ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
Никола Тесла - свръхчовек
    #2435328 - 02.08.2009 11:18

може би този гений на електроенергията е познат на много хара с над 30те си изобретения, но тук искам да споделя неговата мистична природа. Никола Тесла е имал невероятно въображение за околните, но той сам споделял, че изобретенията му не са негови, а че са взаимствани от него от един паралелен свят. Този невероятен гений е имал склонност към мистиката.

Ето извадка от един руски филм за него, кое е истина и кое лъжа оставам вие да предцените.

Би ми било интересно да спеделите други известни случаи на такова прескачане границата на съзнанието, когато сетивата се обострят и от свръхнатоварване мозъка преминава пределите на нашия свят.

[url=

страница[/url]

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: Никола Тесла - свръхчовек
    #2435342 - 02.08.2009 11:57 [Re: Джен]

Интересен откъс, благодаря, Дженифер! По повод на твърденията на Никола Тесла за предаване на идеите за изобретенията му от паралелен свят се сетих за съвсем пресен подобен пример с бащата на мис Юта и четвърта в Америка - инж. Чуканов.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2435640 - 02.08.2009 22:16 [Re: Светозар*]

Цитат:

Интересен откъс, благодаря, Дженифер! По повод на твърденията на Никола Тесла за предаване на идеите за изобретенията му от паралелен свят се сетих за съвсем пресен подобен пример с бащата на мис Юта и четвърта в Америка - инж. Чуканов.

Какво се е случило с него?

--------------------
Истината е за всички!

Редактирано от Believer (02.08.2009 22:26)

Believer
рекордьор

#2435650 - 02.08.2009 22:26 [Re: Джен]

Цитат:

Във времето от 1936 до 1942 г., непосредствено след Първата световна война, Тесла станал директор на проекта “Дъга”, в рамките на който се състоял печално известният “Филаделфийски експеримент”. Още тогава работейки по този проект, Тесла предвидил възможността за човешки жертви в него и забавил осъществяването му. Основно настоявал за преработване на оборудването, което обаче в условията на войната не можело да се реализира- нямало нито време, нито средства за това. Докато течал “Дъга”, Тесла починал. Само 10 месеца след смъртта му американският военен флот провел експеримент относно невидимостта на корабите за радарите, базиран на работата на изобретателя. Използван бил и специален генератор, създаден от Тесла. В хода на експеримента се явил съвършено непредвиден странен ефект, който бил наистина поразителен. Експерименталният кораб станал невидим не само за радара, но и за човешките очи! Но това далеч не било всичко. Свидетели от онова време уверяват, че неочаквано видели кораба в Норфок, който е отдалечен на стотици мили от Филаделфия. За пътуващите на плавателното средство извършената телепортация се превърнала в катастрофа и драма. Докато траел опитът и съответно вероятното преместване на кораба от Филаделфия в Норфолк и обратно, членовете на екипажа напълно загубили ориентация за времето и пространството. При появата си в базата много от тях не били способни дори да се движат и търсели опора в стените, като същевременно били обхванати от пълен ужас. По- късно всички от екипажа били освободени от работа с мотив, че са психически неустойчиви. С това приключил и самият проект “Дъга”, като всички резултати от проведените експерименти по него били засекретени и човечеството и до днес не знае какво точно се е случило тогава на кораба.

Телепортация и невидимост практикуват и маговете и йогите и шаманите...

--------------------
Истината е за всички!

Джен

**

#2435881 - 03.08.2009 10:31 [Re: Believer]

Телепортация и невидимост практикуват и маговете и йогите и шаманите...

приятели на Тесла твърдят, че по едно време от живота си той е бил пленен от източната философия на индийските йоги. Поразитлена е прицизността на направените от него изобретения, които се прилагат и до днес с минимални подбобрения.
Сравяват гения на Тесла с гения на Леонардо да Винчи.

След и по време на Втората световна война (след смъртта му) са изчезнали част от документите на Тесла, в които се продполага, че той е изобретил оръжие за масово унижощение, въпреки че самия тесла твърди, че е против войната.

Светозаре, разкажи моля те каквър е случая с учения Чуканов?!
Аз съм убедена, че има и други учени и изобретатели спохождани от такива порзрения породени от свръхмисловна дейнст. Мозъка е невероятен феномен, за съжаление все още използваме само 2% от него.

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2435883 - 03.08.2009 10:36 [Re: Believer]

Цитат:

Цитат:

Във времето от 1936 до 1942 г., непосредствено след Първата световна война,

Периодът 1936-42 - "непосредствено след ПСВ"?!?
Само този откъс да беше - става ясно на какво ниво е пишещият

Believer
рекордьор

#2435991 - 03.08.2009 13:54 [Re: toto2]

Ето ти линк-а .Може да намериш още кусури.

--------------------
Истината е за всички!

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2436030 - 03.08.2009 14:45 [Re: Believer]

Цитат:

Ето ти линк-а .Може да намериш още кусури.

Благодаря - откритият беше достатъчен!

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #2436089 - 03.08.2009 16:03 [Re: Джен]

Имаше голяма статия за инж. Чуканов под заглавие "Българин спасява света", май беше в "168 часа". Значи той още докато е бил в България е работил върху нов, практически вечен енергиен източник на базата на изкуствено създадена кълбовидна мълния. Поради осъждането му на тоталитарния режим са го тормозили от КДС, а сега в Щатите го заплашвали от големите нефтени компании, чиито милиардни печалби ще секнат, ако се наложи изобретението му. Но и преди, и сега чувствал закрила от същите сили, които му спускали идеите за нови открития. Иначе не бил религиозен. Това е общо взето, подробностите не си спомням точно.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Джен

**

#2436130 - 03.08.2009 17:20 [Re: Светозар*]

дано силите които съветват д-р Чуканов успеят да го опазят, защото с тия "петролни лешояди" е трудно да се пребориш .. има един български физик ето тук

Стефан Маринов, който е открил неизчерпаем източник на енергия, и се предполага, че е убит от британските тайни служби

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #2436541 - 04.08.2009 10:21 [Re: Джен]

Препоръчвам ви книгата на Джери Василатос-"Изгубените открития" има я в електронен формат в сайта Спиралата.Не само за Тесла а за редица откриватели в различни сфери изпреварили значително съвременните "технологични новости" които всъщност са абсурди. Стефан Маринов е бил гений.А напишете името Илия Вълков за да се запознаете с още един....

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Джен

**

#2436560 - 04.08.2009 11:12 [Re: бледоликия]

Цитат:

Препоръчвам ви книгата на Джери Василатос-"Изгубените открития" има я в електронен формат в сайта Спиралата.Не само за Тесла а за редица откриватели в различни сфери изпреварили значително съвременните "технологични новости" които всъщност са абсурди. Стефан Маринов е бил гений.А напишете името Илия Вълков за да се запознаете с още един....

Благодаря за препоръката!
Ще потърся книгата, защото ми е интересно да се запозная с живота и творчеството на подобни на Тесла гении, дори и българи.

В технологично отношение сме постигнали своя прогрес, но в днешния безморален свят парите диктуват тези откривателски порядки... гении има, идеи много, но ако те не са свързани с печалбарство отиват в забвение.

Технологичните открития се правят уж в полза на човека, но други хора властват над откритията на гениите и диктуват това да се случва или да не се случва.

Срува ми се жалко и нелепо, но такава е човешката подбедба на света в който живеем, за съжаление

kolu
неориентиран

Регистриран: 17.09.2010
    #2740169 - 17.01.2011 19:06 [Re: Джен]

Колекция от филми за най - великия изобретател за всички времена - сърбина Никола Тесла.
http://www.varna-ul.hit.bg/filmi_nikola_tesla.htm

Джен

**

#2740448 - 18.01.2011 12:51 [Re: kolu]

Цитат:

Колекция от филми за най - великия изобретател за всички времена - сърбина Никола Тесла.
http://www.varna-ul.hit.bg/filmi_nikola_tesla.htm

Чедесна инициатива

Сетих се за най-новата кнжка изляза по книжраниците за Тесла "Никола Тесла и свръхсекретните проекти на Пентагона" - меко казано е голямо разочарование. (поне за мен).

После се замислих , от къде един руснак ще има достъп до секретни документи на Пентагона, при това университетски преподавател?
Името на Никола Тесла винаги се е свързвало с мистика. Орбазът му е обвит в неизвестност. Легендата е надскочила неговата популярност като изобретател. Дори изпада в забвение, още докато е жив. Умира в мизерия.
Днес у него се търси повече забулените му тайни ( не е ясно дали изобщо ги има, или това е плод на неговата срамежливост приживе), отколкото откритията, които е направил. Тесла е бил, прекалено скромен като човек, но е живял в общество, което живо се интересувало не само от неговите изобретения, и това поражда клюки около неговата натура за времето си. Нещо което се пренася в днешно време около неговата личност.
А това не е хубаво. От край време се спекулира с такива гении като Тесла и Айнщайн.

На сайта kolibka.com има много интересни научно-популярни филми.

Наблюдател
Любител

Регистриран: 16.02.2006
От: млечния път
    #2744021 - 26.01.2011 20:41 [Re: Джен]

Гледаме все чуждото и далечното.и се чудим и дивим...
Нашата сромна Родина, също е дала нещо на света.
Джон Атанасов(Баща на компютрите)
Баба(Леля)Ванга(Световен феномен - все още не обяснен)
Брат Йорданчо(поставил кръста на кръстова гора)
Петър Дънов(за него - знаете)
и още:
Левски
Ботев
Вазов
и т.н.
Но Ние не ги оценяваме - Пък какво остава за Света?

Пък има и доста съвременни.
Побързахме да ги обявим за ШАРЛАТАНИ и толкоз.
Това, което не разбираме, и в ума си не побираме-не съществува?
Да , ама само ни се струва.

В житето на св.Серафим Саровски има доста описания за неща дето са писани и са се случили."Оптинските старци" който е чел,Поука си е взел!

П.С. Пък и "Йоан Кронщадски" прочетете, пък после пишете!
Св.Иван Рилски - .......?!

Редактирано от Наблюдател (26.01.2011 20:47)

kolu
неориентиран

Регистриран: 17.09.2010
    #2744239 - 27.01.2011 13:14 [Re: kolu]

Цитат:

http://www.varna-ul.hit.bg/filmi_tesla.htm

Филмите са на нов адрес:
http://www.varna-ul.hit.bg/filmi_tesla.htm

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2744629 - 28.01.2011 09:20 [Re: kolu]

И кое му е новото на адреса? Или просто си вдигаш темата?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Джен

**

#2744681 - 28.01.2011 12:03 [Re: Наблюдател]

Цитат:

Гледаме все чуждото и далечното.и се чудим и дивим...
Нашата сромна Родина, също е дала нещо на света.
Джон Атанасов(Баща на компютрите)
Баба(Леля)Ванга(Световен феномен - все още не обяснен)
Брат Йорданчо(поставил кръста на кръстова гора)
Петър Дънов(за него - знаете)
и още:
Левски
Ботев
Вазов
и т.н.
Но Ние не ги оценяваме - Пък какво остава за Света?

Пък има и доста съвременни.
Побързахме да ги обявим за ШАРЛАТАНИ и толкоз.
Това, което не разбираме, и в ума си не побираме-не съществува?
Да , ама само ни се струва.

Защо да не ги оценяваме нашите си феномени? Оценяваме ги!

Моля, пусни тема за нашите феномени и с удоволствие ще я следя.

Тази тема обаче е за един друг мистичен човек, изпаднал в забвение.

Perfekt

Регистриран: 25.01.2011
    #2744753 - 28.01.2011 16:07 [Re: Джен]

Цитат:

Тази тема обаче е за един друг мистичен човек, изпаднал в забвение.

Не е изпаднал съвсем в забвение. С моите скромни познания, зная че имал по-високо IQ от Айнщайн. Сърбите си тачат НИкола Тесла. Сложили са го дори на банкнотата от 100 динара.

Perfekt

#2744821 - 28.01.2011 18:31 [Re: бледоликия]

Ето какво казва уикипендията за Никола Тесла

А така е изглеждал

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2744834 - 28.01.2011 19:34 [Re: Джен]

Цитат:

може би този гений на електроенергията е познат на много хара с над 30те си изобретения, но тук искам да споделя неговата мистична природа. Никола Тесла е имал невероятно въображение за околните, но той сам споделял, че изобретенията му не са негови, а че са взаимствани от него от един паралелен свят. Този невероятен гений е имал склонност към мистиката.

Тъкмо си говорихме с мъжа ми, че във света се раждат изключетелно рядко такива феномени, сякаш да поправят дефектите в представите и да променят начина на живот на човечеството към по-добро.

После изведнъж се сетих за Едгар Кейси. Че той е бил по същото време в Америка. Спящият пророк, притежател на паранормални способности както Никола Тесла.

Реших да сравня данните и се оказа че имат 20 години разлика /Тесла може да е баща на Кейси, Кейси - негов син/. Излиза, че са пратени от някъде, "отвъд" - така че на практика да няма пропуск в паранормалната подкрепа на човечеството и по някакво съвпадение и в житието-битие на Америка по време на световните войни.

И двамата са били активни по едно и също време и са починали с година и половина разлика все в края на Втората Световна Война.Погледнете какви интересни съотношения:

----------------
Никола Тесла
Роден 10 юли 1856, Смилян, Австрийска империя
Починал 7 януари 1943, Ню Йорк, САЩ

---------------
Едгар Кейси
Роден: 18 март 1877, Хопкинсвил, Кентъки, САЩ
Починал: 3 януари 1945, Вирджиния Бийч, Вирджиния, САЩ
------------------

Починали са все януари месец !! - с една година разлика един от друг!! По време на Втората Световна Война.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2744836 - 28.01.2011 19:39 [Re: Perfekt]

Цитат:

Ето какво казва уикипендията за Никола Тесла

А така е изглеждал

Едгар Кейси:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B4%D0%B3%D0%B0%D1%80_%D0%9A%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B8

Eдгар Кейси - спящият лечител
http://e-vestnik.bg/9516

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Perfekt

#2744851 - 28.01.2011 20:21 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Благодаря! Не знаех нищо за Едгар Кейси, но човек се учи, докато е жив.

Наблюдател
Любител

Регистриран: 16.02.2006
От: млечния път
    #2745994 - 31.01.2011 21:02 [Re: Джен]

Цитат:

Цитат:

Моля, пусни тема за нашите феномени и с удоволствие ще я следя.

Да пусна за Св.Иван Рилски? или за Ванга?може пък за Джон Атанасов?

Никола Тесла дал идеята за трансформатора-пренасяне на променлив ток на растояние.добре, но Джон Атанасов измисли това дето седим в къщи и четем и пускаме теми и коментираме Тесла. Без компютъра доста от Вас не биха и чули за Тесла!Камо ли за Св.Иван Рилски - дето е и на нашите пари.Кой е по-велик? Атанасов или Тесла?

--------------------
Поставям само НАД-ПИ-СИ

Редактирано от Наблюдател (31.01.2011 21:09)

iti_
(без)пристрастен

Регистриран: 02.03.2005
    #2753520 - 17.02.2011 00:32 [Re: Джен]

Свръхчовеци не е имало и надали някога ще има. Просто хората не искат да им стане ясно какво е човекът и каква цел реално облужва неговото съществуване... Но така вероятно надали е само с него, но и с прасето, и кокошката и т.н... Тесла, както и много други по всичко личи просто са били използвани и "картините" и "диктовките" са идвали от друго мясно. Но това не е нито Бог, нито техния собствен глас. Наскоро почина и друг "инструмент", при това български - използван, употребен и негоден вече за употреба. Който също изглежда се самозабрави, че изпълнява нещо по-висшо от това да бъде просто инструмент, обслужващ нечии цели.
За съжаление силата на човека е точно в това, което почти никой дори не подозира...

Ормазд
почетен член

Регистриран: 09.04.2016
    #3361197 - 18.07.2016 23:41 [Re: Светозар*]

Цитат:

Имаше голяма статия за инж. Чуканов под заглавие "Българин спасява света", май беше в "168 часа". Значи той още докато е бил в България е работил върху нов, практически вечен енергиен източник на базата на изкуствено създадена кълбовидна мълния. Поради осъждането му на тоталитарния режим са го тормозили от КДС, а сега в Щатите го заплашвали от големите нефтени компании, чиито милиардни печалби ще секнат, ако се наложи изобретението му. Но и преди, и сега чувствал закрила от същите сили, които му спускали идеите за нови открития. Иначе не бил религиозен. Това е общо взето, подробностите не си спомням точно.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10532

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.