ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
Re: Котки, въпрос
    #1864211 - 13.08.2007 11:43 [Re: Писанчо]

ВИж, няма абсолютно никакво значение къде се произвежда консервата и дали цеховете отговарят на всички изсиквания. Факт е, че в консервите има много по-високо съдържание на консерванти, защото са много по-влажни и е също така факт, че консервите съдържат главно желатин. Тези месни хапки, дето са уж вътре, в по-голямата си част са желатин, нищо, че не изглеждат така. Лично съм виждала как от половин консерва /качествена/ след затопляне остава само течност и парчетата месо някак си изчезват.
Гранулите си имат калсове. Супер премиум е класът храна, която аз давам на моята котка, за да съм спокойна, че тя получава всички необходими й хранителни вещества. Няма значение толкова марката, класът е важен.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
Нов въпрос
    #1900807 - 19.09.2007 15:57 [Re: Писанчо]

Става дума за друга котка. Улична е, пие много вода, има разстройство и понякога повръща. Някакви идеи какво може да и има и съответно какви мерки мога да взема?
Не е твърде питомна и няма лесно да я заведа на ветеринар, затова предпочитам да получа съвет.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
Re: Нов въпрос
    #1901109 - 19.09.2007 20:44 [Re: Писанчо]

Много неща могат да са. Без преглед ме съмнява да получиш някакъв съвет.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Писанчо
Хищник

Re: Нов въпрос
    #1901560 - 20.09.2007 10:57 [Re: Кокерката]

Трудна работа ще е, но може да опитам да я заведа на доктор. Просто е малко дива и току така няма да се съгласи да влезе в клетка, а и при ветеринара най-много да пощръклее от страх.
Преди вруму успях да и дам Цестал, но ако не са паразити, кой знае какво и е

--------------------
Боят изгражда.

nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #1902371 - 20.09.2007 23:55 [Re: Писанчо]

Я да питам и аз в тази тема, да не отварям нова.
Една от моите красавици най-накрая диагностицирахме с гастрит (аз така си и знаех от самото начало). И сега освен специалната храна и хапчета, трябва да й давам двам пъти на ден по 5 мл алмагел. Е не става. Каквото и да я правя, както и да я държим, тя е като фурия, щом стане въпрос да преглъща лекарството. Не мога и не мога. Някакви идеи как се дава течно лекарство на котка?

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #1902376 - 21.09.2007 00:04 [Re: nousha]

Цитат:

Я да питам и аз в тази тема, да не отварям нова.
Една от моите красавици най-накрая диагностицирахме с гастрит (аз така си и знаех от самото начало). И сега освен специалната храна и хапчета, трябва да й давам двам пъти на ден по 5 мл алмагел. Е не става. Каквото и да я правя, както и да я държим, тя е като фурия, щом стане въпрос да преглъща лекарството. Не мога и не мога. Някакви идеи как се дава течно лекарство на котка?

Опитахте ли да слагате лекарството в храната .
Котките са като децата,лъжат се лесно.
А ветеринарят не ви ли даде някакви указания?

--------------------
Истината е за всички!

Писанчо
Хищник

#1902381 - 21.09.2007 00:37 [Re: nousha]

Алмагелът беше малко по-гъст доколкото помня. Със спринцовка сигурно няма да е лесно, но с храната трябва да се излъже.

--------------------
Боят изгражда.

nousha
вещичка

#1902393 - 21.09.2007 02:16 [Re: Believer]

Не, няма указания. Обмислям да водя котката два пъти на ден ветеринарката да й дава лекарството, да видим тогава!
За съжаление котките не се лъжат лесно. Предишната ми само като ме видеше, че й стривам хапче (против вътрешни паразити) и обявяваше гладна стачка. Изобщо не си правеше труда дори да помирише храната. Какво ли не сме правили...
Сега ни научиха да стриваме хапчето (една четвъртинка от мъничко хапче, лесно става) и да го смесваме с нещо (в случая с пастата, която е против космените топки, в началото мислеха, че е това проблемът) и мац по крачето. Тя нали е чистница, го изблизва. Ама тоя алмагел, не мога да й го дам в храната. Първо няма да го яде, второ - сега сме на суха. Трябва да яде само нея и да пие вода. Това ми е достатъчно трудно с другата котка и кучето у дома - те непрекъснато си опитват от храните. Като дойде време да се храни болната, изолация на животните по стаите, всеки замезва с неговата паница, после всичко се прибира. Освен това алмагелът трябва да давам 2 часа преди или след храната.
Така че дори да имаш начин да го излея върху гранулите, не става.
Дали пък, ако го омеся със същата храна, но от варианта "пауч" в мъничко количество, няма да стане?
Това е идея. Утре ще се обадя да питам ветеринарките дали малко храна няма да навреди много на тия два часа.
Благодаря за идеята!

--------------------

Словеса и други писания

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
    #1902438 - 21.09.2007 06:34 [Re: nousha]

преди време и аз давах на котката алмагел, ама... 5мл не е ли множко аз помня че ние се мъчехме със спринцовка, ама беше много по малко количеството, което ни бях казали за да мога с едно движение да й го изстисквам в устата. 5 мл е една голяма спринцовка и няма как да успееш по този начин....

иначе който са го подволе че котките лесно се лъжат има много здраве от мен...

nousha
вещичка

#1902545 - 21.09.2007 10:14 [Re: X-tended]

Спринцовката не е голяма чак. Но колкото и количество да й пускам в устата (аз, разбира се, не мога цялото наведнъж), резулатът е един и същ - лекарството на едната страна, котката на другата. Независимо от предохранителните мерки. В рецептата пише 5 мл...

--------------------

Словеса и други писания

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13529

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.