ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
Re: Имате ли злояди деца
    #1488596 - 26.10.2006 21:57 [Re: slawej]

Той хапва ли си около яденетата неща като сладки, солети, други тестени нещица? Освен това боледува ли, няма ли енергия, има ли защо да се притесняваш че не поема достатъчно?
Аз бих наблягала на здравословните храни, защото някой път количеството изобщо не е важно. Една малко парче пиле или риба е сто пъти по по хубаво от мазни салами или кренвирши. Предполагам че това го правиш, но нека винаги има ябълки, банани, портокали, просто плодове които детето обича. И последно--ядки--орехите са много полезни. И да пие мляко. Ако пък всичките тези неща детето си ги хапва, като нищо да е здраво и слабо (дай Боже всекиму
Аз говоря наизуст, защото моето бебе на 7 месеца и е 11 килограма,като засега яде само кърма, но пък отскоро започнахме и други храни и на нищо не отказва. Но пък аз съм била супер злояда и много добре помня как майка ми ме караше да ям хляб, все едно е кой знае колко здравословно да ядеш бял хляб. Успех и не се отчайвай--за здравето на момченцето го правиш!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #1488886 - 27.10.2006 08:12 [Re: slawej]

Защо не пробваш да му дадеш витамини или сироп за повишаване на апетита.Половин час преди ядене му дай да изяде една ябълка, киви или краставица.
Единият ми син до 3 години беше страшно злояд.Не искаше да дъвче храната изобщо и все едно имаше ''цедка '' на гърлото.Каквото и да му дадях все на повръщане го избиваше.Но с помощта на витамини и сироп за увеличаване на апетита се справихме.ЗА съжаление не мога да си спомня името на сиропа, че беше доста отдавна.
Сетих се!Сиропа се казва Ципротол.Обаче задължително се консултирай с джипито си.

Редактирано от Креми (27.10.2006 08:17)

тъпанар
мръсник

Регистриран: 28.11.2005
    #1489057 - 27.10.2006 10:12 [Re: slawej]

Не съм родител, но не насилвай детето си да яде! То си яде със сигурност толкова колкото му е нужно
Освен това вкусът на децата наистина е коренно различен от този на възрастните. Те предпочитат повече плодове.
Не нарушавай неговото биологично равновесие като го тъпчеш – то си знае само кога е гладно.

--------------------
аз съм нещастник, тъпак, некадърен мухльо.... и гей!
Моля всички жени да го имат предвид!
Моля и мъжете също да го имат предвид!

тъпанар
мръсник

Регистриран: 28.11.2005
    #1489064 - 27.10.2006 10:18 [Re: slawej]

Цитат:

вечно не е гладен това са му пъривите думи преди да седне на масата

Това са първите думи на почти всяко дете преди да седне на масата – това бяха дълго време и моите първи думи преди да седна на масата Спомням си как в детската градина винаги давах обяда си на Митко, дето пък ядеше като ламя .
Не бих казал, че физическото ми здраве се е повлияло нещо от тогава

--------------------
аз съм нещастник, тъпак, некадърен мухльо.... и гей!
Моля всички жени да го имат предвид!
Моля и мъжете също да го имат предвид!

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #1489566 - 27.10.2006 15:56 [Re: slawej]

Не съм родител, но да си кажа от позицията на бившо злоядо дете...
Винаги тогава най- неприятни ми са били думите " Хайде да ядем", " Масата е готова" или в градината и училището яденето. И досега ненавиждам храните, които тогава се даваха в градините- грис, нишесте, попара, едва след 20-тата си година проядох също и пиле с ориз или готвено зеле.
Мурка го е казала- когато детето огладнее само ще си поиска, до една възраст може да върви по- слабичко от другите, но не се притеснявай, децата си наваксват енергията от други неща- не вярвам да не обича сладичко поне
Майка ми се е виждала в чудо и с двете си злояди деца, които искат само кюфтета с пържени картофки, пиле с картофи или мусака.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Viva

Регистриран: 09.05.2002
От: NYC
    #1489692 - 27.10.2006 16:28 [Re: slawej]

Ако си в България потърси витамините Киди ( Kiddi). Те съдържат Lysine, който трябва да увеличава апетита. На повечето деца действа, но на моята дъщеря не. Сега и давам нещо друго, което засега действа. Почва да казва, че е гладна, докато преди никога не го е казвала .

--------------------
"Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present"

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #1489947 - 27.10.2006 18:59 [Re: Дзвер]

Цитат:

Майка ми се е виждала в чудо и с двете си злояди деца, които искат само кюфтета с пържени картофки, пиле с картофи или мусака.

Като изключим мусаката и добавим картофена салата и мекици, прекрасно описание на предпочитаните храни от малкия ми син, който също е в графа "злояди".
Като дойде пубертетът, нещата си идват на мястото.Сега, да им е здраве и на двамата, обаче не мога да им смогна с яденета.

--------------------
Ние сме ора естете.

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #1489958 - 27.10.2006 19:10 [Re: Пипи^]

..е какво им е злоядото в такъв случай?
Просто си искат храната, която ми харесва.
И аз ям главно месо с гъби..от няколко месеца.

--------------------
Peace V!

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1490369 - 27.10.2006 23:50 [Re: slawej]

по твоите критерии и двете ми деца са били злояди
хич и не съм ги гонила - ако искат- ще ядат- баба ми казваше- като огладнее- ще дойде
минават през определени "моди" - единия например няколко месеца не ядеше друго освен мляко с бисквити, ако въобще нещо ядеше
5 години 15 кила не знам колко е висок и какво е като енергия детенце, но това притеснение е за родителите- не за децата напълно излишно..
виж, ако е бледо, отпуснато, без живец - тогава да- определено имате проблем, но ако играе, весело е и пр.
- не се вторачвай и не прави от мухата слон
ще му създадеш комплекси а това е по-лошия вариант

Haya

**

Регистриран: 04.12.2004
    #1490724 - 28.10.2006 01:28 [Re: slawej]

И дъщеря ми е на 5. Към ядене винаги е била изключително капризна и любимото и меню се състои само от няколко неща.

Като беше по-малка правех опити и за други неща, но след като храната постоянно се изхвърляше престанах.

Плюс, имам ужасни спомени как, когато аз бях малка всички наоколо буквално ме тъпчеха и колко неприятно ми беше това. Помня как съм стояла с часове над чиния с месо и чаша прясно мляко. Нито заобичах месото повече, нито пропих прясно мляко.

Затова реших, че никога няма да повторя тази грешка с детето си. Много е капризна, както написах, но пък когато има нещата, които обича, яде с апетит.
Ако и е поднесено нещо, което не обича никога не е гладна

За няколко неща само държа. Сладки неща и давам много рядко. Но тъй като никога не са и давани, тя самата не ги търси.

Държа да пие много мляко и да приема храна с калций, заради растежа. Кашкавалът, който е във формата на пръчки за деца ми е много удобен.

Плодове не иска да яде от малка. Не я насилвам, защото аз също не обичам плодове и се поставям на нейното място. Затова замествам с плодови сокове.

С две думи, водя се по нейните предпочитания и така всички са доволни

Тя е 22 кг, но е доста висока за възрастта си, 123см.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15273

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.