ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
KidsBG.com
неориентиран

Регистриран: 20.04.2004
Re: Уличното движение
    #276293 - 20.04.2004 09:19 [Re: Лара]

Наистина темата за безопасността на децата ни е много навременна!!! Аз бих искала да препоръчам на тези от вас, които се интересуват конкретно от безопасност на движението ето този линк:
Флаш-филмчета за безопасност на движението!
На мен поне ми направиха много добро впечатление. Жалко, че в България не се мисли за направата на такива помагала за деца и родители ...

--------------------

Помните ли го?!?
Искам "Сънчо" за децата си

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Версинжеторикс
Страхотен
**

Регистриран: 20.03.2004
От: Demonium Fortress
Re: Безопасността на нашите деца
    #349355 - 29.06.2004 12:04 [Re: Лара]

не съм ти чел всички казвания и мненията на други казвам само мойто(въпреки че не съм дете но ако бях) ако ме нападне некой все ще намеря начин да го убия,ако не мога а той иска да ме убие аз ще се засиля ще си тресна главата във стената и ще се самоубия няма да го чакам той да ме убие
но все ще намеря начин да го убия

--------------------
Ubique Satanam glorificate

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #352827 - 01.07.2004 23:19 [Re: Версинжеторикс]

Няма да споря с теб. Не те познавам нито сега, нито като дете, но все си мисля, че децата мислят съвсем по друг начин, няма я в тях тази обреченост и решителност, в тях все още е много силна надеждата и вярата в доброто, а значи те все ще се надяват, че ще стане чудо и ще се отърват без да се стига до крайности. Всъщност крайния вариант, който казваш, че ще избереш, според мен въобще няма да им мине през главата.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

mylli
ориентирана:)))

Регистриран: 28.09.2004
    #468057 - 08.10.2004 15:37 [Re: Лара]

Привет на всички - не знам с вас как е но аз като започнах от началото не спрях докато не прочетох и последната дума. Боже колко е страшно ...... като се замисли човек и не се знае от къде може да му дойде бедата до главата. Само се надявам да не се случва на никого. Като се замисля - ми че то не знам аз самата как бих реагирала при някаква стресова ситуация пък камо ли за едно дете...че то блокираш как ли пък ще мислиш.Не знам, само мога да се надявам за по-добри времена за нашите деца.
Лара ти си човек с широко скроено сърце щом полагаш толкова труд за да можем ние да те четем. Благодаря ти

--------------------
http://mylli.multiply.com/photos
http://snimka.bg/album.php?album_id=1025

аноним
Нерегистриран

#592295 - 10.01.2005 00:51 [Re: Лара]

Преди години разбрах, че в западния свят е забранено да оставиш дете до 14!!! години само и те грози голяма глоба или дори загуба на родителски права. Тогава се изумих, защото си представих как съм седяла сама от около 6-7годишна, сигурно не съм единствена, но сега смятам, че подобен закон е задължителен.
Лара, благодаря ти много за усилията да ни поднесеш тази информация!

bren
Нерегистриран

#608565 - 21.01.2005 09:46 [Re: Лара]

За сведение на родителите, които се интересуват: Издателство "Брен" подготвя за печат допълнената и преработена версия "65 начина да предпазиш детето от престъпление".

vrao
Нерегистриран

#633904 - 07.02.2005 15:55 [Re: Лара]

Благодаря ти за тази книга. Чета я внимателно и се опитвам да приложа съветите написани в нея. Допреди 10 години майки ми все опяваше: Внимавай!!! А аз: Знам, знам! Сега имам 5 годишна дъщеря и просто не знам как да я науча да се пази. Тя е много контактна и това ме притеснява, защото на тази възраст децата са много искрени и доверчиви. Знам, че вече трябва да и говоря и се старая да го правя с примери от живота, като се старя да не я плаша прекалено. Не искам да е черногледа, а само да има реална представа за света, за да може да живее добре в него. Сега наистина разбирам майка си, макар че някога всичко беше добре организирано и спокойно.И родителите бяха някак по-спокойни.Не мисля, че мога да я оставя без надзор дори до 14 години, а в същото време е добре човек сам да се оправя. Трудно нещо е да си родител.

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #682246 - 10.03.2005 16:13 [Re: bren]

Ех защо родителите ми не бяха чели 65 начина да направиш детето си успешен престъпник.............

--------------------
Peace V!

Anvil
старо куче

Регистриран: 05.04.2005
От: до ст."Георги Аспарухов"
    #756962 - 29.04.2005 17:15 [Re: Йон]

Никога не е късно,ТзрорисТ сан:)

--------------------

GreatGenius
2ри по гениалност

Регистриран: 20.01.2005
От: Някъде в немския...
    #829048 - 17.06.2005 14:29 [Re: Anvil]

Едно предложение:

Не се отнася съвсем за деца, по-скоро за 15-16+ годишни,а също и за възрастни.

Значи:
1.Представете си обстановката,ако сте нападнат.Имам предвид,създайте си ЖИВА картина за това което се случва!Разглеждайте И СЕБЕ СИ отдалеч(за практикуващите медитация ще е далеч по-лесно да ме разберат,но ако нещо не е ясно,питайте).
2.Концентрирайте агресията си,гнева си,раздразнението си,главоболието си и пр. негативни емоции върху противника(точно така трябва да разглеждате престъпника,това е точната дума).
3.Изобразете на лицето си най-ужасяващата гримаса,на която сте способни,дръжте се като болни от бяс,плюйте,ръмжете,превърнете се за момента в животно!И имайте предвид,че не правите гримаси,за да разсмеете детето си,а целите истински,сатанински ужас в престъпника(-жертва ).Покажете колкото се може по голяма част от черепа си,т.е. отръпнете скалпа си доколкото можете-хм,асоциацията със скелет я уловихте,нали?(Това не го пиша случайно,скелетите неизменно предизвикват страх и ужас,това е заложено в умовете ни от филмите и представата за Смъртта.)
4.По време на т.3 стегнете мускулите си колкото се може повече,не забравяйте - КОНЦЕНТРАЦИЯ!
5.За да приложите този метод най-добре е противникът да е един.Ако действ. е един го атакувайте безмилостно.
6.Представете си,че искате да излеете ЦЯЛАТА си агресия в/у другия.
7.Хм,направете го.
8.Ако сте успели,всякакъв вид болка ще бъде притъпена и няма да и обърнете внимание,а пък и скоро няма да се уморите.
9.Ако НАИСТИНА сте успели,само идиот не би се страхувал от вас.

Бележки:Метода е приложим най добре в/у 1 противник.
Ако знаете някакви бойни изкуства,или владеете "хамалската" БОЙ по гъзо!
Да се използва само в екстремни ситуации.(Найстина крайни!)
И ето го и личния ми опит , т.е. как написах този файл,чието съдържание виждате горе.
Да поясня,аз съм мъж (макар че бях принуден да пиша с женкси окончания във всички форуми и чат-руми за една седмица-резултат от загубен бас...).
Ето я случката:
Вървим с приятелката ми вечерта в 10 без нещо по една къса уличка в кв."Възраждане"(Варна) и изведнъж изниква от някъде един "пич" и недвусмислено показа желанието си да "оправи" приятелката ми,а мене май въобще не ме броеше за нищо.Тъй като аз не владея бойни изкуства,да не говорим,че не съм въобще много силен,аз успешно приложих
гореописания метод...Ама "пича" беше доста силничък и все пак,ако противопоставим човешко на НЕчовешко,първата реакция е страх.
А,да резултата от случката:той избяга,след като отхапах нещо,не знам какво беше,може би само малко кожа,или пък по ухото-веднага изплюх каквото имаше де.

(Аз между другото не съм толкоз грозен,че да плаша хората,да не си помислите нещо )) )

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 35173

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.326 seconds in which 0.286 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.