ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
onion
лютив

Регистриран: 28.04.2004
От: София
Re: ЗЕЛЕНАТА ИГУАНА
    #285408 - 28.04.2004 12:07 [Re: Oli*]

Цитат:

Добре а ти откъде си толкова сигурен? Любител ли си или професионален доктор?

ами не , не съм професионален доктор , хоби ми е но с четене и питане се постига много , не казвам, че знам супер много , но си има тънкости които обикновенно в тези книжки ги няма , аз лично съм ги научил от хора които пък са ги научили от други хора , пък и в нет-а има много инфо , част от което е много подробно

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
AIIA
рибка

Регистриран: 17.01.2004
    #285594 - 28.04.2004 14:00 [Re: onion]

Аз,имам игуана.
Много е капризна и не яде неща ,които по принцип обичат.От скоро яде обелки от краставица и много обича варено яйце.О т седмица е с разтроиство и незнам какво да и давам
Не живее в терариум,защото не и харесва и си излиза.Предстои ни преместване и ще се наложи да и направим още по голям терариум ,защото с тези нокти всичко ,ще унищоши незнам как ще свикне
Много е свободолюбив и мисля,че ще страда.
Каква лампа да сложа за да е топло.Влагата -къпя го всеки ден и много обича.Говоря в мъжки род ,защото сме
МНОГО КРАСИВ ПРИ ТОВА.

onion
лютив

#286169 - 28.04.2004 20:41 [Re: AIIA]

Цитат:

Аз,имам игуана.
Много е капризна и не яде неща ,които по принцип обичат.От скоро яде обелки от краставица и много обича варено яйце.О т седмица е с разтроиство и незнам какво да и давам
Не живее в терариум,защото не и харесва и си излиза.Предстои ни преместване и ще се наложи да и направим още по голям терариум ,защото с тези нокти всичко ,ще унищоши незнам как ще свикне
Много е свободолюбив и мисля,че ще страда.
Каква лампа да сложа за да е топло.Влагата -къпя го всеки ден и много обича.Говоря в мъжки род ,защото сме
МНОГО КРАСИВ ПРИ ТОВА.

ами не знам защо има разтройство , спри да и даваш яйце и виж дали ше се оправи , после спри да даваш краставица и пак така...
колкото до топлото - ами трябва да сложиш такава лампа, че температурата в терариума да е между 27-30 градуса, как да ти кажа каква , просто пробвай с различни , и да не забравиш, че на това животно му трябва UV (ултра-виолетова) лампа ... не знам от къде ше намериш но трябва , тъй като тези животни "събират" UV лъчи като се греят на слънцето , а като няма слънце (пряка слънчева светлина, не през стъко, тъй като стъклото филтрира UV лъчите) трябва UV лампа

AIIA
рибка

#286573 - 29.04.2004 10:09 [Re: onion]

Винаги когато има слънце го изнасям на терасата да се пече ,много се кефи.
Не мисля да го лиша от това удоволствие.След слънчева баня кожата му става видимо по добре,става много ярко зелена и има здрав вид.Междувременно го пръскам с вода.
Имам си един голям глезльо.

Ти имаш ли игуана?
Мислиш ли ,че се привързват към стопанина си ?
Все още си задавам този въпрос,голям дивак е понякога се държи така все едно ме вижда за първи път

onion
лютив

#286753 - 29.04.2004 12:03 [Re: AIIA]

Цитат:

Винаги когато има слънце го изнасям на терасата да се пече ,много се кефи.
Не мисля да го лиша от това удоволствие.След слънчева баня кожата му става видимо по добре,става много ярко зелена и има здрав вид.Междувременно го пръскам с вода.
Имам си един голям глезльо.

Ти имаш ли игуана?
Мислиш ли ,че се привързват към стопанина си ?
Все още си задавам този въпрос,голям дивак е понякога се държи така все едно ме вижда за първи път

добре правиш със слънчевите бани , много са полезни не само за кожата но и за костите. колкото до това дали се привързват - не знам , някои хора казват че е така , други че не е , не знам , може би всяко животно е само за себе си. нямам игуана и не знам. искам да взема, но стават големи, пък аз нямам толкова място. имам за сега един леопардов гекон и една хондураска къдравокосместа тарантула.
поздрав..

Eillsun

Регистриран: 31.10.2003
От: Варна
    #286876 - 29.04.2004 13:08 [Re: Анонимен]

Хехе!
Имам един приятел, който си гледаше игуана... беше я кръстил Жужа и много си я обичкаше...:)
Един ден, за да не се разделят и понеже много му се налагало да излезе, решил да й сложи каишка и да се покаже с нея на разходка. Човек би си помислил, че игуаната ще рипне от удоволствие да види света... Нищо подобно! Тя с велико спокойствие правела по крачка на всеки три минути и така успели за около час да излязат в градинката пред блока. Приблизително толкова време им отнели и следващите 30 метра... та опита се оказал пълен провал
Наложило се да прибере любимката и да си свърши отдавна отеклата работа...
Забавна история, а? Игуана на каишка
Още ме е яд, че съм изтървала шоуто

onion
лютив

#287350 - 29.04.2004 16:40 [Re: Eillsun]

Цитат:

Хехе!
Имам един приятел, който си гледаше игуана... беше я кръстил Жужа и много си я обичкаше...:)
Един ден, за да не се разделят и понеже много му се налагало да излезе, решил да й сложи каишка и да се покаже с нея на разходка. Човек би си помислил, че игуаната ще рипне от удоволствие да види света... Нищо подобно! Тя с велико спокойствие правела по крачка на всеки три минути и така успели за около час да излязат в градинката пред блока. Приблизително толкова време им отнели и следващите 30 метра... та опита се оказал пълен провал
Наложило се да прибере любимката и да си свърши отдавна отеклата работа...
Забавна история, а? Игуана на каишка
Още ме е яд, че съм изтървала шоуто

ами според мен не е било кой знае какво шоу, просто се е гаврил с животното , т'ва да не е куче баси ... просто не знам как им хрумват на хората подобни глупости.

AIIA
рибка

#287413 - 29.04.2004 17:12 [Re: Eillsun]

Те са толкова страхливи ,че ми е трудно да си представя игуана на разходка.
Стават много лениви с течение на времето,така че е нормално да е въряла бавно.
Моята като се наложи да я изведа \това става ,когато ходим на лекар е много уплашена .Гушка се в мен и реагира на всеки един шум,няма да ти казвам колата какво става.После бърши...

Много обича да гледа през балкона попива всяко движещо се нещо.
Много са готини.

unicatm
неориентиран

Регистриран: 18.03.2009
    #2332279 - 18.03.2009 14:46 [Re: Анонимен]

Здравейте на всички любители на екзотични животни.
Казвам се Димитър Радков и съм от гр.Сливен.Професията ми е производство на мебели,а хобито-тераристика,по-конкретно зелена игуана.Преди няколко месеца синът ми си купи нашият нов домашен любимец,и настана голямо четене и събиране на информация .В началото Хари(така се казва нашия красавец) си имаше само един аквариум и нищо друго,а сега е горд собственик на голям апартамент с всички екстри в него.След четене на много мнения относно жилището на игуаната останах крайно изненадан,колко много любители на игуани търсят някой да им направи поръчков терариум.Та,след като направих новия терариум на Хари реших да направя презентация на терариума.Сега я предлагам на вашето внимание и дано ви бъда полезен.Благодаря ви предварително.

--------------------
И утре е ден-радвай му се.

unicatm
неориентиран

Регистриран: 18.03.2009
    #2332282 - 18.03.2009 14:50 [Re: unicatm] Прикрепен файл (186 тегления)

Новия терариум на Хари
Терариума е с габаритни размери-дължина-160см.,височина-145см.,дълбочина-73см.Изработен е от 18мм. голо ПДЧ.Гърбът е от 8мм.ПДЧ,за олекотяване на конструкцията на терариума.Отвън е облепен с мебелно фолио.Подът на терариума е на 2 нива.Първо ниво-от ПДЧ 18мм.,а второто ниво е от стъкло 4мм.Между двете нива има разстояние,за да могат да се монтират отоплителите.

--------------------
И утре е ден-радвай му се.

Редактирано от unicatm (18.03.2009 14:54)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 10708

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.