ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Нови форуми

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
форум "Да бъдем хора"
    #1855374 - 04.08.2007 10:13

Вчера имаше една тема ,зов за помощ за една майка чието дете е с тежка болест,и средства не и достигат за превързочни материали.Днес не я открих.Вероятно съм забравил къде е била пусната.
По въпроса за състраданието и помоща съм стигнал до извода,че хора готови да помогнат,според възможностите си винаги има,и никога няма да свършат.Въпроса е в доверието.Всеки би помогнал на съседа при положение,че достоверно знае историята и страданията му.
Въпроса е,че по един или друг начин,в някаква степен тук се опознаваме,и поне за мен, има никове /не казвам хора,защото тук не пребиваваме в целоста си/,на които бих приел за чиста монета всяко споделяне на такава история,за страдащо в безизходица дете,старец и тнт.Просто въпрос на интуиция.
Много хора никово са тук,и това е голяма сила.Пет лева да изпратиш,един SMS да пуснеш,когато това отива на точното място,в точното време,това е то помоща.
Тоест доверието ако го има в тия форуми,а то все някъде го има,може да бъде капитал за такава кауза.
Не можем да спасим света от страдания,но можем да сме солидарни със страдащия.Това помага и на самите нас.Помага на душата,помага на сърцето.

Искам такъв форум !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
Re: форум "Да бъдем хора"
    #1855404 - 04.08.2007 10:56 [Re: Huckleberry]

Има логика за такова отделно място. Щото досега се пускат къде ли не...

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Tryin' to find
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
    #1855416 - 04.08.2007 11:05 [Re: Huckleberry]

И аз съм съгласна, само се надявам, че няма да има злонамерени, които да пускат фалшиви теми за човешки нещастия и да събират пари...

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #1855433 - 04.08.2007 11:22 [Re: Huckleberry]

И аз приветствам тая идея!

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Один

Регистриран: 23.04.2006
    #1855572 - 04.08.2007 13:28 [Re: Huckleberry]

Нека бъде направен такъв отделен форум, не мисля че един такъв форум ще е по-малко значим от форум за общи приказки или за хобита и.т.н.т
А за конкретния зов за помощ...дано повече хора с възможности и най вече със сърца откликнат и помогнат с каквото могат.

Один

Регистриран: 23.04.2006
Май е трудно да бъдем хора?!?
    #1857018 - 06.08.2007 11:02 [Re: Один]

Питането ми е провокирано от отношението на модераторите /администратора/ на форума
Когато някой е пуснал зов за помощ с надеждата повече хора да го видят и който може и иска да го направи дори и с нещо дребно...нужно ли е когато не искаш да помогнеш да направиш всичко възможно да пречиш на тези усилия?!?
Е драги модератори, никой не е искал от вас да дарявате каквото и да било, нито пък да се чувствате съпричастни, но поне не пречете на усилията на други които се опитват да помогнат.
Гледам че едната тема за Криско е изтрита а другата в кошчето...на никой не пожелавам участа на родителите на това дете, както и на много други деца в неговото положение.
Както се изрази господин Митов - "вървете да правите бизнеса си някъде другаде"...няма какво друго да кажа, освен приятна и ползотворна работа и успехи в собствения "бизнес".
Не смятам за нужно да посещавам форума ви,нито да общувам с хора за които едно добро дело е бизнес и видимо са подразнени от него.

пп - има къде, къде по стойностни теми от такива да спасиш или да помогнеш за спасяването на човешки живот
Явно е трудно да бъдем хора!!!

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #1857028 - 06.08.2007 11:11 [Re: Huckleberry]

Подкрепям.

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #1857116 - 06.08.2007 12:21 [Re: Тaис]

И аз съм за, но имам и друг аргумент в полза на предложението.
Не е толкова хуманен, колкото е против въпросния спам.

Който има нужда - да си иска, който иска да дава - да дава, няма проблем. Не смятам, че едно и също искане, трябва да го срещаме на 100 места.
В крайна сметка - на улицата, някакъв ми иска пари за операция, стотинки за една бира, да разкаже за внуците си..пък ако да направим нещо..по телевизията постоянно искат нещо, а накрая и във форума, някой нещо иска - праска го в десет раздела и ..голЕм кеф.

Така, че с оглед на причините на Хък и с оглед на гореизложените, аз съм ЗА раздел "Набиране на средства/Благотворителност - гласувайте за МЕН" и ЗА незабавен бан на всеки позволил си подобна тема, извън специализирания раздел. Както се казва - нека не толерираме агресивната благотворителност, преминаваща отвъд границата на просията.

При'ерно.

--------------------
Peace V!

vivi83
ориентирана

Регистриран: 15.11.2006
От: Варна
    #1857289 - 06.08.2007 14:58 [Re: Huckleberry]

Много съм разочарована от отношението на господин Митов към темата за малкия Криско и искам да се обърна към него,въпреки че му казах,че повече няма да посещавам този форум,но той и така не ми отговори на запитването,което му отправих на лични.Както и да е.
Не вярвам,че може да има такива хора след като прочетат или чуят за нечие нещастие и да са способни да разсъждават по този начин като вас, господин Митов.Това ме навява на мисълта,че даже и не сте си направили труда да прочетете темата.Има хиляди доказателства,че нещастието на малкия Крис не е бизнес и не е с цел печелене на пари както вие се изявихте!
Ако наистина е така,значи и аз съм измамена както и много други хора!Поне като не вярвате на апела,който аз пуснах тук(дума по дума е копиран от оригинала на темата в бг-мама),можехте да хвърлите един поглед там преди да кажете такива тежки думи!
Аз много се разстроих вчера от този факт,въпреки,че Криско не е мое дете и нито имам нещо общо със семейството му!Пак ви казвам аз съм една от хората,които искат да са съпричастни и вярвам,че има още много хора,които биха могли да бъдат!
А по темата,наистина ще е добре да има такъв форум и дано много нуждаещи се дечица и хора намерят тук някаква помощ,а не "клъцване" както се случи с мъничкия Крис!

vivi83
ориентирана

Регистриран: 15.11.2006
От: Варна
    #1857394 - 06.08.2007 16:49 [Re: vivi83]

Току що гледах репортаж за малкия Криско тук http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=800&bm=2 (някъде 6 тата минута от емисията започва)
Давали са го днес на обяд в новините по Нова телевизия,но чак сега разбрах и го гледах!Господин Митов,гледайте го,за да видите за какъв "бизнес" става дума!

МММитовАдминистратор
отсъстващ

Регистриран: 12.09.1999
    #1857414 - 06.08.2007 17:13 [Re: vivi83]

Правилата на форума са пределно ясни и важат за всички!
Не се опитвайте да ме сатанизирате, нямам никакво лично отношение към въпросното дете. Но не може безогледно да се рекламират всякакви инициативи за набиране на средства. Ако можете да предложите приемлив начин да се отсяват фалшивите кампании за набиране на средства от истинските ще се радвам да го споделите. Но сайтът, който се опитвате да рекламирате (не БГмама, а другия) е с изключително лоша репутация и затова се появява въпросното "клъц". И за този сайт това ще си остане така независимо от Вашето отношение към мен или към форумите на all.bg.

Между другото, имате ли представа колко са болните хора (не само деца) в България, колко са децата лишени от родителски грижи, колко умират годишно от липса на лекарства и адекватно лечение? Тяхното положение няма да се оправи с частни кампании за набиране на средства за всеки конкретен случай! Трябва сериозна реформа в здравеопазването, истинска реформа. Но това нито аз мога да направя сам, нито форумите, нито Вие. Все пак мислете за действие в тази насока, а не да се захващате за един случай и да мислите че неговото единично решаване ще оправи всички проблеми.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1858117 - 07.08.2007 09:31 [Re: МММитов]

Цитат:

Не се опитвайте да ме сатанизирате

Що бе, то не е лошо...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Cumerio
назобен до пръсване
*

Регистриран: 22.07.2007
    #1859748 - 08.08.2007 16:01 [Re: Цецо]

Аз предлагам да бъдем животни - аз вече съм предприел всички възможни стъпки в тази насока.
Да живее Хомо Назобиенс!

--------------------
Анаболи който не яде...той голяЯЯЯм не ще да порасте!!!

vg*
гушкоти бебето

Регистриран: 11.01.2006
От: sofia
    #1922385 - 15.10.2007 23:39 [Re: МММитов]

Цитат:

Тяхното положение няма да се оправи с частни кампании за набиране на средства за всеки конкретен случай!

Нали събирахме пари за старчески дом -
като се появихме на вратата с два пекета памперси
и три чаршафа - направо смешен се почуствах...
А не бяха малко парите, като и желаещите да помогнат.

Хората в този дом бяха стотици и така...

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4404

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.