ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Нови форуми

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
Образование в чужбина
    #424468 - 31.08.2004 00:01

http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=&Board=bgem&Number=422157&page=0&view=collapsed&sb=5&o=&fpart=1

Това е дискусията, която се е заформила до момента. Предполагам, че ще има и още желаещи.
За тези, които искат да получат по-добро образование извън пределите на милата ни родна България.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bogosian
с перчем и адидас

Регистриран: 29.08.2004
Re: Образование в чужбина
    #424703 - 31.08.2004 10:21 [Re: Glezlichka]

Аз съм за.Освен на мен веднага се сещам за още 20 човека,на които този форум ще им е от полза пряко или косвено.
btw Линкът не работи.

bogosian
с перчем и адидас

#424710 - 31.08.2004 10:26 [Re: bogosian]

Ето я дискусията

заминаващ
Нерегистриран

#425413 - 31.08.2004 17:56 [Re: bogosian]

Много е добра идеята за този форум. Дано да помогне на повече хора да успеят да получат европеиско образование.

Vroomfundel
Нерегистриран

#425446 - 31.08.2004 18:14 [Re: bogosian]

Не виждам за каква по-подходяща тема за нов форум от такава, която живо интересува хиляди хора и не съществува леснодостъпен ичерпателен източник на информация.

Някои ще кажат, че в интернет има всичко, което ти трябва. Е като го има, да дойдат да го намерят. Аз използвам интернет активно от вече 6 години, смятам че достатъчно добре се оправям, но като се опре до данни за прием в унивеситети - тотално не мога да се ориентирам. Няма по-объркано нещо от сайт на университет. И то не само българските, а и западните. Винаги са отрупани с тонове картинки, на щастливи, усмихнати студенти с папки под мищниците, насред китна градина около сграда от 18ти век, също и снимки на зали със супермодерно оборудване. Но я се опитайте да откриете учебната програма на магистратурите!

Ако не е някое другарче да прати някои линк просто за никъде. А защо трябва да е така? Ще бъде чудесно, ако има място в което заинтересованите да си задават въпросите, а патилите да споделят опит.

filqnko
Нерегистриран

#425482 - 31.08.2004 18:27 [Re: bogosian]

mislq 4e ideqta za tozi forum e dosta polezna i vsq4eski q podkrepqm ,6toto dosta hora ot 4ujbina 6te da snasqt polezna informaciq:))))

Angra
x

Регистриран: 25.01.2004
От: dark.......
    #425729 - 31.08.2004 22:07 [Re: Glezlichka]

чудесна идея..аз съм доста заинтересувана

--------------------
Всички усилия на човека са насочени
за постигането на някаква цел, а
когато тя е постигната, ние с
учудване разбираме, че там няма
нищо друго освен това, което сме
искали.

Glezlichka
глезличка

#425739 - 31.08.2004 22:22 [Re: Angra]

В българското интернет пространство няма такъв форум и смятам, че ще има страхотна посещаемост и ще е много полезен. Подобен форум, наложен като лидер е форумът за "зелена карта", няма подобен в нашето интернет пространство. И той е наистина изключително полезен и помогнал на стотици хора.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Value
Нерегистриран

#426400 - 01.09.2004 13:41 [Re: bogosian]

Da, razbira se, 4e bi bilo dobre da ima takyv forum. Nai-malkoto - zashto pyk da nqma? V kraq na kraishtata e dobre horata da mogat da obmenqt idei v tazi nasoka, a ako nqma drugo mqsto, kydeto da mogat da se syberat, ne vijdam kakvo mu e loshoto da e v all.bg.

Hortenzij
Нерегистриран

#426545 - 01.09.2004 15:01 [Re: Vroomfundel]

Подкрепям напълно тази идея за създаване на такъв форум. Спомням си дъщеря ми, която сега е студентка в САЩ, колко много търсеше инфо в интернет по тези въпроси и действително в бг. сайтове такава информация не се намирал
Прав си vroomfundel , че в сайтовете на унитата я няма цялата информация и можеш да разчиташ само на другарче да ти я спусне. Това ми го показа и дъщеря ми като беше в бг. За да получиш повечето инфо трябва да имаш определени пароли и права за страниците на университета, а тези права както се разбира имат само студентите, професорите и служителите на унито.
Така че създателите на all.bg не се чудете, ами направете форума. Сигурна съм ще помогнете на много млади и амбициозни българи.

DanyM
tanned

Регистриран: 25.09.2001
От: BC
    #426684 - 01.09.2004 16:29 [Re: Glezlichka]

преди доста време, може би 2 години бях пуснал предложение за откриване ан такъв форум - за съжаление предложението не бе прието...

Все пак продължавам да съм "ЗА" откриването на подобен форум

stanK
Нерегистриран

#427079 - 01.09.2004 21:48 [Re: bogosian]

И аз съм ЗА!!!
Догодина планирам да зажърсша бакалавър в Софийския унижерситет и имам желание за магистратура в чужбина. Определено един такъв форум би бил от огромна полза.

valc
Нерегистриран

#427125 - 01.09.2004 22:21 [Re: stanK]

az pyk drugiq mesec zaminawam i moga da pomagam s kakwoto nau4a tam, taka che are stiga prikazki - nqkoi da go prawi toq forum i da po4wame da pishem !

oDuH
Нерегистриран

#427149 - 01.09.2004 22:39 [Re: valc]

И аз съм "ЗА" ... явно ще има доволни

dark
Нерегистриран

#427253 - 01.09.2004 23:35 [Re: oDuH]

to ideiata e gotina... ama sashtestwuwat mnogo mesta kadeto tazi tema e weche dobre razwita primerno w klubowete na dir.bg w razdela obshtestwa - bulgari izwun bulgaria - germania/amerika/it.n. tam obshto wzeto samo a towa se pishe... za germania ima www.bgforum.de... ako se pozamislia moze i oshte mesta da se setia...

bogosian
с перчем и адидас

#427402 - 02.09.2004 01:06 [Re: dark]

Цитат:

to ideiata e gotina...

няма спор и е уникална освен това.
Цитат:

ama sashtestwuwat mnogo mesta kadeto tazi tema e weche dobre razwita primerno w klubowete na dir.bg ...

добре е развита в тези ,а и във всички останали форуми свързани с българите в чужбина ,понеже е актуална,има голям интерес ,а няма обособен форум за нея.освен това направих една светкавична справка в тези форуми и съотношението на темите за образование и всички останали е 1/5.от тук може да се направи изводът,че е определено е в сила аргументът ,че има много информация ,която е разпръсната и всеки заинтересован вместо да влезе във форум посветен на тази тема ще трябва да рови из всички останали ,за да намери от каквото има нужда.
това е положението
Цитат:

ako se pozamislia ...

и прочетеш причините изложени досега в дискусията ще се сетиш ,че такъв форум е нужен. хайде ,успехи!

oblacho
Нерегистриран

#427408 - 02.09.2004 01:14 [Re: bogosian]

Podkrepqm ideqta!!!!

dark
Нерегистриран

#427449 - 02.09.2004 02:29 [Re: bogosian]

Цитат:

освен това направих една светкавична справка в тези форуми и съотношението на темите за образование и всички останали е 1/5.

ako naprawish ne tolkowa "swetkawichna" sprawka shte widish che wsashtnost e 50/50. ;P
ne iskam da zwuchi kato zaizdane no:
-zashto forum-a da bade tochno w all.bg? (lichno az za pawri pat pisha tuk i go namirawam za tfurde sharen forum srawnenie s ostanalite w koito pisha)
-shte se saberat li dostatachno hora koito da dawat _smisleni_ mnenia po temata?
-ima li niakoi ideia kakfo tochno triabwa da ima w edin takaf forum? (ne prosto informacia za obuchenie w chuzbina)

takiwa edni raboti mi se wartiat w glawata... inache uspeh na nachinanieto i dano da se poluchi...

bogosian
с перчем и адидас

#428131 - 02.09.2004 15:05 [Re: dark]

Цитат:

ako naprawish ne tolkowa "swetkawichna" sprawka shte widish che wsashtnost e 50/50. ;P

да сме живи и здрави това нищо не променя
Цитат:

-zashto forum-a da bade tochno w all.bg?

личното ми мнение е ,че all.bg не отстъпва по нищо на всички форуми ,които посещавам,а и вече е набрал значителен брой редовни посетители на темата "Емиграция и работа в чужбина",което е гаранция ,че новата тема бързо ще придобие популярност сред кръга от хора ,които имат нужда от него ,а именно българи ,които учат или планират да учат в чужбина.
Но ако администраторите не откликнат или някой даде по-добро предложение къде да се създаде новият форум ,то нека да го направим там - за мен мястото няма никакво значение ,важното е да осъществим идеята.
Цитат:

-shte se saberat li dostatachno hora koito da dawat _smisleni_ mnenia po temata?

по-горе си отговори сам на въпроса , дори настояваш ,че подценявам броя на заинтересованите.
Цитат:

ne prosto informacia za obuchenie w chuzbina

да се каже информация е доста общо наистина, но ето ти един списък с по-конкретни теми ,които хрумват на човек след кратък размисъл :
- съвети и сведения относно процеса на избиране на подходящо учебно заведение:
1)от гледна точка на переспективи за реализация след дипломиране
2)от финансова гледна точка(включително налични условия за работа за издръжка ,стипендии , стандарт на живот ...)
3)от гледан точка на задоволяване на изискванията за лично щастие (за културата на народа , за възможности за забавление в населеното място)
- съвети относно процеса на кандидатстване - подаване на документи ,приравняване на оценки ,доказване на успех и много други
- съвети и впечатления за периода преди заминаването и първите дни на адаптация
- съвети и впечатления за периода на самото следване
- излеяния за вълнуващи преживявавния по време на следването
- сантиментални разговори на завършили студенти на тема магията на младостта и студентския живот , тук-там спомените пробуждат дълбоки носталгични чувства и раните биват успокоени със спонтанни поетични опити ...
+ още много и интересни ,хайде и успехи!

геро
Нерегистриран

#429153 - 03.09.2004 11:35 [Re: bogosian]

Здравейте,
Ако тази тема е пусната с цел да се разбере дали има нужда от форум на тема обучение в чужбина то отговора е - да има нужда. Определено доста младежи в България избират варианта да учат в чужбина и аз не знам защо изобщо това се поставя под въпрос.

SeDeFA
Нерегистриран

#430102 - 04.09.2004 00:05 [Re: геро]

аз съм от StudentskiGrad.NET - Информационната мрежа на Студентски град. Ние също имаме идея да направим част от форума ни, насочен към следването в чужбина и българите там. Ако някой има идеи, или иска да помогне нека ми пише на sedefa@intech.bg или просто да се навърта в сайта тези дни - ще има нещо ново в тази насока.
http://www.StudentskiGrad.net

bogosian
с перчем и адидас

#430129 - 04.09.2004 00:21 [Re: SeDeFA]

Прекалено слабо посещаем ви е форумът , а за да добие бъро популярност "Образование в чужбина" ще е добре да бъде в група с популярни сред подходяща аудитория форуми.
Сайтът ви е кръстен Студентски град ,какво е това "Образование в чужбина" ,ако е нещо в този международен дух трябва да е "Образование в 3тия свят" сякаш .
Хайде ,успехи!

SeDeFa
Нерегистриран

#430143 - 04.09.2004 00:32 [Re: bogosian]

Просто сме от скоро и е трудно в началото.

Проектът е вече в действие. Може да се информирате за него на адрес http://www.studentskigrad.net/forum/viewtopic.php?p=173#173 . Очакваме Ви скоро!

Glezlichka
глезличка

#430155 - 04.09.2004 00:45 [Re: SeDeFa]

ТЕМИТЕ ВИ МЕ ВТРЕЩИХА???
Това ли са темите, които вълнуват студентите, как да влязат срещу заплащане, къде да запият, и как да препишат.... Отвратена съм... Нивото на образованието в България запада с всяка изминала година... накъде вървим, къде отиваме???

--------------------

Sedefa
Нерегистриран

#430238 - 04.09.2004 06:42 [Re: Glezlichka]

полезно е да видиш реалността, а не да се заблуждаваш, че нещата са хубави.

пише се за това, което е актуално.

не е хубавода плуваш срещу течението.

Glezlichka
глезличка

#430239 - 04.09.2004 06:46 [Re: Sedefa]

Да плуваш срещу течението? Ако на тази тиня и викаш течение, явно не си много добре...
Реалността съм я видяла, затова искам да има такъв форум, където младите да се убедят, че образованието в България не струва и няма никакви перспективи пред тях, след като преписват, подкупват, не ходят на лекции и упражнения, и си купуват дипломи.

--------------------

Sedefa
Нерегистриран

#430277 - 04.09.2004 10:01 [Re: Glezlichka]

еми айде да го направим тогава...
... нека и дугите отидат в "другата България" .. хе. Няма друга България ... има Чужбина!
България е една и е за тези, които не могат да се оправят в блатото - нека бъдат цял живот чужденци и бачкатори.

bogosian
с перчем и адидас

#430307 - 04.09.2004 11:21 [Re: Sedefa]

Цитат:

полезно е да видиш реалността, а не да се заблуждаваш, че нещата са хубави.

! ехх, моммче, моммче

Цитат:

не е хубавода плуваш срещу течението.

!ой ой ой
Цитат:

които не могат да се оправят в блатото - нека бъдат цял живот чужденци и бачкатори.

!!! тц тц тц
Ахх моммче , вместо да се занимаваш с несвойствени дейности по-добре си отвори една кръчмичка и се събирайте с други еманципирани селяни да слушате ориенталски песни и да мечтаете за висок стандарт.
Какъв е тоя гневен негър с пищов,с който се представяш във форумите, бре моммче?Какво символизира?Да не би да са се прокраднали чуждопоклоннически чувства в душата на гордия , свободен българин?Хайде , успехххи и дано майка България роди повече такива достойни чада ,които да я изкарат от блатото!

SeDeFa
Нерегистриран

#430337 - 04.09.2004 12:14 [Re: bogosian]

вие тука сте се събрали май некви хейтъри, дето циклите във форумите и плюете всичко... ще успеете

а аватара е на 50 Cent, ако поне имаш малко обща култура от 21-и век.. и е с пищов, щото те, мрази

Angra
x

#430634 - 04.09.2004 20:12 [Re: Glezlichka]

Цитат:

ТЕМИТЕ ВИ МЕ ВТРЕЩИХА???
Това ли са темите, които вълнуват студентите, как да влязат срещу заплащане, къде да запият, и как да препишат.... Отвратена съм... Нивото на образованието в България запада с всяка изминала година... накъде вървим, къде отиваме???

това е положението- щем не щем...тази година кандидатствах и 'отвратена' би била много мека дума. корупцията е 100 % навлязла навсякъде и много малко хора могат да разчитат на късмета си..т.е. дори и знания да имаш- трябва ти някакъв късмет..нивото на образованието тук е под всякаква критика.Като започнем с влизането в самия ВУЗ, продължението докато учиш (е там какви неща стават и много трудно бихме нарекли 'учиш')....мисълта ми е, че ако искаш да научиш нещо- ще го научиш..ала и диплома ти трябва...пък има и много хора с дипломи, които са ги взели или с пари, или....малко разточих темата, но след като си изпатих с много простотии мога много, много да разсъждавам за образованието в Бг...
наистина един такъв форум би бил много полезен за много хора! може би модераторите вече са се изучили и не им пука много, но пък голям процент от хората пишещи във форума учим или ще учим..

--------------------
искали.

mypoints
избухлив комарджия

Регистриран: 21.05.2004
От: Министерство на пропагандата
    #432228 - 06.09.2004 21:45 [Re: bogosian]

Цитат:

...вместо да се занимаваш с несвойствени дейности по-добре си отвори една кръчмичка и се събирайте с други еманципирани селяни да слушате ориенталски песни и да мечтаете за висок стандарт...

добра, даже бих казал, много добра фигура на мисълта и словото. как ще ми отива като мото.

--------------------
... има много неща в живота, които са полезни и не са задължително приятни.

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #432608 - 07.09.2004 10:00 [Re: Glezlichka]

Аз съм За откриването на такъв форум и смятам - че ще е много полезен... -

bogosian
с перчем и адидас

#434552 - 08.09.2004 15:52 [Re: Godiva]

Някой администратор няма ли да обясни ,защо все още не е направен форумът?

Sedefa
Нерегистриран

#436313 - 09.09.2004 19:37 [Re: bogosian]

на 10.09 ще е готова секцията - Образование в Чужбина!

Angra
x

#436438 - 09.09.2004 21:31 [Re: Sedefa]

где?

--------------------
искали.

nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #436665 - 10.09.2004 00:57 [Re: bogosian]

Може ли някой потребител да ми обясни защо ви е такъв цял отделен форум, като тия неща съвсем спокойно могат да се дискутират в Обща дискусия от раздел Образование и наука? Като гледам темата там колко мнения има ми е интересно с какво ще напълните цял нов форум?

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #436706 - 10.09.2004 02:43 [Re: nousha]

Цитат:

Като гледам темата там колко мнения има ми е интересно с какво ще напълните цял нов форум?

Мноооого ти благодаря . И аз това се чудя четейки ги от известно време - има форум - не се ползва , но се иска нов такъв , с малко по-различно заглавие -или идеята е давай да се правят нови форуми ...

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #438931 - 12.09.2004 09:52 [Re: nousha]

Абсолютно верно!Който иска да дискутира по проблемите на образованието-било то в чужбина или в България това може да стане в съществуващия вече форум за образование-не виждам защо трябва да се откриват различни клубове,посещаемостта на които ще е слаба.Може би Мишо трябва да добави към темата на форума-образование в БГ и чужбина.

--------------------
Ние сме ора естете.

nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #440357 - 13.09.2004 19:17 [Re: Пипи^]

Ще го добавя, дано помогне

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2818

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.