ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Национални Светини

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Aли

Регистриран: 21.10.2004
Мадарски конник
    #1278119 - 28.05.2006 09:10

Попаднах на литература, свързана със символика и присътствието и при българи.
Намерих удивителни неща, които предполагат особенно значение на българи в развитието на земната цивилизация. Като доказателство посочват се места в България с висока енергийност. Това са Мадара, Мелник, Велико Търново, Пловдив, Странжа-Сакар, Рилските езера.

Мадарски конник.
Какво знаете за това място ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
klmn
срещу течението

Регистриран: 20.05.2006
Re: Мадарски конник
    #1279015 - 29.05.2006 02:57 [Re: Aли]

Най-напред нещо съвсем стандартно:
Мадарският конник е най-забележителният паметник в Националния Историческо-Архиологически резерват "МАДАРА". Уникалният скален релеф, изваян върху скалите - образец на средновековното българско изкуство, символизиращ мощта на българската държава от ханския й период е единствен в Европа. Около фигурата на конника са издълбани надписи. Заради изключително високата му стойност Мадарският конник е обявен от ЮНЕСКО за паметник със световно значени
В центъра на релефната композиция е изобразен конник в естествена големина, обърнат надясно. Той промушва с копие лежащия в краката на коня лъв. След конника има бягащо куче. Сцената вероятно отразява важни исторически събития и дава представа за ранното средновековно българско пластично изкуство. Предполага се, че изображението е на хан Тервел, защото композицията е допълнена с три групи надписи – хроники. Най – горният е от времето на хан Тервел и датира от 8 век, а двата по-долу са: в ляво на хан Кормисший (VIII век), а в дясно на хан Омуртаг (IX век).

Целият археологически резерват “Мадара” е осеян с много забележителни доказателства за човешко присъствие по тези земи още от най- ранна епоха (4 000 г. преди новата ера). Високи и непристъпни скали заграждат от двете страни неголямо и лесно охраняемо плато. Много пещери, скални образувания, пищна растителност- всичко това привлича човека още от древността.
http://www.shoumen.bg/bghtml/horsman.htm

А при следващия линк нещо малко известно и доста любопитно:

http://www.astrohoroscope.info/discovery.htm

--------------------
"Да обичаш е също като песен да пееш, но няма песен без край!"
(японска поговорка)

McClane
strenght and honour

Регистриран: 17.04.2006
От: океана
    #1280786 - 30.05.2006 13:01 [Re: Aли]

KLMN е написал доста неща. Аз знам само, че трябва да се отиде и да се види това място. Много завладяващ и уникален символ е

--------------------
По-добре малък, но свой и отпред, отколкото голям, но чужд и отзад!

Aли

#1281758 - 30.05.2006 21:53 [Re: McClane]

Благодаря ви и на двамата , че се включихте.
И аз искам да отида. Но първо да науча каквото може.
Порових из гугъла. Намерих една книга за знаците на Тангра. И вие ми казахте по нещо.
Мястото е наистина забележително и специално и като исторически паметник и като високоенергетична зона.

McClane
strenght and honour

Регистриран: 17.04.2006
От: океана
    #1282271 - 31.05.2006 10:33 [Re: Aли]

Лошото според мен е, че мястото се използва повече за печалба от разни бизнесмени и такива подобни. А реставрацията му (не съм съвсем сигурен) от години е в застой.

--------------------
По-добре малък, но свой и отпред, отколкото голям, но чужд и отзад!

klmn
срещу течението

Регистриран: 20.05.2006
    #1282744 - 31.05.2006 15:15 [Re: Aли]

Искам да ви насоча и в една друга посока на проучванията ви за Мадарския конник. От разговори с хора, които четат много за световните религии и по-специално за източни религии зная, че Мадарският конник по много признаци приличал на изображенията в Индия на Буда Маитрея, това е символът на Спасителя, съотватстващ на Второто пришествие на Христос. Та нашия Мадарски конник приличал 1:1 на Буда Маитрея. Разбирате обаче, че нямам достатъчно знания да подкрепя казаното по-горе с необходимите доказателства и няма да мога да ви оборя, ако сте на съвсем противоположно становище. Надявам се с нещо, макар и твърде малко, да ви помогна в търсенето на истината за Мадарския конник.

--------------------
"Да обичаш е също като песен да пееш, но няма песен без край!"
(японска поговорка)

Aли

#1283448 - 31.05.2006 20:56 [Re: klmn]

Интересна версия
И още една интересна информация За Мадарски конник. Намира се на проекция на планети, образуваща символ съответстващ на знака на най-мисоко космическо ниво. Нещо като Сантяго де Компастелло, ако си чул или чел за Камино.

anq

Регистриран: 31.03.2006
    #1283580 - 31.05.2006 22:54 [Re: Aли]

Tова е нещото, което ме държи във форума,от включването си по дадена тема да науча нещо ново, да се ровя по страниците, да съпоставям фактите, да си правя изводи.Интересна тема. Прочетох доста неща за Камино. Може би ще прочета и книгата на Шърли Маклейн.

Aли

#1283774 - 01.06.2006 08:25 [Re: anq]

Ако те интересуват подобни теми, ще ти препоръчам освен "Камино" (за тази книга трябва да имаш готовност за да я разбереш) и книгата на Васил Томов "Тангра - знак на Българите". Не знам къде можеш да я намериш. Търси в Гугъла.
Моята я получих по нета от автора, с който се запознах тук, във форума.

cherkezs
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
    #1303779 - 15.06.2006 17:08 [Re: Aли]

А други разглеждат Мадарския конник като астрологична карта на създаването на България в Европа .
Това също има източни аналози (ирански , от където са нашите деди - Източен Иран )

Цитат:

...Навлизайки в старите астрологични представи , откриваме , че с изображението на лъв древните астролози отбелязват небесните прояви на звездата Регул от съзвездие Лъв , наричана още Малкия цар и Лъвско сърце (Е.Гилбър - Великите магове , с.318) . Тя е точката от слънчевия път , през която Слънцето ежегодно преминава .
Съзвездието Лъв е наречено от същия автор "царски небесен регион" , отчитайки значението на планетните събития в него като особено важни в държавнически и владетелски план през древните астрологични представи . Регул осъществява значението "силен" , а във филосовски план носи равновесието между добро и зло . Представлява абстрактното разбиране за "среда на времето" и катогорията "сега" . В този смисъл Регул е знак за ново начало (Анелия Цветанова - Неподвижните звезди , с.214/215) .
В астрологичен аспект Регул вещае тотално промяна в живота . Визуалният съвпад на Слънцето със звездато Регул от древни времена е възприет като божествена проява в небето .
Много владетели са изтъквали в хороскопните си изображения това небесно събитие като гаранция за божественото им предопределение . В този смисъл изображенията на конника и лъва в композициата на Мадарския релеф се обединяват в условията на единна изразност и логика . Идентифицираната сцена от Небесния лов представя Слънцето , достигнало по пътя си до последния , тридесети градус от зодиакалния знак на Лъва , в който се намира звездата от лъвското съзвездие Регул - Малкия цар ."
Хороскопът от Мадарските скали с точност до часове посочва небесното събитие , което древните българи са избрали за звезден паметник при раждането на България , в края на осмия зодиакален знак - Лъва , като символ на владетелската институция , и началото на деветия - Девата , свързан с идеята на зачатието .
България е зодия Лъв според този изумителен паментик . Но ! става въпрос за година дилом твирем [година змия , месец девети]по бългърския календар или 22 август 165 година по григорианския. Това са ни оставили ношите деди .

--------------------
http://www.gifpark.ru/Gifs/KISSES/icon_012.gif

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4342

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.