ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
:-)-:

Регистриран: 19.10.2006
Re: Имате ли злояди деца
    #2757313 - 24.02.2011 18:04 [Re: *Snow White*]

Това, което на мен са ми обяснявали е, че ако бебето суче рядко, това за организма на майката е сигнал да намали производството на кърма, за да не произвежда в излишък. За майки, чиято кърма недостига, доколкото помня се препоръчваше първо да дават на бебетата да сучат преди даването на добавката (и от двете гърди на едно ядене) и чак после да му дадат известно количество адаптирано мляко, ако не се е заситило. Дори да не усещаш гърдите си пълни и да е минимално количеството кърма, кърменето за млечните жлези е сигнал, че има нужда от повече мляко и те засилват секрецията си.
На мен лично това ми помогна и имаше подобрение

Другото, което ми обясниха (и вероятно и ти го знаеш) е, че бебетата много лесно и бързо усвояват кърмата - между 90 и 120 минути, затова често се случва да огладнеят преди 3 часовия интервал. За едно бебе на адаптирано мляко 6 хранения за денонощие са оптимални, примерно, но за кърмените обикновено са нужни 7-8 и това е напълно нормално, не е признак, че кърмата не е достатъчна.

Инфото тук на мен ми беше полезно, макар че знам, че в такъв момент човек няма кой знае колко време да чете.

И накрая - ако не ти се увеличи кърмата, не се самообвинявай и не се насилвай. Важното е да сте спокойни и бебчо да наддава добре, пък другото здраве да е Според мен си се справяш много добре дотук, предвид всичките трудности

ПП. Извинявам се, ако всичко това си го знаеш и си го пробвала, казвам го за всеки случай

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
*Snow White*
crisp white

Регистриран: 30.07.2005
    #2757325 - 24.02.2011 18:24 [Re: :-)-:]

Полезно ми беше, мерси

--------------------
blind love is true

76735ken
неориентиран

Регистриран: 15.10.2017
    #3415782 - 15.10.2017 12:38 [Re: Night Blooming Jasmine]

Щом децата ви не обичат шоколад хубаво, но при нас не е така обича сладко и винаги търси.дори и да няма все иска нещо сладко.Не му взимам често.Предпочитам плодовете редовно ябълки, банани, дини, круши или каквито има според сезона.

--------------------
Chuyen dat nen long an so hong rieng vi tri dep, nhieu san pham dat long an gia re chiet khau cao de mua dau tu.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13545

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.