ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Oli*Модератор
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
Какви пакости ви правят домашните любимци и с какви игри ги глезите ?
    #180859 - 08.01.2004 13:02

Тъй като аз имам две котинки мога да ви дам мнение само по "котешки" играчки
От играчките за котки, които се продават по магазините моите котанки най-много обичат едни такива пухкави изкуствени мишлета, които както казват са напоени със специална миризма, за да ги привлича. След една седмица подмятане, лизане, хапане, носене в уста и т.н. тази мишка заприличва на оплешивяла кукла
Другата им любима играчка са дунапренени топчета - продават се в най-различни цветове и размери. Най-хубавото за тях е, че им се закачат по ноктите и така ги дразнят, че направо не издържат, да не ги подметнат
Но това, което най-обичаме да правим е:
Да събаряме плюшените играчки от секцията и да ги хапем, дращим и подмятаме на километри разстояние
Да подмятаме и размотаваме шивашки макари.
Да нападаме и хапем човешки крака иззотзад
Да се крием под одеялото
Да се заравяме под мокета
Да дерем тапетите (о, йееее)
Да отваряме хладилника и сами да си вадим храната оттам (защо не, докога ще чакат аз да им дам "забранените" храни?!)
Да ходим по парапета на балкона на 7-мия етаж
Да гоним мухите
Да чупим я чиния, я чаша или още нещо

А сега да чуя какви пакости правят вашите "пакостници"?

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Fullmoon
слънчице

Регистриран: 18.10.2003
От: Земята
Re: Какви пакости ви правят домашните любимци и с какви игри ги глезите ?
    #181094 - 08.01.2004 16:14 [Re: Oli*]

Ей, ама какви сте палави....
също като нас

при моя котак хита е спускането от засада върху глезените ми
препускането през къщи ала Пипи Дългото Чорапче в цирка
събаряне на химикалки от бюрата с елегантно побутване
спане върху монитора на компютъра
пиене на вода от вази с цветя (и събарянето им при изтъченото помирисване на цветето)
при забелязване на процепа на полуотворено чекмедже за макари - педантично ровичкане - знае дявола какво има вътре
напоследък търкаля непрестанно един леген в банята
номер едно в престъпленията е краденето на маслини и фъстъци, които биват преследвани до последно - до набутване под хладилника примерно и после стои, гледа ме и чака да ги извадя
любимо място за почивка - празен кашон, ако се намира, или празен куфар - това е нашия Хилтън
котарака ми обожава да се бори с бутилки Кока-кола - мога да постна една снимка
изобщо той е ужасно палав, но за сметка на това аз ужасно си го обичам
и затова през лятото го водя редовно на разходка из квартала
аз го нося, а той зяпа ли, зяпа

--------------------
Да си обичан дава смелост. Да обичаш дава сила.
http://www.catfriends-bg.org

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #181390 - 09.01.2004 01:07 [Re: Fullmoon]

Аз много не обичам котки,да ме прощавате Майка ми редовно ги прибираше от улицата,но миризмите им ме влудяват.Една от тях много ме мразеше и ми пикаеше в обувките от яд,ей това й беше играта
Иначе имам 2 овчарки,едната е в Бг,другата-мъжкия си е при нас.Голяма забава му е да събори сина ми и да започне да го клати Обича да ме избутва от дивана за да се намести той или да го плескам по муцуната или дупето и той да ми хапе ръката.Играем си и с гумени играчки,аз дърпам-той от другата страна дърпа и ръмжи,или да му мятам фризби-като змиорка се извива във въздуха.
А като види котка на улицата му е най-забавно,няма да ви обяснявам каква е играта

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

Oli*Модератор
ангажирана

#181467 - 09.01.2004 09:17 [Re: Fullmoon]

Все едно, че визираш моите пакостници
Като прочетох за белите на твоето коте и се подсетих, че и моите ги правят. Ето допълнението:
Когато видят леко отворено чекмедже, задължително изравяме всичко от него. Жалкото е, че това винаги е чекмеджето с бельото ми и чорапите и чорапогащниците Нито един от тях не оцелява.
Съсипаха ми горницата от банския, която имаше дунапренени чашки...
Обичаме да спим в легена, препичайки се на слънце.
Обичаме като видим стърчащ тапет, дело отново на ноктите да го захапваме със зъби и да го дърпаме докато се скъса ...

Със сигурност ще се сетя и за още

--------------------

Oli*Модератор
ангажирана

#181470 - 09.01.2004 09:22 [Re: V.I.P]

Миличка, няма значение, че не си любител на котките! Нали и ти имаш домашен любимец (освен мъжа ти, разбира се) Можеш да пишеш тук за овчарката ти. Някъде и бях мернала снимка - много е хубава! Аз винаги съм харесвала овчарките

--------------------

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #181482 - 09.01.2004 09:34 [Re: Oli*]

Ох, мили момичета, така ме разтъжихте с вашите разкази, такава носталгия ме нападна... Моят котарак за съжаление вече не живее с мен, а така ми липсва. Обожавам котките! Само докато ги гледам и ми става едно хубаво на душата.
Понеже сте изброили вече почти всичко от лудориите им вкъщи, ще споделя какво правеше моят котарак на вилата. Моята стая е на чардака и той нощем ловеше мишки и живи ги носеше на господарката си (на мен). Пускаше ги на пода и падаше голяма гонитба. Стаята е с висок праг и те не можеха да избягат. После, след като все пак ги убиеше, сядаше до тях и ме гледаше, сякаш ми предлагаше първо аз да ги опитам. Носил ми е и гигантски скакалци и богомолки (бр-р-р! Ужас!). Сутрин пода на стаята ми приличаше на бойно поле - навсякъде се търкаляха обезглавени мишки - не знам защо само главите им изяждаше.
По време на нощните му скитания се случваше да го подгонят местните котараци. Препускаше обратно към вилата и се свиваше до прага на вратата, като виеше като луд - чак не можах да повярвам отначало, че този сатанински вой го издава моето нежно котенце. Но в стаята не влизаше, за да не влязат подире му чуждите котараци. Знаеше че мама ще излезе и ще им даде да се разберат на побойниците!

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Лара
Read only

#181492 - 09.01.2004 09:44 [Re: Лара]

Веднъж пък му бях изсипала на пода 4-5 коренчета валериана, нали котките пощурявали от нея, та исках да видя дали е вярно. Мале, така се дрогира, такова душене падна, такова търкаляне върху тях... Очите му станаха като на някой току що убол се наркоман. Не даваше да го докосна и скачаше да се бие.
Обичта ни беше взаимна, мисля. На моменти направо ме взимаше за котка. Когато беше разгонен, ме хващаше лекичко със зъби за китката на ръката и се опитваше да ме замъкне в някой тъмен ъгъл и все ме причакваше с тъжен поглед. Боже, почти говореше с мен. Когато му се карах за някоя беля, издаваше едни много интересни звуци като често, често си отваряше устицата. Едно такова: кя-кя-кя-кя!
Сега живее на село. Казват, че си имал приятелка и няколко поколения деца вече. С противоречиви чувства (хем се радвам за него, хем ревнувам) си мисля, че е по-щастлив сега отколкото с мен.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Oli*Модератор
ангажирана

#181497 - 09.01.2004 09:54 [Re: Лара]

ООооо...относно валериана имам много противоречиви наблюдения Докато на старата ми котка и действаше отпускащо и тя започваше да се въргаля като разгонена, на другата не и действа така: тя става агресивна и почва да ме напада, да ме хапе и дращи Така че преди да направиш този експеримент е по-добре да си облечеш я бронежилетка я някой палто

--------------------

Oli*Модератор
ангажирана

#181499 - 09.01.2004 09:57 [Re: Oli*] Прикрепен файл (232 тегления)

А ето ги и двете пакостници Как съм успяла да ги събера на едно масто, не питайте

--------------------

Лара
Read only

#181503 - 09.01.2004 10:01 [Re: Oli*]

Завиждам ти. Много са мили и хубави. Черната е красавица-пантерка, а другата прилича на зайче.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13346

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.