ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
RosaBianca
член

Регистриран: 04.02.2003
Вярвате ли в предсказания?
    #70426 - 29.03.2003 01:43

Вярвате ли в предсказания и гадания? Смятате ли, че е възможно някой човек с някакви особени способности да може да ви разкрие бъдещето, да ви помогне със съвет или да ви предпази? Мислите ли, че всички гадатели, екстрасенси и пр. са си чисти мошеници?

--------------------
Dum spiro spero.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hammill

Регистриран: 20.06.2002
От: Close to the edge
Re: Вярвате ли в предсказания?
    #70477 - 29.03.2003 11:06 [Re: RosaBianca]

Не вярвам.

Измеренията на времето не са като тези на пространството, та човек да може да се разхожда из тях.

Любопитството на човек към бъдещето му сочи към това, че той не може да живее в сега-то.

Бъдещето е винаги една проекция на настоящето. Например: Аз искам непременно да се омъжа. Затова ще гледам на всички жени, които срещам, като на потенциални съпруги.

Едва когато се освободя от предразсъдъците си относно преопределението, ще мога да живея много по-свободно и пълноценно.

--------------------
Hammill

RosaBianca
член

#70525 - 29.03.2003 17:44 [Re: Hammill]

И как точно ще се омъжиш за жена?
Това бе в кръга на шегата. На мен ми се струва, че на някои хора им се отдава да проникват в други измерения, но как точно това става не ми е ясно...

--------------------
Dum spiro spero.

MeNDeZ
новак

Регистриран: 28.12.2002
От: Бургас
    #70894 - 31.03.2003 17:46 [Re: RosaBianca]

аз пък вярвям,защото ми се е случвало-ТЕ СА ФАКТ!!!

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #71512 - 03.04.2003 18:38 [Re: Hammill]

Все си мисля че не искаш да се омъжваш,а да се ожениш Хамил
Страхотен си само като те прочета и слънцето изгрява и настроението ми се подобрява

--------------------
Libra

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #71514 - 03.04.2003 18:41 [Re: RosaBianca]

Вярвам че има хора които могат да погледнат в бъдещето и дори да попроменят някои неща,но това са единици и там не е изключена грешка,която влече след себе си последствия...

--------------------
Libra

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #72101 - 06.04.2003 10:02 [Re: RosaBianca]

Проникването в други измерения става по екстрасензорен начин: активен за ясновидците и пасивен за контактьорите. Първите сами отиват в т.нар. "акашови записи" /космическата информационна банка/ и изтеглят оттам нужните им данни. Вторите пък получават непряко, чрез посредници сведения, чиято достоверност не могат да проверят лично. Затова грешките при контактьорите /"ясночувците" или приемащите направо мисли/ са много повече. И ясновидците нерядко грешат, само че по различни причини.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Орешка
квантолиристка :)

Регистриран: 17.08.2001
От: Мирандия
    #72136 - 06.04.2003 13:10 [Re: Светозар*]

Не мислиш ли, че има много по-просто обяснение, а не с такива приказни митологични техно-окултно-романтични моменти? *наподобява ми техно-метал-речника на форума “Пророк”

Не може ли човек просто решава проблемите си насън? Все едно решаваш задача. //може и чужда да е///. Освобождаваш се от логическите водовъртежи от образи, с които ежедневието те оплита и намираш решението. Още древните са казали: “Роб е онзи, който робува на собствената си мисъл.” А за последствията – носиш си отговорността. Ако не можеш – там ти е грешката на “ясновидството”.

--------------------
Пусть бесится ветер жестокий
В тумане житейских морей.
Белеет мой парус такой одинокий
На фоне стальных кораблей

marinkoffМодератор
старо куче

Регистриран: 14.04.2001
От: Лондон
    #72182 - 06.04.2003 18:15 [Re: RosaBianca]

Да, вярвам в предсказания и хора, които могат да погледнат бъдещето .... но искам да добавя, че за мен поглеждането в бъдещето е възможността за разчитане на причинно-следствените връзки, които човек е изградил досега в своя живот и които формират пряко бъдещето на всеки.
Реално бъдеще не съществува.... съществуват следствия от причините.
Така, че бъдещето може да се каже, че до голяма степен е предопределено от миналите ти действия, но също така е и напълно променяему от действията ти във всеки един момент - независимо дали говорим за физически действия, мисли, чувства и т.н.

RosaBianca
член

#72248 - 07.04.2003 00:51 [Re: marinkoff]

Виждам често в интернет хора, които предлагат гадания online. Смятате ли че това е възможно. Една американка дори ми гледа с карти Таро по ICQ!!! Аз също имам такива карти, но не ми се отдава... Всъщност случвало ми се е насън да виждам неща, които после се случват. Не мога да си го обясня. Мога ли да овладея тази си способност, за да мога да виждам точно определени неща например....?

--------------------
Dum spiro spero.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13094

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.