ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Maz
ориентирана

Регистриран: 14.10.2004
От: Север
Re: Какви пакости ви правят домашните любимци и с какви игри ги глезит
    #488071 - 26.10.2004 11:55 [Re: albatrosa]

Познато ми е. Моят дог, когато му е тъжно, дъвче и смуче едно одеяло от мохер (всъщност било е одеяло)...
И по-добре да бяга от женските Ира, отколкото аз го гоня из полета, като подуши и препусне след някоя разгонена помиярка. Случвало се е и по цели зимни студени нощи да го търся

--------------------
Выбpосить дypь из головы нетpyдно, но жалко!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
IrrArt
ветеран

Регистриран: 06.10.2004
От: Chicago
    #488676 - 26.10.2004 19:52 [Re: Maz]

Цитат:

И по-добре да бяга от женските Ира, отколкото аз го гоня из полета, като подуши и препусне след някоя разгонена помиярка. Случвало се е и по цели зимни студени нощи да го търся

Ами какво да ви правя като си имате нормални животни И аз си имам проблем с моя сладур де, ама той обикновено е, че иска да се прибира т.е. дърпане пак има, ама то е към входа

--------------------
С поздрав,
Ира

albatrosa

Регистриран: 22.10.2004
    #490193 - 27.10.2004 17:17 [Re: Maz]

И на мен ми е познато. Предишният ми котарак като се запилееше по "мацки" ми се връщаше само "шпригли и бризент" ))
Цитат:

Познато ми е. Моят дог, когато му е тъжно, дъвче и смуче едно одеяло от мохер (всъщност било е одеяло)...

mokro_kote_
спец

Регистриран: 20.11.2009
От: Under World
Re: Какви пакости ви правят домашните любимци и с какви игри ги глезите ?
    #2516061 - 22.11.2009 20:02 [Re: Oli*]

1. Голямата обожава да се невира под килимчето в банята и го така го разхвърля, някой път съм го намирала чак в хола, ако е била отворена вратата.
2. Малката е убиеца на всички домашни чехли или обувки. Бута ги на всевъзможни места и като тръгна да си ги търся ми трябват часове.
3. Бутат всичко от всякъде- свещички,химикалки,вестници,салфетки...нищо неможе да бъде оставено за дълго без надзор.
4. Малката обожава да ръфа вестници и списания, и редовния номер е да разгъне рулото с тоалетната хартия и да го влачи из целия апартамент.
5. Като беше по- малка, голямата се беше научила да се катери навсякъде, ядеше цветята, качваше се на печката и на върха на шкафовете, на климатика, перлнятя и къде ли не...
6. Малката ми пакостница сега започна да й харесва да разрива пръстта на едното цвете и май му изпоизяла корените, защото поисъхна малко. Но май намерих разрешение на проблема, докарах няколко красиви големи камъка от морето и ги сложих върху пръстта, така й е по-трудно, нервира се и се отказва без особени поражения.
7. Хапането и гризането на уши, носове и крака рано сутрин или късно вечер е запазена марка и на двете зверчета.
8.Гониме освен това всякакви мухи, комари, буболечки и какво ли не. И ги размазваме по бялата стена, за украса... добре й идва малко червено тук таме.
9. Катериме се навсякъде където е опасно и не трябва, по телевизора, компютъра, балкона, аквариума с рибите...
10. Сутрин когато сме станали се бием 1-2 минути в леглото на мама и тати (аз и моя приятел), докато те не ни изгонят.
11. Като ходим до тоалетна любимото ни е да се целим с пясъка от нея, а нека мама мете до утре след нас...
12. Обичаме , особено голямата калпазанка, обичаме да търкаляме засъхналите си фекалии (да бъдем по-учтиви) из целия апартамент понякога, когато мама я няма вкъщи да ги изчисти от тоалетната.
13. А най-любимото ни е да завираме какво ли под дивана и после да го търсим и да се мъчим да го извадим като си дерем ноктите в ръба на дивана...
14. И понякога - много рядко ако ни се отвори възможност да си хапваме по нещо от масата или от забравения отворен шкаф.
15. Мама и тати много се нервират, когато плачем пред вратата и като ни отворят ние се просваме по гръб и гледаме малоумно...Ей, ние пък си умираме от кеф точно тогава.

Ако се сетя ще допълвам.

--------------------
...знам защо вървя към теб и защо не те достигам...

Редактирано от mokro_kote_ (22.11.2009 20:12)

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2516448 - 23.11.2009 11:22 [Re: Oli*]

Чинчилата рови в саксията на китайската розна и се къпе в нея, а малките саксии, в които не може да се къпе, само ги разравя

ilimat
новак

Регистриран: 11.12.2009
От: София
    #2542194 - 28.12.2009 16:46 [Re: Oli*]

винаги съм имала котка като дете. Като се омъжих първите години се стърпях от чара на такива животинки, но като вече не ми пукаше кой какво ще ми каже...аз намерих един "дзвер" и хоп в джоба на якето - толкова беше голям, не повече от телефона ми ...дребосък...Викам му днес е щастливия ти ден - скачай у джоба веднага и ще си спасен...И така порасна стана страхотен котарак /черно бял/- аз ги кръстя с различни имена според ситуацията...,но повече му виках Мачко, Мочо, Милойкович и пр...Обвиниха го в разбойничество и го уличиха в кражба.../липсвало на съседката -веднъж сиренето, веднъж пилето на дъртата кукумявка/и свекър ми вика да го пратим на вилата на един приятел. Заточиха го ...ходих да го виждам няколко пъти...Добре му се отразяваше планинския въздух - истински тигър беше станал.
После сам си дойде /жълто бял тигър/, той пък се оказа един глезан ...виках му Бечко, Бече...аз 15 години се опитвах да размекна свекито и нъц...неможах. А той "гад такава" успя за 2-3 месеца при условие, че тя мрази котки... Щастливец !
Сега имам само рибоци в аквариум ...така ми е писнало от тях...уча ги да говорят..ама те като са се заинатили. Само правят О -О - О ...и нищо..
Един ден ще имам пак котка ... много ги "мразим" тези животни и ги дразня ужасно...правя им играчки разни и ги побърквам...като се наиграем, блажено се отпускахме пред телевизора и си мъркахме на дивана ...
Понякога като си вървя и те във засада се крият и ми скачат на краката, хване ме, и избяга и пак ми се хвърля. и те ме действат- Гадове ви казвам....
ето с какво ги подлудявах:
празна опаковка от хапчета вързана за конец...луди ги прави като им заблести и шумне тихо и леко я придърпвам...

temptman1211
член

Регистриран: 10.01.2009
От: Kipar-Polis
    #2542798 - 29.12.2009 12:15 [Re: Oli*] Прикрепен файл (165 тегления)

фото коментар

Artefact
Странник сред звездите

Регистриран: 13.07.2004
От: Варна
    #2543543 - 30.12.2009 11:48 [Re: Oli*]

Последните две пакости:
- котка номер 5 - Лучия събори елхата и посчупи това-онова по нея.
- В 3:11 посред нощ се събуждаме от жесток трясък. Инспекцията показа съборена и разпиляна тава със сух боб.
Извършителят неизвестен. Всички котки седяха на вратата и гледаха любопитно тоя ненормален, дето в 3 и половина посред нощ лази на 4 крака и събира бобче по бобче от пода на кухнята.

Относно любимата играчка - колегите онзи ден ми подариха лазерен мерник за пистолета. Диванетата са по-щастливи от мен - гонят светещата точка из цялата къща и даже след като спрем с играта още 15-20 мин пълзят по пода да я търсят къде е

--------------------
Търся спонсор за екскурзия до орбита...

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2545739 - 04.01.2010 10:54 [Re: Artefact]

о- последното е добра идея - бях забравила как тичат кучовците след лазера, трябва да опитам сега моите дебеланки дали ще се заинтригуват
Шана ми е мухоловката вкъщи по принцип, Мая е спеца по паяците

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

temptman1211
член

Регистриран: 10.01.2009
От: Kipar-Polis
    #2545759 - 04.01.2010 11:13 [Re: temptman1211]

Цитат:

фото коментар

прегризан кабела на вентилатора!! изкл най-главния бушон!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13365

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.