ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
s_w
почетен член

Регистриран: 25.02.2009
Re: Пречистване на подсъзнанието
    #2689640 - 04.09.2010 10:20 [Re: Believer]

Цитат:

Не знам вие как го разбирате ,но
общото на всички тия теории за духовния живот,че
съществените неща в книги от по 100 страници
са само по няколко изречения.

Съгласна съм с теб. Няма по-добър учител от въртешния, който всеки носи в себе си.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
s_w
почетен член

Регистриран: 25.02.2009
    #2689643 - 04.09.2010 10:26 [Re: Believer]

Цитат:

Цитат:

Мисля че за да се случи това човек трябва съзнателно да се опита и да осъзнае това, което е в подсъзнанието му.

Тъй като във всеки миг от нашия живот ,ни се предоставят избори,именно на духовно ниво се
осъществяват и енергийните атаки.Това е, което трябва да се изчисти
за да можем да направим правилният избор.

Да има енергийни атаки, повече от колкото човек може да си престави. Не от духовно, а астрално ниво, макар, че ако приема дефиницията ти за духовен свят и дух/душа е така. И все пак не точно. Духовния свят е позитивен, човек е атакуван на сравнително ниски честоти, ако не вземе мерки в последствие е атакуван и на по-високи честоти.

Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #2689677 - 04.09.2010 11:42 [Re: Salve]

Цитат:

Много проблеми в живота ни от всякакво естествено са именно замърсяване на подсъзнателно ниво, това са натрапванията и наслояванията от социалния ни живот.

Искам да ви попитам....знаете ли къде могат да се намерят методи да почистване на подсъзнанието?....материали ?

Хубава тема и според мен също много от проблемите са свързани с наслагвания и замърсявания на подсъзнанието.
Човек набутва там и заключва с девет катинара зад незнамколко си врати своите спомени-кошмари свързани с много болка, срам, мъка.Толкова големи, че по негова преценка към момента на събитието не би могъл да ги "понесе". Абсурдна е идеята, че изобщо може да се изтрие каквото и да е наше деяние и дори мисъл, абсолютно недосегаемо ще остане написаното в дебелите книги и това е ясно за всички пишещи тук. Иде реч за съвсем друго- прочистване, не тотално заличаване. Ако в седми клас си преживял кошмарно двойката по физика, набутал си спомена в миша дупка и си взел всички мерки никога да не се върнеш към него. Ние не знаем какво има зад дебелите заключени врати на подсъзнанието именно защото много добре знаем Реагираме бурно и не допускаме по никакъв начин никой да припари. Поддържаме голям арсенал и цяла армия да охранява тези подземия със много опасни спомени. Хвърляме усилия именно да не знаем, че ги знаем.Това отнема ресурс и влияе
на съзнателно ниво върху нашите действия и мисли. Но ако, все пак си дадем сметка, че двойката по физика не е престъпление и нищо лошо няма в това да си я получил. Може и като акт на
бунт срещу прекалено амбициозни родители или защото всъщност, макар че не си си давал сметка, просто си бил един много влюбен и объркан седмокласник. Имал си си твоите важни причини. Или защото, въпреки добрите и търпеливи родители и учители, които си имал, всъщност ти не разбираш физика, слаб си бил в математика и химия също.Да, такъв си,не си Анщайн, който също е имал нисък успех в училище. Освен това не умееш да пееш и да рисуваш. Освен това си едно прекрасно божие творение и се прегръщаш с любов барабар с всичките си двойки по физика.
И така се получава известно разведряване и освобождаване. Още в началото подчертах, че в подсъзнанието не бива да се пипа току така, опасно е, но е постижимо от почти всеки известно "облекчаване", както се бях изразила в предишен постинг. Намаляйки малко въоръжените стражи в подземията, освобождаваме енергията и ресурсите си за друго.
Не да вадим конкретно деяние от подсъзнанието и да го "пляснем" на светло. Да се освободим от евентуално прекалено критично и строго осъждане на нещо, защото успяваме да погледнем от друг ъгъл и приемем с разбиране нещата.
Не можем да променим миналите събития, но можем да преразгледаме и ЕВЕНТУАЛНО в някои от случаите да променим нашето отношение и преценка за тях. И да се окаже, че те вече не спадат към нещата, които нямаме сили да понесем. Определено смятам, че това могат да го постигнат малко хора и в редки случаи, но не пречи да се опита. Да не се повтарям за любовта към себе си.Аз така разбирам темата. И всичките ми постинги са в такава тема. Освен някои духовни опитности,най-много може да ни помогне добър психолог, който е също и добър астролог,поне според искреното ми мнение.

п.п.Нямам спомен за двойка по физика, обичах много този предмет и харесвах учителя си по физика. Защото двойката е едно от тия пъклени неща, които, както знаем, не знаем, че ги знаем и никога не признаваме.
шегичка, сега да не се впрегне някой друг с двойка по физика.

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Eses
Ентусиаст

Регистриран: 08.03.2005
От: София
    #2689699 - 04.09.2010 13:18 [Re: s_w]

Цитат:

Мисля че за да се случи това човек трябва съзнателно да се опита и да осъзнае това, което е в подсъзнанието му.

Май си пишете предимно за спорта. Как може според теб човек съзнателно да разбере какво има в подсъзнанието?Ако можеше то нямаше да се намира там. С осъзнаване нищо не се променя в подсъзнанието,само се натрупва.Несъзнателно за 1 стотна от секундата ние приемаме по 10 неща, а съзнателно разбираме 3.Как тогава да осъзнаем всички онези 7 по незнам си колко стотни от секундата за всички години в който сме живели? Няма как да стане. Затова не говорете за любов към себе си,медитации и позитивно мислене,те не могат нищо от подсъзнанието да изчистат.Единственото което правят е тънък слой светлина върху бездна от тъмнина.Със замаскиране нищо не се чисти,само се размазва.За чистене на подсъзнанието се обърнете към специалисти,ако въобще има такива.Любовта към себе си може да направи живота ти по добър,но това не ознаава че ти е изчистила подсъзнанието.В опитите си да дадете позитивни съвети, се загубвате.Мислите ли че авторката не е минала през медитации,позитивно мислене и прочие?Аз също съм минала и то бая години и да ти кажа като има нещо да си изплува ,никви медитации и любов не помагат.

--------------------
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #2689709 - 04.09.2010 13:56 [Re: Erosaria]

Цитат:

Да, кофтито е, 4е хората не са 'христосовци', а могат единствено да Го следват..., да бъдат Христови.
Христос Е едно с Отца, т.е.: с Божията Воля и пр... - само тялото му е 4овешко

ПП: как се 4исти туй що не се цапа!?

точно напротив бе мило, христосовци сме сичките до един - богът в човешки форми на земята, а и не само в човешки разбира се - точно тва дойде да ни припомни Христос, и да ни покаже как требе секи достойно да си носи кръста

Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
    #2689735 - 04.09.2010 15:05 [Re: Grim]

Цитат:

Цитат:

Да, кофтито е, 4е хората не са 'христосовци', а могат единствено да Го следват..., да бъдат Христови.

точно напротив бе мило, христосовци сме сичките до един - богът в човешки форми на земята, а и не само в човешки разбира се - точно тва дойде да ни припомни Христос, и да ни покаже как требе секи достойно да си носи кръста

Един път да прочета нещо свестно от теб!

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2690285 - 05.09.2010 22:56 [Re: Grim]

Цитат:

Цитат:

Като във филма "Адио Рио" - всеки си има по един Христос в гардероба и си го отглежда, да му напомня, че сам носи отговорност за прегрешенията си.

Цитат от филма:
-Абе ти съвест нямаш ли?..
-Имам, но не я ползвам всеки ден.

Hex
член

Регистриран: 14.02.2009
От: това се знае само малко ти тря...
    #2712490 - 30.10.2010 15:33 [Re: s_w]

Цитат:

Незнам за материали, но...

Подсъзнателните натрупвания и проблемите, които съпътстват подтисничеството и тн, до голяма степен са причинени от отрицание. Приеми себе си, любов към себе си, това е метод, който води до лична свобода и пречистване, в последствие води и до любов към Бог и ближния. Открие ли това човек с радост обръща и другата буза и става недосегаем.

Много интровертно казано, приеми също светът около себе си, близкия човек, половинката ако проблема е че я няма , ми намери я ! Повече деиствие и по малко вегетиране по форумите също помага в тона на шегата последното разбира се но все таки... добре че е шегата та да си кажем истината очи в очи

--------------------
Гррр...адивен и леко садистичен,
Агрр...есивен и леко бдителен,
Ссс... висок праг на чувствителност,
Аз,зз...атворен в клетката си,
те виждам, анализирам, решавам и не ти който си в зоопарка ме наблюдаваш,
Аз теб изучавам.
Кое е то ?

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2712909 - 01.11.2010 00:35 [Re: Atlantida]

Много точно казано.

Всъщност цялата ни съвест е резултат от нарупани, несъзнавани спомени. Съвестта са всички "шамари", които сме отнесли през живота ни, всяка болка, която сме изпитали, всяко нещо, за което сме съжалили. Съвестта е страх.
И аз си имам такива моменти. Има спомени, към които не искам да се връщам, за събития, към които не искам да поглеждам...
Толкова страшни, че дори не искам да мисля за спомена, но самите те ме промениха и до ден днешен реагирам според тях. Зная го, но намирам за полезен резултата. Макар и всичко изброено, съвестта е и човещината. Тя е начина да различим добро от зло.
А как да го променим, дали има неща, които трябва да пречистим - да, определено. Да простиш на себе си, да дадеш покой на душата си - определено трябва, но... аз не съм готова да се върна там, да изживея всичко отначало, за да приема, че понякога нещата просто се случват и ... вина може би няма..

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

individuum
неориентиран

Регистриран: 06.04.2010
    #2714194 - 04.11.2010 14:03 [Re: kapitoliq]

Много думи са се изписали за това как човек трябва да си "пречисти" подсъзнанието.
Все приказки описващи как човек трябва да си прости, трябва да се обикне, трябва се из-балансира...ама ако може да не се връща назад в случки неприятни.
Само, където това са просто думи и празни философии.

Всичко заключено в подсъзнанието е базирано на съзнателни реакции и най-вече емоции. Когато някога, нещо се е случило то се е запечатало като картина в главата на човека, изживяващ ситуацията. И картината е цялостна, като най-силен е спомена за емоцията изживяна тогава.
- Ако емоцията е нещо много приятно, което е накарало даденият субект да се почувства щастлив, летящ, влюбен, то това в последствие кара човека да се връща и връща в един спомен - сън. И Така се поддържа една фантазия жива, която е храна за настоящия живот по някакъв начин, най-често.
- Ако, обаче, емоцията е негативна, то цялата случка се изрязва, без да се преразглежда. И тук идва май-голямото противоречие в думите изричани от хората „теоретици”.
Те искат да си простят, да влязат в баланс, да продължат, но ако може без да преразгледат тази така наречена „лоша ситуация”.
Само където така не става.

За да се преживее една ситуация тя трябва да се разрови...а да се "разрови" се асоциира с "емоционална болка"...затова и първичната реакция е колапс. При всяка заплаха да се бръкне в раната Човека се стяга. Така изплува и агресия и молба... и какво ли не ...само и само да не се рови старата рана. А докато не се разрови тя ще кърви и ще оставя кървав отпечатък в настоящия живот...

„За да се прегърне човек”(клише, което всеки използва за щяло и нещяло и за да поддържа философските си мисли и настроения живи) трябва да се върне и да преразгледа ситуацията...и отново и отново и отново...И то не през стария емоционален поглед, с който е запечатал случката в главата си, а през различен нов поглед. Ако някой се връща всеки път със страха, болката, омразата... или каквато и да е друга емоция, която е била присъща към момента на случването, то този човек никога няма да се прегърне...Все ще е жертва, неразбран и страдалец в собствените си очи. Все ще изживява ситуацията ...и отново и отново и отново...това до никъде не води, освен до само - разрушение.

===

Като се огледам около мен виждам само хора боязливи, наранени, страхливи, несмеещи да пипнат нещата от миналото и живеещи в тяхната си боза...
Едни си признават, че не е добре положението, други лицемерят, че са щастливи...дори има такива, които си вярват, че всичко е ок...
И всичките са хора, които не знаят нищо за себе си, за страховете си, за първичните си реакции и затова откъде идват тези реакции. Те не поглеждат под повърхността...А истината е, че Всяко едно нещо има корен. Всяко едно бягство, всяка една защита, всяко едно раздразнение, всеки един стремеж за любов и обич, или за неразбиране и осъждане на чужд начин на живот....изобщо всяко едно проявление и това, на което Човек казва „ТОВА СЪМ АЗ...” има дълбоко скрит корен.
- Ето Това е подсъзнанието... затрупване на ирационални житейски моменти, които управляват цял един живот, оставайки в сянка...
И издърпването им от „тъмно” на „светло” става точно чрез процес, минаващ през „само-наблюдение”, „само-анализ”, „само-дисекция”.....и само тогава може да има живот в равновесие и любов ...от себе си към себе си...само, където за да се извърви пътя много боли, а това не е угодно.

Виждала много хора, които не са склонни да ровят в живота си..ако са склонни да поровят, не са склонни и след това да променят живота си... Защото след осъзнаване неминуемо трябва да дойде промяна... Иначе „бозата” променя цвета си, но по същество остава боза. Това не се случва, обаче. Всеки иска да е добре без да променя нищо никъде.

И най-често се докоснах до хора, склонни да говорят, да четат, да търсят отговори... Но никога не поглеждат навътре в себе си...а всеки един Човек знае най-добре нещата в себе си...няма кой друг да го знае, защото играта на осъзнато и подсъзнание се разиграва в един и същ човек. И само той си знае всичко случващо се, наясно е с пълната си интерпретация, сам той "затрупва" или дава приоритет на нещата от живота си, сам той си създава бозата, в която да се дави... и само той има силата да разчопли живота си...и само той има подобаващ страх, който го кара да живее кретайки някак си, докато страшното нещо наречено „смърт” се докопа и до него...и тук идва свободата на избора.
Всеки има по един живот и решава как да го живее...с пълна отговорност и съзнание. И никой освен живеещия няма силата да вземе решение това един осъзнат или едни неосъзнат живот
Е.

Редактирано от individuum (04.11.2010 14:31)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8945

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.