ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
libra

Регистриран: 20.02.2003
Re: Lele ot koga ne sum vlizaaaalll :)))
    #84430 - 30.05.2003 16:38 [Re: marinkoff]

И твоята е интригуваща

--------------------
Libra

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ОДЕН
неориентиран

Регистриран: 26.11.2008
Re: Вярвате ли в предсказания?
    #2272673 - 22.12.2008 01:59 [Re: RosaBianca]

Аз вярвам

--------------------
HAIL ODEN-THE FATHER OF THE AESIR

ParadigmVision
Mentally Mad

Регистриран: 21.12.2008
От: Чирпан / Варна
    #2272676 - 22.12.2008 02:09 [Re: ОДЕН]

Можем единствено да гадаем.
Съществували са, съществуват и ще съществуват. Едва ли някой би могъл все още с насъщната технология да обясни този феномен. Мозъкът на човек не е безграничен, но познаваме прекалено малко, за да говорим приказки, в които да сме убедени. Теории много... на кило... на лопата... на каква ли не мерна единица. Ако решим да обсъждаме, няма да са ни достатъчни години наред, за да изкажем всичко възможно и изписано. Не е лошо да имаме мнение по въпроса и да обсъждаме подобни феномени, но нека си имаме едно на ум, че едва ли ще доживеем мига, когато ще научим истината.

Както и да е. Като заключение бих добавил само едно - да ида в някоя схлупена шатра, някаква баба да метне 5 боба и да каже нещо от сорта, че утре ще ме боли глава... о я стига!

--------------------
Nothing happens unless there is a first a dream !

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2274434 - 24.12.2008 20:12 [Re: ParadigmVision]

Цитат:

Както и да е. Като заключение бих добавил само едно - да ида в някоя схлупена шатра, някаква баба да метне 5 боба и да каже нещо от сорта, че утре ще ме боли глава... о я стига!

Бе знае ли се, може и да познае бабата

И аз имах същото отношение към подобни предсказания до момента в който започнаха да се случват неща предсказани преди години. Сега ме е яд на себе си, че не съм слушала като хората
Става още по-интересно като кажа че не вярвах на самата себе си. Стигнах до там че сега се вслушвам и вглеждам в сънища, предчувствия... Имала съм способността да предсказвам ама кой да ми каже
Та, и аз в кратце... уж не вярвам ама като ми е дошло до главата се съобразявам

Ормазд
почетен член

Регистриран: 09.04.2016
    #3360043 - 09.07.2016 00:35 [Re: skyline]

При мен атеизмът беше до време.
Когато съдбата ти поднесе поредното разтърсващо изпитание, когато изгубиш почвата под краката си и вярата си в традиционните наука/медицина и религия, тогава вътрешната потребност и отчаяние те карат да потърсиш и намериш отговорите другаде, включително в ирационалното.
Някой спомена във форума Сатанинската Библия, та се замислих за Албърт Пайк, (Морал и Догма; Книга на думите), и възторгът на папата от неговата личност.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3360370 - 12.07.2016 08:50 [Re: Ормазд]

Цитат:

Когато съдбата ти поднесе поредното разтърсващо изпитание

Когато съдбата ти обърне гръб, изчакай я да се наведе...

Цитат:

когато изгубиш почвата под краката си и вярата си в традиционните наука/медицина...

Слаба психика. Ирационалното съществува. Обаче не е това, което е.

Цитат:

Някой спомена във форума Сатанинската Библия

Пълна простотия. Като почнеш от ЛаВей и до където се сетиш - до стената и с калашника докато спрат да мърдат.

Цитат:

При мен атеизмът беше до време.

При мен май е до живот...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Maret2
член

Регистриран: 28.04.2016
    #3360394 - 12.07.2016 17:08 [Re: Цецо]

Аз вярва доста умерено в предсказания. Не мога да отрека личности като Ванга, тя наистина е имала свръхестествена дарба, но за разни гадателки на кафе, карти и други глупости съм доста скептична.
Гадно е, че са се завъдели много шарлатани и се възползват от мъката на хората....

Ормазд
почетен член

#3360413 - 12.07.2016 19:58 [Re: Цецо]

Цитат:

Цитат:

Когато съдбата ти обърне гръб, изчакай я да се наведе...
Слаба психика. Ирационалното съществува. Обаче не е това, което е.
Пълна простотия. Като почнеш от ЛаВей и до където се сетиш - до стената и с калашника докато спрат да мърдат.
При мен май е до живот...

Цецо, преди и аз мислех като теб, но... животът е непредвидим и понякога жесток.
Живял съм по времето на социализма, възпитаван съм в атеизъм, не са ме водили в църква, интересуваха ме съвсем други, чисто земни неща/блага. Само че, загубих необяснимо много близки хора, имах здравословен проблем, който нито една от проведените терапии, не преодоля. И така около 1986 г. случайно и за пръв път се озовах срещу човек със странни възможности. Както се подхилвах атеистично, усмивката взе да замръзва на лицето ми. Имах чувството, че съм на скенер или на ядреномагнитен резонас. Не ми спестиха нито една настояща или бъдеща диагноза и съответната им терапия. Да допълня, че реших за две седмици здравословния си проблем по елементарно - смешен начин с бабинска рецепта.
Но не беше само това. Чух много неща за своето битие, за съдбата на близките ми хора, които човекът срещу мен нямаше как да знае или да научи. Животът ми се стече по описания начин, и в личен и в професионален план.
Винаги съм търсил обяснение на случващото се, а и сякаш беше дошло времето, определено затова от всевишните Учители.
Прочетох доста литература, промених нагласите си, мисленето, беседвах с най - различни хора, независимо дали би ги нарекъл екстрасенси, контактьори, монаси, сензитиви, посветени.Видях много интересни неща и хора с невероятни съдби. След всичко това, при мен вече нямаше място за атеизъм или поне - не за отричане на енергийните светове и на космическия разум.
Никой от нищо не е застрахован. Никой не знае какво му е отредил Бог. Всеки учи сам уроците на съдбата, по правило чрез силни и болезнени изпитания.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3361129 - 18.07.2016 09:05 [Re: Ормазд]

Цитат:

животът е непредвидим и понякога жесток

"Животът е това, което се случва с теб, докато ти кроиш други планове." - Джон Ленън

Цитат:

Живял съм по времето на социализма...

Какво съвпадение!

Цитат:

И така около 1986 г. случайно и за пръв път се озовах срещу човек със странни възможности.

О, ТЕ са сред нас много отдавна. И възможностите им изобщо не са странни. Просто са по-големи. Ние не сме черешката на тортата.

Чел ли си "Трудно е да бъдеш бог" на братя Стругацки?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Ормазд
почетен член

#3361187 - 18.07.2016 21:15 [Re: Цецо]

Цитат:

Цитат:

животът е непредвидим и понякога жесток

"Животът е това, което се случва с теб, докато ти кроиш други планове." - Джон Ленън

Цитат:

Живял съм по времето на социализма...

Какво съвпадение!

Цитат:

И така около 1986 г. случайно и за пръв път се озовах срещу човек със странни възможности.

О, ТЕ са сред нас много отдавна. И възможностите им изобщо не са странни. Просто са по-големи. Ние не сме черешката на тортата.
Чел ли си братя Стругацки...

Никога не съм бил фен на Джон Ленън.
"Съвпадението" ми дава възможността да направя паралел между езотеричните събития и факти, случили се преди много години и същите факти, състояли се сега.
Чел съм братя Стругацки, но предпочитам Азимов, Лем, Беляев, Саймък, Бредбъри, и други писатели.
Разглеждайки в музея картините на Йеронимус Бош и на Брьогел Стария, си мислех за антиутопиите на Стругацки. Интересно ми бе в какво състояние на духа Бош е създал "Градините на земните удоволствия", "Седемте смъртни гряха и четири последни вещи", "Блажени и проклети"? Как ли Брьогел Стария е нарисувал "Изгонването на ангелите"?
А ти какво мислиш за "Кучешко сърце" на Булгаков?

Там където тържествува сивотата, на власт винаги идва черното!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 11918

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.044 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.