ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Пазарът

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
Re: Продава: часовник TISSOT PRC200
    #2819155 - 18.07.2011 11:48 [Re: peternm] Прикрепен файл (86 тегления)

Петърчо (или както там се казваш), чудя се защо си губя времето с теб, ама ще го направя, за да може хората, които четат този форум, да са наясно какво им се предлага!
Цитат:

много мразя хора да говорят наизуст. не си видял хубаво снимките

Айде сега да видим кой говори наизуст и кой е видял хубаво снимките.
Имаше едни такива популярни занимателни картинки "открийте 10-те разлики"

Та освен нещата, които ми направиха впечатление на пръв поглед и съм споменал по-горе, ето още няколко, които се набиват на очи при по-внимателно разглеждане на снимките. Вляво е оригиналният часовник Tissot PRC200 T17.1.586.52 от каталога на Tissot , а отдясно - снимката на твоя часовник:

Първо - китайчетата нещо "случайно" са разместили малките броячи, като само този вляво горе (30-минутния) си е горе-долу на мястото, ама не съвсем .

A. Горе-дясно, където на оригиналния е броячът за десети от секундата, китайчетата "случайно" са поставили 60-секундния брояч ...
B. Долу пък, където на оригиналния се намира 60-секундният брояч, китайчета "случайно" са поставили някаква смешка, която отброява нещо си до 31 и има деление на 7-ицата (????????)
C. Разстоянието между горните два брояча е значително по-голямо на оригиналния, отколкото на твоя... Пак "случайно"
D. Разстоянието долу, между малкия брояч и отметката за 6 часа, при оригиналния е много по-малко, отколкото при твоя ... Пак "случайно".
Е. Разстоянието горе ляво между макия брояч и отметката за 10 часа при оригиналния е много по-малко, отколкото при твоя... Пак "случайно".
F. Разстоянието между горния десен брояч и надписа за издържливост при потапяне е много по-голямо при оригиналния, отколкото при твоя ... Пак "случайно".
G. Шрифтът на цифрите е различен - горната извивка на тройката при оригиналния завършва хоризонтално, а при твоя е под ъгъл...Пак "случайно".

Само че, Петърчо, такива "случайности" при швейцарски часовник Tissot са абсолютно изключени , няма такъв филм просто !
Swiss quality означава:
"High Technology optical measurement testing guarantees the geometrical accuracy of each timepiece by automatically measuring the cases and comparing the actual dimensions with those of the technical drawing."

Цитат:

да видиш, че съм снимал лицето, а не гърба на картата.

Ти май сам си забравил какво си снимал
"Тъпите" швейцарци ясно са посочили кои са 2-те най-важни условия за да е сигурен човек, че купува оригинален часовник:

-buy a TISSOT watch only from authorised TISSOT retailers
-ask for the credit-card size guarantee, duly completed with the serial number, the watch reference and the retailer's full name and address

Сега да видим какво има на твоята снимка, или по-точно - какво няма:

- китайчетата "случайно" са пропуснали да напишат името и адреса на продавача, "случайно" липсва и печат ....

Цитат:

джулиани-мулиани

Джулиани, които за теб са "мулиани", за швейцарците от Tissot са официалният им представител в България!

Цитат:

ще те заведа в западна европа в магазин да видим, дали няма такива

Петърчо, когато аз съм ходил в Европа и съм си купувал часовници, ти си ходел прав под масата.
И това, че Европа последните години се напълни с всякакви араби, африканци и китайци, не е пречка, а напротив - силно увеличава вероятността да попаднеш на какви ли не магазини, в които се продават "оригинални" часовници Tissot, направени от малки китайчета

Цитат:

хора стига сте гледали по витошка китайските стоки и ментета, и тия гучита и арманите дето купувате, са ментета китайски и са колекции от 1870г.хахаха

Аз от "маркови дрешки" и парцалки нищо не разбирам , затова и не си купувам и не нося и не ме интересува "коя година е колекцията", а само това дали на мен ми харесва, но мога да те светна, че вероятността да си купиш "много на далавера" оригинален часовник Tissot от някой европейски битак, от някой хонконгски сайт, или от E-bay силно клони към нула.

Цитат:

не използвай силни думи като лъжа и подвеждам, че има едни членчета в НК за това

аз много добре знам какви думи използвам и защо, и макар да не познавам в детайли НК, предполагам, че вероятно има нещо за "опит за измама", така че ти трябва да си по-внимателен.

Сега приготви ли си 1000лв. ? - добре ще ми дойдат да се почерпя

P.S. И последно - аз отначало наистина малко прибързано нарекох твоя часовник "реплика", защото след по-подробното разглеждане вече ми стана ясно, че това не е даже реплика, а обикновено менте, защото репликите доста точно копират ориганалните часовници.

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2819170 - 18.07.2011 13:04 [Re: Natural]

лелеее.... ей на това му се ивка инжЕнерна точност

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

peternm
почетен член
*

Регистриран: 17.06.2006
    #2819180 - 18.07.2011 13:43 [Re: Дон Кихот]

jomashop.com/tissotprc200.html

JAD

Регистриран: 20.03.2004
    #2819252 - 18.07.2011 16:15 [Re: Natural]

Хехех, good job! По букви и алинеи го обори

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2825233 - 03.08.2011 16:42 [Re: Natural]

Цитат:

Петърчо (или както там се казваш), чудя се защо си губя времето с теб, ама ще го направя, за да може хората, които четат този форум, да са наясно какво им се предлага!

На мен също ми беше интересно

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12190

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.099 seconds in which 0.085 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.