ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
Никола Тесла - свръхчовек
    #2435328 - 02.08.2009 11:18

може би този гений на електроенергията е познат на много хара с над 30те си изобретения, но тук искам да споделя неговата мистична природа. Никола Тесла е имал невероятно въображение за околните, но той сам споделял, че изобретенията му не са негови, а че са взаимствани от него от един паралелен свят. Този невероятен гений е имал склонност към мистиката.

Ето извадка от един руски филм за него, кое е истина и кое лъжа оставам вие да предцените.

Би ми било интересно да спеделите други известни случаи на такова прескачане границата на съзнанието, когато сетивата се обострят и от свръхнатоварване мозъка преминава пределите на нашия свят.

[url=

страница[/url]

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: Никола Тесла - свръхчовек
    #2435342 - 02.08.2009 11:57 [Re: Джен]

Интересен откъс, благодаря, Дженифер! По повод на твърденията на Никола Тесла за предаване на идеите за изобретенията му от паралелен свят се сетих за съвсем пресен подобен пример с бащата на мис Юта и четвърта в Америка - инж. Чуканов.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2435640 - 02.08.2009 22:16 [Re: Светозар*]

Цитат:

Интересен откъс, благодаря, Дженифер! По повод на твърденията на Никола Тесла за предаване на идеите за изобретенията му от паралелен свят се сетих за съвсем пресен подобен пример с бащата на мис Юта и четвърта в Америка - инж. Чуканов.

Какво се е случило с него?

--------------------
Истината е за всички!

Редактирано от Believer (02.08.2009 22:26)

Believer
рекордьор

#2435650 - 02.08.2009 22:26 [Re: Джен]

Цитат:

Във времето от 1936 до 1942 г., непосредствено след Първата световна война, Тесла станал директор на проекта “Дъга”, в рамките на който се състоял печално известният “Филаделфийски експеримент”. Още тогава работейки по този проект, Тесла предвидил възможността за човешки жертви в него и забавил осъществяването му. Основно настоявал за преработване на оборудването, което обаче в условията на войната не можело да се реализира- нямало нито време, нито средства за това. Докато течал “Дъга”, Тесла починал. Само 10 месеца след смъртта му американският военен флот провел експеримент относно невидимостта на корабите за радарите, базиран на работата на изобретателя. Използван бил и специален генератор, създаден от Тесла. В хода на експеримента се явил съвършено непредвиден странен ефект, който бил наистина поразителен. Експерименталният кораб станал невидим не само за радара, но и за човешките очи! Но това далеч не било всичко. Свидетели от онова време уверяват, че неочаквано видели кораба в Норфок, който е отдалечен на стотици мили от Филаделфия. За пътуващите на плавателното средство извършената телепортация се превърнала в катастрофа и драма. Докато траел опитът и съответно вероятното преместване на кораба от Филаделфия в Норфолк и обратно, членовете на екипажа напълно загубили ориентация за времето и пространството. При появата си в базата много от тях не били способни дори да се движат и търсели опора в стените, като същевременно били обхванати от пълен ужас. По- късно всички от екипажа били освободени от работа с мотив, че са психически неустойчиви. С това приключил и самият проект “Дъга”, като всички резултати от проведените експерименти по него били засекретени и човечеството и до днес не знае какво точно се е случило тогава на кораба.

Телепортация и невидимост практикуват и маговете и йогите и шаманите...

--------------------
Истината е за всички!

Джен

**

#2435881 - 03.08.2009 10:31 [Re: Believer]

Телепортация и невидимост практикуват и маговете и йогите и шаманите...

приятели на Тесла твърдят, че по едно време от живота си той е бил пленен от източната философия на индийските йоги. Поразитлена е прицизността на направените от него изобретения, които се прилагат и до днес с минимални подбобрения.
Сравяват гения на Тесла с гения на Леонардо да Винчи.

След и по време на Втората световна война (след смъртта му) са изчезнали част от документите на Тесла, в които се продполага, че той е изобретил оръжие за масово унижощение, въпреки че самия тесла твърди, че е против войната.

Светозаре, разкажи моля те каквър е случая с учения Чуканов?!
Аз съм убедена, че има и други учени и изобретатели спохождани от такива порзрения породени от свръхмисловна дейнст. Мозъка е невероятен феномен, за съжаление все още използваме само 2% от него.

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2435883 - 03.08.2009 10:36 [Re: Believer]

Цитат:

Цитат:

Във времето от 1936 до 1942 г., непосредствено след Първата световна война,

Периодът 1936-42 - "непосредствено след ПСВ"?!?
Само този откъс да беше - става ясно на какво ниво е пишещият

Believer
рекордьор

#2435991 - 03.08.2009 13:54 [Re: toto2]

Ето ти линк-а .Може да намериш още кусури.

--------------------
Истината е за всички!

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2436030 - 03.08.2009 14:45 [Re: Believer]

Цитат:

Ето ти линк-а .Може да намериш още кусури.

Благодаря - откритият беше достатъчен!

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #2436089 - 03.08.2009 16:03 [Re: Джен]

Имаше голяма статия за инж. Чуканов под заглавие "Българин спасява света", май беше в "168 часа". Значи той още докато е бил в България е работил върху нов, практически вечен енергиен източник на базата на изкуствено създадена кълбовидна мълния. Поради осъждането му на тоталитарния режим са го тормозили от КДС, а сега в Щатите го заплашвали от големите нефтени компании, чиито милиардни печалби ще секнат, ако се наложи изобретението му. Но и преди, и сега чувствал закрила от същите сили, които му спускали идеите за нови открития. Иначе не бил религиозен. Това е общо взето, подробностите не си спомням точно.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Джен

**

#2436130 - 03.08.2009 17:20 [Re: Светозар*]

дано силите които съветват д-р Чуканов успеят да го опазят, защото с тия "петролни лешояди" е трудно да се пребориш .. има един български физик ето тук

Стефан Маринов, който е открил неизчерпаем източник на енергия, и се предполага, че е убит от британските тайни служби

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11144

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.