ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
lina94
маймуноподобна

Регистриран: 03.03.2006
Re: Вълнист папагал
    #1181307 - 07.03.2006 10:00 [Re: Си Ди]

А трябва ли да има ваничка където да се къпе

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #1181343 - 07.03.2006 10:27 [Re: lina94]

Цитат:

Благодаря ти пак Моя е само един трябва ли да му взема и женска за да не е нещастен Извинявай че задавам толкова въпроси,но просто нищо незнам за папагалите

Чувал съм за вълнист мъжкар, който проговорил , но трябва да се гледа сам, за да проговори. Доста време му отделяли, много му говорили , и той започнал да казва това-онова. Така че , решавай , ако се надяваш нещо да каже , не вземай женска, ако не , по-забавни са като са двечки.

lina94
маймуноподобна

#1181456 - 07.03.2006 11:30 [Re: Спец]

Четох в една книга,че трябва папагала да е взет от малък за да се научи да говори.Моя ми го подариха доста голям така че май ще си взема и женска за да е по весело. Пък и не мога да му отделям толкова време за да го науча

beibita
неориентиран

Регистриран: 19.09.2005
какво да правя ако корелата ми има разстройство
    #1265056 - 17.05.2006 21:18 [Re: Си Ди]

Разбрах от 3 дни,че корелата ми има разстройство.Махнахме клетката с 3-те яйца,които беше снесла и бяха останали здрави,тъй тако не са оплодени.А всъщност тя много се изтощи.Ако някой знае дали това е някакво нервно разстройство или друга болест да ми пише.И как да го лекувам.Благодаря.

asdasd

Регистриран: 13.09.2004
    #1265510 - 18.05.2006 10:39 [Re: lina94]

Цитат:

Благодаря ти пак Моя е само един трябва ли да му взема и женска за да не е нещастен Извинявай че задавам толкова въпроси,но просто нищо незнам за папагалите

Глей са Ако го вземеш само и много малко, то ще свикне с хората и ще ги приема за равни. Дамек, то няма да се чуства кат папагал а кат човек. Имахме вълнисто пъпъгалче и когато се опитвахме да му вземем, на по-късен етап женска, той напълно ги игнорираше и дори бягаше от тях. Обаче ако папагалчетата са няколко, забрави да свикне с вас.

Аз лично затова не си взимам вече, щото искам да е свикнал с мен, но от друга страна ми е гузно да го откъсвам от естественото му общуване със себеподобни. Но от друга страна е много красиво да гледаш две пъпъгалчета които се харесват, как си общуват

asdasd

#1265514 - 18.05.2006 10:42 [Re: lina94]

Цитат:

А трябва ли да има ваничка където да се къпе

Задължително. Това им е най-голямото удоволствие Но можеш да правиш друго нещо. Като свикне с теб, да го водиш на чешмата и да му пускаш съвсем леко водата или да му напълниш малка локвичка. С голям кеф ще се къпе.

А за тебеширите... по хубаво му взимай специални от зоомагазини, че другите не знаеш от какви отрови са правени.

asdasd

#1265521 - 18.05.2006 10:45 [Re: lina94]

Цитат:

Четох в една книга,че трябва папагала да е взет от малък за да се научи да говори.Моя ми го подариха доста голям така че май ще си взема и женска за да е по весело. Пък и не мога да му отделям толкова време за да го науча

Не само да е взет от малък, но и да е мъжки. Женските по трудно се научават. По принцип вълнистите папагали не са от най-разговорливите птици(в сравнение с жакото примерно) и е доста трудно да ги научиш и говорят малко неясно.

Също така ако искаш да го научиш да говори, трбва да е сама птичка, иначе ще си общува със себеподобни и няма да ти обръща никакво внимание, пък какво остава и да се научи да говори.

asdasd

Re: какво да правя ако корелата ми има разстройство
    #1265523 - 18.05.2006 10:46 [Re: beibita]

А за времето, ако наистина искаш да го научиш, може да му запишеш някой ден на касетка разни думи и да му я пускаш непрекъснато.

lina94
маймуноподобна

#1265602 - 18.05.2006 11:41 [Re: asdasd]

Begemoth благодаря много за съветите .Аз женска все още не съм му взела и той вече си свикна с мен и не се плаши когато му чистя клетката.И да аз му взимам само тебешири от зоомагазините,защото не ми се рискува с обикновените.Взех му и ваничка ама виждам,че не се къпе много в нея,но тя му е от скоро и предполагам,че още не е свикнал да се къпе.Само че сега забелязвам,че не яде нищо от храната,която му давам освен просото всичко друго го отделя и то си седи в хранилката,докато не сипя новата порция

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1265750 - 18.05.2006 13:35 [Re: lina94]

ми вземай само просо- моите също са капризни и не щат да хапват друго нито плодове нито листа нито там разни неща дето пише по книгите - но пък семки слънчогледови напр. хапват, а и хляб също чоплят - като е цяло парче- а пък кашкавал как зобят - просто... амаа те сигурно щот видяха от корелата

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 15901

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.