ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
уонда
Нерегистриран

ЗЕЛЕНАТА ИГУАНА
    #182697 - 10.01.2004 15:05

От година имам игуана и сам много щастлива,че направих този избор за домашен любимец.Страхотно е да имаш у дома такав чаровник.Нека всички ,които имат такав любимец да споделят впечатленията си !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Oli*Модератор
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
Re: ЗЕЛЕНАТА ИГУАНА
    #182717 - 10.01.2004 15:16 [Re: уонда]

Такова чудо ли си гледаш у вас?

Разкажи ни как я гледаш: в аквариум ли я държиш? С какво я храниш?

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #182725 - 10.01.2004 15:20 [Re: уонда]

Разкажи ни по-подробно, къде точно е чарът на подобно животно, че аз нещо не го забелязвам. Не че съм имала вземане даване. Просто от пръв поглед не буди симпатии.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

уонда
Нерегистриран

#182754 - 10.01.2004 15:40 [Re: уонда]

Има си огромен терариум,където стои за да се нахрани и пие вода в останалото време се разхожда. Обикновено стои на парното или около него.Позволява да бъде гушкан само тогава когато е студен или дЪлго време те е нямало у дома.Научен е щом е в банята , значи е време да се облекчи.Не мирише . Храни се с плодове и зеленчуци.Внася екзотика и спокоиствие в дома.Не е претенциозен.Единственото нещо от което се нуждае е топлина и много любов!

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #182773 - 10.01.2004 15:50 [Re: уонда]

Как се казва? Какво яде? Не хапе ли? Привързва ли се? Търси ли компанията на хората или все му е тая? Колко е голяма?

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Oli*Модератор
ангажирана

#183853 - 12.01.2004 12:02 [Re: уонда]

Мила, Уонда,
Интересува ме следното нещо...Аз като стопанка на две котки, мога да ти кажа, че единственото огромно удоволствие, което ми доставят те е да ги гушна - те са топлички, мекички и мъркащи същества. Ако ти решиш, обаче, да гушнеш твоята игуана, какво ще бъде усещането? И хапят ли те?

--------------------

Oli*Модератор
ангажирана

#183999 - 12.01.2004 14:13 [Re: уонда]

Ето едни ценни съвети за отглеждането на игуана в домашни условия:
---------------------------------------------------------

За отглеждането на една игуана е необходим един малък терариум с просторен басейн, тъй като тези животинки обичат да плуват. В терариума е желателно да има големи клонки, върху които игуаната да прекарва по-голямата част от времето си. Температурата е добре да бъде поддържана на ниво около 28-30 градуса през деня и 21 градуса през нощта. Влажността трябва да е около 90%.
Докато игуаната е още малка, може да се използва и малък терариум. В него е добре да се сложи една малка разлистена клонка като листенцата да са обърнати нагоре към затоплящата лампа. Това се прави, за да може игуаната сама да си избере подходящата температура. Ако и е прохладно, то тя ще се качи малко по-нависока, ако и е горещо ще направи обратното. В един не много голям терариум за поддържане на оптимална температура стига и една лампа от 40 вата. Под клонката трябва да се сложи един малък резервоар с вода, където игуаната да може да се къпе. Да се къпе – разбира се, малко силно казано, но да се разходи през водата няма да и попречи. От там тя също и ще пие.
Освен затопляща лампа на игуаната и е необходима и лампа с УВ излъчване. Най-добре за тази цел поставете лампа на фирмата "ReptiGlo".
Подходящ период за бременност юни-септември. Беременноста продължава от 47-49 дена, 4-7 дена преди да снесе тя започва да търси подходящо място , където да зарови яйцата. Количеството яйца от едно снасяне е до 53, рекордно число - 83. Инкубационния период е около 59-85 дена при температура 24-31 градуса по Целзий. При оптимални условия младите игуани достигат полова зрялост след 2,5-3 години.
Игуаните в естествена среда се хранят предимно с листа и цветя. За съжаление, храната, която най-обичат да поглъщат е невъзможно да бъде доставена в домашни условия. Затова трябва да им се предоставя голям избор от плодове и зеленчуци за да могат да получат всички необходими за организма им вещества. В природата игуаните се хранят с различни видове растения. При малко разнообразие на храненето игуаната може да не получи необходимото количество витамини, които са толкова необходими за тяхното съществуване.

Но също така една игуана не бива да се храни със всякаква храна. Хубаво е да се имат предвид веществата в тяхния дневен рацион, иначе игуаната може да се разболее от недостатъчно количество вещества в храната. Най-често – липса на калций.
И за младите и за възрастните игуани е подходяща следната диета:
30-70% трябва да е съдържанието на зеленчуците.
30-70% листвени растения.
5-15% плодове.
0-10% допълнителни хранителни продукти, например, зърна.

Ето малък списък с продуктите, коио се препоръчват за храненето на една игуана:
Ряпа, магданоз, зелен фасул, зелен пипер, малина, лук, грах, грозде, круша,...

--------------------

уонда
Нерегистриран

#187975 - 16.01.2004 16:34 [Re: Oli*]

РАЗБИРА СЕ ,ЧЕ ТИ ПОЗВОЛЯВА ДА Я "ГУШКАШ",НО НЕ И АКО И Е МНОГО ТОПЛО.НЕОБХОДИМО Е ТЕМПЕРАТУРАТА НА ТЯЛОТО ТИ ДА Е ПО ВИСОКА ОТ НЕИНАТА ТЕЛЕСНА ТЕМПЕРАТУРА.ТОГАВА СЕ ОТПУСКА И ОСТАВЯ ДА БЪДЕ ГАЛЕНА СЪС ЗАТВОРЕНИ ОЧИ.УСЕЩАНЕТО ОТ ГУШКАНЕТО НЕ Е ,КАТО ПРИ КОТКИТЕ ,НО ТОВА Е РАЗЛИЧНОТО.....ТОВА Е ВЛЕЧУГОТО ,КОЕТО КОЛКОТО И СТРАННО ДА ЗВУЧИ СЕ ПРИВЪРЗВА КАМ СТОПАНИТЕ СИ.ТАРСИ ТЯХНАТА КОМПАНИЯ.

Анонимен
Нерегистриран

#187982 - 16.01.2004 16:39 [Re: уонда]

[image][/image] [image]E:\ИВО ФОТО\BE2\My Documents\My Pictures\MY PICTERS\zevs i iguani\игуана 13.jpg[/image]

уонда
Нерегистриран

#188069 - 16.01.2004 18:19 [Re: Анонимен]

АКО ТЪРСИТЕ ПРИВЪРЗАНОСТ ,НЕ СИ ИЗБИРАИТЕ ИГУАНА ЗА ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ.иГУАНИТЕ ЖИВЕЯТ С ХОРАТА ,НО ОТНОШЕНИЯТА ИМ НИКОГА НЕ НАДХВЪРЛЯТ ГРАНИЦИТЕ НА ПРОСТОТО СЕЖИТЕЛСТВО.оПИТОМЕНАТА ИГУАНА МОЖЕ ДА СТОИ НА ВАШЕТО РАМО ИЛИ В СКУТА ВИ ,НО САМО АКО ТЕ СА ПО-ТОПЛИ ОТ ОКОЛНОТО ПРОСТРАНСТВО .ТАКАВА ИГУАНА ЩЕ ЯДЕ ОТ РЪКАТА ВИ ,НО САМО АКО Е ГЛАДНА В МОМЕНТА,КОГАТО И ПРЕДЛАГАТЕ ХРАНА.НЕ СЕ РАЗОЧАРОВАИТЕ ,ЧЕ ТЯ НИКОГА НЕ СЕ ГУШКА И НЕ СЕ ГАЛИВЪВ ВАС.ТОВА ПРОСТО НЕ Е В ПРИРОДАТА НА ТОЗИ ИНАЧЕ ЧАРОВЕН ГУЩЕР.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 10705

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.