ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Vittek

Регистриран: 12.05.2010
От: София
Re: Чувството за вина и щастието!
    #2811375 - 28.06.2011 16:28 [Re: kaprizna]

Цитат:

Тази книга и аз мислех да я спомена. Чела съм я няколко пъти, защото и аз като Турист, позволявах и мало и голямо да ме използва и се чувствах виновна, ако все пак не мога да помогна. С две думи: препоръчвам книгата да се прочете. Дори частица от нея да осмисли човек и да приложи във всекидневието си, ползата е голяма.

Това с чувството за вина е много сложна тема и зависи най-вече от самия теб. Мислила съм си, че трудно може някой да ме накара да се чувствам виновна за нещо, което не ми е и минало през главата, но попаднах на човек, който така извърташе всичко, че във всяка дума усещах неодобрение и упреци, дори се чувствах виновна за неговите грешки /уж били заради мен/. Но осъзнаеш ли се, спира да те мъчи това и всичко ти минава покрай ушите и по-малко внимание на такива хора, тях не можеш да промениш, но себе си можеш...Успех на Турист!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NEO
обикалящ
**

Регистриран: 30.07.2004
    #2811550 - 29.06.2011 09:15 [Re: kaprizna]

Благодаря ви за съветите които ми давате.
Ще се постарая да ги приложа доколкото мога.
Също мисля да си купя тази книга и да я прочета.
Според вас възможно ми е тези хора ме хипнотизират по някакъв начин да ми въздействат, защото както вече казах от тях нещо не зависи ама те си живеят много добре благодарение на това че манипулират другите.
А бе и ножа е в мен и хляба е в мен ама те пак успяват и са по-добре, това е много странно.

ArDIA
неориентиран

Регистриран: 24.06.2011
От: Шумен
    #2811572 - 29.06.2011 11:07 [Re: NEO]

За мен щастие - това е усещането,че съм доволна от себе си. Чувството за вина е подсъзнателна агресия към собствената ни личност - недоволстваме от себе си защото имаме грешна нагласа за това как искаме да ни възприемат околните. Аз страдам от това "заболяване" откакто се помня. Почти никога не успявам да избегна първата емоционална вълна,която ме залива щом се почувствам виновна,но открих решение за себе си. Грабвам нещо за писане и изреждам - коя съм аз и какво искам от живота. Може да са банални неща или глупости,но там няма "да съм удобна на този или онзи" и се успокоявам. Харесвам Киршнер, чела съм много негови книги,но искам и аз да препоръчам една книга - "Щастието като цел" на Едуард де Боно. Книгата е сериозна,леко филосовска и за мен е най-добрия анализ на живота,на който съм попадала.
Не бих поместила темата в този форум,но ето че и тук може да бъде открита при добро желание.

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #2811907 - 30.06.2011 10:21 [Re: NEO]

Здравей
Един съвет мога да ти дам: Когато се появи такава ситуация спри се в себе си и се запитай дали това което другия желае, наистина има нужда от него или е нещо задоволяващо страстите му? Ако е първото помогни. Но ако е второто, волята ти ще свърши останалото.
Разумни и здрави

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

sinapeno_zarno
новак

Регистриран: 02.08.2011
    #2825035 - 02.08.2011 22:03 [Re: NEO]

Цитат:

Как може да се отървем от чувството на вина, и чувството за дълг към хора които нищо не им дължа?

Можеш да го постигнеш чрез прошката.
Не чакай бърз резултат обаче.
Моите наблюдения сочат,че хора,които са нетърпеливи и припряни,страдат от чувство за дълг и вина Когато напираме във времето,търпим неуспехи и в следствие на това-чувство за вина и дълг.
Но това не е единствената причина....

Редактирано от sinapeno_zarno (02.08.2011 22:10)

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 2619

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.