ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
Re: Пречистване на подсъзнанието
    #2687885 - 31.08.2010 17:30 [Re: s_w]

Цитат:

Незнам за материали, но...

Подсъзнателните натрупвания и проблемите, които съпътстват подтисничеството и тн, до голяма степен са причинени от отрицание. Приеми себе си, любов към себе си, това е метод, който води до лична свобода и пречистване, в последствие води и до любов към Бог и ближния. Открие ли това човек с радост обръща и другата буза и става недосегаем.

+1
Мисля, че това е право в целта.
Пречистващо действат прекрасните природни гледки. Един неизчерпаем извор на чистота и хармония за душата. Медитация, любуване на природни красоти, елиминиращ отровите в организма хранителен режим ни пречистват и зареждат не само на физическо ниво, спомагат и за едно обръщане с любов към себе си и - ефектът за който говори s_w.

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Eses
Ентусиаст

Регистриран: 08.03.2005
От: София
    #2688558 - 01.09.2010 23:22 [Re: Atlantida]

Цитат:

Цитат:

Незнам за материали, но...

Подсъзнателните натрупвания и проблемите, които съпътстват подтисничеството и тн, до голяма степен са причинени от отрицание. Приеми себе си, любов към себе си, това е метод, който води до лична свобода и пречистване, в последствие води и до любов към Бог и ближния. Открие ли това човек с радост обръща и другата буза и става недосегаем.

+1
Мисля, че това е право в целта.
Пречистващо действат прекрасните природни гледки. Един неизчерпаем извор на чистота и хармония за душата. Медитация, любуване на природни красоти, елиминиращ отровите в организма хранителен режим ни пречистват и зареждат не само на физическо ниво, спомагат и за едно обръщане с любов към себе си и - ефектът за който говори s_w.

Далеч не съм съгласна,че с медитации и пеене на пслами,:) гледане на хубави гледки и прочие подобни неща ще пречисти някой подсъзнанието си. За подводно плуване ти трябва сериозна екипировка,само шнорхел и очила и хубави мисли няма да закарат никой до същината.Нито до Божественото,както повечето новооткрили се индивиди си мислят.Не тъпчете на едно място ,ами си размърдайте дупетата. Не ви ли омръзна с прекрасни представи и мисли и гледки и медитации и любов и ..... да си мислите че сте хванали Господ за шлифера.
Сори за тона,но почва да се зацикля ми се струва.Най естественото нещо е промяната.Продължавайте напред.

--------------------
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.

Casiopeq
summer wine
**

Регистриран: 26.08.2009
    #2688582 - 02.09.2010 02:13 [Re: Eses]

Аз също мисля, че подобни клишета за прекрасни гледки, любов, медитация и ... повече шоколад са далече от нещо реално като съвет, което би помогнало на някой да се чувства добре.

Има моменти, много моменти, когато ти се ... драйфа от целуващи се влюбени на улицата. Когато вместо красивите цветове на залеза, усещаш гадните хапещи комари, а дъждът който вали те кара да плачеш ... без да знаеш защо.
Не е защото не обичаш себе си. А просто подъзнанието ти не е универсално, за да пречиства всичко, което му се струпва и стоварва. Още повече, че дори не "го питаш", просто трупаш, ли трупаш.
Тогава стоиш и се чудиш- на кой да кажа? кой ще ме разбере? кой ще ми погне?
естествено
Бог. Но днес е петък (сори, сряда) и бог малко е зает, бихте ли изчакали до утре?
А до утре как да спра да плача?
О! Да погледна невинно спящото си дете? И? как ще ми помогне това? Ами ако се събуди и види че плача? как ще му обясня За какво? като не знам? и като ми каже: ми спри тогава, мамо, защото и на мен ми се плаче.

С хапчета, алкохол, цигари и секс ...тва е начина.
Магия? Това е мноооооооо интересно, ама кво прайм като не завърших магьосничество? скъсаха ме на изпита за медитиране

--------------------
"The pause is a Part of the walk" DEWAR`S

ВНИМАНИЕ!
Всеки е свободен да си бере лайка-та.

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #2688675 - 02.09.2010 09:51 [Re: Atlantida]

Може би трябва да добавим и нещо от нашия рецептурник, Атлантида. Както ни е известно, подсъзнанието в хороскопа е представено от Луната. И като се разгледат отрицателните черти на знака, в който тя се намира, както и трудните аспекти, които образува с други астрологични фактори - ако са налице такива, става ясно какво в подсъзнанието има нужда от пречистване и как може да стане това.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

s_w
почетен член

Регистриран: 25.02.2009
    #2688786 - 02.09.2010 14:02 [Re: Eses]

Цитат:

Далеч не съм съгласна,че с медитации и пеене на пслами,:) гледане на хубави гледки и прочие подобни неща ще пречисти някой подсъзнанието си. За подводно плуване ти трябва сериозна екипировка,само шнорхел и очила и хубави мисли няма да закарат никой до същината.Нито до Божественото,както повечето новооткрили се индивиди си мислят.Не тъпчете на едно място ,ами си размърдайте дупетата. Не ви ли омръзна с прекрасни представи и мисли и гледки и медитации и любов и ..... да си мислите че сте хванали Господ за шлифера.
Сори за тона,но почва да се зацикля ми се струва.Най естественото нещо е промяната.Продължавайте напред.

Как може човек, да се промени ако неосъзнатото, подтиснатото, подсъзнателното му пречи? Как просто така да си продължи напред? Нима това не би било илюзия?

Себе приемането и любовта към Бог и ближния, христовата любов се постига еднственно чрез любовта към себе си. Хората, които търсят себе си не могат никога да опознаят себе си или друг човек докато не открият тази универсална/безгранична любов. Как го постигат това е друг въпрос. Медитациите, мантрите, йога, молитва са все различни пътища, водещи към един и същ край. Всеки за себе си избира пътя/начина, който е най-подходящ за него.

Бих казала, че в Коринтяни 1 е доста добре описано - какво се случва и какво не ако човек има или няма любов.

Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #2688816 - 02.09.2010 15:07 [Re: Светозар*]

Да си призная,Светозаре* това беше първото, което си помислих... Премълчах, защото е необходимо истинско астрологическо познание. Задълбочен анализ на звездните карти - радикс,прогресии и т.н. дава по-ценна информация, или поне същата, като постигната чрез хипноза или психоанализа. Последните две са "тежката артилерия", която по-скоро е за здравния форум. За прочистване на подсъзнанието помагат всички изброени от s_w техники в предния постинг. На едно от първите места аз поставям и Астрологията. Не ангажирам никого с моето мнение, всеки сам си намира начините и "всеки знае себе си". Просто споделям личен опит.
Способността да се опияниш и потънеш в една красива гледка отваря сетивата към "космическата любов" и изпълнен с нея по дифолт се обръщаш с любов и разбиране и към себе си. Играе и роля на медитация, когато се абстрахираш, освобождаваш поне за момент от злободневния постоянен поток на мисли и дразнители. Често, когато се освободиш така, издигайки се и пукайки се на повърхността като малко балонче - улавяш ценна препратка от дълбокото и несъзнаваното. Позволява ти да надзърнеш леко.Не може току така да се бърника в подсъзнанието, дори е опасно, то се "води само с добро". За реалната полза от хапчета съм скептична.
Едно от най-ценните блага, които може да даде Астрологията е самопознанието. Според мен тук е "ключът от бараката". Когато се опознаваш, започваш по-добре да се разбираш и да се обръщаш към себе си с любов, прошка и доверие, което облекчава донякъде подсъзнанието.

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #2688822 - 02.09.2010 15:32 [Re: Atlantida]

Цитат:

За реалната полза от хапчета съм скептична.

Меко казано. Каква полза изобщо от хапчета за пречистванена подсъзнанието?! Те уж помагат при депресивни състояния, които май са повече съзнателни. А всъщност размекват астралното тяло и човек става по-податлив на всевъзможни отрицателни влияния, които замърсяват и подсъзнанието. По същия начин действа и алкохолът.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Casiopeq
summer wine
**

#2688826 - 02.09.2010 15:57 [Re: Atlantida]

Себепознанието и любовта към себе си НЯМАТ нищо общо с Пречистването. Мисля, че на този свят няма човек, който да се е самопознал. Дори и да има няма как да ми го докаже. Как ще ми докажете, че сте се самопознали? Можете да напишете всичко. От това, че сте петата инкарнация на ИндираГанди до Савската царица... не ми дреме всъщност. Факт е, че това първо е невъзможно и второ не помага за пречистване, а напротив дори и малкото, което разбираме за себе си може да задълбочи "тинята"-
От друга страна любовта към себе си е толкова безрезервно и безапелационно разпространена, че са единици хората, които не се обичат- Дори и самоубийците, в повечето случаи не го правят щото не се обичат, а заради външни други емоции, които са им писнали или пък не са се справили с тях.
Та така обичайки се, в един момент започвам да се обичам и такава... една... смърдяща- ама то през монитора не се усеща, а и не ми пречи да ви убеждавам, че всъщност много се измъчвам вътрешно и подсъзнателно, а всъщност ... съм толкова... изчерпана и ми е скучно, че се чудя как мръсното си подсъзнание да го направя чисто. Ми не става. То затова е сложено там. Да "обира" гадостта- като филтър- бушон- иначе ше изтрещите, ако ви се лепи на самото съзнание и там трябва да го смилате и впоследствие забравяте.
В крайна сметка аз мисля, че няма нужда от конкретни вмешателства и всичко си е точно програмирано.
Иначе, ако се осъмнявате, тогава прибягвате до поркането и дрогата, за да разберете и физически, че от вас самите, зависи много малка част (не че се справяме и с нея)- та да се изхвърляте с некви свръхчовешки постижения като прочистване на под-съзнанието. А пък като умрете, ако знаете какво чисто става....

пп. Грим-чо благодарско батка за филмчето Игор. Много е дОбро. Детето ми страшно се израдва

--------------------

ВНИМАНИЕ!

s_w
почетен член

Регистриран: 25.02.2009
    #2688858 - 02.09.2010 17:05 [Re: Casiopeq]

Цитат:

Себепознанието и любовта към себе си НЯМАТ нищо общо с Пречистването.
От друга страна любовта към себе си е толкова безрезервно и безапелационно разпространена, че са единици хората, които не се обичат-

Напротив. Мръсотията е от подтисничество, страхове, комплекси, липса на самоизява и лична свобода, водене на органичен начин на живот. Познава ли се човек, приел ли се е с + те и - те си, обикнал ли се е. Няма нищо в подсъзнанието му, което да не е прието няма "мръсно" няма "чисто", защото човек е свободен да бъде такъв какъвто е. Приемането се случва, когато човек, погледне в себе си, а не извън себе си. И се срещне лице в лице с всичко е - няма по-страшно нещо от това - предста ви си Др. Джекил и Мр. Хайд. Earthsea/ Землемория също дава представа за този вътрешен конфликт и за свободата и хармонията, които носи, когато Сянката е интегрирана в цялостната личност.

Разбира се има и друг начин, но той няма нищо общо с чистото. Другия начин е да спи човек, привидно да не му пука и да си е комплексар скрит под една или друга гротеска маска. През останалото време да прибягва към алкохол, наркотици, и тн, които не му помагат с нищо освен с това да му позволят да сложи, някои цветни очила - всички цветове на дъгата, и да си живее така опиенен от илюзията, вовек и веков.

За съжаление всеки подал се на рекламирането на тази любов, без да търси собствения си път, независимо през какви страдания преминава, също се губи в илюзия. Записват се на разни практики и семинари дето ги учат уж да обичат себе си, а пък те вземат че само егоисти се навъждат вместо да обичат безгранично, и себе си и ближния и Бог.

Едно е да следваш нечий път защото е модерно съвсем друго е неволята да ти покаже. Всеки знае сам за себе си. Живота на края е просто игра на оправдаване на очакванията. Затова и поредната реклама "живей за мига", но колко реално го правят.

Casiopeq
summer wine
**

#2688977 - 02.09.2010 20:11 [Re: s_w]

Цитат:

Напротив. Мръсотията е от подтисничество, страхове, комплекси, липса на самоизява и лична свобода, водене на органичен начин на живот. Познава ли се човек, приел ли се е с + те и - те си, обикнал ли се е. Няма нищо в подсъзнанието му, което да не е прието няма "мръсно" няма "чисто", защото човек е свободен да бъде такъв какъвто е.

Доколкото се включих в темата, не виждам да сме коментирали Източника на "мръсното подсъзнание". Може и да е от нещата, които са изброени (въпреки, че пак ми звучат доста наизубрени от книжки и шамани), а може и да е от едно или много повече неща. Реално, всеки има "натрупвания" в подсъзнанието. Дори го признавате с аналогията за Мистър Хайд. Но дори и там се вижда, че преодоляването/"псевдоподтискането" на Мистър Х. не става с медитацията, любовта към себе си и красивите гледки. Защото всъщност няма как да оперираш себе си от "тумора" в подсъзнанието си, или направо от цялото подсъзнание.
хората доста опити са правили... затова споменах наркотиците, нали така е открит кокаина.
Личната свобода и воденето на ограничен живот звучат като някакви условия за затворници/престъпници, но не и за повечето живи хора. Така че ще е малко трудно, ако се захванете с това да доказвате чие подсъзнание е по-мръсно. Това на един затворник ли на един неосъден. Чие подсъзнание как се "прочиства". Едното с повече прекрасни гледки, а другото повече любов към себе си.
Самото деклариране на някакви абсолюти ви прави всички идеалисти ... безпомощни . това да си безпомощен по-лошо от това да си несвободен

--------------------

ВНИМАНИЕ!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8944

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.