ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Национални Светини

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Стоте национални обекта
    #939536 - 31.08.2005 11:46

Спомняте ли си книжките от едно време, с печатите в тях?
За 25 печата - бронзова значка, за 50 - сребърна, а за всичките 100 - златна.

Сега инициативата "Сто национални обекта" е подновена и наистина работи - навсякъде в съответните обекти имат и слагат печати в книжките.
Един хубав начин да се мотивирате (особено децата) за обиколка на Българските Светини.
За протокола - вече имам десетина печата .

Хайде който има печати, да опише тук какви са му впечатленията от съответните национални обекти.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Честит Рожден Ден pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
Re: Стоте национални обекта
    #939570 - 31.08.2005 12:04 [Re: tender™]

Едно от най-невероятните преживявания беше в Черни Осъм - в Природонаучния музей.
Невероятна изложбена зала, прекрасно озвучена, с прекрасно препарирани животни (Тендер, имаше и заек, облечен като ловец - сетих се за теб )
А и селцето, сгушено в полите на Стара планина, е изключително красиво и поддържано...

tender™
барман

#939578 - 31.08.2005 12:07 [Re: pagane]

е-хе...щерката има снимка с този заек (не с мен)
обърнахме им представите за родопски песни по тия краища тогава...

--------------------

Ванка5

Регистриран: 30.08.2002
От: Бърлингейм, Калифорния
    #940471 - 31.08.2005 22:26 [Re: tender™]

Имате ли списъка с тези обекти?

--------------------
Уикипедия

Честит Рожден Ден pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #940475 - 31.08.2005 22:31 [Re: Ванка5]

Ето ги тук

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #948577 - 08.09.2005 10:12 [Re: tender™]

Имам златна значка от книжките от едно време...
Обаче бих си взел и новите.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
    #954930 - 13.09.2005 10:24 [Re: tender™]

Това наистина е интересна тема....аз обаче явно съм подминала времето с книжките и печатите, но ще ми е интересно да науча нещо повече.
Рилският манастир на мен ми остави страхотни впечатления...като че ли самата природа около манастира създаде едно такова чувство, което даже немога да пресъздам
Също националния исторически музей & националния музеи "Земята и хората" в София мисля че са доста интересни обекти и си заслужават да се посетят.
Незная защо, но е факт че когато живеех в БГ като че ли не ценях много това което имаме или по-скоро не му обръщах внимание...и когато чук как хората тук буквално без история ценят това което имат, и когато започнах да ходя в други държави, да посещавам техни музеи...като че ли тогава започнах да се замислям за това което си имаме в БГ и да го оценявам ( тъжна констатация...но по-добре късно отколкото никога )

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #955157 - 13.09.2005 13:50 [Re: California]

Човек напълно осъзнава и оценява какво е имал чак след като го загуби...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Mudy
Аватар

Регистриран: 28.09.2005
    #974280 - 28.09.2005 10:53 [Re: Цецо]

Ако питате мен тези обекти не трябва да се 100 ами 1000 само дето тия тапаци от МС само прибират пари. Някога е било лесно да се обикалят но виш сега работите са други.Знам за тази работа ве4е 2г. и съм оспял да посета 84 обекта. Но ако случаино имаш пари да посетиш нещо споко то може и да не работи, имал съм един два случея

--------------------
Що за човек е този,които не се стреми да направи света по добър!

Bridgeburner
Beast

Регистриран: 03.05.2002
От: Soft Spot
    #1040692 - 15.11.2005 01:26 [Re: Ванка5]

Цитат:

Имате ли списъка с тези обекти?

http://btsbg.org/modules/xdirectory/

Мисля, че от 2002 се възобнови традицията.
Слагат печати, мен ме е яд, че си направих книжката скоро и нямам печати на много от местата, които съм ходил

И някакси не е честно за София да са 15 отделни печати, а за Търново само един.
Ако искате мога да слагам в тази тема снимки, от места, на които съм ходил и снимал

Bridgeburner
Beast

#1040693 - 15.11.2005 01:29 [Re: Mudy]

Цитат:

Ако питате мен тези обекти не трябва да се 100 ами 1000 само дето тия тапаци от МС само прибират пари. Някога е било лесно да се обикалят но виш сега работите са други.Знам за тази работа ве4е 2г. и съм оспял да посета 84 обекта. Но ако случаино имаш пари да посетиш нещо споко то може и да не работи, имал съм един два случея

Човече, прочети си мнението и после посети Музея на образованието в Габрово (Обект №19). Може и да ти е от полза.

amanitin
член

Регистриран: 13.12.2005
    #1078015 - 13.12.2005 14:02 [Re: tender™]

помним, помним ги книжките..... а стотният обект беше "образцово ТКЗС (по избор)". А сега намери ТКЗС да те питам!

tender™
барман

#1078164 - 13.12.2005 15:56 [Re: amanitin]

В моята книжка няма ТКЗС.
Иначе и сега има земеделски кооперации, но дали са образцови както едновремешните - не знам...

--------------------

Нерегистриран

#1142819 - 31.01.2006 22:06 [Re: tender™]

аз не съм била родена тогава, но вече имам книжка с близо 10 печата и живея за да я изпълвам, особено пък от пранинските върхове-там е раят !

Нерегистриран

#1292596 - 07.06.2006 18:06 [Re: tender™]

От къде може да се вземе тази книжка?

McClane
strenght and honour

Регистриран: 17.04.2006
От: океана
    #1293179 - 08.06.2006 08:47 [Re: Анонимен]

От някои от тия 100 обекта. Моята е от Етъра

--------------------
По-добре малък, но свой и отпред, отколкото голям, но чужд и отзад!

antoniadk
неориентиран

Регистриран: 16.06.2006
    #1305037 - 16.06.2006 15:04 [Re: tender™]

:-) хубава тема..аз имам книжка, и за 5-6 месеца вече имам 45 печата (без тези от София -тук те са значители), дори и значка вече ми дадоха..(с доста трудности)..а за обектите - има много хубави и значими места, които не са отбелязани в книжката. Приветствам всички, които са фенове на идеята да познават страната ни и да събират печати от хубави места

Bridgeburner
Beast

#1305356 - 16.06.2006 17:48 [Re: antoniadk]

Цитат:

:-) хубава тема..аз имам книжка, и за 5-6 месеца вече имам 45 печата (без тези от София -тук те са значители), дори и значка вече ми дадоха..(с доста трудности)..а за обектите - има много хубави и значими места, които не са отбелязани в книжката. Приветствам всички, които са фенове на идеята да познават страната ни и да събират печати от хубави места

еее... направо ти завидях

какво работиш

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1577317 - 04.01.2007 23:23 [Re: tender™]

Ехе , тъкмо от два дни обмислям възможността да се запозная с тия 100 обекта и да си направим книжка. Моя съпруг е имал , но вече я няма и е посетил доста неща. АЗ също съм била на една значителна част от тях от екскурзиите в училище , но ми се иска да отида на всички пак , и най-вече на тези из планините . Мисля през идния септември да си направим туристическа обиколка из Рила и Родопите . В Пирин сме били на Тевното езеро . Качихме се от Добринище , пренощувахме една нощ и после слязохме към Сандански .
Беше незабравимо . Искам да обиколя всички планини в България .
Иницитивата е страхотна

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

FOTO
FOTO
**

Регистриран: 14.03.2007
От: BULGARIQ
    #1693716 - 31.03.2007 23:53 [Re: tender™]

Цитат:

Спомняте ли си книжките от едно време, с печатите в тях?
За 25 печата - бронзова значка, за 50 - сребърна, а за всичките 100 - златна.

Сега инициативата "Сто национални обекта" е подновена и наистина работи - навсякъде в съответните обекти имат и слагат печати в книжките.
Един хубав начин да се мотивирате (особено децата) за обиколка на Българските Светини.
За протокола - вече имам десетина печата .

Хайде който има печати, да опише тук какви са му впечатленията от съответните национални обекти.

МИСЛЯ ЧЕ НЯКОЙ, СЪВСЕМ КОМЕРСИАЛНО Е СЛОЖИЛ ОБЕКТИТЕ В ТАЗИ КНИЖЧИЦА, НЕ СА ВКЛЮЧЕНИ ВАЖНИ ОБЕКТИ,А НА ДРУГИ МЕСТА СА ИЗМИСЛЕНИ ОБЕКТИ, ИГРАТА С ПЕЧАТИТЕ РАЗКРИВА КЪДЕ СА ИНТЕРЕСИТЕ, ВИЖТЕ КЪДЕ СА НАЙ-МНОГО ПЕЧАТИТЕ

--------------------
Искаш ли да провалиш една работа, отложи я за утре!
FOTO

Bridgeburner
Beast

#1704261 - 09.04.2007 22:58 [Re: FOTO]

Цитат:

ВИЖТЕ КЪДЕ СА НАЙ-МНОГО ПЕЧАТИТЕ

това е така.
само печатите от софия са достатъчни, за да вземеш една бронзова значка. но не мисля, че има някви интереси и т.н.

valя

Регистриран: 02.12.2003
От: parallel world
    #1835805 - 18.07.2007 22:36 [Re: Bridgeburner]

Еми София е най-големият град, с най-голяма концентрация на хора, столицата на Бг (да не кажа и лицето) и нормално е да има 15 печата.
Аз отскоро се зарибих по идеята "100 обекта" (и печата ), много съм се въодушевила и действам по въпроса. Миналата събота и неделя прескочих до В. Търново - страхотен град! Царевец е невероятно място - и ми стана малко тъжно от доста занемареното му състояние Всички, които бяха с мен, споделиха това ми впечатление. И мисля си - за 4 лв. вход, толкова ли не би могло поне елементарно да се хигиенизира... Понякога си мисля, че не умеем да ценим и пазим това, което имаме.
Отскочих и до Арбанаси - не бях очарована; Съевата дупка ; Асенова крепост - леле, няма такова място ; Бачковски и Рилски манастир...
Мечтата ми е да посетя Белоградчишките скали - това е следващата прицелна точка.

ПП: Все пак се учудвам, че за Пловдив е отделен само един пункт в книжката...

--------------------
... my opinion is just a point of view
and your position is the other side ...

cherkezs
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
    #2189409 - 05.09.2008 14:22 [Re: valя]

Цитат:

В. Търново - страхотен град! Царевец е невероятно място - и ми стана малко тъжно от доста занемареното му състояние Всички, които бяха с мен, споделиха това ми впечатление. И мисля си - за 4 лв. вход, толкова ли не би могло поне елементарно да се хигиенизира... Понякога си мисля, че не умеем да ценим и пазим това, което имаме.

Жалко, че има само един печат за Търново.
Миналата седмица висях три дни, за да гледам шоуто "Звук и светлина". Едната вечер си търсих място за преспиване, че се отказах от предварителната резервация като видях къде се намила т.н. хотел (не ме устройваше, а от нета не ставаше ясно). После имах други ангажименти и когато най-после се настаних и зачаках да видя единственото по рода си шоу, ... много се изнервих. Първо започна с два фал-старта през половин час. След още половин час най-после започна ! Но ! Оказа се, че няма звук
Попитах едни момчета, за които разбрах, че са от Търново и те ме "светнаха", че от доста време е така - звук няма, а и това, което виждаме не е пълното шоу, защото имало много прожектори счупени и не са поправени от още повече време.

... Бях забравил и колко грозна е Патриаршеската църква отвътре. (Жената не беше влизала никога и като видя ужасяващите драсканици, наречени стенописи, изхвърча обратно навън и дълго време не можа да се успокои, че една църква може да се изпише така, пък било и в края на ХХ век)

В "Свети 40 мъченици" срещнах една месна жена, която ни разказа за предишната уредничка, която дори живеела в църквата отпреди реконструкцията. Също ни разказа и колко много стенописи е имало запазени, въпреки, че е била превърната в джамия дълго време. И накрая ни посочи т.н. "Календар" - един голям, реставриран стенопис с доста повредени места и липсващи доста части. Той бил запазен целия, но навремето Людмила Живкова наредила да се свали и да се занесе в София за реставрация и консервация. Така си мислили и местните, че е сторено, докато след много години не бил открин изоставен в една плевня силно повреден Вече не било възможно да се реставрира целия, а преди цветовете били много свежи ...
Научих, че и колоните са разместени, а за въртящата колона имало спор коя е и дали се е въртяла. Според учтивата жена, колоната наистина се е въртяла някога.

А тия прословути 4 лв. - На всяко кише.
Вече започнах да ги разпознавам от далеч ония куче-касички, дето събират парсата.
В една църква в Арбанаси, така и не разбрах защо ми взеха вход и защо не е към Светия синод, а е към Историческия музей-София.
Когато попитах, онзи куче-касичка, защо иконите на иконостаса не според канона сложени, той недоумяващо смотолеви - "Църквата беше изоставена и през 1970г, когато я реставрирахме, така ги намерихме и така си стоят..."
Исках да разгледам литературата, която се предлагаше на модерния пънгар. Оказа се , че човекът е залепил изложените книги и брошури ??? Ако съм желаел да закупя нещо, щял да ми даде и се наведе да рови под рафта ...
Не го попитах повече нищо.

П.П.
Тази година обиколих доста от местата включени в книжката за печати, но чак към края случайно се сдобих с такава.
Като дете завиждах на притежателите на такива книжки, а сега се чудя къде е далаверата, че пак ги подновиха ...
Наистина трябва да са повече от 100. България има много повече обекти (исторически, природни), които са национална гордост. Жалко, че не се знаят от болшенството българи.
Правителството трябва да отпусне средства са социализацията и популяризация. Когато са социализирани, вече могат да представляват интерес и за туроператорите.

--------------------
http://www.gifpark.ru/Gifs/KISSES/icon_012.gif

Bridgeburner
Beast

#2197808 - 17.09.2008 23:59 [Re: cherkezs]

Цитат:

България има много повече обекти (исторически, природни), които са национална гордост. Жалко, че не се знаят от болшенството българи.
Правителството трябва да отпусне средства са социализацията и популяризация. Когато са социализирани, вече могат да представляват интерес и за туроператорите.

Много си прав.
Но не само.
Самите хора трябва да се усетят какво съществува само на 50 км от дома им.
Мен ми е тъжно наистина. Защото на повечето от тези места виждам, че хората, които се грижат за тях са застаряващи чичета, на които никой не иска да бъде наследник.
Дано се оправи всичко, има и надежда. През доста от не толкова популярните места започнаха да минават и чужди групи. Мъката не е със стоте обекта, те са сравнително живи, проблемът е с по-малките места, които са далеч от големите градове, на които е трудно да отидеш в съботния следобед.

cherkezs
ОРИЕНТИРАН будала

#2202869 - 25.09.2008 21:49 [Re: Bridgeburner]

А ти знаеше ли за онзи чудесен водопад, само на няколко километра след Бачково ?

--------------------

Antie

Регистриран: 25.04.2006
    #2249695 - 19.11.2008 10:29 [Re: cherkezs]

Цитат:

България има много повече обекти (исторически, природни), които са национална гордост. Жалко, че не се знаят от болшенството българи.

Според мен когато нещо стане масово - то се разваля. Предпочитам да отида на местенце, което е все още непокътнато и "девствено". Пример ще дам за манастир "Седемте престола" - преди години беше райско кътче - планината, шумът от реката, секвоите, спокойствието. Преди около 2 месеца един прекрасен съботен ден реших пак да отида до там... бях "посрещната" от поп-фолк музиката от кръчмата точно пред манастира; миризмата на пържоли(беше към 11 часа); боклуците, изплували отстрани на коритото на реката и автобус с туристи. Влизайки в манастира нещата не станаха по-добри. Въпреки че беше много чисто, в градинката симетрично бяха подредени глинени патки и джуджета По-голям кич няма накъде. Хвана ме яд, че развалих спомените, които имах за това местенце.

Друг пример - Седемте рилски езера. Последният път, когато бях там покрай мен бучаха Ласките, срещнах се със строя кончета, които качват пътниците до езерата. Едното животно беше възседнато от "турист" с пистолет на колана си. В първите езера водата беше зеленясала, а в езерото до старата хижа плуваха какви ли не опаковки от храни.

А сега по темата: идеята за 100-те обекта е страхотна, защото по някакъв начин успява да те амбицира да обиколиш и опознаеш родината. Но има печати, които са абсирдни. Живея в София и въпреки това ми отне 1/2 час, за да намеря къде трябва да си бия печат в НДК Накрая се оказа, че печатът е на самообслужване в една туристическа агенция

По мое мнение, ако човек има желание да обикаля, би могъл да открие много по-красиви и интересни места от 100-те национални обекта, дори и те да не са популярни.

Редактирано от tonsata (19.11.2008 11:09)

BrBa
99

Регистриран: 18.03.2006
От: София
    #2323132 - 05.03.2009 21:13 [Re: tender™]

Аз, без да целя да те контрирам, ще се оплача, че миналото лято като се прибирах от морето, минах през Пловдив специално, за да събирам печати и естествено отидох в амфитеатъра - портиерът или пазачът беше много неотзивчив и невъзпитан, не ни пусна, каза че и печат няма, бил не знам си къде си, щял утре да го донесе, да сме отишли сутринта, а аз му казах, че просто минаваме през Пловдив, няма да нощуваме там, а той се сопна и дори не се извини за неудобството, а не можел да ни пусне, защото по-късно щяло да има сватба в театъра, какъв идиот трябва да си, за да се жениш в театъра, е все пак се отбихме до църквата и там си взех печата, но се подразних, още повече, че сега уча специалност Туризъм и знам, че борбата за туристи е жестока, а конкуренцията не е ценова, така че, единственото, на което могат да разчитат е качеството на обслужването, а то на повечето места е под всякаква критика. Та в крайна сметка не видях театъра, но тъкмо когато излизахме от града, се изля пороен дъжд, който не спря по целия път към София, представям си как е минала сватбата. Аз имам към 15 печата, но не съм взела нито един от София, а те са към 10, но като си презаверя студ. книжка и си взема карта с намаление, ще обиколя музеите. Другите печати са от Габрово - Етъра, за съжаление аз ходих зимно време и повечето атракциони не работеха, после съм го виждала и през лятото, но само отвън, без да влизам, град Шипка - Църквата, само че не влезнах, защото не предполагах, че ще минаваме от там и бях неподходящо облечена за църква, връх Шипка, Созопол ( музеят, който е в центъра на града, този с южната крепост е частен, но също кандидаства да влезе в стоте обекта.) Имам от Рилския манастир, Рупите, Роженския манастир е много красив, заслужава си. От Казанлък имам от Тракийската гробница, но не съм я разглеждала, не ме пуснаха. Нямам, но съм ходила в Ловеч, покрития мост, и Къкрина, което е до Ловеч, Къкринското ханче е много хубаво, а домакинът е мнооооого учтива жена и обяснява всичко най-подробно. Имам от Калофер от музея на Ботев и къщата му - хубави са, аз бях хванала тъкмо някаква временна изложба. За други не се сещам. Ходих до Велико Търново наскоро, но нямах време нито да обикалям, нито печати да събирам, за следващия път съм си ги набелязала заедно с с. Боженци и Съева дупка.

--------------------

tender™
барман

#2323673 - 06.03.2009 14:45 [Re: BrBa]

Малко се задъхах от първото ти изречение , но предвид пристрастието ми към града на тепетата, го прочетох цялото. И предлагам да пишеш на общината в Пловдив, с препоръка да намери начин да мотивира тоя портиер или пазач и той да си върши работата (ако му влиза в работата да удря печати на туристките), за да не се разочароват уважаемите туристки.
А може би на пазача просто му се е искало да останеш с преспиване

--------------------

BrBa
99

#2323921 - 06.03.2009 22:35 [Re: tender™]

Съмнявам се, че това му се е искало, защото си водих компания, при вида на която никой досега не се е осмелил да желае разни работи, но тогава не ми беше ден въобще, още като влезнах в града ме зацепи главата, едва се добрахме до една аптека... А аз също обичам да си събирам сувенирни магнитчета за хладилника, половината ми хладилник е в магнити, скоро ще трябва да си купувам по-голям, та си счупих магнитчето от Пловдив.

--------------------

~^Miss Kapriz^~
почетен член
**

Регистриран: 02.03.2009
    #2330229 - 15.03.2009 18:57 [Re: tender™]

Едно от Стоте национални обекта трябва да е и ''Шипка''.

BrBa
99

#2343966 - 02.04.2009 19:34 [Re: tender™]

Този семестър съм със спорт туризъм и преподавателите са избрали маршрути, покриващи част от стоте обекта - вече се записах за екскурзията Белоградчишки скали - Рабишка пещера, по-натам ще ходим до Перперикон, Добърско-Добринище-Ковачевица, Леденика, Съева дупка-Гложенски манастир и др. ,на които вече съм ходила, така че смятам да се възползвам да попълня някоя друга страничка.

--------------------

nature
търпелива

Регистриран: 17.08.2007
    #2560422 - 23.01.2010 00:15 [Re: BrBa]

Виждам отдавна никой не е писал тук... Може би защото е зима и не е много за разходки. И аз да се изкажа по темата.
Фен съм на "стоте обекта". Когато бях малка, по моя инициатива закупих за цялото ми семейство от туристическо дружество"Урвич" тези книжки и се юрнахме с Москвича из цяла България. Така станах горда притежателка на 100 печата и трите вида значка. Мъжът мо още си спомня с ужас как драпахме до връх Ботев за подледния печат.
Обичам природата, обичам България! Деца, ходете докато сте млади и свободни. Сега си стоя пред компютъра и обикалям виртуално из близки и далечни земи. Другата ми страст са Power Point Presentation- направила съм няколко клипа, посветени на България и съм ги качила на www.myplick.com
Ако някой иска може да ги разгледа и да му дойде идея за нови походи....
Клипове за България

София_
такъв

Регистриран: 05.11.2004
    #2560439 - 23.01.2010 00:31 [Re: nature]

Благодаря Имам още доста да действам по 100-те обекта

MakedonecMKD51
почетен член
*

Регистриран: 29.03.2010
    #2617549 - 02.05.2010 20:37 [Re: София_]

Обект№51 Исторически музей - Силистра

Има печат. Археологическата експозиция при историческия музей разполага с ценни паметници от праисторическата, античната и средновековна епохи, сред които има уникални експонати от римския период, както и колона на хан Омуртаг.

Каква е таа “колона на Хан Омуртаг“?

Има ли други информации?

--------------------
"Ние не мислиме да ја менуваме турската тиранија, турските султани за други султани, ни за бугарската тиранија и бугарскиот кнез. Ние се бориме Македонија да стане автономна, независна, слободна Македонија на Македонците" - Јане Сандански

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2621636 - 09.05.2010 01:40 [Re: MakedonecMKD51]

Ето тук:

Търновски надпис на кан Омуртаг

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

cherkezs
ОРИЕНТИРАН будала

#2636774 - 02.06.2010 11:55 [Re: BrBa]

Цитат:

Съмнявам се, че това му се е искало, защото си водих компания, при вида на която никой досега не се е осмелил да желае разни работи, но тогава не ми беше ден въобще, още като влезнах в града ме зацепи главата, едва се добрахме до една аптека... А аз също обичам да си събирам сувенирни магнитчета за хладилника, половината ми хладилник е в магнити, скоро ще трябва да си купувам по-голям, та си счупих магнитчето от Пловдив.

Не разбрах как/защо се е счупило магнитчето.
Без да искаш от главоболието, или от яд нарочно.

Ако беше споделила във фрум Пловдив, че имаш намерение да посетиш Античния, щяхме да те "светнем", да минеш от горната страта на театъра. Там да пиейки си пиенето в едно заведение, щяхте да разгледате театъра от масата. (половината маси са по пешетъчната ограда с теаъра)

--------------------

Axelll
неориентиран

Регистриран: 04.10.2012
Здравейте!!
    #2963094 - 04.10.2012 10:33 [Re: tender™]

Здравейте на всички случайно някой да знае къде се слага печат на връх Мусала??

Velkova

Регистриран: 14.10.2014
Re: Здравейте!!
    #3240387 - 05.01.2015 09:44 [Re: Axelll]

Когато посетите Седемте престола и видите дървото там на двора,
ще знаете защо бие клепалото
и Вазов го е чул,възпял го е..........

Когато посетите Жеравна и бяла лястовица прелети,
ще помните ли Другоселецът,или туристите дошли?

Когато посетите Китен,
на Атлиман поспрете
там чуват се още копитата и цвиленето на конете.
И Урдовиза там е,в пяната
не ще погине с вековете
морето ще я носи и припява
за подвигът и чудна песен.
Бяла Стана е вече пяна.............

Долината на Царете непременно посетете
там тайната ще разберете
защо на пътя е табелата Светицата-
не се чудете.

Когато на Перперикон се изкачите,
ще видите отгоре знакът стар
заровен е заветът на дедите ни
от хиляди години под олтар.

Белоградчик когато посетите
там ликовете са изваяни в скалите
не от човекът,а от времето
да помни всичко поколението.

Асен78
почетен член

Регистриран: 03.11.2014
    #3240421 - 05.01.2015 15:01 [Re: Velkova]

Цитат:

Когато посетите Седемте престола и видите дървото там на двора,
ще знаете защо бие клепалото
и Вазов го е чул,възпял го е..........

Когато посетите Жеравна и бяла лястовица прелети,
ще помните ли Другоселецът,или туристите дошли?

Когато посетите Китен,
на Атлиман поспрете
там чуват се още копитата и цвиленето на конете.
И Урдовиза там е,в пяната
не ще погине с вековете
морето ще я носи и припява
за подвигът и чудна песен.
Бяла Стана е вече пяна.............

Долината на Царете непременно посетете
там тайната ще разберете
защо на пътя е табелата Светицата-
не се чудете.

Когато на Перперикон се изкачите,
ще видите отгоре знакът стар
заровен е заветът на дедите ни
от хиляди години под олтар.

Белоградчик когато посетите
там ликовете са изваяни в скалите
не от човекът,а от времето
да помни всичко поколението.

Velkova

#3240695 - 06.01.2015 11:07 [Re: Асен78]

Изльел йе Дельо хайдутин,
Хайдутин, янкеседжия
В Домбофци и Караджофци.
Заръча Делю, поръча
Даръдерскинем аяне,
Аяне, кабадаие:
- "Две лели имам ф селоно,
Да ми ги не потурчите,
Чи ку ви влезна ф селоно,
Много щът майки поплака,
По-много млади невести,
Ф корем ще дете поплака".
Гюлсюме Делю думаше:
- "Варди са, Делю, чувай са,
Канят са да та премажат,
Леят ти куршум сребърен".
Делю Гюлсюми викаше:
-"Гюлсюм, черноко момиче,
Кого е майка хранила
На Деля пушка да пукне
На Деля сабля да махне"?

А аз настръхвам..........само

Velkova

#3240697 - 06.01.2015 11:10 [Re: Velkova]

Калофер никога не подминавай и помни
във къщичката малка се поспри и поклони!
Погледнеш ли Балкана
взреш ли се дълбоко
ще видиш там на Ботев ти челото!

Velkova

#3241043 - 07.01.2015 12:48 [Re: Velkova]

,,...той се чудеше как тия хора си тровят живота, когато трябва да бъдат все весели и да се радват, че е българско и свободия. Та те имат очи: трябваше да бъдат честити! "

из ,, Дядо Йоцо гледа", Иван Вазов

Паметникът си стои над Искърското дефиле
железницата още гледа Дядо Йоцо
а ти видя ли Го въобще?

Velkova

#3241723 - 09.01.2015 09:03 [Re: Velkova]

Боженци е притихнало
там времето е спряло,
но уличките помнят
от векове по тях се е вървяло!

Нерегистриран

#3242617 - 12.01.2015 09:32 [Re: Velkova]

Реката си тече от векове.
Тя помни,помниш ли и ти поне.
Илийца-тя спаси едно момче
със риск за своето дете.

село Челопек

Velkova

#3243196 - 13.01.2015 12:30 [Re: Анонимен]

В притихналият двор
седи самотна тя и чака
да се завърне нейното дете.......
На моста още чуват се гърмежите
не може да ги заглуши реката.
От къщата на Дедо Либен
ухае на история и на кафе.....
И Каблешков роди се тука
с кръвта си да напише редове.......
Раковски гордо гледа и застинал
следи със ясният си взор
народа свой.........
Хвърковата чета профучава
конник спира смело отстрани
и Бенковски призовава свойте братя и сестри....
А майката седи самотна
и чака да се завърне нейното дете......
КОПРИВЩИЦА,любима моя
там вплетено е моето сърце!

Velkova

#3243472 - 14.01.2015 10:30 [Re: Velkova]

Три реки се сливат там
Сто войводите са,знам
камъните са тъй сини
Карандила приютили.

Сливен

Velkova

#3247893 - 26.01.2015 09:30 [Re: Velkova]

А на Банско ходил ли си ти?
Там върха Тодорка изкачи
не пеша,а с лифта може би?!
Къщата Вапцаров не забравяй
там опашки няма и не се отчайвай.
А Паисий Хилендарски гордо си стои,
но въпросът му във въздуха продължава да трепти..........

svetlanavall
неориентиран

Регистриран: 06.04.2015
    #3267080 - 07.04.2015 19:22 [Re: tender™]

Прекрасен текст за Рупите и Ванга в сайта за жената[/url]

Редактирано от Nadin (07.04.2015 20:32)

Velkova

#3307972 - 25.09.2015 08:56 [Re: Velkova]

Посетих древното тракийско светилище Мишкова нива край Малко Търново тези дни.Уникално място.

Terry
неориентиран

Регистриран: 06.04.2016
Porn
    #3348962 - 11.04.2016 00:37 [Re: Bridgeburner]

Какво би могло да бъде в България е по-добро от порно?) Вижте сами на безплатен сайт http://bg.4pig.com/

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 22192

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.104 seconds in which 0.086 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.