ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: Екстрасензорика
    #73788 - 13.04.2003 11:20 [Re: libra]

За съжаление нямам никакви екстрасензорни способности и заниманията ми с окултизъм са чисто теоретични. Това го обясних подробно на Танариил в постинг от 5.I. по темата "Науката по петите на окултизма". Там се съдържат някои мнения, съзвучни с тези от постинга на Маринков от 9.IV. по тази тема.
Като съседни зодии Дева и Везни наистина са много различни. Но имат и доста общи неща, може би повече от всички други двойки съседни знаци /с изключение на Козирог и Водолей/ – напр. това са двете най-естетски зодии. А и Слънцето в хороскопа ми се намира в последния, анаретичния градус на Дева, само на 33 мин от границата с Везни. Така че имам силно влияние и от твоята зодия.
Не съм съгласен с твоето твърдение, че "при контактьорите има грешки защото тълкуванието е тяхно, а те не винаги го разчитат правилно!" Мисля точно обратното, че те изобщо не тълкуват, защото или чуват гласове, които им казват нещо конкретно, несимволично, или в умовете им се оформят мисли, предадени им от разни същества, които мисли също са точни. Тълкуват ясновидците, и то по-малко компетентните, които виждат не действителни, а символични картини. Пример: момиче отива при ясновидка и я пита дали си заслужава да се сближи с момчето, с което се е запознала наскоро, и което я сваля. Ясновидката вижда символичен образ – онагледения прочут стих на Чапаев /с извинение!/
"Стоит статуя
большого х.."
и го тълкува като голяма сексуална задоволеност на момичето от връзката. А впоследствие се оказва, че правилната интерпретация на символа е съвсем друга. Просто момчето било бройкаджия и след "дегустацията" зарязало горкото нежно същество. Ако ясновидката можеше да вижда действителни картини от бъдещето, напр. как момчето отбелязва в тефтер или компютърен файл поредната бройка и веднага след това отива да търси следваща жертва, нямаше да последва такъв погрешен съвет. Има и други причини, поради които ясновидците грешат. Но за тях – по-нататък /ако ти е интересно, разбира се/.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: Вярвате ли в предсказания?
    #73789 - 13.04.2003 11:23 [Re: Орешка]

Cara Sara,
Окултната терминология съществува от хилядолетия. И ако техно-метълите я употребяват, значи просто са я заимствали от езотериката. Какво лошо има в това? А това, че официалната наука няма все още собствена терминология за тези феномени, е само неин недостатък. Ами че тя тепърва започва да ги преоткрива, примери за което приведох в постинг от 20.XII. по темата "Науката по петите на окултизма".
Робуването на мисли /собствени или чужди/, слава Богу, е доста по-рядко от робуването на чувства и страсти. Аз лично като човек с Меркурий в Дева и в лош аспект със Сатурн смятам, че съм достатъчно здравомислещ и дори скептичен, за да приемам на юнашко доверие каквито и да било мисли и идеи. Както казва нашата обща приятелка Танариил, всичко подлежи на проверка. Е, аз се старая да проверявам нещата, доколкото мога. Поне постановките на астрологията проверявам почти всекидневно от 21 години насам. Още повече, че отдавна съм възприел окултната теза, че умът стои под интуицията, и човек трябва да се стреми да се освободи от ограниченията на ума, и интуитивно да постигне истината.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Орешка
квантолиристка :)

Регистриран: 17.08.2001
От: Мирандия
Re: Моля, моля!
    #73937 - 13.04.2003 23:08 [Re: Светозар*]

"Всичко подлежи на проверка!"
е лозунг, който си прочел в инфото ми...
... а не е на Танариил

Аз пък съм Дева с асцендент Козирог. Последното го изрових от една книжка /понеже все ми ги сочиш с пръст като някакви много важни... тези неща/ и сега какво? Какво ще да значи по твоята логика че съм?!

--------------------
Пусть бесится ветер жестокий
В тумане житейских морей.
Белеет мой парус такой одинокий
На фоне стальных кораблей

libra

Регистриран: 20.02.2003
Re: Екстрасензорика
    #73958 - 14.04.2003 09:30 [Re: Светозар*]

Благодаря за отговора,безкрайно ми е интересно!
Не зная дали да те попитам къде може да се запише човек за един курс по астрология,знам доста неща,но и още много ми трябват за да съм наясно.
Преди пет или шест години говорих с една контактьорка която от нещата които ми каза някои не се получиха точни,та оттук си правя изводите за тълкуванията....
Ти знаеш,че Везни са с добре развита интуиция.
Екстрасензорика както ти я наричаш-познавам енергията,мога да отнемам болка и да предусещам събитията...но не мога да се нарека нито лечителка нито ясновидка,по скоро човек с добре развита интуиция
Интересното е че това което предусещам като събитие винаги се получава точно,освен ако предварително не го коментирам с някого!?Нямам обяснение за това...
В рождения хороскоп които сама съм си правила и които сигурно не е много коректен съм с асцендент Козирог и твърде много Марс....знам колко е трудно да се направи хороскоп и по скоро да се разчете,затова какво ще кажеш,когато имаш време и ако при всичката ти заетост ти се занимава с мен,да ми нахвърляш няколко по важни неща Нека не ти се виждам нахална,а по скоро любопитна...
Поздрави и лек ден!

--------------------
Libra

SAVARSHEN
старо куче

Регистриран: 26.03.2003
От: Francia,Bordo
Re: SAVARSHEN
    #73987 - 14.04.2003 11:13 [Re: Анонимен]

malak,no ve4e znae!

--------------------
TOI NE UMIRA !

SAVARSHEN
старо куче

Регистриран: 26.03.2003
От: Francia,Bordo
Re: Моля, моля!
    #73988 - 14.04.2003 11:15 [Re: Орешка]

edno ne6to prili4a6to na kozirog sigurno

--------------------
TOI NE UMIRA !

Орешка

Re:Опа... грешка човешка!
    #74003 - 14.04.2003 12:11 [Re: libra]

Излиза, че възможностите на женския мозък са били като на детския - неограничени. В интуитивността и в това число - по параграф изкукване

Абе никакъв Козирог нямам асцендент, що за глупости съм писала? Детето ми е троен Козирог...
Ами така става при някои ясновидци и ясночуващи като мене... особено и снощи като взех, та отворих всички чакри на мисълта си с този нет... мозъкът ми стана многопистов, а очите - разногледи... това е май крайният резултат от екстрасензориката!

P.S. А иначе съм дървена маймуна плюс Дева плюс асцендент Близнаци. По книжлето-календар-бележник за жената /на Пламен Пумпалов/.

--------------------

Орешка

Re: поезия чиста проба...
    #74004 - 14.04.2003 12:15 [Re: SAVARSHEN]

Тоз пък съвършен тиквеник!
значи... само ходи
и се предлага наляво-надясно...
кога ли ще вземе да падне...
в собственото си лайно прясно...

--------------------

libra

Re:Опа... грешка човешка!
    #74006 - 14.04.2003 12:23 [Re: Орешка]

За изкукването няма пол и възраст,винаги се постига.
Струва ми се че тук си говорех или поне исках да си говоря със Светозар ,мила Сара с отворени чакри
Е,аз съм огнена маймуна ,освен това съм чела,че маймуните били най хитрите от целия китайски зодиак
И да вземеш да си затвориш чакрите,че срамота ще вземе да влезе някое чуждо тяло в тях...шегувам се

--------------------
Libra

libra

Re: поезия чиста проба...
    #74008 - 14.04.2003 12:28 [Re: Орешка]

Ако знаеш само как ме разсмя....
Ти си била страхотна поетеса! ,не си занемарявай талантите,продължавай в рима

--------------------
Libra

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 12985

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.189 seconds in which 0.181 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.