ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Oli*Модератор
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
Re: Какви пакости ви правят домашните любимци и с какви игри ги глезит
    #187691 - 16.01.2004 13:11 [Re: Лара]

Най-първия ми котарак и той правеше така. Тогава живяхме в къща и котарака беше уличен - през дена се скиташе, а вечерта идваше при нас, за да се нахрани и да си поспи на топличко. Но един път както си седим се чу отваряне на дръжката на вратата - погледнахме, но уви, нямаше никой И тогава се показа котешката физиономия на Чочо
Но никога няма да забравя най-голямата пакост, която ми направи същия този котарак Една вечер бяхме сготвили пиле на фурна с картофи. Майка ми извади тавата и я остави да изстива, затвори вратата на кухничката (тя беше лятна) и отидохме на гости. Явно доста време се бяхме забавили, но се прибрахме изгладняли и първата ни мисъл бе да нападнем пилето...от далеч се забеляза, че вратата на кухнята бе отворена...когато влязохме вътре, меко казано изпаднахме в прединфарктно състояние: Чочо сидеше на земята и си похапваше вкусничко пилето, а неговата приятелка (една ужасно грозна котка) с всичките си четири лапи беше стъпила в тавата и облизваше остатъците от картофи!
Е, така си и останахме гладни онази вечер

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ИНЧОЛИНИ

Регистриран: 07.08.2004
От: София
    #396264 - 08.08.2004 22:49 [Re: Oli*]

HELP!!!
Хора, помохнете, дайте съвет! Какво да правя? - Кученцето ми (пудел, 4 годишен) ми яде вратите. Гризе ги като бобър - размеква талашита и го разкъсва, а касите направо ги дялка. Това го прави докато съм на работа. Знам, че кучетата не обичат да ги оставят сами, а на моето му се случва от малко. Все си мислех, че ще свикне да ме няма през деня, но нещо не се получава. Дадоха ми идея да мажа вратите с течен аналгин, за да му горчи - няма, братче, сякаш се пристрасти. Дори ми ближе анаглина от пръстите, докато мажа вратите. Дадоха ми друга идея - да му сложа намордник. Ама не мога да си представя пуделче с намордник. А и как ще пие вода през деня?
Моля, дайте ми съвет! Наистина съм се видяла в чудо. Обожавам животните, дори мисля, че бих убила човек заради кучето си! Но просто ме изкарва от нерви с тези негови бели. Гледам да не го "тупам", защото от страх от боя се изпуска (напишква) и после освен, че ми е мъчно дето съм го била, трябва да чистя и напишканото. Обикновено се разбираме с говорене, с тона и интонацията. Съвършено му е ясно, че е направил беля, обаче как да го накарам да спре да ми яде вратите?
HELP!

--------------------

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #398213 - 10.08.2004 16:04 [Re: ИНЧОЛИНИ]

Много ми се иска да ти дам някакъв съвет, защото съм го изпитвала този проблем, но не знам дали ще помогне. Сетерът ми правеше така, докато стана на година и половина и после от самосебе си спря- ядеше тапети, обувки, врати- всичко. Имахме с едното ми гадже друго куче, което опустоши всички врати- изяде ги наполовина, а не само да ги гризе. Опитвахме с какво ли не, но нищо не се получи- вероятно беше и от породата на кучето гигант. Накрая стана много агресивен и към хора, та се принудихме да го дадем на едни хора.
Щом кучето ти е пудел, защо не опиташ с пресованите кокали от зоомагазините или ако пък има специални предпочитания към дървесината, с някаква дъсчица. Но предполагам, че го прави само, защото не иска да е само

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Naama
объркана

Регистриран: 25.07.2004
От: по пътя
    #400857 - 12.08.2004 17:20 [Re: Дзвер]

Бря чета чета и разбирам какво ангелче си имам в къщи... е не съвсем де като изключим че преравяме кофата за смет като че ли инак го държим на диета.Лошото е че малкият ми кокер няма склонност да яде предмети, но за това пък здраво ни похапва нас в това число ръце,крака,дрехи и коси.А най-странното е че въпреки че е само на 4 месеца когато остава сам е изключително послушен и не прави бели но в момента когато се приберем ела и гледай какво се казва див пес...случва се да пишка пред очите ми нищо че току що е бил навън.

ИНЧОЛИНИ

#401020 - 12.08.2004 19:59 [Re: Naama]

За 4-месечно бонбонче това си е съвсем нормално.

--------------------

ИНЧОЛИНИ

#401029 - 12.08.2004 20:04 [Re: Дзвер]

Дзвер, най-тъпото е, че кокалът, който му давам, не го пипа цял ден. Чак като се прибера, започва да ми го носи гордо и да си го джвака. А вратите стават все по-къси и по-малки. Направо ще полудея! И днес събрах една шепа трески, издялкани от касите на вратите. И го бих, и му чистих напишканото от страх при боя, и му крещях, а той така се гушка в мене... Ега ти подмазвача! Ама много е сладък! Хванал ми е цаката и няма оправия. Но с тези бели, дето ми ги прави просто не знам как ще се оправя.

--------------------

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #402970 - 14.08.2004 16:16 [Re: ИНЧОЛИНИ]

Тогава не му давай да ти се лигави. Известно време след като е злодействал и си му се карал или наказвал бъди сърдит/а и не му обръщай внимание. Тоя номер май всички кучета го знаят, че като се гушнат и всичко им се прощава

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

ИНЧОЛИНИ

#405239 - 16.08.2004 23:20 [Re: Дзвер]

Е, как да му устоя?! Да не мислиш, че е лесно?

--------------------

Червенокоска
пламтяща

Регистриран: 15.06.2004
От: зад девет планини, в десета
    #405922 - 17.08.2004 12:21 [Re: ИНЧОЛИНИ]

Чувала съм, че гризат мазилката на стените когато им липсва калции. Посъветвай се с ветеринар, може пък във вратите ви да има някакво вещество, което му липсва и по този начин той да си го "набавя". Моят куч, единственото нещо, което някога е изял беше вратата на вилата. Веднъж го бях затворила вътре и отидох с колата до близкия град на пазар. Той явно е решил, че ще го изоставям и обезумел изял полвината от масивна дървена врата.
Но в твоя случай ,според мен ,ти прави на инат:) И да ти кажа, малко бой с вестника по дупето май няма да му е излишен
Да го цункаш от мен този "вратар"

Кучкар
Нерегистриран

Re: Какви пакости ви правят домашните любимци и с какви игри ги глезите ?
    #444140 - 16.09.2004 21:58 [Re: Oli*]

Моя куч като ме няма и огладнее си отваря хладилника някак си и си хапва, каквото иска.Или пък(понеже имам голямо тв)си пуска телевиэора, ма не знам как, а пък чупенето сме го минали.А пък си играем като се борим.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13345

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.