ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
marushka
пристрастен

Регистриран: 13.09.2008
Re: Съществува ли " третото око " у човека ?
    #2225820 - 20.10.2008 21:10 [Re: friend]

За начина по който можем да си отворим "третото око" ако искаш Фриенд може да го попитам за теб коя ти е силната страна от миналите ти животи, за да разбереш кой ти е таланта.
Не само художеството е талант и не само писателството е талант и другите неща като майстор обущар майстор по твоето хоби да кажем само и то може и хобито също е било талант,
ами и майстор шлосер , майстор стругар и т.н.

--------------------
http://filosofia-religia.blogspot.com/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2225826 - 20.10.2008 21:18 [Re: Цецо]

Цитат:

Цитат:

Фриенд всеки може да си отвори "Третото око"

Да. Като си избръмчи главата челно в дувара. И още две уши може да си отвори. За допълнителните придобивки пък да не говорим.

То като се изплескаш у дуваро, толкова неща ще видиш, че три очи въобще нема да ти стигнат.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #2225958 - 20.10.2008 23:10 [Re: marushka]

ок, питай го.

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #2229574 - 25.10.2008 00:10 [Re: friend]

я първо я питай марушка,дали нейното трето око е отворено,че после ще съм по-спокойна и за твоето око .

friend

**

#2229937 - 25.10.2008 19:19 [Re: Simran]

Цитат:

после ще съм по-спокойна и за твоето око .

въъъъййй, че ти твоето отвори ли го, че така си се загрижила за мен?

Simran
Рицарка
**

#2229958 - 25.10.2008 20:10 [Re: friend]

Не бе,не съм се загрижила.
Радвам се обаче,че се усети и си зададе някакъв въпрос-хайде сега задай същия въпрос към марушка, щото не аз ти обещах да ти дефлорирам третото око,ами тя и иеова

friend

**

#2229977 - 25.10.2008 20:52 [Re: Simran]

Какви въпроси и към кого ще задам си е моя работа, мила SIMRAN. Останалото, което си написала е за мен някаква загадка, която нямам желание да разгадавам. Приятна вечер!

marushka
пристрастен

Регистриран: 13.09.2008
    #2229989 - 25.10.2008 21:24 [Re: friend]

Цитат:

Какви въпроси и към кого ще задам си е моя работа, мила SIMRAN. Останалото, което си написала е за мен някаква загадка, която нямам желание да разгадавам. Приятна вечер!

Eто го отговора ми Фриенд за силата на третото око - символите били твоя талант. Може да идеш да изучаваш за символите ако искаш. Симрам аз не мога да отварям третото око на хората, само мога чрез моят духовен учител Иеова да кажем коя е силата на таланта на хората чрез прегледа на миналите животи. Някои хора могат и сами да си го разберат това нещо,стига да го усетят по интуиция. Примерно Симрам твоето хоби кое е? Кое те влече най-много? Е вече ако имаш различни интереси, тогава вече мога да попитам духовният ми учител Иеова.

--------------------
http://filosofia-religia.blogspot.com/

Simran
Рицарка
**

#2230003 - 25.10.2008 21:52 [Re: marushka]

След като предлагаш такава помощ на хората, първо трябва да е отворено твоето трето око.
Нали си чувала това"извади първо гредата от своето око"
И това си чувала"слепец не може да води друг слепец"
П.П. моето хоби са Светците и Божиите Синове.

Simran
Рицарка
**

#2230311 - 26.10.2008 14:51 [Re: chir]

Цитат:

Ясно е ,че има хора , които се раждат с това шесто сетиво наречено " трето око " . И ясно е ,че има йоги ( особено раджа - йога ) ,които го развиват с течение на времето и с много упражнения и работа .

Понеже си заговорил за Раджа-Йога.
Вътрешното око се отваря,когато нашето внимание-външния израз на душата-бъде изтеглено на мястото на душата в тялото,което е зад и между двете вежди.
По време на смъртта се идва в тази точка Шив Нетра-човек се издига до тази точка и напуска тялото през тази точка.Наричат я още "десетата врата"
Сега нашето внимание действа на и под нивото на очите през и посредством ума и насочените навън способности.
Когато нашето внимание се оттегли изцяло,Шив Нетра се отваря.
Въпроса е как да изтеглиш вниманието си изцяло,като си свикнал то да е разпиляно навън и да тече постоянно навън -ето това изисква усилие и много работа./умирането всеки ден,както го нарича Исус/.Не отварянето на окото изисква усилие и работа,ами научаването на изтеглянето на внимание.Когато вниманието е изтелглено-Шив Нетра се отваря.
Това око е отваряяно за да се види Силата на Бог в изява,която е Светлината и Звуковото Първоначало.
А не за да се врачува и ясновидства
"Окото е светило на тялото; и тъй, ако окото ти е здраво цялото ти тяло ще бъде осветено".Когато окото на един човек е отворено,той вижда Светлината на Бог.Няма как да заслепи тази Светлина,... както тук някой спомена, поради простата причина,че тя се вижда с вътрешното око,а не с двете физически очи.Дори напълно слепи хора са виждали вътрешната Светлина на Бог.Светлината може да свети колкото хиляда слънца в едно от вътрешните нива...и въпреки това няма да заслепи никого.
Ако човек може да отвори третото си око сам, това добре.Много малко хора могат да видят Светлината/Светия Дух/ сами...без помощта на Учител.
Много учители също дават напътствия как да направите това....обикновено казват"прави това,прави онова"
Но истински учител е този,който ще успее мигновено да изтегли вниманието ви към мястото на душата и ще ви даде вътрешна опитност със Светлината и Словото/Звуковото Първоначало/ на Бог още по време на Посвещение.
Всъщност-това е начинът да се разбере,дали един учител е истински.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8990

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.246 seconds in which 0.221 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.