ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
Re: Още полезни съвети
    #223616 - 26.02.2004 04:35 [Re: Лара]

Това за пожара е много добър съвет даже и за нас, възрастните защото при "Помощ" може никой да не ти се притече, но при "Пожар!" всеки съсед ще излезе навън.
Похвала за усилията ти! Много ми е интересна темата.

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #223658 - 26.02.2004 08:22 [Re: friend]

Радвам се, че все пак има хора, които се интересуват от това, защото така като гледам, че няма много участници в темата, започвам да си мисля, че е излишна. Всъщност, достатъчно ми е, ако просто се чете и някой открива нещо полезно за себе си и детето си. Благодаря.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Лара
Read only

Re: Детето и Телефонът
    #223670 - 26.02.2004 08:50 [Re: Лара]

Точно заради това, че не възприемаме телефона като опасен предмет в ръцете на детето, понякога се чудим, откъде един или друг човек е разбрал за...
Когато излизате от вкъщи, заръчвате на детето да ви се обади в случай на опасност и ако то не се обажда, вие сте спокойно - значи вкъщи всичко е наред. Дали наистина е така?
Често телефонът от средство за защита се превръща в "ключ" за престъпниците. Прекрасно разбирате, че рядко някой крадец или бандит ще се реши на престъпление без предварителна подготовка или анализ на ситуацията и в този случай телефонът може да бъде негов много голям помощник.
Но има и друг вариант. Вашето дете е останало само, тихо и мирно си играе и изведнъж звъни телефонът. Детето вдига слушалката и какво казва? Ако е свикнало, че вие, когато вдигате телефона, се представяте, и то ще го направи, с което дава коз в ръцете на престъпниците. По-нататък всичко ще се развите по сценарий, когато вашето дете ще назове адреса ви и каже, че е само вкъщи, и т. н. Затова първото правило гласи: Когато детето вдигне слушалката, трябва да каже "Ало?" или "Слушам ви", но в никакъв случай да не казва имената си. Даже ако му се е сторило, че гласът отсреща прилича на гласа на някой познат или приятел на родителите, а детето все още не може да идентифицира правилно гласовете по телефона, то не трябва само да назовава името на позвънилия, а да остави събеседника си да се представи сам. Ако пък непознатият назовава непознато за детето име или пита "..., ти ли си?", детето еднозначно трябва да отговори "Имате грешка". Предупредете детето, че под никакъв предлог не бива да назовава името си, по-добре да затвори телефона.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Лара
Read only

Re: Детето и Телефонът
    #223690 - 26.02.2004 09:04 [Re: Лара]

Понякога злоумишлениците прилагат друг номер, звънят и веднага питат: "Сам ли си вкъщи?" или "Татко и майка вкъщи ли са?", като разчитат на доверчивостта на детето, което веднага съобщава къде са родителите му. В този случай е по-добре да каже, че татко си почива, а мама ще дойде в еди колко си, като каже часа на пристигането на родителите си.

Или пък позвънълият се представя за познат на родителите и казва, че са се договорили за среща вкъщи, но той е забравил адреса и моли детето да му го назове. Даже детето ви добре да знае адреса ви, то не бива да го съобщава по телефона, а да каже, че не го знае или да се обадят по-късно, когато се събуди татко и той да им го каже. Никакви съблазнителни предложения като бонбони или играчки, които уж искал да донесе на детето този "познат", не трябва да влияят на решението на детето да не дава адреса ви. Но ако все пак това се е случило, нека то веднага се обади на вас или на роднини, които веднага да дойдат при него.
Престъпниците могат да се представят като колеги на родителите, които са забравили нещо вкъщи и са ги помолили да дойдат да го вземат, но не са дали адреса ви. Детето може да отговори, че могат да разберат адреса, като се обадят на мама или татко в службата.
Престъпниците често могат да използват деца или даже познати на вашето дете, затова, ако вашето дете се договаря за среща с някого вкъщи, по-добре е тя да бъде уговорена за време, когато вие ще си бъдете вкъщи.

--------------------

Лара
Read only

Re: Детето и Телефонът - два примера
    #223706 - 26.02.2004 09:13 [Re: Лара]

13-годишно момченце, постоянно тормозено от връстниците си в училище, се съгласило да се обади на свой приятел и да се уговори за среща в дома му. Когато приятелят му отворил, на прага стояли 17-годишни момчета. Те жестоко пребили доверчивото дете и, като отнесли някои по-ценни вещи, си заминали. това е можело да не се случи, ако детето беше уговорило срещата за час, когато родителите му вече са се прибрали. Едва ли тийнейджърите биха се осмелили да влязат в дом, където има възрастни.

5-годишно момиченце дало адреса си на позвънила "приятелка" на майка си, уговорило се, че тя ще дойде и я пуснало в апартамента. "Приятелката" не стояла много, оправдала се, че бърза и си тръгнала, а вечерта майката на момиченцето не намерила златните си украшения и парите. На въпроса, дали не ги е взело момиченцето, то разказало за посещението на жената, която идвала през деня. Естествено, майката не очаквала никаква приятелка, а посетителката била обикновена крадла.

--------------------

Margy
новак

Регистриран: 16.01.2004
От: София
    #223732 - 26.02.2004 09:28 [Re: Лара]

Наистина темата е страхотна имного ти благодаря, че си се сетила за нея и най-вече че си правиш труда да превеждаш и пишеш. Благодаря, че ни я паоднасяш на готово. Не се притеснявай има хора, която я четат с интерес, продължавай. .Чакаме още материал.

Лара
Read only

#223817 - 26.02.2004 10:45 [Re: Margy]

Благодаря и на теб. Наситина е удоволствие за мен да бъда полезна. За сега не се озорвам много, щото вече съм я превела до половината почти и само я препечатвам (функцията ми копи/пейст от файл в интернет нещо не работи, само обратно - от интернет във файл позволява).

--------------------

Лара
Read only

Re: Ключът на вратлето
    #223856 - 26.02.2004 11:11 [Re: Лара]

Да си представим следната картина: пускате детето си да си поиграе на двора, вие през това време сте на работа или в магазина и оставяте на детето ключа от дома ви. За да не го загуби, му го връзвате на връвчица около вратлето. Но точно връвчицата или синджирчето на вратлето привличат най-много крадците и те са готови на всичко, за да получат ключа. Не са редки случаите, когато до детето се приближава жена, която казва, че я праща майка му, за да остави нещо вкъщи. Детето се прибира с непознатата у дома, отваря вратата, а по-нататък... е въпрос на обиграност. Обикновено към идването на родителите всички ценни неща са изнесени, а върху детето се излива потокът на родителското негодуване.
За да не се случват подобни досадни инциденти, не оставяйте ключа на детето си. оставете ги на някакви сигурни съседи или наблизо живеещи роднини. Ако нямате такива, ушийте на дрехите на детето вътрешно джобче, където то да си слага ключа.

--------------------

Лара
Read only

Re: Кой взима детето от ясла, градина или у-ще?
    #223887 - 26.02.2004 11:35 [Re: Лара]

На един банкер му отвлекли детето направо от училище, пред очите на целия клас и учителката (Лара: Ряпа с ряпа! Впрочем, понякога ние, възрастните, сме също толкова наивни като децата, че и по-зле.). В час влязъл някакъв мъж и, като се представил за пратеник на единият от родителите, на висок глас попитал: "Иванов тук ли е?". "Тук съм." - отговорило момчето. Мъжът се приближил до чина на момчето и го изкомандвал: "Стягай се, баща ти те чака!". Повече никой не видял момчето. Тялото му било открито едва година по-късно в покрайнините на града. как е попаднало там детето и къде е било през цялото това време - така си останало загадка.

Тази тъжна история е можело да не се случи, ако детето е знаело, че не бива да тръгва никъде с непознати хора, даже ако те се представят за колеги на родителите или даже ако някога ги е виждало заедно с някого от роднините си. Престъпникът може да изиграе цял спектакъл. Затова, когато изпращате детето си на у-ще или детска градина, непременно го предупредете кой точно ще дойде да го вземе. Ако по някаква причина не можете да го вземете сами и молите за това съседи или познати, обезателно предупредете за това детето си отрано. Ако детето преди никога не е виждало човека, можете да ги запознаете, като поканите човека у дома си. И тогава вашето дете никога няма да тръгне с чужд човек, който казва, че го е пратила мама. Но не бива да разчитате само на детето, най-добре е да предупредите и учителят (възпитателят), че вместо вас ще дойде друг човек да вземе детето ви. В този случай също не е излишно учителят да види човека в лице. Можете да се уговорите с учителя, че в случай, че закъснеете, той ще ви се обади или сам ще доведе детето в къщи. А в случай, че дтето идва да вземе чужд човек, да ви се обади и да разбере, наистина ли е така и този ли е човекът, когото сте пратили.

Детето трябва да знае, че ако се опитват да го отведат насила, то трябва да се опита да привлече вниманието на минувачите с думите "Това не са родителите ми! Не ги познавам!" Ако наоколо започне да се събира тълпа, детето е в правото си да поиска да повикат полиция и едва в полицейското управление да каже името и адреса си, а също и телефон за връзка с родителите му. Никакви придумвания от рода, че хората са пратени от родителите или обещания, че ще му купят играчка или шоколад, не бива да влияят на детето.

--------------------

Лара
Read only

Re: Кой взима детето от ясла, градина или у-ще?
    #223895 - 26.02.2004 11:40 [Re: Лара]

Докато писах предишния си постинг, се сетих, че гледах един филм, където детето, явно запознато с горепосочените правила и доста захитряло, ги беше използвало срещу родителите си, като в резултат на някакво недоволство от тях се беше задърпало и развикало на улицата "Отвличат ме, това не са моите родители и т. н.".

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 36294

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.