ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
Re: Кой взима детето от ясла, градина или у-ще?
    #223902 - 26.02.2004 11:46 [Re: Лара]

Преди време си седя аз на пейките пред народната библиотека и чаках нещо. Минава едно дете и ме пита: "Искаш ли да ми станеш майка" И аз онемях.
Някаква жена - явно майка му беше с него, ама го остави и се отдалечи и детето ме увещаваше да му стана майка.
Как да кажа... много сладко беше... ама бях в потрес:)
Увещавах го да се върне при майка си и т. н.
Оказа се, че майка му му казала ами като не ме щеш харесай си някоя и иди при нея:)
Чудя се какво щеше да стане, ако го бях хванала за ръка и му бях казала ами да вървим:)))

Иначе темата ти е страхотно полезна и много ти благодаря.
Винаги когато имам време ще минавам да я чета:))))

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Une autre dimension
сталкер

Регистриран: 21.11.2003
От: ЧАЭС (зона отчуждения)
Re: Ключът на вратлето
    #223906 - 26.02.2004 11:46 [Re: Лара]

Е права си , но в наши дни, когато "връвчицата" за ключа е важен аксесоар на едно младо момче (че и момиче), трудно можеш да го спреш да носи ключа на врата си.Въпреки, че зависи и колко е голямо въпросното дете и колко ум има в главичката си.Правя извода от децата, които виждам около себе си, не че имам такива.Това е важен момент и моля майките да не ме нападат като орлици бранещи малките си пиленца ако не съм прав според тяхното виждане за нещата.

ПП самият аз отдавна го нося по този начин с "връвчица" на TV5 на врата... готино е

--------------------
Колкото и да вредим на заобикалящата ни среда, тя е пълна със живот и не умира.Създателят има винаги backup plan за човечеството и природата.

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #223916 - 26.02.2004 11:53 [Re: Une autre dimension]

Прави са авторите на книгата, не аз, въпреки че и моето мнение съвпада. Що се отнася до носенето на ключа на врата... че било готино.. Може би (не разбирам аз обаче кое точно), но както стана ясно, е глупаво и рисковано. После, едно е тийнейджър, и друго е едно дете до 10 г. Пък и тийн да е, мисля че след като правилно и достъпно му се обяснят нещата, те сега имат толкова неща, с които да се фукат, че доста безболезнено биха могли да се откажат от съмнителният "разкош" да носят някакъв си ключ на врата си.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

anaely
самата аз!!!!!!

Регистриран: 08.02.2004
От: Пловдив
Re: Детето и Телефонът
    #223927 - 26.02.2004 11:59 [Re: Лара]

Малееее моя син като вдигне телефона, първото нещо което казва е Здравко се обажда

--------------------
Turn the lights down low
Take it off, Let me show
My love for you
Insatiable, Turn me on
Never stop
Wanna taste every drop, My love for you
Insatiablе
----------------------

Une autre dimension
сталкер

Регистриран: 21.11.2003
От: ЧАЭС (зона отчуждения)
    #223932 - 26.02.2004 12:03 [Re: Лара]

Така е.Аз винаги съм мислил, че за да убедиш едно дете под 10 да парви нещо, то ти трябва да му демонстрираш, че самият ти го правиш.Какво мислиш за това?Аз много се интересувам от тази тема.Навсякъде около мен има деца и виждам колко неправилно се възпитават!Аз искам добро бъдеще за моето.

--------------------
Колкото и да вредим на заобикалящата ни среда, тя е пълна със живот и не умира.Създателят има винаги backup plan за човечеството и природата.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #223945 - 26.02.2004 12:15 [Re: Лара]

четем те с интерес - но просто няма как да коментираме всичко.
Моичките също са с ключове на врата, но винаги се набляг да не се вижда - т.е. да е под дрехите. Някой неща не ми бяха хрумнали до момента - ама то е защото наистина няма как да се предвиди всичко. Така че наистина е полезна информация. Сега в училище също има такива часове - необходими са, определено!

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
    #223981 - 26.02.2004 12:33 [Re: Лара]

Да, това ме подсеща, че телефонът е един от първите любими предмети за децата.
Моето страшно много обича да вземе телефона и да започне да пита как си и прочие. И аз си знам, че само си разнася слушалката и се упражнява в телефонстване. Така си мислех до момента, в който веднъж не си обясняваше - Ти как си? Какво правиш и нам си какво си още. И аз по едно време му казвам - стига си си играл с телефона. Взимам го и изведнъж забелязвам, че на линията отсреща е някакъв мъж. И си говорилииии:) Аз толкова се изумих, че единственото, което казах е - "Извинете имаме грешка":))) Та от тогава вече знам.
Хлапенцето тогава нямаше и две годинки та изобщо не предполагах, че има чак такива способности:)))
Ама, явно трябва да внимавам още от сега:(

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Лара
Read only

#223984 - 26.02.2004 12:37 [Re: Une autre dimension]

Виж постинга ми "децата виждат, децата подражават", за да разбереш какво мисля по въпроса- това пак е извадка от въпросната книга, но пак съвпада с личното ми мнение. Но понякога на родителя му е много трудно да бъде пример, защото той знае, как точно трябва да се прави нещо, но знае също и другият, по-лесния, по-бързият начин, който също върши работа. Но децата си, разбира се, учим на правилния начин. Та тъкмо си мислиш, че вече сам можеш да определиш кога и как е по-добре да постъпваш, и изведнъж бам - трябва отново да започнем стриктно да спазвам правилата, заради детето си, защото то "вижда и подражава". Досадничко е, но няма как... Щом е за любимото същество, ще си жертваме не само свободния избор да постъпваме така или иначе, ами и много други неща.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Лара
Read only

Re: Кой взима детето от ясла, градина или у-ще?
    #223997 - 26.02.2004 12:43 [Re: Verdji]

Ми ... кво да кажа... Споделям потреса ти. Егати майката. Аз смятам, че едно дете винаги, винаги и пак винаги трябва да се чувства желано и обичано, даже в моменти, когато му се караме или сме му сърдити. Поне мен така са ме възпитавали, за което благодаря на моята майчица. И всъщност така пише и в която и книжка за детска психология, която съм отваряла. Никога не бива да казваме, че няма вече да го обичаме, камо ли да го заплашваме с това. Напротив, трябва да повярва за цял живот, че родителите са едни вечни приятели, които каквото и да става, ще го подкрепят и ще му помогнат. Даже ако сгреши, даже ако е бил лош. което обаче не значи, че ще му се размине наказанието, ако го е заслужило.

--------------------

Лара
Read only

#224000 - 26.02.2004 12:49 [Re: anaely]

Преди да прочета книжката, и аз не свързвах телефона с потенциална опасност. Никога не ми се беше случвало просто, е, да не говорим сега за телефонното хулиганство. Но сега, като прочетох, направо изпаднах в шок и се невротизирах даже, като видях какво може да стане. Пък и аз, например, без да съм някъв злонамереник, когато се обаждам някъде и слушалката вдигне дете, което едвам приказва още, се дразня честно казано и веднага питам дали майката или бащата са вкъщи. Но пък никога не се представям, ако звънят на мен. Ми нека те се представят и кажат първо кого търсят, пък аз ще им кажа вече дали грешат или не.

П. П. Малко извън темата, но...
Много се ядосвам и съответно реагирам при едно такова обаждане:
Аз: Да?
Някой си: Кой?
Аз: Аз.
Някой си (озадачено): Кой си ти?
Аз: Благой.
Някой си (след малка пауза): Къв ти`й тилифонъ?
Аз: Червен

Един вид "Вие искате да ме озадачите с въпросите си? Аз пък ще ви озадача с отговорите ми"
Баси и разговора, Баси и телефонното възпитание, Баси...

--------------------

Редактирано от Лара (26.02.2004 13:15)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 35788

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.266 seconds in which 0.257 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.