ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Нови форуми

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Анонимен
Нерегистриран

MAC
    #200485 - 30.01.2004 19:41

Zasto njama tema Macintosh a ima LINUX?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Knopper

Регистриран: 23.09.2002
От: София - Запад
Re: MAC
    #200583 - 30.01.2004 22:35 [Re: Анонимен]

Не е ли по-логично да се зададе въпроса "Защо няма Windows" поради всеизвестния факт, че това е по-упетребяваната операционна система днес. Обикновено темите свързани с Windows ги постваме в "Мрежата", а Линукс си има отделен форум защото е по-специфична работата с него. А и мисля, че Линукс все пак се използва повече от Mac OS.

Анонимен
Нерегистриран

#200735 - 31.01.2004 09:20 [Re: Knopper]

Може ли някой да направи анкета"С каква ОС работите"-Win3.1;Win95:Win98;2000;XP;Linux-общо;друга-каква?;
И защо?Четох изследване,че само 7% са с ХР в развитите страни,а 3,5% с уин3.1

Knopper

#200833 - 31.01.2004 12:00 [Re: Анонимен]

Такава анкета правих преди време, резултатите от нея можеш да видиш тук: http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=&Board=thenet&Number=45060&page=11&view=collapsed&sb=5&o=&fpart=1

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #200842 - 31.01.2004 12:32 [Re: Knopper]

Алекс,все се каня да те питам-как го правиш тоя номер с IP-то???

--------------------
Ние сме ора естете.

Knopper

#201211 - 31.01.2004 22:11 [Re: Пипи^]

Това е едно изображение, което се променя в зависимост от това кой го гледа, просто слагам линк към него от един сайт в подписа.

Анонимен
Нерегистриран

#201225 - 31.01.2004 22:19 [Re: Knopper]

i vse pak temata za MAC ostava pod vypros!
za windows,moze d asi otvorish nova tema tuk,no az ne vizdam kak moze d ase sravnjava Mac i Windows?!?!?

Knopper

#201346 - 01.02.2004 01:55 [Re: Анонимен]

И с кого ще си говориш на тема МасOS? Вярно, не съм прав, че не я поставих като опция в анкетата в "Мрежата", но не смятам, че и щеше да има някакъв процент изобщо. Все пак ако те интересува, пусни тема (не знам дали анонимните могат да пускат, ако не- регистрирай се).

Анонимен
Нерегистриран

#201457 - 01.02.2004 11:25 [Re: Knopper]

4e zasto ne-v drugi forumi go ima kato tema

Knopper

#201574 - 01.02.2004 14:47 [Re: Анонимен]

Добре, пускай, който е заинтересован ще отговори.

МММитовАдминистратор
отсъстващ

Регистриран: 12.09.1999
    #201606 - 01.02.2004 15:22 [Re: Анонимен]

Не е необходима анкета - всеки тракер (какъвто има например и all.bg) дава такава статистика. Много сайтове имат подобни тракери, публични са, така че не е сложно да се види, че Макове ползват малко хора. Много малко.

--------------------
Κύριος ποιμαίνει με, καὶ οὐδέν με ὑστερήσει...

Анонимен
Нерегистриран

#201727 - 01.02.2004 19:25 [Re: МММитов]

Ami az vse se 4udja zasto BG izostava v tova otnoshenie,mnogo predimstva ima edin MAc i vse pak v drugi forumi se diskutira.Az njamam nisto protiv PCto,prosto go izhvyrlih moeto.Loshoto e 4e to4no v all.bg ne namiram njakoj podobno mislesht,ste si ostana v dir .bg ,kydeto vse pak ima takava tema!

Knopper

#201830 - 01.02.2004 22:25 [Re: Анонимен]

Митов е прав, counter-а на search.bg би трябвало да каже кой какво ползва. Преди го имаше, но сега нещо не мога да го открия...

Анонимен
Нерегистриран

#201886 - 02.02.2004 00:47 [Re: Knopper]

az ste vi pomogna 3% s sveta i blizo 50 v Amerika!

Анонимен
Нерегистриран

#201892 - 02.02.2004 01:07 [Re: Анонимен]

MAC под 0,1% в БГ.
нищо лично

Knopper

#201955 - 02.02.2004 06:14 [Re: Анонимен]

Ха, виж ти... Майкрософт не е успяла да подейства в собствената си страна...

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#202442 - 02.02.2004 15:57 [Re: Анонимен]

Това за 50% ползване на Мак в САЩ е глупост!
Много по-малко са.
То няма и причина да са много ползващите Макинтош - да, хубави са компютрите, добра операционна система, но прекалено скъпа, безсмислено скъпа. При положение, че за интернет едно елементарно писи с безплатен Линкус би ми вършила абсолютно същата работа!

--------------------

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #202522 - 02.02.2004 16:47 [Re: МММитов]

То да му беше само ОС скъпа - и Виндоса не е от най евтините, ама кво от туй?
Цялата машинка е неоправдано скъпа! Някой да може да ми изтъкне предимствата на МАК-а?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

МММитовАдминистратор
отсъстващ

#202530 - 02.02.2004 16:58 [Re: Цецо]

Е аз цялата машинка имах предвид
Не съм чул Епъл да продават компютър без задължително инсталирана на него и операционна система В това отношение са по-гадни и от Микрософт...

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#202598 - 02.02.2004 18:00 [Re: МММитов]

Mac ti trjabva ako reshish da pravish seriozni nesta kato multimedija-video i muzika.Tam PCtata hi4 ne vyrvjat.Vseki predpo4ita Mac.Ima i drug plus,tyj kato se polzva ot po-maluk broj hora,opasnostta ot virusa epo4ti minimalna,zastoto 97% e PC potreblenie.Poslednija virus Mydoom,bjaha mi doshli i 74 maila zarazeni ,ama njama goljama opasnost.
Posle Maca moze da si go napravish kato PC ako vze pak ne mozesh da sviknesh.
I ne na posledno mjasto vsi4ki programi za PC gi ima i za MAc +tezi za MAC.I spored men sa mnogo po-razbiraemi i lesni,Primerno imam problem vinagi s otvarjane na kiriliza ot 4uzbina s Explorer,oba4e kato ne stane si puskam Safari.Li4no kato trjabva d apolzvam Word i Powerpoint napravo se izpristvam,to ne minava bez njakoj gaden nomer.
Nedostatyk e oba4e 4e njama absolutno vsi4ki programi za MAc-primerno inzenerni.Oba4e si stuva parite,az kaot gi gledam PCtata tuk po magazinite,ne sym v BG,to izcjalo go napravili ot plastmasa,kato reshish da vkarash disketa to drunki kato detska igra4ka,za tova sa evtini.Az dokato imah PC se skusah da kupuvam 4arkove,to samo ventilatora se skapvashe redovno!

Цецо
ПИЧ

#203137 - 03.02.2004 11:44 [Re: Анонимен]

Ех, приятелю, изостанал си с мултимедията по отношение на РС -то! Това, за което говориш, беше по времето, когато Интел пуснаха Пентиум - процесорите. Но явно не само това ти убягва. Че си фен на МАК е ясно и никой не ти го оспорва. Но поне недей да си противоречиш. Тези 50% макаджии от останалите 3 ли са? Щото сам казваш, че 97% били на РС. И като махнем тези, ползващи мини маши от типа на VAX и PDP (има и IBM), за маковете не остана много... Или това важи само що се касае за вирусите? Аз бачкам на едно РС с Win'98, не съм броил мейловете с MyDoom и с Dumaru, защото по цял ден трябва да броя, но до сега на моята машина не е бил активиран вирус. Не само от тези, а изобщо. Друго - всички програми за РС ги имало и за МАК, обаче недостатък било, че не всички програми ги има за МАК...??? Нещо не разбрах.
Та с всичко, което написах до тук, искам да кажа - ползвай си МАК-а със здраве, действително е хубава машина (обаче мишката му е само с едно копче!), но не мисля, че е нужно да трупаме още форуми само заради онези 50% от останалите 3%, като на всичкото отгоре половината от тях работят в Щатите и Канада и хабер си нямат за форумите в all.bg

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#203618 - 03.02.2004 18:04 [Re: Цецо]

eba ti zadrystenija 4ovek!
Napravo me razsmja,Spezialno za multimedijata si sys svetlinni godini na zad.
Ok,javno tuk e greshen adres.Ima po-podhodjasti forumi kydeto moze da se obsyzda tazi tema!
hajde sys zdrawe!

Анонимен
Нерегистриран

#203639 - 03.02.2004 18:49 [Re: Анонимен]

съжалявам,но тук явно сме почитатели на гадните моноплисти

Knopper

#203704 - 03.02.2004 21:05 [Re: Анонимен]

Не, по-скоро сме обикновени реалисти, които са наясно с "бъдещето" на MacOS и пазарния му дял, който е толкова малък, че не си заслужава дискусията изобщо.

Друг анонимен
Нерегистриран

#203763 - 03.02.2004 23:21 [Re: Knopper]

Цитат:

Не, по-скоро сме обикновени реалисти, които са наясно с "бъдещето" на MacOS и пазарния му дял, който е толкова малък, че не си заслужава дискусията изобщо.

Че то какво има да им се дискутира на Маковете? Пускаш го и бачка.

Knopper

#203792 - 04.02.2004 00:09 [Re: Друг анонимен]

Kaзах го в отговор на протеста на Анонимен, че нямало тема за MacOS, а пък имало за Линукс.

Цецо
ПИЧ

До анонимните
    #203949 - 04.02.2004 10:18 [Re: Анонимен]

До първи анонимен:
Колко съм назад в мултимедията си нямаш и на идея. Ама да ти кажа, мойто - на къдет' си тръгнал, аз от там идвам. Пък щом си толкоз отдръстен, ръчкай си мака и карай като кон с капаци по правата... Дано си намериш верния адрес!
До втори анонимен:
Не сме почитатели на монополистите. Алекс ти го каза - реалисти сме. Нужно ли е да се напъваме да откриваме колелото и топлата вода, при положение, че можем да открием нещо ново?
До друг (трети) анонимен:
Че само мака ли е така? Всичко си бачка като го пуснеш. До момента, в който спре да бачка... И не бъркай хардуер и софтуер. Вероятността да умре харддиска на РС-то е точно същата, каквато е и на МАК-а.

--------------------

МММитовАдминистратор
отсъстващ

Re: До анонимните
    #204269 - 04.02.2004 16:10 [Re: Цецо]

а това за привързаността към монополисти не го разбрах - ако не се кефя на маковете, това не означава, че съм фен на Микрософт
на едно писи могат да се качат какви ли не операционни системи, просто нямат място приказки за монополизъм

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

Re: До анонимните
    #204273 - 04.02.2004 16:21 [Re: МММитов]

пропуснах " " на почитатели- сори а после не можех да редактирам. МАС не харесвам отдавна,майкрософт също, но засега нямам избор. където мога ползвам /и съм много доволен/аналози на техните програми.

Shaman
Нерегистриран

относно МАК
    #204292 - 04.02.2004 17:11 [Re: Цецо]

Привет на всички !
Дано не го приемете като заяждане, но бих желал да отговоря на някои въпроси възникнали по темата.
(Просто поради недостатъчното разпространение на МАК в България често се случва хора, които не са запознати и не са работили на такива машини да изказват твърдения, които меко казано не са верни)

Първо и най-важно нещо е да се знае, че няма такава работа, която да може да бъде свършена на MAC и да не може да бъде направена на PC. Също толкова важно е да се знае, че е в сила и обратното твърдение

За Алекс:

Цитат:

Алекс... Нямаш си представа колко "гадатели" са предказвали "бъдещето" на Apple с точни дати на гибелта им. Още преди да се родиш ги има такива. Но предполагам, че Apple ще ни надживее и двамата... Това е фирмата с най-много фанатични привърженици. Не знам дали си чувал термина "Мак евангелизъм". Това е нещо подобно на проповедниците, които са ходили в Африка да вкарват в "правия път" черните. Докато има такива хора ще има и Apple.

Относно общия дял на компютрите Apple в света и България.
За България определено съм съгласен, че е може би под 0.1%. В световен мащаб броя на работещите МАК компютри е около 10%. Това се дължи на факта, че цените им са по-високи и всеки който има такъв го експлоатира до последно. Иначе сегашния пазарен дял в световен мащаб е малко под 3% /Което според мен е сериозно постижение за една единствена фирма/

За МММитов:
Цитат:

Не съм чул Епъл да продават компютър без задължително инсталирана на него и операционна система В това отношение са по-гадни и от Микрософт...

Apple е единствената фирма, която прави хардуер и софтуер. При това положение те са в състояние да направят възможно най-добрата ОС за съответните компютри. Това да си купиш МАК и да ползваш ОС различна от MacOS е все едно да си купиш BMW и да му сложиш гуми от трактор.
А, че Apple са гадни - така си е Все пак в своята област те са по-големи монополисти от Micro$oft.

За Цецо:

Цитат:

Че само мака ли е така? Всичко си бачка като го пуснеш.

ммм... тук ще ми позволиш да не съм 100% съгласен. Аз работя и на двете платформи /по-точно 3.. ако PC може условно да се раздели на Windows / UNIX/ Има една основна разлика...
Пример: Преди няколко дена се наложи да слагам на XP един IR адаптер. Нали съм си българче и не чета ръководства /това пък какво е / мушнах джуджавката и като ревна виндозето, че иска драйвери сложих диска.. да, ама не.. Оказа се, че трябвало да сложа драйверите преди да свържа устройството.
После на майтап го сложих на мака.. ами.. просто си тръгна без да се хвали /ееей, намерих нов хардуер (както прави виндозето)/
Същото се повтори и с Bluetooth адаптора /с разликата, че вече знаех, че трябва да сложа на виндозето първо драйвери, а после да включвам/. На мак-а просто си тръгна.
Колкото до еднобутонната мишка. MacOSX има вградена поддръжка на многобутонна мишка с врътка. Но еднобутонната мишка е станало нещо като запазена марка на Apple. Да продаваш МАК стандартно с нещо друго освен еднобутонна мишка е все едно от заводите на Мерцедес да излезе автомобил вместо със звездата отпред с нещо съвсем друго !

И последно... Основните предимства на Apple в момента са следните:
1. Правят и хардуера и софтуера - от една ръка (липсват всякакви несъвместимости)
2. MacOSX - Това за мен е идеалната система ! Unix ядро с перфектен интерфейс (който само Apple могат да направят). И най-важото с достатъчно офисен софтуер + игри. т.е. нещо, което на PC ви трябват 2 компютъра или поне 2 операционни системи тук може да вършите на един.

Анонимен
Нерегистриран

Re: относно МАК
    #204314 - 04.02.2004 18:04 [Re: Shaman]

az iskam da pitam Zezko,kakvo po-to4no razbira pod multimedija i s kakvo se e zanimaval?!

Knopper

#204331 - 04.02.2004 18:36 [Re: Shaman]

Благодаря за това разяснение. Нямам нищо против да бъда критикуван, след като това е направено обективно и без заядлив тон. За съжаление ти си един от малкото, които репликират без да се изцепват "Много сте тъпи бе". Поздрави!

Shaman
Нерегистриран

:-)
    #204347 - 04.02.2004 18:51 [Re: Knopper]

Е... Не забравяй, че и проповедниците от Африка са били доста сладкодумни и са правили всичко, за да вкарат в "правия път" аборигените (майтап). Е.. много от тях са били изядени, но в момента в Африка има и много християни

Така, че - под небето има място за всички. Който иска да работи с PC - негова воля.. Но е добре да се знае, че има алтернатива (и то не лоша) и най-важното... да има място, където желаещите да преминат на друга платформа да разберат от първа ръка плюсовете и минусите за да могат да си направят сметката - заслужава ли си ?
Повярвайте ми.. има прекалено много мистики и заблуди свързани с Мак компютрите

P.S. Има такова място в Българското Интернет пространство, но не мисля, че е редно тук да се рекламират чужди форуми, така, че ще го премълча

Анонимен
Нерегистриран

Re: :-)
    #204539 - 04.02.2004 23:46 [Re: Shaman]

ami da priemem li i za reklama Mac i Windows?!

Za "drugija" forum gokazah s misylta 4e tam ima goljamo raznoobrazie ot tema,ne vizdam da e navredilo na njakoj,prosto tuk kakvato i tema da s epredlozi se othvyrlja.

Predi vreme imashe predlozenie da ima tema za naj-golemite gradove,prepratkata beshe da se obyrna kum Turizum ili neznam kakvo,sega za Mac ne stava,puk i kaot gledam njama osoben rastez na drugi tema makar dosta nesta da se predlagat.

Цецо
ПИЧ

#204748 - 05.02.2004 09:50 [Re: Анонимен]

Цитат:

az iskam da pitam Zezko,kakvo po-to4no razbira pod multimedija i s kakvo se e zanimaval?!

Буквален превод ли да ти дам?
С какво се занимавам? А, джиткам си филмчета...

--------------------

Цецо
ПИЧ

До Шаман-а
    #204793 - 05.02.2004 10:33 [Re: Shaman]

Привет, приятелю!
Точно твоето не може да се приеме като заяждане. Имам само една забележка - казах да не бъркате желязото с програмите. А ти точно това правиш. По отношение инсталацията на нов хардуер си има съответните тръпки. При теб се е случило така. При друг може да стане обратното. Никой от ползващите Windows не е твърдял, че това е съвършената ОС. Даже напротив - не познавам човек, който да не е споменал нечий родител или близък роднина на Бил Гейтс и обкръжението му. Прав си за МакОС. Това, между другото, беше първата графична ОС, на всичкото отгоре с изключително кадърно преведен на български интерфейс, още по времето, когато Windows се вихреше с версии 3.хх и беше едва ли не неземно чудо. Всъщност Windows е откраднат от Епъл. Дадоха си го на филма хората.
За мен лично най-големият недостатък на МАК е цената. Но да не се задълбочаваме ненужно.
Идеята беше да има ли отделен форум за МАК. Май повечето сме на мнение, че не е нужен - би стоял празен или ще се пълни с безмислени спорове МАК срещу РС.

Цитат:

Първо и най-важно нещо е да се знае, че няма такава работа, която да може да бъде свършена на MAC и да не може да бъде направена на PC. Също толкова важно е да се знае, че е в сила и обратното твърдение

Ето това е Истината!

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

за Цецо
    #204926 - 05.02.2004 12:34 [Re: Цецо]

Привет, наборе

Три неща има по които можем да поспорим приятелски.

1. Един компютър е съвкупност от хардуер и софтуер. Не можем да разглеждаме (особено Apple) отделно нещата. Може да имаш перфектното желязо, но ако нямаш съответния софтуер ще си остане само парче желязо. Apple предлагат завършен продукт и това им е голямото предимство.

2. Относно цената: Спор няма, че са по-скъпи като първоначална инвестиция. Но и получаваш повече за парите си.
За съжаление масовия български потребител си мисли, че като плати едни /примерно/ 400-500$ и това са му тоталните разходи.
Това е само един от разходите /Разход за придобиване/
Освен това би трябвало да има и други /неща, които в България си спестяваме/ - това е цената, която трябва да платиш за да оживиш желязото, което си си купил - Софтуера. Естествено е, че при тия цени на програмното осигуряване и заплатите, които получаваме - това е разход, който пропускаме.
Ако трябва да се гледа тоталната цена на един компютър - мога да ти кажа /правил съм сметки/ Apple излиза на цената на едно PC. Даже топ модела PowerMac G5 излиза значително по-евтино от съответния PC при същата или по-добра производителност.

Сравнение G5 vs. Dual 2GHz Opteron

3. И последно. Сигурен съм, че един Apple форум тук ще е полезен не толкова за потребителите на Mac, а /както писах по-горе/ за тези, които желаят да преминат на тази платформа и няма къде да получат отговор на въпросите си. А такива въпроси има достатъчно поради изключително многото слухове, митове и (ще ме извините) откровени глупости които се твърдят за Apple от хора, невиждали и недокосвали през живота си такава машина.

Цецо
ПИЧ

Re: за Цецо
    #205031 - 05.02.2004 14:27 [Re: Анонимен]

По първите две няма за какво да спорим. На едно мнение сме. Аз разграничих желязото от софта единствено заради приказките на един, дето каза, че го пускаш и си работи. Но това е вярно за всяка добре конфигурирана машина.
По третата точка - може би можем малко да поспорим. Но не знам дали си струва. Аз казах моите аргументи, ти твоите. Като гледам, май само двамата се замисляме за евентуална полза от такъв форум. Не съм против него, просто не съм сигурен, че ще е от полза. Нека административното тяло да реши. Много глупости се говорят за МАК-а, вярно е. Но също така е вярно, че изключително малко хора са с намерение да сменят РС-то си с МАК.
И нека да си припомним, че таткото на Макинтош-а се казваше Епъл II. На бългаски се превежда Правец 82 ...
Ех, носталгия!

--------------------

Shaman
Нерегистриран

#205141 - 05.02.2004 16:14 [Re: Цецо]

Цитат:

Много глупости се говорят за МАК-а, вярно е. Но също така е вярно, че изключително малко хора са с намерение да сменят РС-то си с МАК.

Точно.. Съвсем точно... поради факта, че се говорят много глупости за МАК много малко хора имат намерение да си сменят PC-то с МАК

Вижте... Не искам да останете с грешно впечатление за мен и МАК потребителите... Ще гледам повече да не досаждам тук Ако някой има желание или някакви въпроси свързани с машините на Apple, моля да ме потърси. Ще направя всичко по силите си да му помогна !

Анонимен
Нерегистриран

#205220 - 05.02.2004 17:02 [Re: Shaman]

e vse pak stanahme dvama.

az li4no se zanimavam profesionalno s muzika i Maca mi e nezamenim,loshoto e 4e ako go smenja s PC suma nesta trjabva da mu kupja (hardwear).

Ama zasto taka skrynzato go davate ot gledna to4ka na forumite?Puk pusnete tema,kaot gledam ima i drugi temi koito ne se obsyzdat mnogog ,no vse pak radvat njakogo!

Цецо
ПИЧ

#205282 - 05.02.2004 18:36 [Re: Анонимен]

Най-добрият компютър е този, който ти върши работа. Безмислено е да заменяш МАК-а с РС, щом той е това, което имаш и което ти трябва.

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#205322 - 05.02.2004 19:51 [Re: Цецо]

ami az tova kazvam zasto da kupuvam dopulnitelno hardwear za pc kato Mac si go ima.

i spezialno tova za cenite ne e vjarno,kakto po-gore pishe novite Mac ne sa po-skupi ot pc.tata.Specialno az kaot si kupuvah laptop gledah ofertite na pc i mac,moga da kaza 4e pc-to beshe sravnitelno po-skupo i dosta po-tezko i debelo.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2197

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.055 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.