ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
Re: Мерси
    #224028 - 26.02.2004 13:22 [Re: Си Ди]

Важното е, че от време на време поне ме окуражавате, за което още веднъж благодаря. Сега обаче като видях, че ви е интересно, се въодушевих още повече и даже отидох и си фраснах 5 звезди на темата

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лара
Read only

Re: Кой е?
    #224066 - 26.02.2004 14:03 [Re: Лара]

Последно време престъпният свят започна да действа много по-безочливо. Сега вече крадците не се притесняват от присъствието на стопаните в дома им. Обикновено, когато позвънят на вратата на някой апартамент и се представят нечленоразделно, очакват, че доверчивите стопани ще отворят вратата. А после, отблъсквайки стопаните настрана, спокойно влизат вътре, като обясняват, че е по-добре те да не вдигат шум и тихо и мирно си заминават щом изнесат всичко ценно.

Обезкуражени от такова нахлуване, когато дойдат на себе си, стопаните отиват в полицията, но нито могат да обяснят точно какво се е случило, нито си спомнят достатъчно ясно лицата на крадците. като резултат полицията е затрупана с жалби за обири и кражби. На въпроса, защо стопаните са отворили вратата, те отговарят че са мислили, че са дошли познати, поне така им се е сторило.
А сега си задайте въпроса, кой е виновен за станалото? Дали самите стопани не са провокирали престъпниците?
От дете знаете приказки, където злодеят идва у дома под различни предлози и героят на приказката попада в беда. Но изглежда с възрастта си забравяме за това и безгрижно отваряме вратата на непознати хора. Можете да се възмутите, че как да се живее тогава, ако не може да се отваря вратата на никой? Вратата може и трябва да се отваря, просто за това е необходимо да се спазват някои правила на безопасност.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #224089 - 26.02.2004 14:27 [Re: Лара]

Аз искам само да вметна за шпионките...Преди време, когато се настанихме в апартамента и бях все още малка на ръст/т.е. растях/ родителите ми поставих шпионката на достъпна и за мен височина. Според мен е много-удобно за децата да поглеждат през шпионката предварително, ако трябва тихичко да се приближат, че да не се чуе отвън, че има някой вкъщи. По-опасно е да кажеш "Кой е?"-така този отвън ще знае, че вкъщи има някого.

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Лара
Read only

#224214 - 26.02.2004 16:26 [Re: Лара]

През 60-те години в Русия имало известно криминално дело "Мосгаз". Маниакът-убиец Йонесян обикалял по домовете в търсене на жертвите си. Звънял на вратата и обикновено се представял за служител на "Мосгаз" (Московска газификация). Хората доверчиво му отваряли и ако в апартамента имало големи хора, той си правел някакви бележки и си тръгвал. Но когато заварял само дете, зверски го убивал.
Затова първото правило гласи: Никога не отваряй вратата на репознати хора, дори ако те се представят като служители на някакъв вид комунални услуги, на пощата или на полицията. Пмолете ги да назоват ясно имената и длъжността си и веднага позвънете на мястото на работата им. Ако ви отговорят, че наистина, при вас е изпратен еди-кой си колега, открехнете вратата без да сваляте синджира (ако имате такъв), проверете документите му и едва тогава го пуснете вътре. Ако това е водопроводчик или работник на газовата служба, той няма работа в стаите ви. Мястото му е в кухнята или банята. Даже пощаджията не е задължително да приемате в стаята, а можете да го поканите само в коридора.

Понякога обаче става така, че все пак сте отворили вратата на непознат/и и не успявате да я затворите, тъй като той е сложил крака си между вратата и касата на вратата. За този случай в коридора си винаги трябва да държите някакъв тежък предмет, който уж случайно да изтървете върху крака на натрапника. Човекът чисто инстинктивно ще отдръпне крака си и тогава не се бавете да затворите вратата. Също толкова действено е и пръсването на дезодорант в лицето на неканения гост.

За да не се се случват подобни грешки, стриктно изпълнявайте правило номер две: уговаряйте срещите си по телефона за точно определен час. И не забравяйте да погледнете през шпионката и да попитате кой е. Ако отговорът е "Аз съм", помолете да се назоват с пълно име. Когато пък се прибирате у дома, казвайте "Аз съм, майката ти (татко ти)". Ако детето е само и дойдат неочаквани гости, по-добре да ги отпрати и да им посочи часа на идването на родителите за повторно идване. В същото време не бива да казва, че е само вкъщи. Може да каже, че единият от родителите му си почива и да дойдат когато той се събуди и да посочи час, когато родителите ще са вкъщи.
Престъпниците могат да излъжат за пристигнала телеграма или да кажат, че наводнявате съседите отдолу. В този случай детето трябва веднага да ви се обади или да звънне на някои роднини, които да дойдат и да прояснят ситуацията.
Ако позвънилите молят да се напият с вода или да се обадят по телефона, нека детето им разкаже къде се намира близкият магазин, откъдето могат да си купят вода. Да вземе номера и да се обади само, като предварително изясни въпроса от непознатите, а после им разкаже за разговора, който е провело.

Ако все пак са успели да влязат в дома ви, не се опитвайте да спрете престъпниците. Вашият героизъм може само да влоши участта ви. Постарайте се да не правите резки движения и да изпълнявате стриктно всички техни нареждания. При това се опитайте да запомните колкото се може по ясно лицата на "гостите"

--------------------

Лара
Read only

#224219 - 26.02.2004 16:33 [Re: Oli*]

За местоположението на шпионката съм съгласна. Но за другото... Ами ако целта на визитата е обир и "госите" си помислят, че вкъщи няма никого и започнат да разбиват вратата? Представи си уплахата на детето! Не е ли по-добре, ако то каже, че е там и че единият от родителите спи, както се предлага в книжката?

На мен ми се е случвало, при това няколко пъти, докато бях в Русия, през нощта без никакво изясняване има ли някой или не, да се мъчат да ми отключат входната врата. Добре, че имах няколко брави, от които работеше само една, а те се опитваха да отворят съвсем друга, но коятоизглеждаше по-нова. Умрях от страх. Застанах до вратата и повиках уж тихо: "Юра (някакво мъжко име, сега не си спомням точно кое), ела, някой се опитва да влезе!" и после си направих дебел гласа (колкото можах, естествено) и стреснато, като току що ставащ от сън мъж: "А? Что? Где?" След това чух бърз тропот по стълбите на площадката.

--------------------

Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #224736 - 27.02.2004 08:58 [Re: Лара]

Да, на една наша съседка се беше случило подобно нещо, но интересното в случая бе, че те бяха няколко човека в къщи и не беше много късно-към 21:00ч. Някой се опитал да отключи вратата им и най-нагло закривал шпионката с пръст. Мъжът и не бил вкъщи и тя се развикала: "Ей сега ще извикам мъжа ми. В банята е, ама като излезе ще ми видите!". Имала късмет обаче, че в този момент съседът отворил вратата си и онези се стреснали и побягнали.
Аз многократно съм се страхувала докато съм вкъщи да не дойде някой най-нагло. Много са и случаите, в които крадците си набелязват апартамент и звънят по телефона, за да проверят дали има някого. Ами представете си, че детето е само и дигне телефона и онези кажат "Мама и тати къде са?"...то ще каже "Ами няма ги, на работа са"...и тогава детенцето какво може да направи самичко в къщи?

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Лара
Read only

#224916 - 27.02.2004 10:59 [Re: Oli*]

Цитат:

Ами представете си, че детето е само и дигне телефона и онези кажат "Мама и тати къде са?"...то ще каже "Ами няма ги, на работа са"...и тогава детенцето какво може да направи самичко в къщи?

Ами точно за този случай са правилата в по-горните ми постинги. Детето не бива да казва такива неща, нито пък да съобщава кой от родителите от кога до кога е на работа и кога в апартамента няма никой.

--------------------

Лара
Read only

Re: Избираме бавачка
    #224994 - 27.02.2004 11:48 [Re: Лара]

Какви правила трябва да спазваме когато наемаме бавачка за детето си?
Ако сте решили да поканите бавачка от някоя фирма, внимателно я разучете, не вярвайте на гръмки рекламни брошури и книги за отзиви, на разказите на сътрудници и "клиенти" на фирмата, които само я хвалят. Опитайте да си съставите собствено мнение, побеседвайте с хората, които също катов вас са дошли във фирмата. Попитайте ги, откъде са разбрали за нея, кой им я е препоръчал и защо са избрали точно тази фирма. Не се подлъгвайте по низките цени и приказните услуги, които предлага такава фирма, помнете, че нищо хубаво не може да бъде евтино.
Попитайте как се определят разценките. Но пък и прекалено високите цени също не са показател за качеството на предлаганите услуги. затова най-добрият начин за проверка ще бъде, ако се срещнете с хора, които вече няколко години ползват услугите на тази фирма. Вижте какви успехи са постигнали децата им и преценете, какво можете да очаквате от своите любимци. Ако даже един човек изкаже колкото и да е незначителна забележка по адрес на сътрудниците на фирмата, постарайте се да прецените всичко и да решите: може би не си струва да се обръщате именно към тази фирма.

Ако сте решили да наемете частна бавачка. Най-добре ще е да се възползвате от препоръки на свои познати. Разпитайте тях и децата им колкото се може по-подробно за жената, която искате да поканите у дома си. Най-добре е да вземете човек, който вече има опит с деца и в този случай възрастта няма да е главен критерий. Младата бавачка, която има такъв опит, ще има предимство пред една възрастна жена, която никога не е гледала деца.
Ако вече сте се спрели на някого, ви предстои да решите още един въпрос: бавачката ли ще взима детето при себе си или ще гледа детето ви у вас. Невъзможно е да се каже кой от двата варианта е по-сигурен, затова сами трябва да решите. Ако сте решили, че е по-добре бавачката да взима детето, разберете всичко възможно за семейството на избраната от вас жена, с какво се занимават мъжа и децата й, кой посещава дома им. Всички тези въпроси ще ви помогнат най-ясно да си представите, къде ще се намира детето ви, а следователно, доколко то ще е в безопасност.

Договорили сте се за всичко и бавачката е готова да започне работа. Вие веднага трябва да й разкажете за изискванията си: обяснете как да използва печката и другите уреди в кухнята ви; как да отваря и затваря входната врата; къде стоят вещите на детето; какъв е "дневният ред" на семейството. Когато стане въпрос за изискванията ви, можете да помолите жената да не кани в дома ви познатите си, точно да изпълнява правилата на безопасност, които се спазват във вашето семейство и да изисква изпълнението им от детето ви. Обозначете ясно и точно кръга на задълженията й, за да не възникнат впоследствие взаимни претенции. Оставете номерата на телефоните, по които тя може да се свърже с вас.

Освен обичайните препоръки от ваши познати, вие можете да поискате от бъдещата бавачка да ви донесе справка от местното отделение на полицията, че не е съдена и няма заведени дела срещу нея. Вашата предпазливост ще бъде правилно разбрана, та нали доверявате на човека най-скъпото, което имате - вашето дете.

Не забравяйте още от вечерта преди бавачката да дойде, да приберете всички ценни вещи. Даже един случайно паднал и търколил се някъде пръстен може да послужи за повод за взаимни упреци и когато бъде намерен, едва ли извиненията ще бъдат приети.
когато се приберете у дома, не забравяйте да попитате бавачката, как се е държало детето ви и какво са правили цял ден. А след това задайте същия въпрос на детето си и се вслушайте в това, което ще ви отговори. Ако то изкаже недоволство, не бързайте да пренебрегнете мнението му, изяснете причината, ако детето не може да я формулира, предложете му игра, например на майки и деца, където задължително ще има и бавачка, по-добре, ако дадете ролята на бавачката на детето си и тогава ще можете да разберете някои от причините за неудоволствието на вашето чадо. постарайте се обективно да анализирате видяното и ако недоволството е предизвикано от справедливи изисквания да си прибере играчките или да си изяде обяда, можете да бъдете спокойни, но ако детето по време на игра употребява несвойствени му изрази и звижения, поговорете за това с бавачката, детето има право да уважавате неговото "Аз".

--------------------

anaely
самата аз!!!!!!

Регистриран: 08.02.2004
От: Пловдив
Re: Избираме бавачка
    #225031 - 27.02.2004 12:03 [Re: Лара]

Благодаря за това, след един месец ми предстои да оставя едногодишното си момиченце на бавачка, от сега изпадам в ужас от този факт

--------------------
Turn the lights down low
Take it off, Let me show
My love for you
Insatiable, Turn me on
Never stop
Wanna taste every drop, My love for you
Insatiablе
----------------------

Лара
Read only

Re: Неканен гост - (специално за Олинка)
    #225041 - 27.02.2004 12:07 [Re: Лара]

Всеки от нас се е сблъсквал със ситуацията, когато се звъни на вратата, вие поглеждате през шпионката и виждате непознати хора. Как да постъпите: тихо да се отдалечите или да попитате кои са, да започнете ли да викате несъществуващи членове на семесйтвото или да се затаите? Какво е правилно да бъде направено от вас или вашето дете, което е вкъщи само?

Разбирасе, в никакъв случай не бива да се отваря вратата и не бива тихо да се отдалечавате. Най-добре е, след като сте погледнали през шпионката и сте видели непознати хора, да се дръпнете настрана от вратата, престъпниците могат да са въоръжени и вашата врата едва ли ще може да ви защити от куршуми, и високо да попитате "Кой е?". Въпросът ви може да подплаши престъпниците, които не са очаквали да има някого вкъщи по това време, и те ще се откажат от намеренията си. Но могат и да измислят легенда за това, че сте получили колет и те са го доставили, или за това, че наводнявате съседите от долния етаж или да ви помолят да извикат "Бърза помощ". В този случай вие можете да се възползвате от съветите в глава "Кой е?" и да действате според ситуацията.

Но какво да се прави, ако вие все пак сте отворили вратата и престъпниците са влезли в дома ви? Сега ви остава само да се подчинявате на указанията им. Опитайте да се държите колкото се може по-спокойно, не изпадайте в истерия, точно изпълнявайте всички указания на неканените гости. Най-добре е цялото семейство да се събере в една от стаите, вземете децата на ръце и ги успокойте, но не правете резки движения. Помнете, че нападателите винаги се страхуват, а значи нервите им са опънати и всяко непредпазливо движение може да спрува живота на вас или на вашето дете. Ако сте получили сърдечен пристъп и трябва да вземет лекарство, помолете грабителите да ви дадат възможност да си го вземете или даже им кажете къде е то, за да могат те самите да ви го дадат.

Каквото и да става, не заплашвайте нападателите, можете само да ги провокирате към ненужни жертви, затова мълчете и се опитайте колкото се може по-ясно да запомните лицата на престъпниците. Ако те са обърнали всичко с краката нагоре, но не са намерили това, което са търсили, по-добре им кажете сами, къде е това нещо, не чакайте да преминат към изтезания, никакви пари или ценни вещи няма да ви заместят живота на вашите близки, особено на децата, към които най-напред се насочва гнева на престъпниците.

След заминаването на престъпниците, веднага съобщете на полицията за случилото се, напишете подробна жалба и се опитайте по-внимателно да се вгледате във фото-албумите, които ще ви бъдат предложени от полцаите. Уточнете датата на снимките и помнете, че престъпниците често променят външността си, слагат очила, избръсват си или си пускат бради и мустаци, затова е най-добре да запомните някакви особени отличителни белези: бенки, белези, татуировки, тикове и др. Ако престъпниците са "работили" в дома ви без ръкавици, покажете на полицаите предметите, които са били в ръцете им.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 35172

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.427 seconds in which 0.411 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.