ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
asdasd

Регистриран: 13.09.2004
Re: какво да правя ако корелата ми има разстройство
    #1265798 - 18.05.2006 14:15 [Re: lina94]

Моя също беше свикнал само с просото, като става дума за семената. Ама виж плодове и зеленина не откзваше. Често му давахме листа от глухарче, ама от улицата не е хубаво да се събират, че са мръсни. Също така обичаше да яде заедно с нас на масата и да си похапва оттук оттам . Никога не оставяйте тесни съдове пълни с течности. Това е най-честата причина за смърт при вълнистите. Наведе се да пийне, падне и не може да се измъкен и се удавя. Също така, е много хубаво да му слагате за кацалки истински клонки, които може да откъснете от всяко дърво. Те обичат да им ядат кората. Хубаво е клонките да не са прави а да са с естествени извивки и чепчета. Това било много полезно за крачетата им. Също така тклонките трябва да са толкова дебели, че да не се срещат пръстите на краката на птицата от двете страни. Хубаво е с яденето да им давате и ситен пясък. Незнам дали в специализираните храни се слага, но храносмилателната система на птиците е такава, че за да преваряват храната в естествени условия те кълват пясък или нещо подобно. Ако вие им го давата е хубаво преди това да го изпечете, че да убиите всякакви паразити и други гадинки в него. Птиците за разлика от кучетата, например, боледуват от човешки болести. Затова, ако някой се разболее е хубаво да се изнася птицата от ставята.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
lina94
маймуноподобна

Регистриран: 03.03.2006
    #1266464 - 18.05.2006 21:04 [Re: asdasd]

Ми аз на моя му давам пясък отделно.Смисъл той си е в отделна хранилка и той си яде от него и от просото.Не съм пробвала да му давам хляб,но сега ще пробвам да видим

Dr.Ross
vet
**

Регистриран: 03.12.2001
    #1267771 - 19.05.2006 16:55 [Re: asdasd]

Цитат:

Птиците за разлика от кучетата, например, боледуват от човешки болести. Затова, ако някой се разболее е хубаво да се изнася птицата от ставята.

Тук ме разсмя искрено! Причинителите на болестите са едни и същи и при животните(птиците), и при човека. Просто възприемчивостта им е различна. Наистина има болести, които се предават от човек на животно, независимо дали е куче или папагал, наречени антропозоонози, или обратно - от животно на човек - зооантропонози. Но да говориш, че за разлика от кучетата, птиците боледуват от човешки болести, е смешно!

asdasd

#1267792 - 19.05.2006 17:09 [Re: Dr.Ross]

Добре де, може и да не съм се изказал подходящо ама знам, че например папагал може да прихване от теб ако се разболееш от грип, а куче не и не се сещам, за болести дето да може куче да прихване от човек.

Dr.Ross
vet
**

Регистриран: 03.12.2001
    #1268255 - 19.05.2006 23:05 [Re: asdasd]

Ами има например една камара паразитни болести, при които човекът е междинен гостоприемник, а кучето е краен. Да не говорим за бактерийни и вирусни инфекции...

asdasd

#1270588 - 22.05.2006 11:27 [Re: Dr.Ross]

Наистина не знаех, че има бактерийни и вирусни инфекции, които могат да се предавата от човек на куче и обратно, без да става дума за междинни гостоприемници или нещо подобно. Сещам се за бяс примерно, ама тук пак май не е същото, защото човек не може да се разболее от него ако няма боли кучета около него. Ама де да знам де.

étoile
завеяна

Регистриран: 12.06.2006
От: по света и у нас
    #1300966 - 13.06.2006 20:39 [Re: asdasd]

Със малко закъснение на темата, ето един хубав сайт и форум за папагали - http://debian.bs.spnet.net/parrotsinbg/

Woldemor
неориентиран

Регистриран: 09.10.2006
Re: Болен вълнист папагал
    #1462856 - 09.10.2006 17:14 [Re: asdasd]

Здравейте,имам проблем с един от вълнистите ми папагали.Той е женски на 4-5 години и живее в един мъжки папагал.Та проблема е че женския папагал започна от извесно време да издава много странни грачещи звуци,не може да се задържа във въздуха и от 2-3 дни държи главата си под прав ъгъл спрямо тялото непрекъснато.Притеснява ме още че започва да губи равновесие и не седи на кацалката като мъжкия а стои на пода на кафеза с вдигната глава.Ветеринарят не успя да разбере какво му е и предписа само някакво лекарсто за крилата.Ако може някой да ми помогне като ми каже как мога да излекувам папагалчето си моля да ми каже.Много ще му бъда благодарен.

lioni09
неориентиран

Регистриран: 05.10.2009
Re: Болен вълнист папагал
    #2474298 - 05.10.2009 00:45 [Re: Woldemor]

при мен положението е почти същото.. женската стои на дъното на клетката и постоянно е настръхнала.. прочетох за лечение но там не пише нищо за това какво ще стане ако здрав папагал яде от лекарството..

teddy-chachi
funny

Регистриран: 20.02.2008
От: windy sity
Re: Вълнист папагал
    #2479752 - 13.10.2009 00:32 [Re: lina94]

здравеи,аз също имам папагал и искам да те попитам какъв е този чорап та и аз да си купя.благодаря ти.

--------------------
teddy

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 15901

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.