ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
Re: Котки, въпрос
    #1902584 - 21.09.2007 10:52 [Re: nousha]

Моята сега е на антибиотици и си ги взема много лесно. Сама отваря уста и гълта хапчето. Просто знае, че трябва и нали е добра и послушна, не ни създава грижи
За алмагелът, ако един човек държи котката, другият може и да успее да го впръска в устата със спринцовка. Но трябва да е на малки дози, за да не го изплюе.

--------------------
Боят изгражда.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #1902695 - 21.09.2007 12:14 [Re: Писанчо]

Не стана, на три пъти. Не съм предполагала, че това мъниче има толкоз енергия. На малки дози давам, попадне ли й в гърлото, плюе лекарството по пердетата, а тя самата излита от ръцете на брат ми, независимо, че я държи здраво и е увита в чаршафи. Не можах да повярвам на очите си.
Сега ще звъня да видя дали мога да го дам с малко течна храна и дано да стане, иначе ще им я водя те да й го дават....

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Писанчо
Хищник

#1902747 - 21.09.2007 13:07 [Re: nousha]

Мдам, котка трудно ще я накараш да прави нещо, ако не иска.
Моята е някакво изключение
Водете я на ветеринар, да се поборят с нея. Може пък после да е по-сговорчива, като знае какава е алтернативата.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #1904059 - 23.09.2007 12:24 [Re: nousha]

Лекарства давам по един изпитан от мен метод. Увивам котката в малко одеалце, така, че да й стърчи само муцуната. Хващам я за врата /така се обездвижват донякъде/ и стискам с едната ръка челюстта между зъбите за да си отвори устата. След това с бързо движение слагам в основата на езика каквото имам да слагам. Няма как да го изплюе. За съжаление този метод работи по-добре при хапчетата, за гел не съм го пробвала.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Писанчо
Хищник

#1938978 - 02.11.2007 23:33 [Re: Кокерката]

Нов въпрос. Против вътрешни паразити използвам Цестал. Давам и го веднъж на два месеца и винаги има паразити. Не знам как да се отървем от тях и как ги прихваща пак. Давам и половин хапче, защото няма 4 килограма. Да не би да бъркам нещо в схемата? Не и давам сурово месо.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#1939012 - 03.11.2007 00:16 [Re: Писанчо]

Бъркаш, да.
Ако след даването на хапчето изкара паразити, не се дава следващото хапче след 2 месеца, а след две седмици. Защото - тези паразити, които са умрели след хапчето са снесли яйца,които не умират от хапчето и за две седмици порастват. Затова се дава след 2 седмици пак. АКо след второто хапче изкара пак паразити - след 2 седмици пак се дава. и така, докато след поредното хапче не излязат паразити. Тогава вече се минава на схемата през 2-3 месеца. Ако си се притеснил от написаното - консултирай се с някой лекар за всеки случай.
На хапчето си пише едни хапче за колко килограма е. Ако е за 4 килограма, а котката няма 4, но е повече от 2 се дава 2/3 хапче. Не е чак такъв риска от предозирането на това хапче, но след като изслизат паразитите, значи си работи.

--------------------

Писанчо
Хищник

#1939063 - 03.11.2007 02:13 [Re: Кокерката]

Така ще направя, та да се отърве Снежанка от тази напаст.
Благодаря ти за пореден път

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#1939259 - 03.11.2007 13:52 [Re: Писанчо]

Моля, пак заповядай.
А на Снежанка една ама след като се оправи

--------------------

Dr.Ross
vet
**

Регистриран: 03.12.2001
    #1940586 - 05.11.2007 19:24 [Re: Кокерката]

Цитат:

Бъркаш, да.
Ако след даването на хапчето изкара паразити, не се дава следващото хапче след 2 месеца, а след две седмици. Защото - тези паразити, които са умрели след хапчето са снесли яйца,които не умират от хапчето и за две седмици порастват. Затова се дава след 2 седмици пак. АКо след второто хапче изкара пак паразити - след 2 седмици пак се дава. и така, докато след поредното хапче не излязат паразити. Тогава вече се минава на схемата през 2-3 месеца. Ако си се притеснил от написаното - консултирай се с някой лекар за всеки случай.
На хапчето си пише едни хапче за колко килограма е. Ако е за 4 килограма, а котката няма 4, но е повече от 2 се дава 2/3 хапче. Не е чак такъв риска от предозирането на това хапче, но след като изслизат паразитите, значи си работи.

Aбсолютно вярно! Долу-горе е двуседмичен цикълът на повечето вътрешни паразити, затова е необходимо да се повтори след 2 седмици при наличие на паразити след първото даване. И за 5 кг да й дадеш, няма нищо страшно.

shery
неориентиран

Регистриран: 07.12.2008
    #2262846 - 08.12.2008 00:35 [Re: Писанчо]

Moeto kote neprekasnato iska da qde na pochti dva meseca e , no kogato me vidi da qm, vapreki che toku shto si e izqlo dajbata prosto se pobarkva ot mjaukane. strashno mi dosajda dokato ne i dam , inach ese navira i vliza napravo v ostata mi kato luda e.
I domati i krastavici i piza i spageti ..... ot vsichko iska da opita i vsichko haresva

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13523

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.