ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
marushka
пристрастен

Регистриран: 13.09.2008
Re: Съществува ли " третото око " у човека ?
    #2230531 - 26.10.2008 20:31 [Re: Simran]

Цитат:

След като предлагаш такава помощ на хората, първо трябва да е отворено твоето трето око.
Нали си чувала това"извади първо гредата от своето око"
И това си чувала"слепец не може да води друг слепец"
П.П. моето хоби са Светците и Божиите Синове.

Симрам аз не мога да отварям "третото око" както ти се изразяваш. Ти не можеш да разбереш. Казвам само коя е силата на таланта чрез моят духовен учител Иеова, а не моето
"АЗ" както някои наричат не моето "ЕГО",не чрез моят глас.

--------------------
http://filosofia-religia.blogspot.com/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
marushka
пристрастен

Регистриран: 13.09.2008
    #2230532 - 26.10.2008 20:34 [Re: Opk]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Фриенд всеки може да си отвори "Третото око"

Да. Като си избръмчи главата челно в дувара. И още две уши може да си отвори. За допълнителните придобивки пък да не говорим.

То като се изплескаш у дуваро, толкова неща ще видиш, че три очи въобще нема да ти стигнат.

Допълнение:
Моят духовен учител Иеова ми казва за силата на таланта чрез прегледите за миналите ви животи и вече вие хората да отивате да изучавате при специалисти.

--------------------
http://filosofia-religia.blogspot.com/

Импулса
любопитен

Регистриран: 25.02.2008
От: Горно Камарци
    #2234121 - 30.10.2008 11:11 [Re: chir]

За мен отварянето на "третото око" е неоспорим факт. Термина "трето око", не съм сигурен, но предполагам, че идва от една духовна практика, която се използва за отваренето му. Тя се състои в следното. Човек затваря клепачи и насочва очите си към точката между веждите - там където индийците я рисуват. Ако успее да се отвори "третото око" човек започва да вижда с нематериалното си зрение.

При нас работеше един колега казваше се Матей, който учи бойни изкуства в Северна Корея. Когато се върна демонстрира какво е научил. Завързват му очите с черна кърпа, пет човека го нападат от всякъде и той им отбива ударите. Той можеше това да го прави, защото имаше отворено "трето око". Там духовната практика за отваряне беше: Заставаш седнал с изправен гръбнак, затваряш си очите, дишаш дълбоко като си представяш, че вдишваш и издишваш розов въздух.

Аз също успях да го отворя, но по друг начин и за тези край мен това вече не е някаква екзотика.

Честно казано обаче не виждам връзка между отварянето на "третото око", жлезата с вътрешна секреция и трапанацията.

hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
    #2234187 - 30.10.2008 12:10 [Re: Импулса]

Цитат:

Аз също успях да го отворя,

И какво видя?

Импулса
любопитен

#2237487 - 03.11.2008 08:26 [Re: chir]

Забелязали ли сте,
че когато наближи земетресение животните стават неспокойни и птиците спират да пеят. Същото се получава и когато предстои слънчево затъмнение. Японците използват едни рибки, който до няколко часа предварително реагират на предстоящото земетресение. Животните могат да усещат близкото бъдеще! А тази сетивност притежават всички живи същества!

Преди време гледах един филм по канал Дискавъри. Там американски учени правеха опити с хора за да разберат как действа човешкия мозък. Опитът се състоеше в следното:

На един компютър бяха качени много снимки, които предизвикваха положителни емоции. Например красива природа, играещи и заливащи се от смях деца, малки котенца, щастливи майки и т.н. Бяха качени и малко на брой грозни, ужасни снимки, които предизвикваха шок в наблюдаващия. Тези снимки излизаха на екрана по случаен начин (с програма генератор на случайни числа) така, че да се избегне субективния фактор. Даже за учените беше тайна кога ще появят „страшните” картини. Поставяха пред монитора човек окичен с множество датчици: за пулс, кръвно налягане, за изпотяване на дланите и енцифалограф с много сонди върху главата за следене на мозъчната дейност. Пуска се компютъра, човека наблюдава картините, които се сменят на всеки 5-6 секунди и се прави запис на параметрите от датчиците. Този опит е проведен с достатъчно голям брой хора и може да се смята за представителен. Когато са направили анализ на получените резултати, учените забелязали интересна особеност. Две-три картини, преди да се получи шока, организмът на човек започва да се подготвя! По някакъв странен начин той „научава” за приближаващата опасност, а човек не забелязва това! И то при всички участници!

Какво излиза, че всички хора притежават тази сетивност, която имат животните!

Сега заедно ще направим един експеримент. В момента Вие четете този текст и цялото ви внимание е насочено към текста. Сега не усещате краката си. Насочете вниманието си към левия крак. Лесно можете да получите информация за положението, натиска, сгъването и т.н. Защо се получава така? Защото вниманието „цензурира” нашите усещания. Това, което не е в неговия обсег, съзнанието го пропуска! Затова тази сетивност сме я „загубили”, защото не и обръщаме внимание!

Когато се прибирам след работа в къщи, има един много неприятен участък за преминаване. Тротоарът там изчезва, има двоен завой във формата на S и висока ограда, която пречи да се виждат идващите автомобили. Колите се движат бързо и трябва непрекъснато да се обръщаш назад и напред. Тогава опитах следното: Наведох поглед надолу и се опитах да „усетя” колите на разстояние 200-300метра преди завоя. Естествено, че нищо не се получи! Започнах да опитвам всеки ден и резултатът беше чиста лотария. Към края на месеца успешните опити да позная, започнаха да се увеличават. Не след дълго вече можех да „усещам” колите не само зад завоя, но и зад гърба ми едновременно. Вече виждах и тяхната бройка и вида на превозното средство. По-късно започнах да различавам и техния цвят. Сега когато пресичаме с жената, тя се доверява на моите усещания, защото е по-лесно и по-сигурно! Вярно, усещането за цвят взе да изчезва, защото аз не насочвам вниманието към цвета. Пък и нямам особено предпочитание с какъв цвят ще бъде колата, която ще ме сгази!

Не искам да ми вярвате! Но и не бързайте да отричате!

Просто опитайте!

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #2237603 - 03.11.2008 12:19 [Re: Импулса]

Цитат:

Честно казано обаче не виждам връзка между отварянето на "третото око", жлезата с вътрешна секреция и трапанацията.

Според окултната теория жлезите с вътрешна секреция са физическо, по-точно плътноматериално съответствие на енергийните центрове, разположени в етерния двойник. В случая - епифизата и аджна. Вероятно активирането на едната част от двойката води до активиране на другата. Но какво общо има това с трепанацията, и аз не разбирам.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2237604 - 03.11.2008 12:19 [Re: Импулса]

Цитат:

Забелязали ли сте,
че когато наближи земетресение животните стават неспокойни и птиците спират да пеят. Същото се получава и когато предстои слънчево затъмнение.

Не. Не усещат предстоящото. То вече е започнало. Просто сетивността на животните е друга.
Вече има (и то не от вчера) апаратура за "предсказване" на земетресения. Сеизмографи засичат започващите движения на земните пластове доста преди да са станали действително осезателни за човека.

Цитат:

Животните могат да усещат близкото бъдеще!

Ако това беше вярно, лъвовете щяха отдавна да са измрели от глад... И не само те.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Импулса
любопитен

#2237618 - 03.11.2008 13:07 [Re: Цецо]

Здравей Цецо,

Да! Има и такъв елемент! Но това не е всичко! Когато е слънчево затъмнение, там няма как да усетиш вибрации! А и още нещо.

Ако може да се види бъдещето, то не може да се избегне! В противен случай е видяно нещо друго! Аз не мога да "виждам" бъдещето! Но усещам колите извън обсега на виждане! Е, случва се и да сбъркам! Експеримента на американците недвусмислено показва, че близкото бъдеще може да се усеща!

Аз не искам това да се превръща в спор! Аз ще вадя аргументи, ти ще вадиш аргументи! Това е безсмислено!

Ако ти се вижда възможно - опитай! И ще разбереш!
В науката критерий е експеримента, а не логиката!

Импулса
любопитен

#2238323 - 04.11.2008 08:47 [Re: Цецо]

Ще Ви разкажа още нещо. При нас работеше един колега - Дилян се казваше. Сега работи в нашето министерство. Той ми разправя следната история. Когато го оперирали от апендесит, той "гледал" цялата операция от нивото на лампата. Когато минал хирурга на везитация той му разказал какво е видял - какви инструменти взема, какво реже, какво шие... Докторът се усмихнал, потупал го по рамото и му казал: "Не се притеснявай, не си единствен!"

Потокът информация от сетивата на тялото е много силен и подтиска тази фина енергия от нематериалното зрание. Когато човек заспива, той затваря очи, престава да чува, престава да усеща тялото и отлита в страната на сънищата. Там той загубва Аза и неговия инструмент волята. Сънят го мята насам, натам в резултат от подреждането на мозъка. Тогава нематериалното зрение е отворено, но то пълна смесица от реални и нереални усещания и човек не го взема на сериозно.

Когато обстановката е необичайна (операция), може в последния момент да задържиш съзнанието будно и тогава "проглеждаш с третото око". Има така наречените йога на съня. Те могат да навлизат в съня съзнателно!

Този случай с Дилян не е нещо необикновено! Но той е свързан не само с отваряне на "трето око", но и излизане извън тялото. Такива случаи описва в книгите си Робърт Монро "Излизане извън тялото", "Далечни пътувания" и "Безкрайни пътувания". Той описва също и създаден от него институт за изследване на това явление, как са провеждани експериментите и че е получен положителен резултат и при други хора.

Когато ползваш тази сетивност докато си буден (като в моя случай с леките коли) се получава смесица усещания от тялото и нематериалното сетиво. Ако в момента на усещането и разсъждаваш на някаква тема, то вероятността да сбъркаш нараства! Трябва само да се усеща!

Редактирано от Импулса (04.11.2008 08:51)

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #2239016 - 04.11.2008 22:02 [Re: Импулса]

Ти със тези разкази се опитваш да накараш хората да повярват,че има трето око ли?
Привързан ли си към виденията си?
Например-какъв беше животът ти преди да имаш видения?
Виденията правят ли те по-самоуверен ?
А би ли разказал това,което разказваш тук, примерно на 12 годишната си внучка?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8973

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.