ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Езотерика и магия -общо и различно?
    #2160488 - 28.07.2008 10:49 [Re: ]

Цитат:

най-лошото е, че тях няма кой да ги спре

Така е. Докато има будали, ще има и мошеници.

Цитат:

Всъщност, аз лично не знам кои са по-опасни...

Или тези, които им вярват?...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Nekoi
Нередовен

Регистриран: 01.12.2004
От: Варна
    #2160492 - 28.07.2008 11:00 [Re: Светозар*]

Незнам защо си постнал това. Това означава, че нещата които съм учил в България са строго регламентирани и по света и обучението е съобразено с международни стандарти. Няма тука никакво международно признание, или изяви,или тинтири-минтири за което ти говореше. Та така.

Nekoi
Нередовен

#2160493 - 28.07.2008 11:01 [Re: Светозар*]

Незнам защо си постнал това. Това означава, че нещата които съм учил в България са строго регламентирани и по света и обучението е съобразено с международни стандарти. Няма тука никакво международно признание, или изяви,или тинтири-минтири за което ти говореше. Та така.

Цецо
ПИЧ

#2160494 - 28.07.2008 11:05 [Re: Ellia]

Цитат:

Буквално преведена ,думата "магия" на староперсииски означава мъдрост ...

То и идеята за думата вещица е подобна. Обаче все по-малко народонаселение си спомня думата вещинА, както и значението и. И все по-голяма част от въпросния електорат свързва тази дума (вещица) с нещо зловещо и опасно.

--------------------

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2160528 - 28.07.2008 13:00 [Re: Nekoi]

Добрият тон и взаимното уважение са повече от желателни тук.

Явно не си прочел този пасаж от поста ми-
Цитат:

Буквално преведена ,думата "магия" на староперсииски означава мъдрост и изкуство за предизвикване на промени в съзнанието в съответствие с волята.
Дали и защо е

Цитат:
по презумция лошо нещо

зависи единствено от гледната точка и най-вече от избягването на шарлатанията.....

Тъй като задаваш въпроси ,засягащи единствено споменатата шарлатания.Относно нея ,мнението ми съвпада с това на Легион,а на въпросите ти ,той е отговорил.Няма смисъл да пиша същите неща и аз.

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2160530 - 28.07.2008 13:01 [Re: Цецо]

Цитат:

Обаче все по-малко народонаселение си спомня думата вещинА, както и значението и. И все по-голяма част от въпросния електорат свързва тази дума (вещица) с нещо зловещо и опасно.

За съжаление

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Nekoi
Нередовен

#2160568 - 28.07.2008 14:10 [Re: Ellia]

Добре. Аз съм невежа по тези въпроси и никой не ми отговори каде е разликата между шарлатаните и истинските магове. Някой може ли да ми каже? Ако аз реша да се подложа на нещо такова от къде да знам, че не е шизофреник в ремисия? И ако се оправя как да разбера, че точно той ми е помогнал? А ако искам да ми направи магия за ... любов например и не се влюбя? Какво следва? Ами магия за пари и си умра беден? Ей такива неща ме човъркат някакси. А тези по кабеларките дето палят по една свещ за цвят и общо взето говорят неконтролируемо шарлатани ли са или не? Някой може ли да ми обясни как се прави разликата, кой я прави тази разлика. Единственото което знам е че най-накрая се намеси държавата и им забрани да се изказват за здравето на хората, но другите печеливши ресори като пари, любов, родова магия и други видове магии някак си останаха във въздуха. И затова ми е интересно някой има ли информация, някакъв регистър да дипломирани магове например, на тези които имат право да магуват... та да се знае кой няма да навреди и кой ще навреди. Както разбирате въпроса е етичен, когато се говори за здраве и напразни надежди. На мен ми е се тая за магии и т.н.
Легион нищо не ми е отговорил освен че ме нарече колега /което означава че е психолог/ и малко по-надоло ми каза че той правел по-други магии /което за мен означава че е болен психолог ако под магии разбира... какво беше.."целенасочено влияние към някого с помоща на волята" ... за жалост/.
Та ти като админ. можеш ли да ми дадеш информация за нещата които по-горе описах с въпросителна форма?

З.Г.Тилилейски
заядлив
**

Регистриран: 20.03.2007
От: нашта си маала
    #2160727 - 28.07.2008 18:58 [Re: Цецо]

Цитат:

То и идеята за думата вещица е подобна. Обаче все по-малко народонаселение си спомня думата вещинА, както и значението и. И все по-голяма част от въпросния електорат свързва тази дума (вещица) с нещо зловещо и опасно.

Че да не би да не е? Като имаме пред вид, че народонаселението като цяло тъне в простотия и невежество...А за невежата знаещия е опасен и плашещ! Нали може просто ей-така да му докара болести и ядове? И се страхува от магове и вещици. Поради което ги и недолюбва, някак си.
И това при положение, че разликата между магиите и технологиите които ползуваме ежедневно е главно в степента на осведоменост за действието им: ако знаем поне в общи линии как става - е технология, ако не знаем - магия!
Ама бай Цървул Оборски и стрина Клюка Мотикова, като бъкел не отбират от нищо, освен основните житейски действия, гледат с подозрение на всеки, който даже и малко ги надвишава по ум и знание. Пък ако много... олеле. На кладатаааа!
Пак добре, че простаците нямат истинска власт над знаещите. И, както казва Баба Есмерелда Вихронрав "не е вещица тая, която не може да се погрижи за себе си" .

--------------------
Щом е механизъм - че се стрОши !

Nekoi
Нередовен

#2161155 - 29.07.2008 08:58 [Re: З.Г.Тилилейски]

Което пак не ми отговаря на зададените въпроси ами просто е не дотам майсторско изплъзване от конкретика. Само че въпросите си стоят и след като никой не ми отговаря ... горките вие.

Относно думита вещина - отдавна е загубила смисъла си тази думичка, както думата "пич' /копеле/ вече се използва за други цели.

Цецо
ПИЧ

#2161204 - 29.07.2008 10:53 [Re: З.Г.Тилилейски]

Цитат:

разликата между магиите и технологиите които ползуваме ежедневно е главно в степента на осведоменост за действието им: ако знаем поне в общи линии как става - е технология, ако не знаем - магия!

Прав си.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8496

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.163 seconds in which 0.148 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.