ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
Re: Имате ли злояди деца
    #2748493 - 06.02.2011 11:19 [Re: Signor d'Oro]

Като бивше злоядо дете казвам същото за обонянието.

Толкова много неща не ядях, че нямам спомен какво ядях. Помня, че ми даваха някакъв сироп за апетит, който изобщо не ме накара да ям. Веднъж в детската градина ме наказаха да не играя навън с децата, защото не изядох следобедната закуска, която беше УЖАСНА- един бял крем, който мирише на инжекции.
Баща ми ме наказа да не гледам детско филмче (а те бяха кът навремето), защото бях изхвърлила рибата, оставена ми за обяд, и така няколко пъти.
Сестра ми понякога ме спасяваше от мърморене като изяждаше нейното и част от моето ядене, оставено ни за деня.
По-късно баща ми като видеше, че човъркам из чинията, ми казваше "ако не си гладна, ставай от масата" с надежда, че ще огладнея и ще си поискам. А аз само това и чаках- да стана от масата и чувствах такова облекчение! И не си поисквах.
Мразех картофи всякак приготвени, месо и още куп неща.
Това, което харесвах, бяха препечени филийки, намазани с масло, липов чай, череши и малини. Но това не означава, че мнооого ядях, просто хапвах.
Ако щете вярвайте, но изкарвах цял ден само с една единствена бисквита "Руен".
Е, оцелях, нищо ми няма, макар все под нормата като малко дете (както казва майка ми) пораснах и сега съм в добра норма

Дъщеря ми по същия начин не яде. Обича препечени филийки с масло. Това може да яде цял ден- една на закуска, една за обяд, една на вечеря. И краставици, които в момента имат вкус на кратуни. Хапва и други неща, органичено и в малки количества. Едва я убеждавам да пие прясно изцеден сок от ябълка, особено когато има хрема. Понякога успявам да я накарам да яде и други неща- но с говорене, не с наказания.

Знам, че като й кажа да "става от масата" също като мен чувства облекчение. И също знам, че към девет преди лягане ще си поиска да яде, но пак филия с масло.
На мен ми се свива сърцето да не се разболее от неядене, но няма да я тровя със сиропи за апетит (достатъчни са другите отрови...), убедена съм, че с времето постепенно ще прояде всичко, както и аз сега, все пак яде малко повече от мен като дете.

Та моят опит показва- не става с наказания, нито с покана да напуснеш масата. Оставям детето си да яде каквото иска. И я убеждавам с говорене. Гледам да не прекалявам, обаче. Не мърморя, разбира се не мърморя, защото тя не яде пакетирани купешки неща- много рядко бейк ролс, обикновени бисквити или шоколад. Добре, че не иска бонбони, чипсове и др.такива, иначе съвсем нямаше да съм спокойна.

И така, потвърждавам, че ароматите са важни- предизвикват апетит. И сега едни от най-любимите ми аромати са на череша, малини, препечен хляб и липов чай. А на дъщеря ми все още само на филийка с масло.

п.п.Получило се е дълго писание, но дълго мога да пиша на тази тема .
Благодяра за търпението.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2748509 - 06.02.2011 13:46 [Re: Крумка]

И аз съм бившо ужасно злоядо и на практика....мразех да ям (по принцип). Бях развила невероятна креативност, за да отърва всяко ядене! То не бяха филии зад гардероба (разкриха ме бързо ), то не бе следене с лелките в детската градина, за да изхвърля яденето в тоалетната, то не бе да лъжа наште в първи клас, че ходя на стол (те ми купуваха купони, аз не ходех), но така дядо не ме "тормозеше" да обядвам...
Като поотраснах (вече ученичка) мааалко от малко почвах да ям, ама...с големи капризи.
И изобщо не съм търсела внимание , бях едничката принцеса на мама и тате, а по отношение на яденето...бягах от внимание, хич не исках никой да ме забелязва, когато стане време да се яде. И друго: майка ми е казвала, че съм била злояда от БЕБЕ (по-малко от една годинка). Въртяла съм глава, пълнила съм бузите с храна, която не преглъщам и в един момент просто плюя и някакъв ад за наште.
Това докъм пубертета. После просто станах капризна на храна, сега също съм, но ям почти всичко, без някои неща, които и до момента считам за гадни. Ама апетит не ми липсва!

Единственият резултат от моята злоядост беше, че бях доста кльощавичка като дете, но си имах енергия за петима и диващина за десетина.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2748597 - 06.02.2011 18:26 [Re: Hard Rock fan]

Присъединявам се към написаното от теб. И аз съм била злояда и такава си останах. Е, има си и положителни страни - не се тревожа, че ще напълнея
Не мисля, че някога съм търсила внимание на тази база, по-скоро, като теб се опитвах да избягвам такова, идеше ли реч за ядене, само дето не ми се отдаваше

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Hard Rock fanМодератор

#2748602 - 06.02.2011 18:32 [Re: Nadin]

Цитат:

и такава си останах

Мдам, ти затова и сега си 40 кила с мокри дрехи, а аз, благородно ти завиждам , че такава си си останала, щото на мене апетитът ми дойде с ... яденето.

Аз много добре помня, понеже до бая късничко бях злояда, че...какво ти внимание, аз просто МРАЗЕХ да ям. Мисълта за закуска, обяд, вечеря...ми беше кошмарна! Все едно ...наказанието за деня.

Triss
Moon Patrol
**

Регистриран: 31.01.2011
    #2748685 - 06.02.2011 22:01 [Re: Hard Rock fan]

Естествено е, че няма да си признаете за вниманието. "Търсенето на внимание" е на подсъзнателно ниво. Предполагам и сега, ако не сте център на внимание, ви е кофти. Но няма да си кажете, разбира се. Капризите са точно за това, търсене на някой, който да им угажда...ако сте сами, не си капризничите сами на себе си, нали? Предполагам, че и на децата си не капризничите, само на тези, пред които минава.

Hard Rock fanМодератор

#2748688 - 06.02.2011 22:03 [Re: Triss]

Оки, колко да платим за анализа?

Triss
Moon Patrol
**

#2748690 - 06.02.2011 22:05 [Re: Hard Rock fan]

Няма нужда да ми плащате. Аз така, за собствено удоволствие го правя. То иначе всеки да си възпитава децата както намери за добре. Ако му се угажда на капризи, да угажда. Аз съм твърде заета, много работа имам на главата, за да го правя.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2749057 - 07.02.2011 22:42 [Re: Triss]

Цитат:

Естествено е, че няма да си признаете за вниманието. "Търсенето на внимание" е на подсъзнателно ниво. Предполагам и сега, ако не сте център на внимание, ви е кофти. Но няма да си кажете, разбира се. Капризите са точно за това, търсене на някой, който да им угажда...ако сте сами, не си капризничите сами на себе си, нали?

Добре, че ни "светна".
Разликата е, че когато си дете, има едни големи / и прекалено силни за теб/ хора, които се опитват да ти натикат нещо, обикновено гадост, в устата, с идеята, че трябва, че е полезно, или че е много вкусно! А хора разни, вкусове разни! Кога си възрастен, никой не се опитва да ти навре морков в устата, да речем!
Това за вниманието е малко ..изтъркано.

Който е бил злояд и си спомня нежеланието си да яде, ще го свърже с миризмата, неприятната на вкус и вид храна и загубеното време. Не с търсене на внимание. Както искаш го приемай.

Изказването ти, че боя на до двегодишно дете Е полезен по каквато и да било причина, ме втрещи, меко казано.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Triss
Moon Patrol
**

#2749066 - 07.02.2011 22:56 [Re: Си Ди]

И къде по-точно съм казала, че боят по принцип, не само на двегодишно дете, е полезен?

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2749069 - 07.02.2011 22:58 [Re: Triss]

Прочети си мненията.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12835

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.