ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Нови форуми

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Re: Фентъзи
    #104543 - 13.08.2003 21:55 [Re: Finarfin]

ЗАААААА!!!
твърдо и необоримо "ЗА". + кубинка, ако друго не спомогне за откриването на такова 4удо наоколо.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
МММитовАдминистратор
отсъстващ

Регистриран: 12.09.1999
    #104545 - 13.08.2003 21:59 [Re: tanariil]

Абе много ми е странно: много хора са "ЗА" такъв форум, а как пък един не написа поне една тема по въпроса?
Този форум какво - празен ли ще стои и само разни вътре ще викат" "...?

--------------------
Κύριος ποιμαίνει με, καὶ οὐδέν με ὑστερήσει...

tanariil
архидемон
**

#104547 - 13.08.2003 22:01 [Re: tanariil]

Цитат:
--------------------------------------------------------------------------------

Библейски приказки
Настоящите разкази са достоверно изображение на всички сабития , описани в дебелата черна книга - Библията. Те не са плод на болното въображение на някой самозабравил се интерпретатор или религиозен фанатик. Разказвачите са действителни библейски лица , които разкриват събитията в истинската им светлина.

Сътворението

Днес имам Божествен ден.Това е нещо като признание,че си Бог.До преди това си най прост ангел.Нещо като разсилен на Бога.Пърхаш около Него с крилца, правиш Му вятър,за да му се веят косите(да видят всички как устоява на ветровете)и изпълняваш к'вото Му скимне.Например,Моят Старец оня век Си беше забравил слънчевите очила като беше ходил да се пече пред Голямата Мечка(най-реномираният плаж в цялата Вселена!)Три века се бъхтах напред и назад , докато най-накрая ми звъннаха по звездофона, че изобщо не ги бил взимал.Така че общо взето не е много благодарна работа да си ангел. Освен това Боговете ти викат Геле. но да се върнем към голямото събитие- Моят Божествен ден.след няколко хиляди века вярна и предана служба Главният Бог(Шефът на една галактика) решава да ти се отблагодари. Дава ти някоя провинциална планета и те обявява за Младши Бог. От този момент ти си управляваш планетката и чакаш благоволението на Главния Бог да те провъзгласи за Старши Бог-Шефът на една звезда с принадлежащите й планети. Когато на Старшите Богове Им писне от Главния Бог организират преврат и Го разжалват в най-долен чин ангел. Различните Галактики непрекъснато воюват. Най-разспространената форма на борба е замерването с метеори. Най-мускулестият Бог хваща някоя планета, счупва я като орех и раздава на всеки от Боговете по едно парче.
На такъв Бог му се вика Бог-Чукач. Богът, който цели най-точно и причини най-големи мизерии на Лошите, получава титлата Бог-Трепач. За съжаление Боговете са безсмъртни и най-голямото постижение си остава да осакатиш някого. Добре,че Вселената е безкрайна. Иначе с тоя фантастичен естествен прираст на ангели и Богове нямаше каде да се дянат. Но пак се отплеснах в лирически отстъпления. Така или иначе днес ставам Бог.(Предпочитам така,отколкото иначе.) Това е почти толкова хубаво като да станеш мъж Мъж. Сега имам право да пусна дълга коса и брада и да ги боядисам в бяло. Трябва да имам величествен и мъдър вид. Нали Боговете са безсмъртни и не можем да остаряваме . Отсега нататък като Ме писмено ще пишат:"Да Му...". С главна буква си изглежда по-представително. Дори когато те псуват. Подарената ми планета се нарича Земя(в превод от божествен език-Майка Гея).Аз си бях заплюл планетата Земян(в превод Татко Гей), ама един връзкар ме превари.И тая става.
Земята има симпатичен зелен цвят и постоянно се върти.В началото ми беше много трудно да свикна с проклетото въртене и непрекъснато повръщах.От това възникна така наречената глина.
Тая работа със Сътворението е малко преувеличена.То и преди това си имаше ден и нощ,твърд и небе,морета и планини,растения и животни само дето си нямаха имена.Това тежко интелектуално творческо занимание Ми отне около пет века.
Виж човекът си е лично мое творение.Личи му,а? От малък обичам да си майсторя разни фигурки.Както пише в дебелата черна книга,която така и не издържах да дочета до края,човекът е създаден по мой "образ и подобие".Поради липса на огледала трябваше да използвам океана.Само дето имаше ужасен вятър,който причиняваше огромни вълни,та онзи се получи малко крив и недодялан.(Единствените неща върху които нямам власт на Земята са жените и ветровете-когато им скимне тогава духат.)Та да знаете че аз съм значително по красив и представителен.Реших, че на човека ще му трябва другарка в живота и затова Се заех да създам жената.Човекът се зарадва и каза,че "освен кучето ще се радва и на нов приятел".Само дето веднъж Главният Бог ме хвана да се ровичкам в глината и публично ме порица.'Не приличало на един бог да се занимава с такива непристойни и несериозни дейности."Затова при жената се наложи да импровизирам.Поразчоплих малко от човека,отнеь му едно ребро и малко от достойнството и запретнах ръкави.Жената съм я правил през ноща и то на Северния полюс, за
да не ме хване шефа. Та затова на жените им е студено нощем и все си търсят някои да ги стопли. Жената се оказа малко феминистка и твърдеше, че поради удивителната си прилика с човека трябва и тя да се нарича човек.Дори заплаши че ще си пререже вените и така ще провали бъдещето на Земята.Честно казано,имаше право и отсега нататъка ще наричаме човека мъж а жената ще признаваме за човек и равнопоставена на мъжа. Сега предстои по трудната работа.Трябва да им измисля имена.При женската е по-лесно.Като и гледам поведението,веднага избрах името.Само че промених втората буква за пред шефа.Той е много културен и сериозен.Така се получи Ева.Ама с тоя образ мъжкия просто не знам какво да правя!Първо реших да го кръстя на баща си,ама рекох да не го обиждам.Израснал съм в патриархално семейство и уважавам баща си. Пък и освен това не му отива много на първия човек да се казва Господин Богов.Както се досещате съм кръстен на баща си.Реших името да бъде нещо по-простичко да може да си го запомни бързо.Между другото, не се отличава с кои знае каква интелигентност.Все се губи някъде из градината,в която съм ги сложил да живеят и все Ева трябва да му обяснява кое за какво служи. Иначе е много послушен и старателен.По цял ден прекопава градината.Тя е пълна с ядене и се нарича Ядем или Едем(в зависимост от наречието).Ева е съвсем друга работа.Все гледа да се покрие в някои ъгъл.Сдружила се е с оная хитречка змията (със сплесканата физиономия и готините крака) и само около канабиса се навъртат.После се скриват да пушат в някои ъгъл и си разказват мръсни вицове.И си мислят че Бай Ти Бог не знае за к'во става дума. Аз Всевишен ли съм или лукова глава ?!
Като гледам как се грижи за градината,реших да направя мъжа главен градинар.А пък името му да е нещо производно от Едем.Така накрая се спрях на Адам.Не е много оригинално и звучи малко кучешки,но той си го харесва.Даже оня ден съчини малко стихотворение:

" За да има какво да ядем,
Адам се грижи за Едем,
Ако искаш нещо да ти дам
помоли се на Адам!
Дори да те е срам!"
Не е кой знае каква поезия, но на Ева и хареса и обеща вечерта да излезе с него да гледат залеза и цяла седмица да му подава червеите като лови риба.На Адам му е много весело и интересно в градината.Голям е пич тоя Адам! По цял ден жулим карти и обсъждаме политиката на междугалактическо ниво.Аз си пия амброзията(най-изестният божрствен коктейл), а Адамчо ми полива и прекопава.С една дума- LIFE! Ама тая Ева много гадна. Все и е скучно, все самичка, все съм изморявал Адам и той нямал време за нея. Заплаши ме, че щяла да обере дървото на познанието и да се наплюска като онова симпатично розово животинче, което вика грух-грух. Аз съм им забранил да се доближават до него и съм поставил един ангел да варди.За Адам съм спокоен, ама тая Ева... Връщам се значи един следобед от общо събрание на Младшите Богове и що да видя:ония двамата се препасали с някакви листа и гледат едно такова интелигентно-свят да ти се завие !Закрили си най-използваните органи и се срамуват.За Адам ясно-то вярно си е за срам,ама Ева -всичко си и е наред на момичето ."Какво се е случило ,чада мои та сте се издокарали в тоя натурален бански?"- ги питам.Адам се захили виновно,а Ева като по-хитра веднага се оправдава:"Скъпи Татко,като ядяхме смокини и се накапахме,та решихме да се попрепашем.Знаеш колко е неприятно да ти лепне после и то на такива деликатни места."
Поглеждам към дървото на Познанието и какво да видя:кьорав ангел няма и дървото обрано.След малко го гледам оня хубостник да се измъква от едно храстче и след него оная шафрантийка змията.Ама вярно страшни крака има!При Дървото на Живота ще поставя ангел евнух.
Сега трябва да ги наказвам.Най-жесток ще бъда с змията.Двата и крака ще се срастнат в един,тялото й ще се покрие с люспи и цял живот ще се влачи по земята.Податливия на изкушение ангел ще разжалвам в младши ангел и ще му отнема мъжествеността за няколко века.За Адам и Ева мислих дълго.Накрая реших да ги разделя за известно време и да ги оставя плешиви.Почнах да ги търся навсякъде.Няма ги никакви!По едно време гледам на едно клонче някакво листче:"Скъпи татко,видяхме как постъпи с ангела и змията.Не желаем повече да живеем в страх и пълна зависимост.Искаме сами да сътворим и изживеем живота си.Напускаме Едем и никога няма да се върнем.
Адам и Ева"
Така останах сам.От този момент намразих човешкия род.В Едем взимам само душите на по безхарактерните.С тях се разбирам по-лесно.....
КРАЙ

--------------------------------------------------------------------------------

на адашката е. ама е яко. що пък и да не напише някой нещо свое и да го сложи за про4ит в "фентъзи".

tanariil
архидемон
**

#104548 - 13.08.2003 22:03 [Re: МММитов]

ти го каза...

EnergY
Infernal Overkiller

Регистриран: 05.06.2002
От: Тъмата на нещото
    #107006 - 20.08.2003 01:09 [Re: Белонога]

То пък като се публикува творчество в "Поезия", все едно форума просперира...
Аз,както и Finarfin напълно се отказахме да публикуваме там.Това непрестанно изреждане на стихотворения без какъвто и да е коментар или опит за дискусия направи ми лази по нервите и страхотно доскучава.Не може САМО така.Аз опитах веднъж да предложа поне малко да поговорим за поезията,не само да блъскаме всичките си творби на конвеир едно след друга,но уви...

EnergY
Infernal Overkiller

Регистриран: 05.06.2002
От: Тъмата на нещото
    #107009 - 20.08.2003 01:22 [Re: МММитов]

Ами виж форума за Толкин в Дир БГ! Не казвам,че е нещо изключително,с един милион посетители,но пак става нещо,нали?
И да ме прощаваш,ама в all.bg има доста ненужни форуми.Не зе заяждам,ама така си е.Има някой фрапиращи примери,ще изреждам,ако държиш.
А това за правиписа дето го написа Белонога беше пълна простотия.

МММитовАдминистратор
отсъстващ

Регистриран: 12.09.1999
    #107103 - 20.08.2003 09:27 [Re: EnergY]

Знам за форумите на Толкин и за другите форуми и т.н. Точно затова не вярвам тук да има нужда от специален форум. При наличие на сайт като Толкин клуб Рин Еннор, където са се събрали и повечето фенове на Толкин, едва ли ще дойде и тук някой да дублира мненията си.
И пак - именно защото има ненужни форуми тук, смятам за излишно да се създава още един такъв.

--------------------
Κύριος ποιμαίνει με, καὶ οὐδέν με ὑστερήσει...

tanariil
архидемон
**

#107132 - 20.08.2003 10:47 [Re: МММитов]

а защо пък да не дойде?

tanariil
архидемон
**

#107133 - 20.08.2003 10:48 [Re: EnergY]

много правилно - само с творби без разговор се губи главното и заску4ава.

SAN SATANAIL
апатичен
**

Регистриран: 30.05.2003
От: Комшия съм по комшийски на лам...
    #107142 - 20.08.2003 11:07 [Re: МММитов]

Ами добре но аз не искам да ходя в друг форум за да обссъждам нещо което го няма тук ...
Хората защо предпочитат да пазаруват в големите супермаркети а не в кварталните бакалии?
Защото всичко им е на едно място...

--------------------
Всички права запазени!Цитат или принтиране на част или цяла тема се наказва с бой по дупето

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 3670

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.