ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
Re: Любими мисли
    #2073008 - 31.03.2008 21:52 [Re: Believer]

И още една мисъл на Учителя П.Дънов-
Цитат:

За да може човек да издържи на изпитанията и страданията, Природата му дава известен запас сила. По този начин се внася едно равновесие в силите на Природата. Наблюдавайте и ще видите как действа Природата. Всякога, когато ще даде някакво голямо страдание или изпитание на човека, същевременно тя ще му даде и такава голяма радост, за да може да понесе страданието, което се готви да дойде. Голямата радост съдържа в себе си елементи на благословение, чрез които човек може да понесе страданията.

--------------------
Истината е за всички!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Believer
рекордьор

#2075217 - 02.04.2008 23:25 [Re: Believer]

Цитат:

Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение. Епикур

От копривата извличай нишки, от пелина – лек. Навеждай се само, за да вдигнеш. Проявявай повече ум, отколкото самолюбие. Всяка вечер се питай каква добрина си направил. Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата – пълно буре, в градината – свежо цвете. Епикур

При всяко желание си поставяй следните въпроси: какво ще стане, ако пожеланото от мен се осъществи и какво – ако не се осъществи Епикур

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

#2077579 - 05.04.2008 19:35 [Re: Believer]

Цитат:

Моли се така, сякаш всичко зависи от Бог, но работи така, сякаш всичко зависи от теб. Едгар Кейси

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

#2077582 - 05.04.2008 19:39 [Re: Believer]

Цитат:

Повелителят Буда напомня, че не трябва да вярваме в нещо, само защото така ни е казано; че не бива да робуваме на преданията, само защото идват от древността; нито на слуховете, като такива; нито на писанията на мъдреците, само защото са ги писали мъдреци; нито на хрумванията, за които предполагаме, че са вдъхновени от Дева (т.е. които ни се струват духовни откровения); нито на умозаключенията, изградени върху несигурни постулати; нито на това, което ни изглежда необходимо по аналогия; нито на произтичащото единство от авторитета на нашите наставници или учители. Ние обаче трябва да вярваме в дадено писание, учение или твърдение, ако то се подкрепя от нашия собствен разум и съзнание. "Затова - казва Той в заключение, - аз ви уча да вярвате не защото нещо ви е казано, a защото се доверявате на собственото си съзнание, и тогава да действате съответно и активно". Е. Блаватска Тайната Доктрина, т.III, стр.401

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

#2077584 - 05.04.2008 19:41 [Re: Believer]

Цитат:

Ако натегнеш много струната - ще се скъса, ако я оставиш хлабава - няма да свири. Да се учиш - значи да се променяш. Линията на просветлението е Средният път - линията между противоположните крайности. Буда

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

#2077933 - 06.04.2008 13:52 [Re: Believer]

Цитат:

Това, че медитацията се счита – от онези, които я дефинират по-свободно, за ,,форма на молитва” е, за съжаление, вярно. Но може да бъде доказано, че в правилното разбиране на медитационния процес и в неговото правилно адаптиране към нуждата на нашата съвременна цивилизация ще се открие решението на настоящата безизходица в образованието и метода, чрез който може да се установи факта на съществуването на душата – на онази жива същност, която ние наричаме ,,душа”, поради липсата на по-подходящ термин.

През вековете е било налице устойчиво напредване на еволюиращото човешко съзнание, устойчиво нарастване на осъзнаването на природата, на света, в който живеем, и едно нарастващо разбиране за Цялото, докато днес вече целият свят е съединен посредством радиото, телефона и телевизията. Човечеството е вездесъщо, а умът е основният фактор за осъществяването на това явно чудо.

,,Ние сме постигнали разбиране на законите, които управляват естествения свят, както и на някои от онези, които управляват психичния. Законите на така нареченото духовно царство предстои да бъдат научно открити и приложени. Малцина са познавали тези закони и са говорили на човечеството за тях.... Сред тези малцина, които се открояват като бележити Знаещи, са Буда, Христос, Платон, Аристотел, Питагор, Майстер Екхарт, Яков Бьоме, Спиноза – списъкът е дълъг.”

,,Сега ние започваме да си задаваме уместния въпрос: Възможно ли е понастоящем хиляди и хиляди хора да са на етапа, когато те са в състояние да координират мозъка, ума и душата и да преминат през портала на умственото осъзнаване към царството на светлината, на интуитивното възприятие и света на причините? Знаещите твърдят, че можем, и те ще ни посочат пътя.”

(Из ,, От интелект към интуиция”, стр. 180-81)

"Тибетеца"
чрез Алис Бейли

--------------------
Истината е за всички!

S.E.T.
PREDATOR

Регистриран: 03.02.2008
От: Плевен
    #2078087 - 06.04.2008 18:51 [Re: Believer]

"Гадно е да си сам,но още по гадне да си сам с още някого"

--------------------
"Успял мъж е този,който може да задоволи всички желания на една жена,а успяла жена тази,която може да намери такъв мъж"

Believer
рекордьор

#2078959 - 07.04.2008 19:06 [Re: S.E.T.]

Цитат:

-”Не е страшно да си сам,страшното е да си самотен”.

А може би
и за това има отговор?

--------------------
Истината е за всички!

Guitar
луд

Регистриран: 12.10.2007
    #2078989 - 07.04.2008 19:39 [Re: Believer]

Ако искате да се стоплите - хващате земята и я притискате към себе си !

--------------------
..тогава всеки календар се оказа неточен ..

S.E.T.
PREDATOR

Регистриран: 03.02.2008
От: Плевен
    #2079209 - 08.04.2008 02:50 [Re: Guitar]

руски мъдрости

“Ако димът се стеле по земята - върнете се и изключете ютията; ако се вдига стълбовидно - може вече и да не се връщате.”

“Винтът, забит с чук, държи по-здраво от пирон, завъртян с отвертка.”

“Ако гледате телевизия, сигурно сте забелязали, че добрите винаги побеждават лошите - с изключение на новините в осем часа.”

Ако ви сърби лявата ръка - това е на пари, ако ви сърби носа - това е на пиячка; ако са и двете - това е на пиячка на аванта.

Котките си имат поверие - ако негър им пресече пътя…

Ако жената има пръстен, значи най-вероятно е омъжена. Ако има гердан, това нищо не значи. Ако има и пръстен и гердан - омъжена е, но това нищо не значи.

Ако искаш да се почувстваш звезда - сядай на елхата!

Животът на човек се дава само веднъж, основно случайно.

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник” (това е доста стара мъдрост, всъщност, за чийто произход не съм уверен…).

Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!

Когато жена казва, че няма какво да облече - това означава, че няма нови дрехи. Когато мъж казва, че няма какво да облече - това означава, че няма чисти дрехи.

Често, когато сутрин гледаш някоя жена, с ужас разбираш, че снощното съблазняване е нейна, а не твоя заслуга.

По-страшен от руския танк е само пияният му екипаж.

Както и да се въртиш, задникът ти все е отзад.

Ако имаш прекрасна жена, ослепителна любовница, страхотна кола, нямаш проблеми с властите и данъчните; ако когато ходиш по улицата, винаги грее слънце и минувачите ти се усмихват - кажи НЕ на наркотиците!

Комарите са много по-хуманни от някои жени - когато комар ти пие кръвчицата, той поне престава да бръмчи.

Има три начина да се направи нещо - направи го сам, наеми някой или забрани на децата си да го направят.

Да направиш жената щастлива не е трудно - трудното е ти да останеш щастлив.

Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Правилно хвърленият мъж обезателно се връща - като бумеранг.

Руският мързел не е грях, а изключително необходимо средство за неутрализация на кипящата активност на ръководителите - идиоти.

Безпричинен смях - признак, че или сте идиот, или красива девойка.

Извинявайте, че говоря, докато Вие прекъсвате.

Лотарията е най-добрият способ за изчисляване на броя на оптимистите.

Истинската жена е длъжна да отсече дърво, да разруши дом и да отгледа дъщеря.

Глупаците се женят, а умните се омъжват.

Американските университети са мястото, в което руски евреи преподават математика на китайците.

Зелевият сок - утрешната напитка.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Има хора, в които живее Бог. Има хора, в които живее дяволът. А има и хора, в които живеят само глисти. –Ф. Раневская

Не е достатъчно да си знаеш цената - трябва да се отчита и търсенето.

Пазете родината - почивайте в чужбина.

Тя пристигна в Сибир и му развали цялата каторга.

Жените, също като децата, обичат да казват “не”. Мъжете, също като децата, го приемат насериозно.

Висша степен на смущението - два погледа, срещащи се в ключалката.

е как да не са ми любими........

--------------------
"Успял мъж е този,който може да задоволи всички желания на една жена,а успяла жена тази,която може да намери такъв мъж"

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 43853

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.