което е описано в Библията (т.е. разпределят ни за Рая или Ада). И понеже аз съм човек, който винаги се съмнява в нещо изпаднах е депресия. Започнах и да размишлявам, какъв би бил смисълът ако след като си отидем от този свят нищо няма, в такъв случай желанието да имаш деца е чисто егоистично, защото по този начин ние му подаряваме смъртта реално. както и да е , май малко съм офтопик, съжалявам.Лично аз не съм имала преживявания с доксване с отвъдното, но майка ми ми каза какво се е случило с нея.
Баба ми почина преди няколко години и след погребението майка се прибрала и вечерта си легнала, но не могла да заспаи и както си лежала, усетила някакъв полъх , някой да я гали нежно по лицето. тя сестреснала и станала и запалила лампата, проверила, дали врати , прозорци са затворени , а те били. Послед разбрах ,ч баба ми е починала в тази стая. Незнам дали е била баба ми или някой ангел, но определено има нещо.

Импулса
любопитен

Регистриран: 25.02.2008
От: Горно Камарци
    #2068965 - 26.03.2008 14:07 [Re: Black Cat 73]

Аз имам не малко опит в тази насока. Минавал съм през светлинния тунел! Понякога виждам нашите близки, когато ходим на грабища. Знам как може да се научи да ги вижда човек. Аз нямам страх от смъртта, защото знам какво представлява и какво изживява човек тогава. Имам опит и с това какво се случва с умрелите непосредствено след смъртта. Имам опит и в неща свързани с преражданията, но не знам с какво да започна. Ако някой се интересува от нещо по-конкретно мога да споделя неща които съм изживял в тази област и са ми се случвали.

Светозар*
звездоброец-езотерик

#2069076 - 26.03.2008 15:56 [Re: Импулса]

На мен ще ми бъде интересно да сравня с теоретичните постановки твоите впечатления относно това, какво се случва с умрелите непосредствено след смъртта, както и относно преражданията.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2069232 - 26.03.2008 17:41 [Re: Импулса]

Би било интересно да споделиш пове4е, след като имаш не малък опит. Например..., запо4ни от смъртта:
Кога то4но ти се слу4и - умря; от какво то4но - при4ината за смъртта и последвалите "преживелици" до самото ти завръщане сред "живите" тук и сега?

ПП: да се има в предвид, 4е говорим за смърт, а не за кома, медитация или състояние под влияние на някакъв вид хипноза или сън.

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Редактирано от Erosaria (26.03.2008 17:43)

mysteria
добричка

#2069757 - 27.03.2008 10:51 [Re: Импулса]

Цитат:

Аз имам не малко опит в тази насока. Минавал съм през светлинния тунел! Понякога виждам нашите близки, когато ходим на грабища. Знам как може да се научи да ги вижда човек. Аз нямам страх от смъртта, защото знам какво представлява и какво изживява човек тогава. Имам опит и с това какво се случва с умрелите непосредствено след смъртта. Имам опит и в неща свързани с преражданията, но не знам с какво да започна. Ако някой се интересува от нещо по-конкретно мога да споделя неща които съм изживял в тази област и са ми се случвали.

Не се съмнявам в написаното от теб, даже, напротив, направо ме заинтригува с твоите изживявания. Искрено се надявам сега да си добре и ако няма да ти много тежко да споделиш какво е усещането.Обстоятелствата, при които си изпаднал в това състояние и всичко, което си спомняш.

Ако няма да те натовари, разбира се.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Редактирано от mysteria (27.03.2008 10:52)

Импулса
любопитен

#2069772 - 27.03.2008 11:12 [Re: Светозар*]

Ще започна малко от далеч, че да може да бъда колкото може по-добре разбран! Няма да Ви кажа всичко, защото това ще ви обърка. Само някои неща, за да добиете по-вярна представа!

Първо: Какво представлява страхът от смъртта?
Това е биологично дадено чувство, което активира центъра на отрицателни емоции, за да се запази човек по-дълго време жив! Когато се задейства, то активира целият мозък на човек и го мобилизира да действа!

След като умре човек остава душата. Тя е много фино тяло (енергия), която населява отвъдното. Обикновено хората не могат да виждат душите, освен ако това не им е „дадено” или получено в резултат от прилагането на духовна практика.

Имаме няколко вида умиране:
1. Ако смъртта е бърза. Например смърт при взрив, катастрофа и др. кратки събития. Тогава душата се прехвърля веднага в отвъдното и си спестява отрицателните емоции свързани с умирането. Това е добре пресъздадено в един клип на Графа, когато вижда тялото си след катастрофа, опитва да спре линейката, а тя преминава през него. Първоначално човек може и да не разбере, че умрял и само това, че не може да вземе нещата го навежда на мисълта, че вече не жив.
2. Ако смъртта е бавна и човек не е много стар. Той се плаши от нея и натрупва отрицателни емоции. Така почина баща ми. Той беше болен от рак на белите дробове и почина на 42г. възраст. Отрицателните емоции са високи защото все още търсиш връщане назад. Ако се предадеш, както стана с баща ми, то приемаш смъртта по-лесно и спокойно. Това е и причината да се прави опрощаване на греховете от духовно лице и това помага много ако си религиозен.
3. Ако смъртта е резултат от дълбока старост. Тогава поради това, че жизнените функции намаляват, енцефалограмата на буден човек намалява до 8 херца (а нормално е 12 херца), то се „отваря третото око” и човек започва да вижда умрелите. Тогава той се успокоява. Такъв случай видях разказан от Йордан Радичков за дядо му. Това е и най-естественият и добър начин човек да премине отвъд.

Как става преминаването?
Отначало започва човек да не усеща крайниците си, торса, да не вижда, да не чува и попада в една тъмница. Това много прилича на заспиването! И там човек загубва сетивността си, но в съня си няма воля и не може да управлява нищо! При умирането след това се появява светлина и той е в отвъдното. Там той има своя воля и желания. Най-често го посрещат неговите близки и го успокояват, ако е много разтревожен и объркан.
Нещо и за мен. В резултат на духовна практика аз „отворих” третото око. Когато отидем с жената на гробища „виждам” близките си понякога когато и те са там. Моят вуйчо почина от рак. Преди това заради тромб му ампутираха крака над коляното. Когато почина отидохме с жената да го видим и да поднесем съболезнованията си. Тялото му лежеше в ковчега, а той(душата му) стоеше на отстрани на двата си крака. Там само с помощта на мисълта можеш да коригираш тялото си, да го подмладиш и др.

Вътре в човек има не само душа, но и дух – много по фина енергия, която е безформена за разлика от душата. Той има други сетива и живее в божествения свят. Там времето е статика и минало, настояще и бъдеще са като на длан. Можеш с един поглед да обхванеш цял живот от раждането до смъртта. Така духът воден от кармата си избира ново прераждане и се завръща отново в нашия свят, за да натрупа още опит със следващото тяло. Там се ражда бебе и започва чрез сетивата си да сканира света от настояще към бъдеще. Така се живее в света на времето – нашия свят.
Ето и моят опит. В резултат на използване на духовни практики аз започнах да виждам преражданията на хората, но не разгънати във времето, а чрез погледа на духа. Това става почти мигновено – за 2-3 секунди. Познавам много хора с малко прераждания и с много – такива в които има стар дух. Знам вече как влияят броят на преражданията върху възприятията на човек, но за това друг път.

Legion_666_
Нерегистриран

#2069779 - 27.03.2008 11:19 [Re: Импулса]

Цитат:

В резултат на използване на духовни практики аз започнах да виждам преражданията на хората, но не разгънати във времето, а чрез погледа на духа. Това става почти мигновено – за 2-3 секунди. Познавам много хора с малко прераждания и с много – такива в които има стар дух.

Я сега кажи 2-3 секунди след като прочетеш това, що за дух е моят.

Импулса
любопитен

#2069784 - 27.03.2008 11:26 [Re: Erosaria]

Като аз, така и всеки човек е умирал достатъчно много пъти. Ти също не правиш изключение. Природата е направила така обаче, че човек да не си спомня предишните прераждания за да започне новия живот "на чисто". Спомените за предишни прераждания пречат на човек да формира нова пълноценна душа.

Има духовни практики, които могат да накарат твоето съзнание да обърне потока на времето и ти да сканираш твоя живот на обратно връщайки се към раждането, периода преди раждането, смъртта на тялото от предишен живот и т.н.

Може да се използва регресивна хипноза, да те върнат към предишен живот, да запишат твоят разказ за това, което "виждаш" и после да го чуеш. Това се прави в София доколкото ми е известно.

Импулса
любопитен

#2069796 - 27.03.2008 11:38 [Re: ]

Начинът по който го виждам духа изисква да погледна човек в очите и той в този момент да не мисли. Обикновено човек непрекъснато мисли за съжаление. Но когато се движа по улиците и ни се срещнат погледите с някой, тогава той не мисли, "отваря се навътре" и аз се добирам до тази информация.

Ще ти разкажа един случай. Вървим с жената и се разминаваме с едно хлапе на около 4 години. Поглждаме се, усмихвам му се и то ми отвъща. Веднага сръгвам жената с лакет и и' казвам "Виж, виж това хлапе е с много прераждания! В него има стар дух!"

За теб сега не мога да кажа нищо по обясними причини. Ако прочета нещо по-дълго от твоите писания, можа да ти кажа приблизително - съдейки опосредствено.

Legion_666_
Нерегистриран

#2069808 - 27.03.2008 11:55 [Re: Импулса]

Цитат:

Може да се използва регресивна хипноза

Сега те питам сериозно. Осъзнаваш ли колко точно можеш да навредиш с некомпетентността си? Ти не разбираш например от хипноза.

Не е коректно хора, които не са психолози, не са психиатри, нито са лекари някакви, да хипнотизират или да препоръчват хипноза. Ти кой си, че препоръчваш регресивна хипноза, питам те?

Но в момента в тази държава няма контрол и много хора буквално си съсипват здравето, попадайки при самоуки баш хипнотизатори, надъхани от литература за хипнозата, за която професионалното ми мнение (на психолог) е, че трябва да бъде ИЗГОРЕНА като опасна, на които самоуки хипнотизатори не им пука какво причиняват и колко вредят с некомпетентността си.

-------------
Пишеш с огромното самочувствие на разбирач обаче. Знаеш ли какво точно може да се случи на човек, който е допуснал некомпетентно хипнотизиране? Знаеш ли какво е ПЪЛНА АМНЕЗИЯ? Е, това е само едно от нещата, които може да се случат. Искаш ли нещо такова да се случи на някой и да тежи на съвестта ти, с тези съвети, които даваш?

Предлагам ти да прекратиш обясненията си преди някой да е пострадал.

mysteria
добричка

#2069811 - 27.03.2008 12:01 [Re: Импулса]

Цитат:

Начинът по който го виждам духа изисква да погледна човек в очите и той в този момент да не мисли. Обикновено човек непрекъснато мисли за съжаление. Но когато се движа по улиците и ни се срещнат погледите с някой, тогава той не мисли, "отваря се навътре" и аз се добирам до тази информация.

Ще ти разкажа един случай. Вървим с жената и се разминаваме с едно хлапе на около 4 години. Поглждаме се, усмихвам му се и то ми отвъща. Веднага сръгвам жената с лакет и и' казвам "Виж, виж това хлапе е с много прераждания! В него има стар дух!"

За теб сега не мога да кажа нищо по обясними причини. Ако прочета нещо по-дълго от твоите писания, можа да ти кажа приблизително - съдейки опосредствено.

Ми по тази логика и аз мога да кажа на дъщеря си " виж,виж колко мръсно пране виси на терасата на комшиите!"

--------------------

Импулса
любопитен

#2069860 - 27.03.2008 13:05 [Re: mysteria]

О! Изобщо не ме товари и ти благодаря за загрижеността! Много мило от твоя страна!

Сега нещо и за преминаването през светлинния тунел. Това изживяване се случва когато човек умира по-бавно и е процесът на отваряне на „третото око”. То се случва и с всеки човек когато заспива, но той не го вижда защото тогава е тъмната „дупка”. Когато заспи човек, започва да се подрежда дясното полукълбо на мозъка му, където е интуицията, и чрез интерфейс от 200 мил. аксона се задейства лявото полукълбо, където се активират сънищата. Това е доказано опитно! Тогава може да се осъществи и контакт с друга душа, например на близък човек. Можеш да видиш бъдещето, както се случи с мен и др. В йога имат духовна практика наречена йога на съня. Там човек може съзнателно да навлезе в съня и да остане с воля!

Преди години ми попадна книгата „Излизане извън тялото” на Робърт Монро. С него започнали да се случват странни неща и той тръгнал по психолози. Оказало се че нищо му няма. Веднъж той се оказал извън тялото си. По-късно добил опит и като видел нещо извън тялото си (в града) той ставал, записвал си, обувал панталоните и отивал на място да се увери лично! Той постъпвал много прагматично, което много ми допадна. Споделих с колегите си. Един от тях ми каза, че когато го оперирали, той през цялото време „наблюдавал” от нивото на лампата себе си и докторите. Когато излязъл от упойка споделил с доктора, а той му казал: „ Не се притеснявай! Не си единствен!”

Започнах да опитвам и аз да направя това и един ден … то се случи! Станах през нощта да отида до тоалетната. На връщане вървя и само, че не съм заспал прав! Легнах и усетих как се отнасям в страната на сънищата. В последния момент задържах съзнанието си активно и „видях” тунела. В началото това бяха разпръснати светещи прекъснати линии сочещи в една точка пред мен. След това се втурнах напред към тази точка те се огънаха и се образува тунел в който се движех с бясна скорост, след това те се разтвориха и аз започнах да виждам всичко в стаята без да си отварям очите! Всички предмети сякаш бяха направени светещ материал, подобно на фосфора който слагат по стрелките на часовник, но с бяла светлина. Сърцето започна да бие лудо! Трябваше да направя следващата крачка! Да се извъртя на страни и да изляза извън тялото. В този момент жената се обърна рязко и „магията” се развали! „Окото” се затвори. Опитвах пак, но не можах да го повторя.

По-късно приложих една духовна практика и окото отново се отвори! Това позволи вече да виждам и мъртвите. Тогава става смесица между двата образа от очите и от третото око. Сякаш гледаш през стъкло на което се вижда отразен екрана на телевизора! Когато го използвам често образът от „третото” око става по-ясен. Когато не го използвам – постепенно образът избледнява и престава да го виждам.

Импулса
любопитен

#2069882 - 27.03.2008 13:21 [Re: ]

Аз не мога да хипнотизирам и не съм се подлагал на хипноза. В САШ миналия век на медиците са преподавали хипноза. В междучасието студентите хипнотизирали свой колега и един му казал на шега "Умри!" Но хипнотизираният го изпълнил буквално! Умрял! От тогава има при тях закон забраняващ любители да правят хипноза!

Аз не препоръчвам нищо! Просто споделям моите изживявания!

Даже още нещо, което е опасно! Ако се използва медитация без ръководство на учител, е възможно също да се достигне до смърт!

Със забрани за съжаление не е достатъчно ефективно! Можеш да сложиш табелка "Тук е забранено къпането!" Но все ще се намери някой ербап, който да пробва!

Даже кухненският нож може да се окаже средство с което да убиеш човек! Но никой не забранява използването му!

Аз нищо не препоръчвам! Само споделям моите изживявания и разбирания. Не държа някой да ме следва!

Legion_666_
Нерегистриран

#2069888 - 27.03.2008 13:26 [Re: Импулса]

Като не разбираш от хипноза, защо с такава увереност си написал:

Цитат:

Може да се използва регресивна хипноза

Аз пък не съм на едно мнение с теб, а на мен това ми е влизащо в работата. Регресивната хипноза не връща в минали животи.

Импулса
любопитен

#2069891 - 27.03.2008 13:29 [Re: mysteria]

Логиката идва после! Първо са изживяванията, усещанията! Когато човек не е имал изживяване - той търси обяснение с логика! Затова духовните учители казват: "Истината не може да се предаде от човек на човек! Тя е лично изживяване!" Ако наистина имаш желание да разбереш, то ти пожелавам да ти се случи и на теб!

Не трябваше толкова много май да Ви казвам! Това е твърде необичайно и ме е променяло с години! Наивно е да си мисля, че ще ме разберете!

Legion_666_
Нерегистриран

#2069897 - 27.03.2008 13:35 [Re: Импулса]

Цитат:

С него започнали да се случват странни неща и той тръгнал по психолози. Оказало се че нищо му няма.

Или е ходил Монро, но не на психолог, а на психиатър, подобно на бай Ангел Пророка. Да... А то и на бай Ангел Пророка нищо му няма- логическата мисъл му я няма, връзката с реалността му я няма и т.н.

Импулса
любопитен

#2069898 - 27.03.2008 13:35 [Re: ]

Уважавам твоето нение! За да кажа това аз съм ползвал литература и то не една. Това е информация втора ръка и аз не съм го правил! Има доста такива случаи които са описани и си мисля, че не е нещо особено и необичайно на фона на това което съм изживял! Имайте още едно на ум! Аз не всичко Ви разказвам!

Legion_666_
Нерегистриран

#2069899 - 27.03.2008 13:37 [Re: Импулса]

Цитат:

Това е твърде необичайно и ме е променяло с години!

Значи не трябва повече да отлагаш посещението при психиатъра.

Импулса
любопитен

#2069901 - 27.03.2008 13:39 [Re: ]

Този човек е много уважаван в Америка и е още жив! Притежател е на големи телевизионни и радио компании. Има институт на негово име и там тези феномени са потвърдени и с много други хора!

Импулса
любопитен

#2069905 - 27.03.2008 13:42 [Re: ]

Разговорът с теб започна да загрубява! Първо се научи да уважаваш другите и правото им да виждат живота по свой начин!

Legion_666_
Нерегистриран

#2069910 - 27.03.2008 13:46 [Re: Импулса]

Бай Ангел Пророка също си има своите заблудени последователи.

Не спори с мен по тези въпроси. Не ти пиша, за да се заяждам. И не случайно те посъветвах да потърсиш психиатър. Не е срамно да се грижиш за здравето си. Срамно е да не се погрижиш.

Редактирано от Legion_666_ (27.03.2008 13:50)

PLASHKOFF
ентусиазиран
**

Регистриран: 03.06.2007
От: България ; гр.Добрич ;
    #2069954 - 27.03.2008 14:46 [Re: Black Cat 73]

За голямо съжаление
по някаква случайност на съдбата
на два пъти съм се домогвал до входа на отвъдното.
Не е за предпочитане, да стигнеш до входа, и Господ да те
върне на белия свят.Не може да се опише с две думи.
По добре да умираме щастливи или не, но от раз,
отколкото да се мъчим.

--------------------
Великото изкуство да се научи много е да се започне с малко" - Джон Лок.

Светозар*
звездоброец-езотерик

#2070025 - 27.03.2008 16:01 [Re: Импулса]

Цитат:

Ще започна малко от далеч, че да може да бъда колкото може по-добре разбран! Няма да Ви кажа всичко, защото това ще ви обърка. Само някои неща, за да добиете по-вярна представа!

Няма опасност да се объркаме - тези, които сме запознати прилично с теорията, още по-малко онези, които са навътре и в практиката.

Цитат:

Първо: Какво представлява страхът от смъртта?
Това е биологично дадено чувство, което активира центъра на отрицателни емоции, за да се запази човек по-дълго време жив! Когато се задейства, то активира целият мозък на човек и го мобилизира да действа!

В езотеричната литература въпросът е обяснен по доста по-различен начин: страхът от смъртта се поражда и подклажда от т.нар. елементална есенция, която е субстанция, притежаваща свое смътно съзнание, и която се стреми всячески да продължи колкото е възможно по-дълго материалното си съществуване.

А по въпроса за терминологията - душа, душевност (психика), дух и пр. писах наскоро в една съседна тема.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Светозар*
звездоброец-езотерик

#2070048 - 27.03.2008 16:21 [Re: Импулса]

Цитат:

Може да се използва регресивна хипноза, да те върнат към предишен живот, да запишат твоят разказ за това, което "виждаш" и после да го чуеш. Това се прави в София доколкото ми е известно.

За да не стават недоразумения (най-малкото), използвам уточняващи термини за регресията - била тя хипнотична или не: текуща (актуална) и реинкарнационна.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Legion_666_
Нерегистриран

#2070062 - 27.03.2008 16:30 [Re: Светозар*]

Теоретикът... Ти искаш ли да носиш отговорност за влошаването на нечие псих. състояние?

Eses
Ентусиаст

#2070078 - 27.03.2008 16:40 [Re: Импулса]

Интересни неща си написал, мен ме е страх от умрели,не бих искала да ги виждам,и искам да те питам задължително ли се виждат при отваряне на 3 тото око?

--------------------

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2070085 - 27.03.2008 16:47 [Re: Импулса]

Очаквах нещо по-драматично от общи приказки за трето око, четвърти крак, нищо незначещия термин "духовни техники"...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Legion_666_
Нерегистриран

#2070114 - 27.03.2008 17:05 [Re: Eses]

Епифиза- това е третото око. Не, не се отваря. Било е око преди много, много хилядолетия. Еволюцията сега му е отредила ролята на жлеза. И не се отваря, затваря, нито се гледа с тази жлеза.

Цецо
ПИЧ

#2070124 - 27.03.2008 17:12 [Re: ]

Стига бе! Как да не може да се вижда с жлези?

--------------------

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2070146 - 27.03.2008 17:38 [Re: Импулса]

Цитат:

Като аз, така и всеки човек е умирал достатъчно много пъти. Ти също не правиш изключение. Природата е направила така обаче, че човек да не си спомня предишните прераждания за да започне новия живот "на чисто". Спомените за предишни прераждания пречат на човек да формира нова пълноценна душа.

Има духовни практики, които могат да накарат твоето съзнание да обърне потока на времето и ти да сканираш твоя живот на обратно връщайки се към раждането, периода преди раждането, смъртта на тялото от предишен живот и т.н.

Затова в моят предишен пост, ти поставих конкретен пример и въпроси..., като споменах, 4е умирането няма нищо общо с комата, с медитацията, нито със сънищата или каквато и да било хипноза, както и така наре4еното от Монро "излизане от тялото". Каквото и да си правил от горе изброените и през каквито и тунели да си минавал, не мога да го нарека нито смърт, нито досег с отвъдното, имайки предвид пътят на душата след физи4еската й смърт. Ако нари4аш "досег с отвъдното" връзката на душата ти с Духа, който ти е показал това онова съм съгласна, но тези двете заедно (душата и Духа) никога не са прекъсвали връзката си с тялото ти, засега поне - с това, което обитаваш в момента и това ще ре4е, 4е "смърт" все още не си преживял в този си земен живот и не би могъл нито да разбереш, нито да коментираш. Това се отнася за всеки един от нас - тук и сега.
А дали Духът ти обитава или е обитавал други тела и има или е имал връзка с други души във физи4еския свят е съвсем друг въпрос и тема на разговор.
Мъртвите, които си видял и си познавал приживе, според мен са души, които или не са се простили, отказали напълно от спомените си, от последният си земен живот, като 4увствата (най-ве4е мъката) на близките им ги задържа все още, или съзнанието им остава блокирано на по-ниските енергийни нива, поради незавършен у4ебен етап от развитието (растежа) им. Донякъде... и твоята мисъл предизвиква срещата ти с тях, като разбира се желанието за връзката е двустранна. Мисля, 4е ме разбираш какво то4но искам да ти кажа.
Отварянето на така наре4еното "трето око" може да се постигне самостоятелно или 4рез външна намеса, но ти не би трябвало да надни4аш във всяка открехната врати4ка по Пътя си, както в слу4ая с детето на улицата. Нещата не само се слу4ват, но могат и да се предизвикват, както и да се контролират. И мисля, 4е би било редно да познаваме духовните закони, преди да се ползваме от услугите на по-фините енергии...
Многото литература или техники, за мен не озна4ават непременно много високо познание на живота в духовен план...
Колкото пове4е обръщаме внимание на материалното, толкова съзнанието ни е заето все пове4е с илюзии и по-забавен е духовният ни растеж.
Благодаря ти за куража да споделиш, макар и малка 4аст от преживяванията си тук, във форума.
Успех по Пътя

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Светозар*
звездоброец-езотерик

#2070165 - 27.03.2008 18:09 [Re: Erosaria]

Цитат:

И мисля, 4е би било редно да познаваме духовните закони, преди да се ползваме от услугите на по-фините енергии...

Съгласен! Казано по-подробно, смятам, че човек не бива да развива чрез разни упражнения паранормални способности (и да се занимава с ритуална магия), преди да е достигнал определено ниво на духовно и морално развитие - защото иначе може да злоупотреби с тях за егоистични цели. Когато "отгоре" преценят, че такова ниво е достигнато и/или че евентуалната лоша карма е изчистена напълно, ще му ги спуснат наготово. Разбира се, не направо максималните, но поне някакви начални, които да доразвива - вече под контрола на когото трябва.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Believer
рекордьор

#2070256 - 27.03.2008 19:52 [Re: Импулса]

Цитат:

3. Ако смъртта е резултат от дълбока старост. Тогава поради това, че жизнените функции намаляват, енцефалограмата на буден човек намалява до 8 херца (а нормално е 12 херца), то се „отваря третото око” и човек започва да вижда умрелите. Тогава той се успокоява. Такъв случай видях разказан от Йордан Радичков за дядо му. Това е и най-естественият и добър начин човек да премине отвъд.

Не знам тези изводи ваши наблюдения ли са или цитирате някого ,но
подобно нещо се случва с моя близка.Тя е доста възрастна,но от две три години забелязах,че проявява форми на
доста силно изразено ясновидство,както започна да
развива и лечителски способности.

--------------------
Истината е за всички!

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #2070277 - 27.03.2008 20:14 [Re: Импулса]

Цитат:

В този момент жената се обърна рязко и „магията” се развали!

Язък!

Това ми звучи доста познато:
"Тъкмо да и го вкарам и тя не дойде".

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2070303 - 27.03.2008 20:51 [Re: ]

Цитат:

И не се отваря, затваря, нито се гледа с тази жлеза.

Ужасни сте!

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Believer
рекордьор

#2070308 - 27.03.2008 20:55 [Re: anastasius ІІ]

Цитат:

Язък!

Това ми звучи доста познато:
"Тъкмо да и го вкарам и тя не дойде".

--------------------
Истината е за всички!

Ich

Регистриран: 06.01.2008
Третото око
    #2070332 - 27.03.2008 21:34 [Re: Дзвер]

Цитат:

Цитат:

И не се отваря, затваря, нито се гледа с тази жлеза.

Ужасни сте!

Да, всъщност какво е това "трето" око?

Светозар*
звездоброец-езотерик

Re: Третото око
    #2070338 - 27.03.2008 21:50 [Re: Ich]

Трето око се използва като поетичен символ на ясновидските способности. Съответства на междувеждната чакра или центъра Аджна в етерния двойник (чието физическо съответствие пък е епифизата).

--------------------
Езотеричен, поетичен,

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2070569 - 28.03.2008 09:37 [Re: Импулса]

Цитат:

Може да се използва регресивна хипноза, да те върнат към предишен живот, да запишат твоят разказ за това, което "виждаш" и после да го чуеш.

Не препоръчвайте методи опасни за здравето .Човек преди всичко трябва да се стреми да постигне високо духовно ниво ,да опознае добре себе си,да надмогне Его-то си .
Хипнозата не е път за себеопознаване,нито панацея. Още повече,че практикувана от неподготвени или шарлатани може да причини огромни вреди.

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

hold on
конспиратор))

#2070720 - 28.03.2008 12:16 [Re: Ellia]

Цитат:

Не препоръчвайте методи опасни за здравето .Човек преди всичко трябва да се стреми да постигне високо духовно ниво ,да опознае добре себе си,да надмогне Его-то си .
Хипнозата не е път за себеопознаване,нито панацея.
Още повече,че практикувана от неподготвени или шарлатани може да причини огромни вреди.

Guitar
луд

Регистриран: 12.10.2007
Re: Третото око
    #2071643 - 29.03.2008 19:46 [Re: Светозар*]

ха-ха-ха интересно, ..... хахахахахаххаха

--------------------
..тогава всеки календар се оказа неточен ..

tonkata3
провокатор

Регистриран: 22.11.2006
    #2073534 - 01.04.2008 12:48 [Re: Цецо]

Цитат:

Стига бе! Как да не може да се вижда с жлези?

гадове такива

--------------------
Блез Паскал-математик: "На света няма нищо по-велико от Иисус Христос, а в Иисус Христос няма нищо по-велико от Неговата жертва".
Деян.4:12 "ПОД НЕБЕТО НЯМА ДРУГО ИМЕ, НА ЧОВЕЦИ ДАДЕНО, ЧРЕЗ КОЕТО ТРЯБВА ДА СЕ СПАСИМ".

tonkata3
провокатор

Регистриран: 22.11.2006
    #2073539 - 01.04.2008 12:50 [Re: Импулса]

Цитат:

О! Изобщо не ме товари и ти благодаря за загрижеността! Много мило от твоя страна!

Сега нещо и за преминаването през светлинния тунел. Това изживяване се случва когато човек умира по-бавно и е процесът на отваряне на „третото око”. То се случва и с всеки човек когато заспива, но той не го вижда защото тогава е тъмната „дупка”. Когато заспи човек, започва да се подрежда дясното полукълбо на мозъка му, където е интуицията, и чрез интерфейс от 200 мил. аксона се задейства лявото полукълбо, където се активират сънищата. Това е доказано опитно! Тогава може да се осъществи и контакт с друга душа, например на близък човек. Можеш да видиш бъдещето, както се случи с мен и др. В йога имат духовна практика наречена йога на съня. Там човек може съзнателно да навлезе в съня и да остане с воля!

Преди години ми попадна книгата „Излизане извън тялото” на Робърт Монро. С него започнали да се случват странни неща и той тръгнал по психолози. Оказало се че нищо му няма. Веднъж той се оказал извън тялото си. По-късно добил опит и като видел нещо извън тялото си (в града) той ставал, записвал си, обувал панталоните и отивал на място да се увери лично! Той постъпвал много прагматично, което много ми допадна. Споделих с колегите си. Един от тях ми каза, че когато го оперирали, той през цялото време „наблюдавал” от нивото на лампата себе си и докторите. Когато излязъл от упойка споделил с доктора, а той му казал: „ Не се притеснявай! Не си единствен!”

Започнах да опитвам и аз да направя това и един ден … то се случи! Станах през нощта да отида до тоалетната. На връщане вървя и само, че не съм заспал прав! Легнах и усетих как се отнасям в страната на сънищата. В последния момент задържах съзнанието си активно и „видях” тунела. В началото това бяха разпръснати светещи прекъснати линии сочещи в една точка пред мен. След това се втурнах напред към тази точка те се огънаха и се образува тунел в който се движех с бясна скорост, след това те се разтвориха и аз започнах да виждам всичко в стаята без да си отварям очите! Всички предмети сякаш бяха направени светещ материал, подобно на фосфора който слагат по стрелките на часовник, но с бяла светлина. Сърцето започна да бие лудо! Трябваше да направя следващата крачка! Да се извъртя на страни и да изляза извън тялото. В този момент жената се обърна рязко и „магията” се развали! „Окото” се затвори. Опитвах пак, но не можах да го повторя.

По-късно приложих една духовна практика и окото отново се отвори! Това позволи вече да виждам и мъртвите. Тогава става смесица между двата образа от очите и от третото око. Сякаш гледаш през стъкло на което се вижда отразен екрана на телевизора! Когато го използвам често образът от „третото” око става по-ясен. Когато не го използвам – постепенно образът избледнява и престава да го виждам.

автохипноза!

--------------------
Блез Паскал-математик: "На света няма нищо по-велико от Иисус Христос, а в Иисус Христос няма нищо по-велико от Неговата жертва".
Деян.4:12 "ПОД НЕБЕТО НЯМА ДРУГО ИМЕ, НА ЧОВЕЦИ ДАДЕНО, ЧРЕЗ КОЕТО ТРЯБВА ДА СЕ СПАСИМ".

Импулса
любопитен

#2079369 - 08.04.2008 11:03 [Re: Eses]

Здравей Eses,

Цитат:

Интересни неща си написал, мен ме е страх от умрели,не бих искала да ги виждам,и искам да те питам задължително ли се виждат при отваряне на 3 тото око?

Разбира се, че не! Отварянето на третото око дава възможност на човек да започне да вижда и нематериалните неща. Освен това е необходимо да се спре потока на мислите, да се насочи вниманието в определена посока и тогава много, много тихо започва да се промъква "образа" на нематериалното. Всички обекти в материалното имат и свой нематериален образ!

За да се отвори тертото око е необходимо около месец (това е примерен срок) ежедневно по малко да се изпълнява духовна практика. Тогава се добиват способности подобни на ясновидците.

Eses
Ентусиаст

#2080533 - 09.04.2008 16:14 [Re: Импулса]

Цитат:

За да се отвори тертото око е необходимо около месец (това е примерен срок) ежедневно по малко да се изпълнява духовна практика.

Би ли пояснил,какво наричаш ти духовна практика и отварянето на третото око целенасочено ли се прави или то е стечение на практиките за които говориш?

--------------------

Ормазд
почетен член

Регистриран: 09.04.2016
    #3360196 - 09.07.2016 20:52 [Re: Eses]

Впечатления на човек от семейството ми от преминаването в тунела - светлина, спокойствие, странна и хубава музика, навсякъде цветя.

Имам съсед със сериозна научна професия, около 65 години, много интелигентен и здравостъпил на земята. Разболя се лошо и традиционната медицина го отписа. Приблизително му оставаха три седмици живот, той се беше примирил. Изпадна в кома и го закараха в моргата. Свести се след няколко часа и сега си живее все едно никога не е бил болен. Копае градината, кара си колата, но мисленето му и възприемането му на живота е съвсем друго.
Говори, че по време на комата се е срещал и разговарял с богове и ангели, които са го върнали на земята за да си изпълни мисията. Дано се съгласи да застане пред камерата и микрофона, макар, че и други хора знаят вече за неговия случай.

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3360241 - 10.07.2016 21:10 [Re: Ормазд]

класика в жанра

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Цецо
ПИЧ

#3360372 - 12.07.2016 09:10 [Re: Ормазд]

Цитат:

традиционната медицина го отписа

Нека не съдим и не вадим категорични заключения прибързано. Съвременната "медицина" май изобщо не е медицина. Всичко се оказва просто бизнес. А болните са само стока. Не се ли докарват едни пари от цялата работа, стоката е развалена и се бракува. И това е в световен мащаб. Тъжно и жалко, но е факт...

--------------------

Maret2
член

Регистриран: 28.04.2016
    #3360396 - 12.07.2016 17:13 [Re: Светозар*]

Цитат:

Бил съм в кома 10 денонощия и през това време видях туй-онуй, макар и не стандартния "тунел".

Би ли разказал малко повече. И на мен ми е интересно какво се случва после. Определено не смятам, че със смъртта идва края.

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3360636 - 14.07.2016 22:12 [Re: Maret2]

Цитат:

Цитат:

Би ли разказал малко повече. И на мен ми е интересно какво се случва после. Определено не смятам, че със смъртта идва края.

Изпратих ти лична бележка.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Beb
неориентиран

Регистриран: 13.07.2016
    #3384392 - 08.01.2017 02:07 [Re: Светозар*]

През гадната 2015г загубих двама много скъпи за мен хора през кратък интервал от време. Оказа се,че няколко човека от обкръжението ми имат определени способности,за които умишлено избягват да говорят.
Две мои близки имат сравнително чести ОИТ. Други две виждат и контактуват с техни близки починали. Но за мое огромно съжаление не са развили дарбите си и не могат да призовават определен дух. Духът прави контакт с тях,а не те с него.
Мой близък ми разказа,че като е бил на 20г е постъпил в болница и е изпаднал в кома. Отделил се е от тялото и е наблюдавал всичко случващо се в болничната стая.
Казва,че това което е преживял е променило напълно мирогледа му.
Нямам изживявания близки до смъртта( а толкова бих желала,за да осъществя контакт с починали),но пък при мен имаше много знаци,които не успях да разчета.

П П Светозар,ако не ти представлява проблем би ли ми написал за твоите преживявания.

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3384483 - 09.01.2017 10:20 [Re: Beb]

Имаш лична бележка, Beb.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 14505

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.045 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.