ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
Re: Имате ли злояди деца
    #2753927 - 17.02.2011 20:05 [Re: *Snow White*]

Радвам се, че е проработило, бях сигурна. Аз като съм правила навремето, правих и на мене си

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Triss
Moon Patrol
**

Регистриран: 31.01.2011
    #2756556 - 23.02.2011 08:07 [Re: Hard Rock fan]

Хващам се за последния. Радвам се, че това, което съм казала по-горе напълно се припокрива с научните изследвания. Ето едно интересно четиво за злоядите деца и за децата, които преяждат. За който не може да чете английски, есенцията е, че е проведено изследване за деца с вредни хранителни навици на възраст между 7-9 г. В него не се отхвърля напълно становището, че децата проявяват инат по отношение на храненето, за да установят определен контрол върху родителите. Но новото изследване показва, че реакцията на родителите е породена от поведението на детето, а не обратното. Т.е. отношението на детето към храната е унаследено и майките не бива да се самообвиняват, че са виновни за него. Ето някои съвети, породени от изследването:
1. Да се изгради контрол върху хранителните навици на детето. Да се настоява да се яде здравословно, а не майката да се предаде и да изпълнява желанието на детето.
2. Да се избягва драмата. Ако не му се яде, да не яде. Но храна да се сервира само в определените за това часове.
3. Да се храни детето, когато е гладно. В смисъл, да се избягва да се храни във време, което не е определено за храна, за да е гладно в часовете на хранене. Течностите, които съдържат калории, също трябва да се избягват или лимитират помежду храненията, защото засищат.
4. Да се планират занимания след хранене. Това се отнася за децата, които се хранят повече от нормалното, не за злоядите.
5. Да се направи така, че часовете за хранене да са семейно занимание. Децата да помагат при планирането и приготвянето на храната. Самото сядане на масата трябва да е съпроводено с добро настроение и да не се натяква на детето колко изяжда.
уеб страница

Както казах и по-горе, захранването на новороденото е от изключително значение. В момента се говори дори за промяна в концепциите и започване на още по-ранно захранване с твърда храна, не такава за дъвчене, но във вид на пюре от месо и зеленчуци, наместо хлебни изделия, във възрастта между 4-6 месеца на бебето, за да може детето от много малко да привикне към различни вкусове.
уеб страница

*Snow White*
crisp white

Регистриран: 30.07.2005
    #2757055 - 24.02.2011 08:27 [Re: Triss]

Цитат:

Както казах и по-горе, захранването на новороденото е от изключително значение. В момента се говори дори за промяна в концепциите и започване на още по-ранно захранване с твърда храна, не такава за дъвчене, но във вид на пюре от месо и зеленчуци, наместо хлебни изделия, във възрастта между 4-6 месеца на бебето, за да може детето от много малко да привикне към различни вкусове.

Абсолютно!
бебенце ми е на 4 месеца в момента, но малко преди да ги навърши, почнехме сокчета, а в момента бавно и постепенно - по 2-3 лъжички на ден, давам и пюренце от банан.
Децата се развиват много по-бързо от нас на времето, моето просто вече не искаше да яде само мляко, огладняваше много по-бързо и след консултация с педиатъра, почнах захранването. Много му харесват на малкия и сокчета, и банана

--------------------
blind love is true

:-)-:

Регистриран: 19.10.2006
    #2757068 - 24.02.2011 09:21 [Re: Triss]

Цитат:

В момента се говори дори за промяна в концепциите и започване на още по-ранно захранване с твърда храна, не такава за дъвчене, но във вид на пюре от месо и зеленчуци, наместо хлебни изделия, във възрастта между 4-6 месеца на бебето, за да може детето от много малко да привикне към различни вкусове.

Странно
Аз имах доста трудно начало с кърменето и се свързах с консултанти от Ла Лече Лига (да са живи и здрави, много ми помогнаха ), които ми обясниха много неща и ми дадоха материали за четене.. та с две думи поне допреди десетина месеца становището на Световната Здравна организация беше в подкрепа на изключителното кърмене и късното захранване (нещо, което педиатрите у нас масово отричат и си настояват за захарната водичка и прочее).
Това за ранното захранване не е нова концепция, напротив - от доста време е, и нас като бебета са ни гледали по същата схема, всички от поколението на майка ми са на мнение, че захранване на 3-4 месеца не е ранно, а нормално. А някои почват и от 2рия.

Не искам на никого да се меся, само отбелязвам мои наблюдения и опит.

*Snow White*
crisp white

#2757115 - 24.02.2011 11:25 [Re: :-)-:]

и аз за това захарна вода не давах, но каквото и да пия, ям или вземам като хомеопатия, няма и няма мляко
исках да ми е само на кърма бебето, но няма и това си е, кърмя го рано сутрин все още и до там.
За ранно се счита захранването преди 13-тата седмица, това е което ми каза бебшкия гастро-специалист, мен са ме захранили чак на 6 месеца, според майка ми така се е правело тогава

--------------------
blind love is true

:-)-:

Регистриран: 19.10.2006
    #2757125 - 24.02.2011 11:47 [Re: *Snow White*]

cream~, чудесно е, че опитваш и не си се отказала. Според мен и само сутрин да е, пак си заслужава и е полезно.
Моля да ме извиниш, че ти давам непоискан съвет, знам колко е досадно , но нали знаеш че кърмата се увеличава най-вече от честотата на кърменето - колкото повече се кърми бебето, толкова повече млечните жлези се стимулират да произвеждат кърма и обратното. Разбира се, има случаи всякакви, при мен билките също нямаха особен ефект.

Това, че си била захранена на 6 месеца, намирам за много разумно но честно казано не съм чувала за много други такива случаи. Мен са ме захранили на 40тия ден с кисело мляко с натрошена бисквитка и доколкото са ми разказвали, било е честа практика. Ама те не са виновни де, така са ги съветвали, така са смятали, че е правилно. Кой знае и ние какво не знаем.

ПП. Чак сега прочетох линка на Triss. Това, че бебета, неопитвали различни храни и различни консистенции до 9тия си месец, са склонни и занапред да предпочитат по-еднообразни храни, вероятно е така. Само че за мен захранване преди 9тия месец и около 6тия не е ранно. Преди всичко готовността на всяко бебе е индивидуална, някои могат да почнат на 7, други на 4.

Редактирано от Acuarela (24.02.2011 12:34)

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2757144 - 24.02.2011 12:58 [Re: :-)-:]

Цитат:

Това за ранното захранване не е нова концепция, напротив - от доста време е, и нас като бебета са ни гледали по същата схема, всички от поколението на майка ми са на мнение, че захранване на 3-4 месеца не е ранно, а нормално. А някои почват и от 2рия.

Точно така и мен са ме учили преди около 20 години (!) и то ... една бая старичка пред пенсия педиатърка, демек, доста.....отдавна е концепцията за ранно захранване (ставаше въпрос за захранване с пюрета от 3 месечна възраст!!!), а по-новата концепция е точно обратната: да се отложи захранването и колкото е възможно по-дълго да е на кърма, си мисля.

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #2757177 - 24.02.2011 14:07 [Re: Hard Rock fan]

Аз захраних бебо на 5 месеца и малко.Категорично отказах да му давам сок на 2 месеца-лощ спомен от батковците със соковете имам.Мисля че се справихме успешно.Към днешна дата яде почти всичко с малки изключения-разбира се без кебапчета и кюфтета и пържоли. Много е любопитен и винаги си иска от нашата храна.Опитах се скоро да му дам сок от ябълка, но не го хареса.Предпочита чиста неподсладена вода.Той само такава е пил.Това че не иска сок изобщо не ме притеснява дори ме радва.

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #2757178 - 24.02.2011 14:11 [Re: deputatkata]

И аз така.Тоз дето не искаше да дъвче и да яде сега трябва да му сложа кошница на устата с катинарче, за да се спре.

*Snow White*
crisp white

#2757213 - 24.02.2011 15:15 [Re: :-)-:]

Акварелка
всичките идеи и съвети са ми добре дошли и билки, и едни топчета за смукане пробвах, няма и няма

--------------------
blind love is true

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13539

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.