ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
Re: Избираме бавачка
    #225063 - 27.02.2004 12:14 [Re: anaely]

В Москва има една фирма, която се занимава само с това, да проверява сигурността на бавачката и това, какво точно прави тя докато е насаме с детето. Тук в България едва ли ще можем да се възползваме от услугите й, но пък на сайта й има някои много интересни статии и съвети.
Ето го: http://www.7-angel-7.ru
На руски е обаче.
Дано не те невротизирам допълнително, но съм на мнението, че по-добре да прочета някой и друг кошмар, отколкото страхливо да си затворя очите и да пребивавам в наивно неведение.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лара
Read only

Re: Неканен гост
    #225233 - 27.02.2004 13:56 [Re: Лара]

Може да се случи и така, че чувате, че се мъчат да ви разбият вратата. Как трябва да се държите в такава ситуация? Първо, веднага се обадете на полицията, представете се, обяснете как да стигнат до вас, т. е. дайте им някакъв ориентир, като кино, магазин и т. н. Научете детето си правилно да общува по телефона, за да може в критична ситуация да обясни създалата се ситуация и да назове адреса, на който трябва да дойде колата на полицията. Но ако нямате телефон, можете да отворите прозорците, да излезете на терасата и да викате "Пожар! Пожар!", някой със сигурност ще извика пожарната и престъпниците или ще бъдат задържани или ще бъдат принудени да се оттеглят. Помнете, че на виковете ви за помощ: "Помощ! Помогнете! Обират бе!" никой и никога няма да се отзове. Ако сте извикали полицията, застанете встрани от вратата и високо попитайте: "Кой е?", но това може и да не сплаши злоумишлениците, не ги заплашвайте, че вече сте се обадили в полицията, това може да ги провокира. Ако у дома е само детето или сте сами с него, по-добре да се барикадирате в една от стаите, където има телефон и където под ръка ще имате тежки предмети (вази, гири и т. н.) и разбира се дезозоранти или аерозоли със средства против насекоми или за миене на прозорци, всичко става. Ако барикадите ви не се окажат достатъчно устойчиви, застанете така, че да можете да насочите струята на аерозола точно в лицето на престъпника, след което ще можете да го зашеметите, но в никакъв случай не напускайте веднага стаята, той може да не е сам.

Детето трябва да е винаги с вас, не си струва да го криете в гардероба, крадецът със сигурност ще го отвори и не само ще изплаши детето ви, но от изненада може и да стреля в него. Когато грабителят е в дома ви, не е нужно да сте образец на героизъм, като се опитвате да спасите вещите си, даже ако владеете карате или джудо, никога не подценявайте престъпника, та той също може би ги владее.

Ако неканеният горст ви посети през нощта, когато безгрижно спите с отворена тераса или прозорец, престорете се, че спите, не провокирайте престъпника с резки движения, дайте му спокойно да си замине.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Лара
Read only

Re: Битови скандали
    #225253 - 27.02.2004 14:07 [Re: Лара]

Нападение може да се очаква не само от страна на непознати хора. Често ситуацията става опасна и при изясняване на отношения между самите родители. И точно в тези случаи най-често загиват деца, те не знаят как да се държат правилно и с цялата си добрина и непосредственост се хвърлят в защита на любимия и скъп човек. Обяснете на детето, че в тази ситуация то едва ли ще може да ви помогне, ако се опита да спре разгневения татко или вашия приятел. По-добре ще е, ако незабелязано се промъкне към вратата и извика на помощ съседите, но ако това е невъзможно, нека просто се притаи или се скрие някъде. Нашият съвет е: по-добре е да изпълните всичко, което се иска от вас и в никакъв случай да не се хвърляте в стаята, където в момента се намират децата ви. Можете само да провокирате нападателя да нападне децата ви, за които той в момента е забравил или въобще не е знаел.

--------------------

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
Re: Детето и Телефонът
    #225958 - 28.02.2004 09:11 [Re: Лара]

Аз пък на моят син казвам да не вдига телефона, когато е сам. Но имаме телефонен секретар, когато звъннем и нашите гласове се чуват, тогава вече да вдига телефона.

А относно отвличането на детето на училището съм несъгласна с твоята позиция, за този нещастен случай е виновна учителката.

Това, не е много по темата, но все пак, много кражби стават ако не заключвате вратите си и оставяте чантите си в коридора. Крадците отварят и ги грабват, лесно и бързо.

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Une autre dimension
сталкер

Регистриран: 21.11.2003
От: ЧАЭС (зона отчуждения)
Re: Неканен гост
    #226418 - 28.02.2004 23:56 [Re: Лара]

Ето една тема, която в много случаи се подценява, но е съвсем реална заплаха.

http://www.biblebelievers.org.au/aonc06.htm#THE%20GAMES%20THEY%20TEACH%20OUR%20CHILDREN

http://www.youngmedia.org.au/mediachildren/05_02_viol_games.htm

--------------------
Колкото и да вредим на заобикалящата ни среда, тя е пълна със живот и не умира.Създателят има винаги backup plan за човечеството и природата.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
Re: Компютърните игри
    #226519 - 29.02.2004 01:55 [Re: Une autre dimension]

Страшно съм против кисненето на децата по компютърните клубове и репликирането с хъс:
"Къде е кръвта бе, къде е?"
"Убий го, убий го, нямаш време..."
и разни такива..... Още много реплики... ама направо са страшни и не ми се коментират.

Психологическият момент е много тънък... Страшно агресивно поколение расте... къде ще избие не знам...

Родителите смятат ли, че е нормално да се играят такива игри?

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #226794 - 29.02.2004 16:24 [Re: Glezlichka]

Фема - ето това е изказване на човек - който много не разбира от компютърни игри - компютърните игри НЕ СА само стрелби и убийства - това са така наречените ДЕБИЛКИ - а истинските компютърни игри могат да развият фантазията - логиката и познанията по английски език - има компютърни игри , чрез които можеш да се запознаеш с цели периоди от историята на човечеството - - и наистина много съжалявам, че повечето деца играят преди всичко дебилките чрез, които повечето хора се настройват срущу компютърните игри като цяло

А от друга страна кое е по-добре - да играеш на някаква игра - пък била тя е дебилка или пък да ходиш да пиеш по градинките бира или да пушиш трева!

Glezlichka
глезличка

#226843 - 29.02.2004 17:53 [Re: Godiva]

Който ме познава знае, че последното нещо, което ще направя, е да играя. Никога през живота си не съм играла и не смятам, че нещо ще ме запали. Не съм наясно с игрите и не мисля, че съм загубила много, но това си е мое мнение.
Аз споделям впечатленията си от клубовете, като минах на ЛАН, и чат-пат нещо се сгъбясваше и се налагаше да ходя в клуб, казвам ти излизах пред нервна криза. 1 дете играе /дето си е платило/ и още 10 над него накачулени на главата му /и на моята /, и всичките 10 като почнат да бучат, какви реплики съм чувала... не е истина

Не съм казала, че трябва да стоят навънка, а че тези игри не са за деца на техните години, но на тези, които продават, не им пука, да им върви оборот само...

Самата ти казваш, че децата играят повече на дебилките, и какво може да се направи според теб?

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #226856 - 29.02.2004 18:08 [Re: Glezlichka]

Цитат:

Не съм наясно с игрите и не мисля, че съм загубила много, но това си е мое мнение.

Не искам нито да се карам с теб, нито да споря с теб - но мнението - че компютърните игри влияят зле върху децата най-често се разпространява от хора, които и хабер си нямат какво е това компютърна игра - все едно аз да давам мнение за нещо - което никога не съм пробвала - не върви някак си

Glezlichka
глезличка

#226861 - 29.02.2004 18:12 [Re: Godiva]

Аз казах кои игри имам предвид. Ако според теб е нормално тези деца да крещят глупости, ок. Аз не смятам, че е. Изразих мнение, базирано на впечатления. Трябва ли да съм се друсала години наред, за да знам, че не трябва? Трябва ли да съм убила някого, за да съм наясно, че това не е нещо хубаво? Не мисля, мое мнение, отново Всеки е свободен да възпита децата както си иска.
Много често човек може да изказва мнения, без да е пробвал въпросното нещо, стгига да е прочел достатъчно литература по въпроса. Приятна вечер

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 35325

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.