ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
s_w
почетен член

Регистриран: 25.02.2009
Re: Пречистване на подсъзнанието
    #2689068 - 02.09.2010 23:23 [Re: Casiopeq]

Цитат:

Доколкото се включих в темата, не виждам да сме коментирали Източника на "мръсното подсъзнание". Може и да е от нещата, които са изброени (въпреки, че пак ми звучат доста наизубрени от книжки и шамани)...Реално, всеки има "натрупвания" в подсъзнанието. ... Защото всъщност няма как да оперираш себе си от "тумора" в подсъзнанието си, или направо от цялото подсъзнание.
хората доста опити са правили... затова споменах наркотиците, нали така е открит кокаина.
Личната свобода и воденето на ограничен живот звучат като някакви условия за затворници/престъпници, но не и за повечето живи хора. Така че ще е малко трудно, ако се захванете с това да доказвате чие подсъзнание е по-мръсно. Това на един затворник ли на един неосъден. Чие подсъзнание как се "прочиства". Едното с повече прекрасни гледки, а другото повече любов към себе си.

Съгласна съм, че замърсеното подсъзнание има различни причини...не иждам лошо в това да изброя някои от тях - мисля, че е невъзможно да се изброят всички причини, защото всеки човек се повлиява от различни неща, индивидуалното и общото се различава и едновременно с това се препокрива.

Няма невъзможни неща. Любовта е универсална, и е лек за всичко в съчетание с вяра и съзнание. Говоря само от личен опит ако не бях минала този път никога намаше да говоря на своя глава за метод, който съм чула, че го рекламират, но не съм го проверила. Това са неща които съм открила сама за себе си и съм сигурна че работят за всеки проблем, който човек би могъл да има. Права си обаче, че любовта и търсенето на себе си не са достатъчни. Липсващия елемент е съзнанието, без съзнание не става. Търсешия човек, работи над себе си в търсене на някаква истина. Съзнателния живот, живота за мига, и универсалната безгранична любов, са едно изключително трудно, но не и непостижимо начинание.

Когато подсъзнанието стане осъзнато, прието, и чрез това приемане, разбрано и изчистено - човек разбира какво е ограничение, и подтисничество и какво е свобода.

Затова не намесвай затворниците и престъпниците, защото всеки човек живее в собствения си затвор, собствената си илюзия, и до колкото взаимодейства с външния свят поне в веднъж в живота си независимо с какво е съгрешил и в какво количество е и престъпник. Но обвинява единствено външния свят за всичките си проблеми, които е допуснал в себе си.

Тайната е че ако човек гледа първо в себе си и после на вън открива много повече отколкото някога четенето на книга, или някой шаман, гуру би могъл да му каже.

Проблема е че когато подсъзнанието е неосъзнато до голяма степен, и човек започне да работи над себе си, е много трудно и тежко. Виниш всичко и всички, но не и себе си. Като забравяш, че няй-простото нещо е да приемеш нещата каквито са с любов. Това е така защото това е и най-трудното - да обичаш себе си. Всеки търси прошка за нещата, които сам не може да си прости. За да си прости сам трябва да се приеме такъв какъвто е.

Ако красивите гледки работят за някой възможно е да работят и за друг, в съчетание с медитация, покой, музика - комбинациите са безброй. Някой е видял какво работи и го споделя. Дали някой друг ще реши да изпробва някой метод за себе си и в последствие да открие какво работи за него е въпрос на личен избор.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Casiopeq
summer wine
**

Регистриран: 26.08.2009
От: София
    #2689117 - 03.09.2010 02:45 [Re: s_w]

Проблемът е, че подсъзнанието трябва да си остане неосъзнато! Съзнанието е водещо. То трябва да контролира нещата. В аурата на подсъзнанието не трябва да се "пипа".
Няма тайни. И Има невъзможни неща. Които не са невъзможни, за да ги постигаме, а за да ги оставим други, които могат да се справят с тях.
Ако си пред един връх и знаеш, че не можеш да го изкачиш, защото не си трениран и нямаш капацитет, какъв е смисълът просто да ...умреш по средата, за да докажеш, че няма невъзможни неща. Това е тъпо!
Правиш неща, които можеш.
Да обичаш себе си. Ок. лесно е.
Да ядеш шкембе-чорба- ми не е толкова гадно. Ок ядеш (нямаш друго в момента, а трябва да се храниш)
Пиеш кофти безвкусна вода. пиеш. (трябват течности)
Но да ми обясниш, че с невероятното си съзнание да си "представям" розови патладжани вместо лилави, мога да се почувствам и още повече да прочистя нещо. няма как!

Ще поентя- ПРОЧИСТВАНЕТО- дори и буквално да го разбираш, предполага "заличаване" на неща, които и ти самият не можеш да прецениш, колко могат да са ти полезни впоследствие.
Не пипайте подсъзнанието.
Пробвайте със съзнанието, да видя дали ще ви хареса?!
Защото самоувереността (да не говоря и намесвам затворници) не се знае дали няма да те постави в ситуация на съзнателно-подсъзнателно ниво да си (дори косвен) подсъдим- съучастник- или осъден... ей така, стремейки се да си изчистиш подсъзнанието; в един момент решаваш съвсем физически да изчистиш някой Сульо, който те дразни и ти пречи на подсъзнанието.
Не "затлачвайте" хубави думи като `любов` и `самопознание`- нямат общо с боклука, който сте си надробили сами в подсъзнанието. Ваш си е (боклука). Рециклирарайте си го.

--------------------
"The pause is a Part of the walk" DEWAR`S

ВНИМАНИЕ!
Всеки е свободен да си бере лайка-та.

s_w
почетен член

#2689237 - 03.09.2010 10:04 [Re: Casiopeq]

Цитат:

Проблемът е, че подсъзнанието трябва да си остане неосъзнато! Съзнанието е водещо. То трябва да контролира нещата.
Правиш неща, които можеш.
Да обичаш себе си. Ок. лесно е.
Ще поентя- ПРОЧИСТВАНЕТО- дори и буквално да го разбираш, предполага "заличаване" на неща, които и ти самият не можеш да прецениш, колко могат да са ти полезни впоследствие.
Пробвайте със съзнанието, да видя дали ще ви хареса?!
Не "затлачвайте" хубави думи като `любов` и `самопознание`- нямат общо с боклука, който сте си надробили сами в подсъзнанието. Ваш си е (боклука). Рециклирарайте си го.

Много хубаво си го написала и съм съгласна с теб за написаното по-горе.

С тази разлика. Не говоря за изместване на съзнанието от подсъзнанието - това си е и глупаво. А за изкарване на разни натрупвания едно по едно в съзнанието, които чрез тяхното осъзнаване и приемане, се пречистват до толкова, не че никога не са били или няма да бъдат (в зависимост каква е причината за тяхната поява), а че спират да имат негативен ефект върху личността на неосъзнато ниво.

Разбира се, всеки зане себе си и собствените си възможности. Не мисля, че е лесно да обичаш себе си - нямаше да има толкова много писано в новия завет за любовта ако беше лесно.

Да именно със съзнанието става рециклирането, чрез любов към Бог и ближния - възможна когато човек възлюби като себе си.

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2689262 - 03.09.2010 11:00 [Re: s_w]

Става дума за техники ,които могат да пречистят
духовния свят на човека.Препоръчвате ли такива?

--------------------
Истината е за всички!

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2689277 - 03.09.2010 11:35 [Re: Believer]

Не бих нарекла подсъзнанието духовен свят на 4овека То е пропито предимно от страхове....
Може би свръхсъзнанието
Подсъзнанието е все още на ниво психе (душевно състояние)- не спирит (духовно), а знаем, 4е тук на земята душата ни е доста повлияна с осъзнатият си директен контакт с физи4еското 4овешко тяло.
Т.е.: на подсъзнанието може да се повлияе физи4ески и психи4ески (има разнообразни техники - някои опоменати тук от съфорумците), както разбира се И духовно (за Духа няма никакви ограни4ения и не бих ги нарекла в никакъв слу4ай 'техники').
Не всеки усеща и се смирява с цялото си същество, за да бъде воден от Духа. При Духа няма техники, а просто вси4ко се слу4ва, разбивайки на пух и прах всякакви наши земни опити и представи до момента Иска се само Вяра, Надежда и Любов!

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

s_w
почетен член

#2689307 - 03.09.2010 14:15 [Re: Believer]

Цитат:

Става дума за техники ,които могат да пречистят
духовния свят на човека.Препоръчвате ли такива?

Съгласна съм с Erosaria че духовния и подсъзнателен свят са различни. Но да за техники и нагласи ставаше въпрос относно прочистване на подсъзнанието. Това, което бях споменала е по скоро нагласа на духа, на съзнанието на човек, начина на мислене, към приемане на себе си такъв какъвто е в процес на осъзнаване на подсъзнателните си натрупвания независимо от какво естество са те. С всяка следваща стъпка в един момент това приемане, води до любов в христовия смисъл на думата, към себе си, ближния и Бог. Мисля че за да се случи това човек трябва съзнателно да се опита и да осъзнае това, което е в подсъзнанието му. Casiopeq казва, че няма тайни и скрито покрито. То си е така. Ако човек може само да бъде себе си това донася свобода, а ако може да обича себе си, това допринася свободата да не прерасне в анархия.

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2689333 - 03.09.2010 15:44 [Re: s_w]

Много добре според мен наблягаш на съзнанието
За мен, то е много важно за земния ни път.
Извадим ли подсъзнателното на показ, т.е.: срещнем ли се о4и в о4и със страховете си - каквито и да било замърсявания (натрупвания), независимо дали до момента са несъзнавани/съзнавани, то 4овек има възможност да опитва, изследва, отсява, Осъзнава...
Самото осъзнаване е на4алото на по4истването

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

s_w
почетен член

#2689339 - 03.09.2010 16:04 [Re: Erosaria]

Цитат:

Самото осъзнаване е на4алото на по4истването

Да така е. Решението остава у индивида дали, ще предприеме откровенно взиране в себе си или не. В същото време ако човек не е способен да приеме себе си, да се обича независимо от всичко, съзнанието не непременно ще му помогне, пътя е труден защото човек трябва да осъзнае негативната си същност и да я приеме за съществуваща и част от себе си, а не да я отрича.

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #2689381 - 03.09.2010 18:59 [Re: Erosaria]

хехе , ама като седнете да си измисляте разни неща, тоя дух отде се надомъкна и той нещата са елементарни ве батка, подсъзнание се чисти само чрез смърт, после почваш начисто. Щото що е подсъзнание? - твай сбора от сички изживени чуства. Се едно да седнеш да си изтриеш двойките по химия и математика от бележника от пети до единайсти клас - хубууу, ше ги изтриеш в бележника, ама в дневниците продължават да си седят, там, твойте двойки, и онее двете цъфари по физика от десети клас

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2689389 - 03.09.2010 19:23 [Re: s_w]

Някой от вас практикува ли Методът Силва?

За онези, киото не са чували за този метод, ето за какво става въпрос:

МЕТОДЪТ НА ХОСЕ СИЛВА

Методът Силва за самоконтрол на ума е първата програма, която беше разгърната, за да помогне на хората да навлизат в алфа измерение със съзнателен контрол, така че да могат да се научат да използват и дясното полукълбо на мозъка, за да мислят.

Вашият мозък вибрира от вид електрическа енергия, както сърцето бие определен брой пъти в минута, така и мозъкът ви пулсира от електрическата енергия известен брой пъти в секунда. Когато спите дълбоко, той вибрира много бавно. Когато се намирате в състояние на бърз сън, т. е., когато сънувате, мозъкът вибрира по-бързо. Когато сте напълно будни, той вибрира още по-бързо.

Когато сте в будно състояние, гледате различни неща и мислите, мозъкът ви пулсира приблизително 20 пъти в секунда. Учените наричат това честота на мозъчните вълни бета. Когато сте напълно отпуснати, в едно повърхностно състояние на сън, мозъкът вибрира по-бавно, между 7 и 14 пулсации в секунда. Това е нивото на мозъчните вълни алфа. Съществуват още по-ниски мозъчни честоти, които са известни като честота тета, и най-бавната, тази на дълбокия сън - делта.

Мозъкът на едно малко дете функционира главно на честотите делта и тета, най-бавните честоти на мозъка. Пораствайки, сте започнали да използвате все по-голяма част от мозъка си. Между 7 и 14-годишна възраст, мозъкът ви е започнал да функционира повече на ниво алфа. От това ниво алфа сте започнали да развивате тази част на мозъка, която се свързва с честотите бета. Някои хора, съвсем малко на брой, се научават да използват и лявата, и дясната страна на мозъка, за да мислят. Реално един на всеки десет души достига до зряла възраст, като запазва способността да използва и лявата и дясната половина на мозъка за да мисли. Средно 90% от хората използват само лявото мозъчно полукълбо за мисловна дейност. Лявата мозъчна полусфера се свързва с логическата мисъл и с опита от физическия свят. Лявото полукълбо складира вашите преживявания от това, което виждате, чувате, помирисвате, вкусвате и усещате. Дясното мозъчно полукълбо съдържа преживяванията на вашата фантазия, това, което си представяте и това, което фантазирате.

повече информация има тук

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8946

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.