ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Езотерика и магия -общо и различно?
    #2161206 - 29.07.2008 10:57 [Re: Nekoi]

Цитат:

никой не ми отговори каде е разликата между шарлатаните и истинските магове

Напротив, но не си чел внимателно.
Разликата е много дребна - първите доказано ги има, при това в изобилие, докато вторите просто не съществуват в съвременния общоприет смисъл на думата "маг".

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Nekoi
Нередовен

Регистриран: 01.12.2004
От: Варна
    #2161306 - 29.07.2008 14:04 [Re: Цецо]

Съвременния общоприет облик ... сереч досега говорихме за едно и също. Но другите форумци все ме караха да си мисля, че вярват в тяхното съществуване.

Цецо
ПИЧ

#2161347 - 29.07.2008 15:41 [Re: Nekoi]

Има и такива, които вярват.

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #2161992 - 30.07.2008 08:15 [Re: Цецо]

Цитат:

Цитат:

никой не ми отговори каде е разликата между шарлатаните и истинските магове

Напротив, но не си чел внимателно.
Разликата е много дребна - първите доказано ги има, при това в изобилие, докато вторите просто не съществуват в съвременния общоприет смисъл на думата "маг".

А какъв е този съвременен общоприет смисъл на думата "маг"? В него влизат ли хората, владеещи напр. левитацията? За мен тя е един вид магия, защото при нея се използват природни закони, неизвестни все още на официалната наука (и необясними за нея), а именно - преодоляване на гравитацията. Достатъчно е човек да погледа филмче за "летящите", по-точно "подскачащите" в поза лотос йоги, участващи в известната демонстрация на университета "Махариши". В този смисъл това са истински съвременни магове.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Цецо
ПИЧ

#2161997 - 30.07.2008 08:20 [Re: Светозар*]

Той и Мистер Сенко караше оная кака да подхвръква... И после твърдеше, че всичко е илюзия. Така и не каза как го прави.

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #2162039 - 30.07.2008 09:16 [Re: Цецо]

Мистер Сенко и подобните му правят триковете си в затворени помещения и на тъмна сцена. А йогите подскачат в поза лотос на открито и много светло, и в присъствието на много хора и камери.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Цецо
ПИЧ

#2162049 - 30.07.2008 09:21 [Re: Светозар*]

Цитат:

Мистер Сенко и подобните му правят триковете си в затворени помещения и на тъмна сцена.

Помня го на времето как караше Кеворк Кеворкян да стиска едни топчета по време на предаването "Всяка неделя". И там беше светло и имаше камери. И бая народ технически и други екипи.
Не съм сигурен, че подскачане и левитация са идентични. Ако почнат да се реят в поза лотус на две педи над земята, ще се замисля.

--------------------

Nekoi
Нередовен

#2162082 - 30.07.2008 10:06 [Re: Цецо]

Ами Копърфийлд като скри статуята на свободата? За йогите недейте да спекулирате. Те достидат до контрол на безсъзнателните процеси, които регулират организма, напр. пулса на сърцето, метаболизма и т.н. В това няма нищо магическо, просто става с усилени тренировки за дълги години, както монасите от шао-лин правят неща които са непосилни за нормалните хора. Но това не ги прави магове, а просто много много тренирани, до съвършенство нормални и обикновени хора.

Пак ми се губи магията като такава. В какво се състои. Ако приемем че не я отричам как да видя нейното съществуване дефакто а не в ума на някой/и ?

Цецо
ПИЧ

#2162101 - 30.07.2008 10:34 [Re: Nekoi]

За йогите нищо лошо не казвам. Само казах, че не могат да летят.

Цитат:

Ако приемем че не я отричам как да видя нейното съществуване дефакто а не в ума на някой/и ?

Ей тук е проблематиката. Явно няма начин. С Легиона от бая време правим усилени проучвания и търсения в тази насока. За сега без резултат.

--------------------

Nekoi
Нередовен

#2163002 - 31.07.2008 10:09 [Re: Цецо]

Тогава ми е много чудно как някои с такава увереност вярват в нея, че даже я прилагат уж. Ако те са я приели без доказателства за чиста монета ми е много съмнителна работата. Слабата критичност към нещата обикновено се крия в по-други причини - в психиката на човек.
Има много трудове по този въпрос но тъй като не съм ги чел а са ми ги преразказвали - Магия няма, има сугестивно въздействие върху човека по време на подобни ритуални сеанси. Идеята е че ако човек приеме отсрещния за достоверен се оставя той да го води и вярва безпрекословно /сектите например/ но само ако се чувства безпомощен да разреши нещо. Аз лично съм ходил при няколко врача, ходжи и т.н. магове за да изследвам това явление. Мога да ви споделя нещата които открих.
1. Силна ритуалност на нещата - ритуалите засилват вярата на човек че нещо наистина се случва и ще се случи и те карат да приемеш сериозно нещата.
2. Много добро първоначално тълкуване на невербалното поведение на човек - дрехи, поза, тембър на гласа, с кой идва, от къде идва, къде сяда,как сяда, с какво е облечен и всичко което е носител на достоверна информация. /естествено аз съм изучавал всичко това и тази информация беше изчистена от мен до съвършенство съвсем умишлено - обикновени дрехи без ярки цветове, безизразна и неиздаваща емоция физиономия, без невербални знаци в поведението и т.н./.
3. Анализ на видяното /тва е така нареченото познаване/ и първоначална връзка с жертвата.
4. .....Тук е говоренето за бъдещето, и при направената вече връзка основана на доверие се започват едни страхотии.

Ако трябва да разкажа за моя опит искам да ви кажа че врачовете доста се затрудняват при липса на неформална информация. "Познаването" започва да куца, те са притеснени, че не могат да "прочетат" нещата които обикновено четат... от там отслабва вярата на жертвата у тях и най-често казват "ти май не вярваш на тия работи" на което винаги връщам "гадаеш или ме питаш?". Даже с някои накрая съм си говорил вече неформално и съм им казвал какъв съм, защо съм отишъл, та даже и някои шмекерии им казвам които ще им помогнат, за да мога пък аз да ги спечеля на моя страна. И чак тогава се случва да се разприказват за себе си, и какво всъщност правят, как действат, от какво се водят...но винаги са уплашени това да не се разчуе че няма да има алъш-вериш. Това си е професия, която се предава обикновено от баба на внучка ... само че не е наблюдавана контролирана от никой това е проблема. Но да се говори за някакви способности, някакви свръхестествени сили, или магии е несериозно. Та така.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8501

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.061 seconds in which 0.047 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.