ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
zdravena

Регистриран: 04.11.2005
Re: Езотерика и магия -общо и различно?
    #2163010 - 31.07.2008 10:36 [Re: Nekoi]

Цитат:

Те достидат до контрол на безсъзнателните процеси, които регулират организма, напр. пулса на сърцето, метаболизма и т.н. В това няма нищо магическо, просто става с усилени тренировки за дълги години, както монасите от шао-лин правят неща които са непосилни за нормалните хора. Но това не ги прави магове, а просто много много тренирани, до съвършенство нормални и обикновени хора.

За Вас може да няма нищо магическо, понеже сте нясно с процесите, които протичат в организмите на тези хора. Просто са регистрирани, записани и систематизирани данните от техните експерименти, ако можем да ги наречем така. Но ако не знаехте и ако с незнанието си бяхте станали свидетел на тези явления, как бихте ги нарекли?

Цитат:

Пак ми се губи магията като такава. В какво се състои. Ако приемем че не я отричам как да видя нейното съществуване дефакто а не в ума на някой/и ?

Магията дава умения за овладяване на силите/силата на природата, с чиято помощ човека, стига да я овладее и да знае как да я направлява, би могъл да преобрази целия свят и да твори "чудеса". Думата чудеса я сложих в кавички, понеже ние казваме чудеса на нещата, за които, за момента нямаме обяснения и не сме изяснили естеството им. В момента, в който схванем механизма на нещата, вече не им казваме чудеса. Така че чудеса няма, има незнание за механизмите на някои явления.

--------------------
Ние сме това, което решително искаме да бъдем.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Nekoi
Нередовен

Регистриран: 01.12.2004
От: Варна
    #2163026 - 31.07.2008 10:53 [Re: zdravena]

Ама коя сила на коя природа? И за кои неща? Виждам само едно бягство от конкретните названия. В природата на земята или на космоса? Физиците са описали всички сили във вселената и че човек не може да управлява нито една от тях за момента. Ако някога се научи то няма да е нищо повече от по-развита технология. Сега като натисна копчето и лампата светва. Това чудо ли е ? Аз незнам как става, някакъв ток тече и тя свети и накрая плащам дето са го произвели и са донесли до нас. Никаква магия няма в това, само наука. Досега в света няма доказано явление което е извън рамките на закономерностите. Има само догатки, шикалкавене. Доколкото знам група учени в щатите преди години са обявили награда от 1 милион долора на всеки който покаже паранормално или свръхестествено явление. От хилядите кандидати никой ама никой не е успял. Нещо като нашите врачки по TV ама не е било телевизионно шоу а научно създадено за да докаже или отрече тези явления.
И пак ви моля да не спекулирате с йогите. Това е многогодишна тренировка на тялото и ума. Както един шахматист може да играе обърнал грън на дъската. В това няма никакво чудо. Само и единствено с много труд се случва.

zdravena

#2163059 - 31.07.2008 11:47 [Re: Nekoi]

Нямам какво да добавя. Обясних на какво е прието да се казва магия. Пък и Вие сте от хората, които отхвърлят всичко с настървено недоверие. Вярвате ли, дори и да срещнете човек, посветен в магическото изкуство, да седне да Ви отговаря на въпросите във вида, в който ги задавате и с това натрапващо се чувство? Аз не вярвам.

--------------------

Nekoi
Нередовен

#2163070 - 31.07.2008 11:56 [Re: zdravena]

Едва ли натрапЛивото ми чувство ще е причина да не ми отговори. Магическото изкуство аз го разбирам - фокусник. Не искам да ми обясняват как се правят илюзии, а как се случват действителни неща ако ги има.

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2163086 - 31.07.2008 12:16 [Re: Ellia]

Искам да напомня ,че темата е -Езотерика и магия -общо и различно?

Придържайте се към нея !

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2163090 - 31.07.2008 12:20 [Re: Nekoi]

Цитат:

Едва ли натрапЛивото ми чувство ще е причина да не ми отговори. Магическото изкуство аз го разбирам - фокусник. Не искам да ми обясняват как се правят илюзии, а как се случват действителни неща ако ги има.

Ако не ти харесва или не се отговаря на "учтивите" ти въпроси ,моля....никой не те задържа насила тук,нали така
Конкретно на теб ,обръщам внимание заглавието на темата -Езотерика и магия -общо и различно? Ако имаш нещо да кажеш по темата ,напиши го .
Следващите постове ,които са извън темата ще считам за оффтопик .
Това се отнася за всички !

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

zdravena

#2163104 - 31.07.2008 12:42 [Re: Nekoi]

Цитат:

Магическото изкуство аз го разбирам - фокусник.

Имах предвид не фокусниците, магьосниците, а маговете. Едно е магьосник, друго е маг.
Виждам, че има забележка от модератора, че се отклоняваме от основната насока на темата, затова да не прекалявам..., че темата наистина кривна в някакви подразклонения.

--------------------

Nekoi
Нередовен

#2163119 - 31.07.2008 13:22 [Re: zdravena]

Всъщност уточняваме какво е понятието магия, което не е излизане от темата, както и кой я прилага нали така?

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #2163320 - 31.07.2008 18:46 [Re: Цецо]

Мислех, че говорим за левитация, а не за стискане на топчета.
Да, подскачане и левитация не са идентични - първото е елемент от второто, когато след отделянето на човека от земята следва преодоляване на известно разстояние по въздуха и приземяване на място, различно от първоначалното. А левитацията може да се осъществи и без подскачане - чрез вертикално издигане до определена височина, оставане в неподвижност за известно време и приземяване на същото място.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #2163325 - 31.07.2008 18:53 [Re: Цецо]

Цитат:

Ей тук е проблематиката. Явно няма начин. С Легиона от бая време правим усилени проучвания и търсения в тази насока. За сега без резултат.

Как така без резултат?! Че той е заявявал тук неведнъж, че магията е наука, и че самият той е потомствен маг. Все нещо трябва да ти е демонстрирал, иначе нали се сещаш на какво намирисва - едно отглаголно съществително, започващо с "голо-".

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9175

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.