ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Oli*Модератор
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
Re: ЗЕЛЕНАТА ИГУАНА
    #189449 - 19.01.2004 10:57 [Re: Анонимен]

Добре Уонда,
но всичко това можеше да го напишеш и с малки букви, нали?

А относно игуаната: не знам, честно казано ако няма козинка да си го помилваш животинчето не може да ми донесе радост

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
AIIA
рибка

Регистриран: 17.01.2004
От: София
    #190736 - 20.01.2004 14:37 [Re: Анонимен] Прикрепен файл (146 тегления)

моята игуана

Oli*Модератор
ангажирана

#191706 - 21.01.2004 13:44 [Re: AIIA]

И твоята игуана е поместена вече в колажа ми
А ето като се порових какво още намерих за игуаните...

Присъствието на животни вкъщи придава приятна атмосфера, която не може да се опише с думи, а трябва да се изживее. Със сигурност ще се пренесете в света на екзотичното, ако отглеждате игуана. За да се радвате на дълго съжителство с нея, трябва да й осигурите необходими условия. Ако тя е дълга до 50 см, се нуждае от терариум с размерите на 100 литров аквариум. Игуаната предпочита да се катери по клони, така че й осигурете такива, които са три пъти по-дебели от нея, за да може спокойно да се изляга върху тях.
Осветителните тела са задължителен елемент при оборудването на жилището й. Те трябва да са с мощност 65-70 вата и да са разположени или в дясната, или в лявата страна на терариума, но в никакъв случай в средата. Това е важно, тъй като тези животинки не са с постоянна телесна температура и след като се напекат под лампата, имат нужда да се охладят. Височината, на която се поставят осветителните тела, трябва да е поне 10-15 см над най-високия клон. В противен случай съществува опасност игуаната да получи сериозни изгаряния. Тя е светлолюбиво животно и затова е нужно лампата да свети 10-12 часа. Не допускайте да прониква слънчева светлина. Поддържайте температурата в терариума не по-ниска от 16 градуса и не по-висока от 33.
Всеки ден трябва да давате на игуаната прясна вода за пиене, а ако успеете да й изградите едно басейнче, ще ви е много благодарна. Тя обича да си похапва ситно нарязани марули и глухарчета, банани, настъргани моркови. Веднъж седмично може да й давате и сварено яйце.

--------------------

AIIA
рибка

#191849 - 21.01.2004 15:26 [Re: Oli*]

Колажа е супер! Аз имам много информация за тези чаровници и доста опит, така че ако някои има нужда от помощ и съвет да не се колебае, а да попита.

Oli*Модератор
ангажирана

#191865 - 21.01.2004 15:34 [Re: AIIA]

Разкажи нещо за твоята игуана: как реши да си оглеждаш игуана вкъщи? Имаш ли и други домашни любимци? На колко години е?

--------------------

AIIA
рибка

#191906 - 21.01.2004 16:01 [Re: Oli*]

Взехме си я преди близо 2 години.Как се решихме!?Преди години видях една игуана в Албена и спонтанно реших , да се снимам.Хареса ми ,но нищо незнаех за това животно.Взех решение да си купя игуана в момента в ,които съдбата ме срешна с друга игуана.Понатрупах матеряли,запознах се общо и така се реших.Много обичам кучета и котки ,но кучето изисква много разходки ,а само моята любов кам котки не стига.И така взехме общо решение за нов член в нашето семейство. И не сбъркахме.Не получавам нежно мъркане и лай ,но пък получавам нещо различно!Забавно е.

onion
лютив

Регистриран: 28.04.2004
    #285150 - 28.04.2004 10:10 [Re: Oli*]

Цитат:

Ето едни ценни съвети за отглеждането на игуана в домашни условия:
---------------------------------------------------------

За отглеждането на една игуана е необходим един малък терариум с просторен басейн, тъй като тези животинки обичат да плуват...

то това добре , само дето е малко недостатъчно и много общо.
пример: "в един неголям терариум за отопление била достатъчна една крушка от 40W"
хубаво , ама игуаните стават големи и трябва огромен терариум е не "неголям" и трябва отопление сериозно защото те искат температура около 27-32 градуса, а това с крушки трудно се постига , трябва и нагревател. Да не говорим че искат много влага и UV лампа, която ако "пура" (като луминисцентните) трябва да се подменя с нова на всеки 9-10 месеца защото спира да излъчва.
трябва също така и много влага , пръскане с пулверизатор примерно два пъти не ден... и т.н и т.н.
Изглежда, че гледането на игуана е голям въртел, но не е така, просто трябва да се внимава , НАЙ-ВАЖНОТО нещо за една игуана е ДИЕТАТА, има храни които не трябва никога да и се дават , някои листни растения и НИКОГА кучешка или котешка храна защото организма и не може да я преработва

Oli*Модератор
ангажирана

#285160 - 28.04.2004 10:17 [Re: onion]

Лукчо,

информацията не съм си я измислила аз-взета е от наръчник за отглеждане на игуани в домашни условия

--------------------

onion
лютив

Регистриран: 28.04.2004
    #285227 - 28.04.2004 10:45 [Re: Oli*]

Цитат:

Лукчо,

информацията не съм си я измислила аз-взета е от наръчник за отглеждане на игуани в домашни условия

не съм казал, че си си я измислила , просто казвам, че не пълна пък има и грешки в нея. обикновенно тези наръчници са мноооого неточни, има и изключения естествено, но повечето са такива

Oli*Модератор
ангажирана

#285265 - 28.04.2004 10:57 [Re: onion]

Добре а ти откъде си толкова сигурен? Любител ли си или професионален доктор?

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 10713

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.