ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Нови форуми

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Анонимен
Нерегистриран

Re: относно МАК
    #204314 - 04.02.2004 18:04 [Re: Анонимен]

az iskam da pitam Zezko,kakvo po-to4no razbira pod multimedija i s kakvo se e zanimaval?!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Knopper

Регистриран: 23.09.2002
От: София - Запад
    #204331 - 04.02.2004 18:36 [Re: Анонимен]

Благодаря за това разяснение. Нямам нищо против да бъда критикуван, след като това е направено обективно и без заядлив тон. За съжаление ти си един от малкото, които репликират без да се изцепват "Много сте тъпи бе". Поздрави!

Shaman
Нерегистриран

:-)
    #204347 - 04.02.2004 18:51 [Re: Knopper]

Е... Не забравяй, че и проповедниците от Африка са били доста сладкодумни и са правили всичко, за да вкарат в "правия път" аборигените (майтап). Е.. много от тях са били изядени, но в момента в Африка има и много християни

Така, че - под небето има място за всички. Който иска да работи с PC - негова воля.. Но е добре да се знае, че има алтернатива (и то не лоша) и най-важното... да има място, където желаещите да преминат на друга платформа да разберат от първа ръка плюсовете и минусите за да могат да си направят сметката - заслужава ли си ?
Повярвайте ми.. има прекалено много мистики и заблуди свързани с Мак компютрите

P.S. Има такова място в Българското Интернет пространство, но не мисля, че е редно тук да се рекламират чужди форуми, така, че ще го премълча

Анонимен
Нерегистриран

Re: :-)
    #204539 - 04.02.2004 23:46 [Re: Shaman]

ami da priemem li i za reklama Mac i Windows?!

Za "drugija" forum gokazah s misylta 4e tam ima goljamo raznoobrazie ot tema,ne vizdam da e navredilo na njakoj,prosto tuk kakvato i tema da s epredlozi se othvyrlja.

Predi vreme imashe predlozenie da ima tema za naj-golemite gradove,prepratkata beshe da se obyrna kum Turizum ili neznam kakvo,sega za Mac ne stava,puk i kaot gledam njama osoben rastez na drugi tema makar dosta nesta da se predlagat.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #204748 - 05.02.2004 09:50 [Re: Анонимен]

Цитат:

az iskam da pitam Zezko,kakvo po-to4no razbira pod multimedija i s kakvo se e zanimaval?!

Буквален превод ли да ти дам?
С какво се занимавам? А, джиткам си филмчета...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Цецо
ПИЧ

До Шаман-а
    #204793 - 05.02.2004 10:33 [Re: Анонимен]

Привет, приятелю!
Точно твоето не може да се приеме като заяждане. Имам само една забележка - казах да не бъркате желязото с програмите. А ти точно това правиш. По отношение инсталацията на нов хардуер си има съответните тръпки. При теб се е случило така. При друг може да стане обратното. Никой от ползващите Windows не е твърдял, че това е съвършената ОС. Даже напротив - не познавам човек, който да не е споменал нечий родител или близък роднина на Бил Гейтс и обкръжението му. Прав си за МакОС. Това, между другото, беше първата графична ОС, на всичкото отгоре с изключително кадърно преведен на български интерфейс, още по времето, когато Windows се вихреше с версии 3.хх и беше едва ли не неземно чудо. Всъщност Windows е откраднат от Епъл. Дадоха си го на филма хората.
За мен лично най-големият недостатък на МАК е цената. Но да не се задълбочаваме ненужно.
Идеята беше да има ли отделен форум за МАК. Май повечето сме на мнение, че не е нужен - би стоял празен или ще се пълни с безмислени спорове МАК срещу РС.

Цитат:

Първо и най-важно нещо е да се знае, че няма такава работа, която да може да бъде свършена на MAC и да не може да бъде направена на PC. Също толкова важно е да се знае, че е в сила и обратното твърдение

Ето това е Истината!

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

за Цецо
    #204926 - 05.02.2004 12:34 [Re: Цецо]

Привет, наборе

Три неща има по които можем да поспорим приятелски.

1. Един компютър е съвкупност от хардуер и софтуер. Не можем да разглеждаме (особено Apple) отделно нещата. Може да имаш перфектното желязо, но ако нямаш съответния софтуер ще си остане само парче желязо. Apple предлагат завършен продукт и това им е голямото предимство.

2. Относно цената: Спор няма, че са по-скъпи като първоначална инвестиция. Но и получаваш повече за парите си.
За съжаление масовия български потребител си мисли, че като плати едни /примерно/ 400-500$ и това са му тоталните разходи.
Това е само един от разходите /Разход за придобиване/
Освен това би трябвало да има и други /неща, които в България си спестяваме/ - това е цената, която трябва да платиш за да оживиш желязото, което си си купил - Софтуера. Естествено е, че при тия цени на програмното осигуряване и заплатите, които получаваме - това е разход, който пропускаме.
Ако трябва да се гледа тоталната цена на един компютър - мога да ти кажа /правил съм сметки/ Apple излиза на цената на едно PC. Даже топ модела PowerMac G5 излиза значително по-евтино от съответния PC при същата или по-добра производителност.

Сравнение G5 vs. Dual 2GHz Opteron

3. И последно. Сигурен съм, че един Apple форум тук ще е полезен не толкова за потребителите на Mac, а /както писах по-горе/ за тези, които желаят да преминат на тази платформа и няма къде да получат отговор на въпросите си. А такива въпроси има достатъчно поради изключително многото слухове, митове и (ще ме извините) откровени глупости които се твърдят за Apple от хора, невиждали и недокосвали през живота си такава машина.

Цецо
ПИЧ

Re: за Цецо
    #205031 - 05.02.2004 14:27 [Re: Анонимен]

По първите две няма за какво да спорим. На едно мнение сме. Аз разграничих желязото от софта единствено заради приказките на един, дето каза, че го пускаш и си работи. Но това е вярно за всяка добре конфигурирана машина.
По третата точка - може би можем малко да поспорим. Но не знам дали си струва. Аз казах моите аргументи, ти твоите. Като гледам, май само двамата се замисляме за евентуална полза от такъв форум. Не съм против него, просто не съм сигурен, че ще е от полза. Нека административното тяло да реши. Много глупости се говорят за МАК-а, вярно е. Но също така е вярно, че изключително малко хора са с намерение да сменят РС-то си с МАК.
И нека да си припомним, че таткото на Макинтош-а се казваше Епъл II. На бългаски се превежда Правец 82 ...
Ех, носталгия!

--------------------

Shaman
Нерегистриран

#205141 - 05.02.2004 16:14 [Re: Цецо]

Цитат:

Много глупости се говорят за МАК-а, вярно е. Но също така е вярно, че изключително малко хора са с намерение да сменят РС-то си с МАК.

Точно.. Съвсем точно... поради факта, че се говорят много глупости за МАК много малко хора имат намерение да си сменят PC-то с МАК

Вижте... Не искам да останете с грешно впечатление за мен и МАК потребителите... Ще гледам повече да не досаждам тук Ако някой има желание или някакви въпроси свързани с машините на Apple, моля да ме потърси. Ще направя всичко по силите си да му помогна !

Анонимен
Нерегистриран

#205220 - 05.02.2004 17:02 [Re: Shaman]

e vse pak stanahme dvama.

az li4no se zanimavam profesionalno s muzika i Maca mi e nezamenim,loshoto e 4e ako go smenja s PC suma nesta trjabva da mu kupja (hardwear).

Ama zasto taka skrynzato go davate ot gledna to4ka na forumite?Puk pusnete tema,kaot gledam ima i drugi temi koito ne se obsyzdat mnogog ,no vse pak radvat njakogo!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2204

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.