ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
уонда
Нерегистриран

ЗЕЛЕНАТА ИГУАНА
    #182697 - 10.01.2004 15:05

От година имам игуана и сам много щастлива,че направих този избор за домашен любимец.Страхотно е да имаш у дома такав чаровник.Нека всички ,които имат такав любимец да споделят впечатленията си !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Oli*Модератор
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
Re: ЗЕЛЕНАТА ИГУАНА
    #182717 - 10.01.2004 15:16 [Re: уонда]

Такова чудо ли си гледаш у вас?

Разкажи ни как я гледаш: в аквариум ли я държиш? С какво я храниш?

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #182725 - 10.01.2004 15:20 [Re: уонда]

Разкажи ни по-подробно, къде точно е чарът на подобно животно, че аз нещо не го забелязвам. Не че съм имала вземане даване. Просто от пръв поглед не буди симпатии.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

уонда
Нерегистриран

#182754 - 10.01.2004 15:40 [Re: уонда]

Има си огромен терариум,където стои за да се нахрани и пие вода в останалото време се разхожда. Обикновено стои на парното или около него.Позволява да бъде гушкан само тогава когато е студен или дЪлго време те е нямало у дома.Научен е щом е в банята , значи е време да се облекчи.Не мирише . Храни се с плодове и зеленчуци.Внася екзотика и спокоиствие в дома.Не е претенциозен.Единственото нещо от което се нуждае е топлина и много любов!

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #182773 - 10.01.2004 15:50 [Re: уонда]

Как се казва? Какво яде? Не хапе ли? Привързва ли се? Търси ли компанията на хората или все му е тая? Колко е голяма?

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Oli*Модератор
ангажирана

#183853 - 12.01.2004 12:02 [Re: уонда]

Мила, Уонда,
Интересува ме следното нещо...Аз като стопанка на две котки, мога да ти кажа, че единственото огромно удоволствие, което ми доставят те е да ги гушна - те са топлички, мекички и мъркащи същества. Ако ти решиш, обаче, да гушнеш твоята игуана, какво ще бъде усещането? И хапят ли те?

--------------------

Oli*Модератор
ангажирана

#183999 - 12.01.2004 14:13 [Re: уонда]

Ето едни ценни съвети за отглеждането на игуана в домашни условия:
---------------------------------------------------------

За отглеждането на една игуана е необходим един малък терариум с просторен басейн, тъй като тези животинки обичат да плуват. В терариума е желателно да има големи клонки, върху които игуаната да прекарва по-голямата част от времето си. Температурата е добре да бъде поддържана на ниво около 28-30 градуса през деня и 21 градуса през нощта. Влажността трябва да е около 90%.
Докато игуаната е още малка, може да се използва и малък терариум. В него е добре да се сложи една малка разлистена клонка като листенцата да са обърнати нагоре към затоплящата лампа. Това се прави, за да може игуаната сама да си избере подходящата температура. Ако и е прохладно, то тя ще се качи малко по-нависока, ако и е горещо ще направи обратното. В един не много голям терариум за поддържане на оптимална температура стига и една лампа от 40 вата. Под клонката трябва да се сложи един малък резервоар с вода, където игуаната да може да се къпе. Да се къпе – разбира се, малко силно казано, но да се разходи през водата няма да и попречи. От там тя също и ще пие.
Освен затопляща лампа на игуаната и е необходима и лампа с УВ излъчване. Най-добре за тази цел поставете лампа на фирмата "ReptiGlo".
Подходящ период за бременност юни-септември. Беременноста продължава от 47-49 дена, 4-7 дена преди да снесе тя започва да търси подходящо място , където да зарови яйцата. Количеството яйца от едно снасяне е до 53, рекордно число - 83. Инкубационния период е около 59-85 дена при температура 24-31 градуса по Целзий. При оптимални условия младите игуани достигат полова зрялост след 2,5-3 години.
Игуаните в естествена среда се хранят предимно с листа и цветя. За съжаление, храната, която най-обичат да поглъщат е невъзможно да бъде доставена в домашни условия. Затова трябва да им се предоставя голям избор от плодове и зеленчуци за да могат да получат всички необходими за организма им вещества. В природата игуаните се хранят с различни видове растения. При малко разнообразие на храненето игуаната може да не получи необходимото количество витамини, които са толкова необходими за тяхното съществуване.

Но също така една игуана не бива да се храни със всякаква храна. Хубаво е да се имат предвид веществата в тяхния дневен рацион, иначе игуаната може да се разболее от недостатъчно количество вещества в храната. Най-често – липса на калций.
И за младите и за възрастните игуани е подходяща следната диета:
30-70% трябва да е съдържанието на зеленчуците.
30-70% листвени растения.
5-15% плодове.
0-10% допълнителни хранителни продукти, например, зърна.

Ето малък списък с продуктите, коио се препоръчват за храненето на една игуана:
Ряпа, магданоз, зелен фасул, зелен пипер, малина, лук, грах, грозде, круша,...

--------------------

уонда
Нерегистриран

#187975 - 16.01.2004 16:34 [Re: Oli*]

РАЗБИРА СЕ ,ЧЕ ТИ ПОЗВОЛЯВА ДА Я "ГУШКАШ",НО НЕ И АКО И Е МНОГО ТОПЛО.НЕОБХОДИМО Е ТЕМПЕРАТУРАТА НА ТЯЛОТО ТИ ДА Е ПО ВИСОКА ОТ НЕИНАТА ТЕЛЕСНА ТЕМПЕРАТУРА.ТОГАВА СЕ ОТПУСКА И ОСТАВЯ ДА БЪДЕ ГАЛЕНА СЪС ЗАТВОРЕНИ ОЧИ.УСЕЩАНЕТО ОТ ГУШКАНЕТО НЕ Е ,КАТО ПРИ КОТКИТЕ ,НО ТОВА Е РАЗЛИЧНОТО.....ТОВА Е ВЛЕЧУГОТО ,КОЕТО КОЛКОТО И СТРАННО ДА ЗВУЧИ СЕ ПРИВЪРЗВА КАМ СТОПАНИТЕ СИ.ТАРСИ ТЯХНАТА КОМПАНИЯ.

Анонимен
Нерегистриран

#187982 - 16.01.2004 16:39 [Re: уонда]

[image][/image] [image]E:\ИВО ФОТО\BE2\My Documents\My Pictures\MY PICTERS\zevs i iguani\игуана 13.jpg[/image]

уонда
Нерегистриран

#188069 - 16.01.2004 18:19 [Re: Анонимен]

АКО ТЪРСИТЕ ПРИВЪРЗАНОСТ ,НЕ СИ ИЗБИРАИТЕ ИГУАНА ЗА ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ.иГУАНИТЕ ЖИВЕЯТ С ХОРАТА ,НО ОТНОШЕНИЯТА ИМ НИКОГА НЕ НАДХВЪРЛЯТ ГРАНИЦИТЕ НА ПРОСТОТО СЕЖИТЕЛСТВО.оПИТОМЕНАТА ИГУАНА МОЖЕ ДА СТОИ НА ВАШЕТО РАМО ИЛИ В СКУТА ВИ ,НО САМО АКО ТЕ СА ПО-ТОПЛИ ОТ ОКОЛНОТО ПРОСТРАНСТВО .ТАКАВА ИГУАНА ЩЕ ЯДЕ ОТ РЪКАТА ВИ ,НО САМО АКО Е ГЛАДНА В МОМЕНТА,КОГАТО И ПРЕДЛАГАТЕ ХРАНА.НЕ СЕ РАЗОЧАРОВАИТЕ ,ЧЕ ТЯ НИКОГА НЕ СЕ ГУШКА И НЕ СЕ ГАЛИВЪВ ВАС.ТОВА ПРОСТО НЕ Е В ПРИРОДАТА НА ТОЗИ ИНАЧЕ ЧАРОВЕН ГУЩЕР.

Oli*Модератор
ангажирана

#189449 - 19.01.2004 10:57 [Re: уонда]

Добре Уонда,
но всичко това можеше да го напишеш и с малки букви, нали?

А относно игуаната: не знам, честно казано ако няма козинка да си го помилваш животинчето не може да ми донесе радост

--------------------

AIIA
рибка

Регистриран: 17.01.2004
От: София
    #190736 - 20.01.2004 14:37 [Re: уонда] Прикрепен файл (146 тегления)

моята игуана

Oli*Модератор
ангажирана

#191706 - 21.01.2004 13:44 [Re: AIIA]

И твоята игуана е поместена вече в колажа ми
А ето като се порових какво още намерих за игуаните...

Присъствието на животни вкъщи придава приятна атмосфера, която не може да се опише с думи, а трябва да се изживее. Със сигурност ще се пренесете в света на екзотичното, ако отглеждате игуана. За да се радвате на дълго съжителство с нея, трябва да й осигурите необходими условия. Ако тя е дълга до 50 см, се нуждае от терариум с размерите на 100 литров аквариум. Игуаната предпочита да се катери по клони, така че й осигурете такива, които са три пъти по-дебели от нея, за да може спокойно да се изляга върху тях.
Осветителните тела са задължителен елемент при оборудването на жилището й. Те трябва да са с мощност 65-70 вата и да са разположени или в дясната, или в лявата страна на терариума, но в никакъв случай в средата. Това е важно, тъй като тези животинки не са с постоянна телесна температура и след като се напекат под лампата, имат нужда да се охладят. Височината, на която се поставят осветителните тела, трябва да е поне 10-15 см над най-високия клон. В противен случай съществува опасност игуаната да получи сериозни изгаряния. Тя е светлолюбиво животно и затова е нужно лампата да свети 10-12 часа. Не допускайте да прониква слънчева светлина. Поддържайте температурата в терариума не по-ниска от 16 градуса и не по-висока от 33.
Всеки ден трябва да давате на игуаната прясна вода за пиене, а ако успеете да й изградите едно басейнче, ще ви е много благодарна. Тя обича да си похапва ситно нарязани марули и глухарчета, банани, настъргани моркови. Веднъж седмично може да й давате и сварено яйце.

--------------------

AIIA
рибка

#191849 - 21.01.2004 15:26 [Re: Oli*]

Колажа е супер! Аз имам много информация за тези чаровници и доста опит, така че ако някои има нужда от помощ и съвет да не се колебае, а да попита.

Oli*Модератор
ангажирана

#191865 - 21.01.2004 15:34 [Re: AIIA]

Разкажи нещо за твоята игуана: как реши да си оглеждаш игуана вкъщи? Имаш ли и други домашни любимци? На колко години е?

--------------------

AIIA
рибка

#191906 - 21.01.2004 16:01 [Re: Oli*]

Взехме си я преди близо 2 години.Как се решихме!?Преди години видях една игуана в Албена и спонтанно реших , да се снимам.Хареса ми ,но нищо незнаех за това животно.Взех решение да си купя игуана в момента в ,които съдбата ме срешна с друга игуана.Понатрупах матеряли,запознах се общо и така се реших.Много обичам кучета и котки ,но кучето изисква много разходки ,а само моята любов кам котки не стига.И така взехме общо решение за нов член в нашето семейство. И не сбъркахме.Не получавам нежно мъркане и лай ,но пък получавам нещо различно!Забавно е.

onion
лютив

Регистриран: 28.04.2004
    #285150 - 28.04.2004 10:10 [Re: Oli*]

Цитат:

Ето едни ценни съвети за отглеждането на игуана в домашни условия:
---------------------------------------------------------

За отглеждането на една игуана е необходим един малък терариум с просторен басейн, тъй като тези животинки обичат да плуват...

то това добре , само дето е малко недостатъчно и много общо.
пример: "в един неголям терариум за отопление била достатъчна една крушка от 40W"
хубаво , ама игуаните стават големи и трябва огромен терариум е не "неголям" и трябва отопление сериозно защото те искат температура около 27-32 градуса, а това с крушки трудно се постига , трябва и нагревател. Да не говорим че искат много влага и UV лампа, която ако "пура" (като луминисцентните) трябва да се подменя с нова на всеки 9-10 месеца защото спира да излъчва.
трябва също така и много влага , пръскане с пулверизатор примерно два пъти не ден... и т.н и т.н.
Изглежда, че гледането на игуана е голям въртел, но не е така, просто трябва да се внимава , НАЙ-ВАЖНОТО нещо за една игуана е ДИЕТАТА, има храни които не трябва никога да и се дават , някои листни растения и НИКОГА кучешка или котешка храна защото организма и не може да я преработва

Oli*Модератор
ангажирана

#285160 - 28.04.2004 10:17 [Re: onion]

Лукчо,

информацията не съм си я измислила аз-взета е от наръчник за отглеждане на игуани в домашни условия

--------------------

onion
лютив

#285227 - 28.04.2004 10:45 [Re: Oli*]

Цитат:

Лукчо,

информацията не съм си я измислила аз-взета е от наръчник за отглеждане на игуани в домашни условия

не съм казал, че си си я измислила , просто казвам, че не пълна пък има и грешки в нея. обикновенно тези наръчници са мноооого неточни, има и изключения естествено, но повечето са такива

Oli*Модератор
ангажирана

#285265 - 28.04.2004 10:57 [Re: onion]

Добре а ти откъде си толкова сигурен? Любител ли си или професионален доктор?

--------------------

onion
лютив

#285408 - 28.04.2004 12:07 [Re: Oli*]

Цитат:

Добре а ти откъде си толкова сигурен? Любител ли си или професионален доктор?

ами не , не съм професионален доктор , хоби ми е но с четене и питане се постига много , не казвам, че знам супер много , но си има тънкости които обикновенно в тези книжки ги няма , аз лично съм ги научил от хора които пък са ги научили от други хора , пък и в нет-а има много инфо , част от което е много подробно

AIIA
рибка

#285594 - 28.04.2004 14:00 [Re: onion]

Аз,имам игуана.
Много е капризна и не яде неща ,които по принцип обичат.От скоро яде обелки от краставица и много обича варено яйце.О т седмица е с разтроиство и незнам какво да и давам
Не живее в терариум,защото не и харесва и си излиза.Предстои ни преместване и ще се наложи да и направим още по голям терариум ,защото с тези нокти всичко ,ще унищоши незнам как ще свикне
Много е свободолюбив и мисля,че ще страда.
Каква лампа да сложа за да е топло.Влагата -къпя го всеки ден и много обича.Говоря в мъжки род ,защото сме
МНОГО КРАСИВ ПРИ ТОВА.

onion
лютив

#286169 - 28.04.2004 20:41 [Re: AIIA]

Цитат:

Аз,имам игуана.
Много е капризна и не яде неща ,които по принцип обичат.От скоро яде обелки от краставица и много обича варено яйце.О т седмица е с разтроиство и незнам какво да и давам
Не живее в терариум,защото не и харесва и си излиза.Предстои ни преместване и ще се наложи да и направим още по голям терариум ,защото с тези нокти всичко ,ще унищоши незнам как ще свикне
Много е свободолюбив и мисля,че ще страда.
Каква лампа да сложа за да е топло.Влагата -къпя го всеки ден и много обича.Говоря в мъжки род ,защото сме
МНОГО КРАСИВ ПРИ ТОВА.

ами не знам защо има разтройство , спри да и даваш яйце и виж дали ше се оправи , после спри да даваш краставица и пак така...
колкото до топлото - ами трябва да сложиш такава лампа, че температурата в терариума да е между 27-30 градуса, как да ти кажа каква , просто пробвай с различни , и да не забравиш, че на това животно му трябва UV (ултра-виолетова) лампа ... не знам от къде ше намериш но трябва , тъй като тези животни "събират" UV лъчи като се греят на слънцето , а като няма слънце (пряка слънчева светлина, не през стъко, тъй като стъклото филтрира UV лъчите) трябва UV лампа

AIIA
рибка

#286573 - 29.04.2004 10:09 [Re: onion]

Винаги когато има слънце го изнасям на терасата да се пече ,много се кефи.
Не мисля да го лиша от това удоволствие.След слънчева баня кожата му става видимо по добре,става много ярко зелена и има здрав вид.Междувременно го пръскам с вода.
Имам си един голям глезльо.

Ти имаш ли игуана?
Мислиш ли ,че се привързват към стопанина си ?
Все още си задавам този въпрос,голям дивак е понякога се държи така все едно ме вижда за първи път

onion
лютив

#286753 - 29.04.2004 12:03 [Re: AIIA]

Цитат:

Винаги когато има слънце го изнасям на терасата да се пече ,много се кефи.
Не мисля да го лиша от това удоволствие.След слънчева баня кожата му става видимо по добре,става много ярко зелена и има здрав вид.Междувременно го пръскам с вода.
Имам си един голям глезльо.

Ти имаш ли игуана?
Мислиш ли ,че се привързват към стопанина си ?
Все още си задавам този въпрос,голям дивак е понякога се държи така все едно ме вижда за първи път

добре правиш със слънчевите бани , много са полезни не само за кожата но и за костите. колкото до това дали се привързват - не знам , някои хора казват че е така , други че не е , не знам , може би всяко животно е само за себе си. нямам игуана и не знам. искам да взема, но стават големи, пък аз нямам толкова място. имам за сега един леопардов гекон и една хондураска къдравокосместа тарантула.
поздрав..

Eillsun

Регистриран: 31.10.2003
От: Варна
    #286876 - 29.04.2004 13:08 [Re: уонда]

Хехе!
Имам един приятел, който си гледаше игуана... беше я кръстил Жужа и много си я обичкаше...:)
Един ден, за да не се разделят и понеже много му се налагало да излезе, решил да й сложи каишка и да се покаже с нея на разходка. Човек би си помислил, че игуаната ще рипне от удоволствие да види света... Нищо подобно! Тя с велико спокойствие правела по крачка на всеки три минути и така успели за около час да излязат в градинката пред блока. Приблизително толкова време им отнели и следващите 30 метра... та опита се оказал пълен провал
Наложило се да прибере любимката и да си свърши отдавна отеклата работа...
Забавна история, а? Игуана на каишка
Още ме е яд, че съм изтървала шоуто

onion
лютив

#287350 - 29.04.2004 16:40 [Re: Eillsun]

Цитат:

Хехе!
Имам един приятел, който си гледаше игуана... беше я кръстил Жужа и много си я обичкаше...:)
Един ден, за да не се разделят и понеже много му се налагало да излезе, решил да й сложи каишка и да се покаже с нея на разходка. Човек би си помислил, че игуаната ще рипне от удоволствие да види света... Нищо подобно! Тя с велико спокойствие правела по крачка на всеки три минути и така успели за около час да излязат в градинката пред блока. Приблизително толкова време им отнели и следващите 30 метра... та опита се оказал пълен провал
Наложило се да прибере любимката и да си свърши отдавна отеклата работа...
Забавна история, а? Игуана на каишка
Още ме е яд, че съм изтървала шоуто

ами според мен не е било кой знае какво шоу, просто се е гаврил с животното , т'ва да не е куче баси ... просто не знам как им хрумват на хората подобни глупости.

AIIA
рибка

#287413 - 29.04.2004 17:12 [Re: Eillsun]

Те са толкова страхливи ,че ми е трудно да си представя игуана на разходка.
Стават много лениви с течение на времето,така че е нормално да е въряла бавно.
Моята като се наложи да я изведа \това става ,когато ходим на лекар е много уплашена .Гушка се в мен и реагира на всеки един шум,няма да ти казвам колата какво става.После бърши...

Много обича да гледа през балкона попива всяко движещо се нещо.
Много са готини.

unicatm
неориентиран

Регистриран: 18.03.2009
    #2332279 - 18.03.2009 14:46 [Re: уонда]

Здравейте на всички любители на екзотични животни.
Казвам се Димитър Радков и съм от гр.Сливен.Професията ми е производство на мебели,а хобито-тераристика,по-конкретно зелена игуана.Преди няколко месеца синът ми си купи нашият нов домашен любимец,и настана голямо четене и събиране на информация .В началото Хари(така се казва нашия красавец) си имаше само един аквариум и нищо друго,а сега е горд собственик на голям апартамент с всички екстри в него.След четене на много мнения относно жилището на игуаната останах крайно изненадан,колко много любители на игуани търсят някой да им направи поръчков терариум.Та,след като направих новия терариум на Хари реших да направя презентация на терариума.Сега я предлагам на вашето внимание и дано ви бъда полезен.Благодаря ви предварително.

--------------------
И утре е ден-радвай му се.

unicatm
неориентиран

#2332282 - 18.03.2009 14:50 [Re: unicatm] Прикрепен файл (186 тегления)

Новия терариум на Хари
Терариума е с габаритни размери-дължина-160см.,височина-145см.,дълбочина-73см.Изработен е от 18мм. голо ПДЧ.Гърбът е от 8мм.ПДЧ,за олекотяване на конструкцията на терариума.Отвън е облепен с мебелно фолио.Подът на терариума е на 2 нива.Първо ниво-от ПДЧ 18мм.,а второто ниво е от стъкло 4мм.Между двете нива има разстояние,за да могат да се монтират отоплителите.

--------------------

Редактирано от unicatm (18.03.2009 14:54)

unicatm
неориентиран

#2332283 - 18.03.2009 14:57 [Re: unicatm] Прикрепен файл (137 тегления)

Преден панел
Предния панел е разделен на две,и е изработен от мебелни MDF профили.Пълнежа е от 4мм. стъкло-уплътнено със силиконово уплътнение.Лявата половина е неподвижна.Профилът за рамката е по-широк-той е носещ елемент в предната част на тавана.Дясната половина е подвижна-тип плъзгаща врата.За обезопасяването на плъзгащата врата е монтирана мебелна ключалка.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332286 - 18.03.2009 14:59 [Re: unicatm] Прикрепен файл (149 тегления)

Снимка на ключалката.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332287 - 18.03.2009 15:01 [Re: unicatm] Прикрепен файл (148 тегления)

Отдушници
Циркулацията на пресен въздух в терариума се осъществява от 4 броя пластмасови отдушници-2 на лицевия панел,и 2 в предната част на тавана.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332289 - 18.03.2009 15:02 [Re: unicatm] Прикрепен файл (139 тегления)

Горни отдушници.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332291 - 18.03.2009 15:03 [Re: unicatm] Прикрепен файл (132 тегления)

Отопление
Стъкления под на терариума е постелен с изкуствена трева.Под стъклото са залепени 2 броя размразители от хладилник Мраз-270.В лявата част на тавана е монтирана отоплителна лампа за пиленца и прасенца-"Philips"-175w.
В дясната част е монтирана рефлекторна лампа-"Philips-75w.
В средата на терариума е инсталирана UW-пура на Silvania / reptistar /-18w.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332293 - 18.03.2009 15:04 [Re: unicatm] Прикрепен файл (134 тегления)

Рефлекторна лампа

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332294 - 18.03.2009 15:05 [Re: unicatm] Прикрепен файл (126 тегления)

Ултравиолетова пура

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332296 - 18.03.2009 15:07 [Re: unicatm]

Интериор
Основния интериор е изграден от няколко пласта стиропор,които се режат на форми за да се образуват камъните.След това се обработват с пистолет за горещ въздух( за заобляне на формите).Всичко се обработва на 2-3 ръце с разреден каменит.Боядисва се акрилна боя Актавис (производство на Мегахим-Русе) на няколко ръце.Аранжирането с изкуствени цветя е по желание на собсвеника.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332299 - 18.03.2009 15:13 [Re: unicatm] Прикрепен файл (139 тегления)

Лява стена

--------------------

Редактирано от unicatm (18.03.2009 15:14)

unicatm
неориентиран

#2332303 - 18.03.2009 15:18 [Re: unicatm] Прикрепен файл (113 тегления)

Дясна стена.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332304 - 18.03.2009 15:19 [Re: unicatm] Прикрепен файл (145 тегления)

Централна стена.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332306 - 18.03.2009 15:21 [Re: unicatm] Прикрепен файл (149 тегления)

Глезотийки
Долна тераса.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332310 - 18.03.2009 15:22 [Re: unicatm] Прикрепен файл (135 тегления)

Глезотийки
Горна тераса.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332313 - 18.03.2009 15:23 [Re: unicatm] Прикрепен файл (143 тегления)

Глезотийки
Въжен мост.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332316 - 18.03.2009 15:24 [Re: unicatm] Прикрепен файл (148 тегления)

Супер глезотийка
Басейн.

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332319 - 18.03.2009 15:26 [Re: unicatm] Прикрепен файл (174 тегления)

Собственик на нова къща

--------------------

unicatm
неориентиран

#2332321 - 18.03.2009 15:28 [Re: unicatm]

Това беше моята презентация.Терариума може да се обзаведе отвътре и по друг начин-проучих въпроса.Ако,някой не може да направи терариум по негово желание,а много иска-пишете на адрес: unicatm@abv.bg ,но имайте в предвид,че един такъв терариум излиза скъпичко.

Сега очаквам вашите коментари,мнения и писма. Благодаря.

--------------------

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

Регистриран: 13.02.2004
От: в стаята на откачалките
    #2332869 - 19.03.2009 02:22 [Re: unicatm]

добра реклама си направи,само дето е леко забранена по тези места

(таман бях решила да те поздравя за двете страници ентусиазъм, а то кво се оказва- реклама)

--------------------
"Упорствай до тогава, докато твоите слабости станат твои особености"

unicatm
неориентиран

#2334529 - 20.03.2009 20:51 [Re: ГолЕмо Диване]

Не крия,че е малка реклама,но кажи ми кой ще седне да прави терариум за 1500-200лв. само заради рекламата.Трябва да си малоумен да хвърлиш толкова пари на вятъра.А докато направя терариума-бая четене падна за изискванията за един терариум,и доста въпроси от сорта-"Кой може да ми направи авторки терариум?" прочетох.Терариума го направих за моя гущер,но ако могна да помогна на някой,който не може да си го направи-нямам нищо напротив.Все пак съм производител.Съжалявам,че оставаш с негативно мнение.Отворен съм към всички въпроси относно изработването на терариума,както и с въпроси за отглеждането на гущера,но колкото и добре да го обясня как се прави-то чиляк като е с две леви ръце-няма как да стане работата.Надявам се,че за в бъдеще ше отговарям на мнения от потребителите.

--------------------

Редактирано от unicatm (20.03.2009 20:52)

unicatm
неориентиран

#2334533 - 20.03.2009 20:53 [Re: unicatm] Прикрепен файл (168 тегления)

А така спинка Хари в новата си колиба.

--------------------

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2343112 - 01.04.2009 20:30 [Re: onion]

Аз нямам игуана, но живея в родината им и имам представа в какви условия живеят. Като сравня месния климат и жегата с този в Б-я мога да ви кажа че е задължително игуаната да си има терариум и овлажнители, а за зимата задължително нагреватели. Не знам със сигурност какво ядат, но знам, че месото им е деликатес за месните
Предполагам тропическите плодове ще да са основното меню което разнообразяват с мушици (може би).
Трябва им силно нагрят камък или пясък на който да седят а понякога ги виждам покатерени на някоя палма от което си вадя извода, че обичат този "спорт"

unicatm
неориентиран

#2344637 - 03.04.2009 20:22 [Re: skyline]

Правилно разсъждаваш Скайнлайн Само една лека поправка,Нагревателния камък е една съвременна глезотийка,която е нож с две остриета.При по немърливите собственици на този готин гушер доста често се случва животинката да се изгори,защото навън е студено,и айде сега да пуснем терморегулатора на по-висока температура.Игуаната е животно,което не усеща като изгаря.То гледа да се опне на горещия камък и хич не му пука.Такива рани от изгаряне съм виждал,че ум да ти зайде.Затова в моя случай монтирах нагревателните лампи над двете тераси.В студените дни температурата на едната тераса е около 28-30 градуса,а на другата20-25 градуса.Терасите се нагряват и когато гущя си легне на тях-хем си топли корема,хем си препича гърбеца.Подът на терариума е половината с подово,другата половина-без.Там температурата варира от 15 до 22 градуса.Въобще съм му осигурил пълен комфорт откъм температурата през деня.Гущя обича като ми стане много топло да отиде някъде по на хладно и пр. и пр.

--------------------

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2346501 - 07.04.2009 04:33 [Re: unicatm]

Ааааа, не я приемам аз таз поправка за глезотийката Каква глезотийка бе хора, това си им е естественото място на обитаване! За да се охладят се крият под камъните или в дупки...

М/у другото имам една snimka на игуана която направих преди 2 дена. Видяхме около 4 огромни на брега на една река и реших да ги снимам

Шишарки

**

Регистриран: 25.11.2004
От: Интернет
    #2403369 - 23.06.2009 09:56 [Re: Oli*]

Цитат:

Тя обича да си похапва ситно нарязани марули и глухарчета, банани, настъргани моркови. Веднъж седмично може да й давате и сварено яйце.

Марулята не е добра храна за игуаната.

punky
неориентиран

Регистриран: 15.08.2009
    #2443362 - 15.08.2009 23:35 [Re: skyline]

Zdraveite, Ot vreme se navivam za ekzotichno jivotinche... Vidqh che ima pisano tuk i reshih da se dopitam do Vas.
1. Kolko gore dolu struva Zelenata iguana... I ot kude moga da si namerq v raiona na Sofiq?
2. Moga li da q otglejdam bez akvarium v apartamenta mi?(Razbira se na opredeleno mqsto shte si ima opredelenia interior)
3. Zaduljitelna li e obiknovenna krushka?
4. Moga li da go dresiram do stepen oblek4avane na opredeleno mqsto da otgovarq na signali (naprimer po4ukvane po poda kogato sum slojil qdene)
5. Moje li da jivee jivotin4eto samo?
Sujalqvam za latinicata no sum leko "negramoten" ot strana komputri
Ako moje da polu4a malko pove4ko informaciq c skypa na sina mi!

Stefan554

Редактирано от punky (15.08.2009 23:37)

metin81
неориентиран

Регистриран: 06.10.2010
    #2702609 - 06.10.2010 14:30 [Re: Oli*]

zdraveyte.imam iguana no oshte neznam nishto za otglejdaneto.shte mojete li da mi pomognete sas savet.ako moje da ostavite telefon za vrazka shte vi bada mnogo blagodaren az shte se svarja s vas

Bull
гърмян заек

Регистриран: 19.07.2005
От: Hell
    #2702740 - 06.10.2010 20:18 [Re: metin81]

Цитат:

zdraveyte.imam iguana no oshte neznam nishto za otglejdaneto.shte mojete li da mi pomognete sas savet.ako moje da ostavite telefon za vrazka shte vi bada mnogo blagodaren az shte se svarja s vas

Тази игуана няма да живее дълго.

--------------------
Някой оставят нещо след себе си само когато клекнат!

metin81
неориентиран

Регистриран: 06.10.2010
    #2703716 - 08.10.2010 13:40 [Re: Bull]

zashto mislish taka?

Bull
гърмян заек

Регистриран: 19.07.2005
От: Hell
    #2703927 - 08.10.2010 21:09 [Re: metin81]

Защото си взел играчка а не домашен любимец.За да си вземеш домашен любимец трябва да го обичаш и да знаеш какви са условията за отглеждането му.Най малкото трябва да си прочел куп литература за това а не да го вземеш и след това да питаш този и онзи.

--------------------
Някой оставят нещо след себе си само когато клекнат!

suexx
неориентиран

Регистриран: 29.10.2011
    #2847641 - 29.10.2011 23:18 [Re: Bull]

Здравейте на всички ^^
Аз съм нова тук и с интерес изчетох всички съвети за доброто отглеждане на игуаните. Сърдечно ви благодаря,за което. Аз също съм голяма фенка на този вид животни и от години си мечтая да си взема една такава красавица вкъщи. Моят проблем,обаче, е малко по-различен, Живея в чужбина, но при всеки удобен случай се връщам в България за седмица-две. Та се чудех, удобно ли ще е да взимам игуаната при пътуване с мен или това ще и се отрази зле? Някой има ли опит в това? Пътуването е обикновено или с кола или със самолет.
Благодаря ви предварително ^^

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 10713

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.052 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.