ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Двойната Лотхен
новак

Регистриран: 06.06.2011
От: Мъглявината Андромеда
Re: Котки, въпрос
    #2804266 - 06.06.2011 22:42 [Re: Кокерката]

И аз забелязах , че като хапне риба след това капризничи на другата храна . На четири години е и е шест килограма . Добре е според мен , но обемът на приеманата храна не е еднакъв през дните - обаче нали и с нас е така

--------------------
Everything is possible beyond the invisible

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2804281 - 06.06.2011 23:12 [Re: Двойната Лотхен]

Дали е с наднормено тегло се разбира лесно - ако напипвате лесно ребрата откъм гърба, няма проблеми. Ако ви е трудно или невъзможно, лоша работа.
Домашните любимци е хубаво да имат една храна /по възможност качествена/ която да не се сменя, както и дневен режим. Сутрин и вечер по около половината от определения от храната дневен грамаж. Така се гарантират важни неща като апетит, поддържане на тегло, здрав стомах и пълноценно усвояване на съставките в храната. Така се избягват и проблеми като разтройство и повръщане /случва се при смяна на храна/.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2804286 - 06.06.2011 23:47 [Re: Кокерката]

Мойта Шушона е дебело коте, просто е като прахосмукачка и все се изхитря да се намамбуха "отгоре" - пет кила тежи, изобщо не успявам с диетата, Моя стои гладна, а Шомба й изяжда дажбата
В чудо съм се видяла
И като стана въпрос за котки, правихме ремонт няколко месеца, а Шомба има афинитет към мръсотията, непрекъснато успяваше да се отъркаля в де що цимент, строителен боклук и прочие гадости имаше у дома. И сега си търси най-прахолячестото място на терасата и там се овъргалва. Като резултат, има нещо като пърхут, особено към опашката, където и не се стига много-много, щот е "кръгла" - водих я на изследване, но не е болест, гадини, гъби и прочие. Вече половин година стана и продължава Вета вдига рамене, защото е "козметичен" /д/ефект. Някакви предложения? Съвети? Тя е леко къдрава в основата на косъма, а ми изглежда някак .. суха, просто се чудя ..не че тя страда видимо, не
При Моя няма такива неща. Просто коренно различен характер и съответно поведение. Е, тя пък се скубе като за световно и из цялата къща хвърчат бели косми, които нямат изчистване

Двойната Лотхен
новак

#2804288 - 06.06.2011 23:51 [Re: Кокерката]

Май трябва първо аз да вляза в крак , а той след мен ! Има един , който разваля дисциплината

--------------------

Двойната Лотхен
новак

#2804289 - 06.06.2011 23:53 [Re: Си Ди]

Шампоанът , с който ги къпеш няма ли силикон ?

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2804290 - 07.06.2011 00:24 [Re: Двойната Лотхен]

Не, мисля - фрискис експерт 2 в 1 за котки

mimz
неориентиран

Регистриран: 04.06.2011
    #2804292 - 07.06.2011 00:49 [Re: Кокерката]

да ще го кастрираме определено за да няма повече такива проблеми ! .. и му взимаме сякаква храна не само гранулирана .. яде и дробчета и пастет също му даваме просто когато стана проблема беше хапнал гранули

mimz
неориентиран

#2804293 - 07.06.2011 00:56 [Re: mimz]

моето коте тежи 8 килограма :Д малък шишко :Д и яде по малко почти всеки път когато мине покрай купичката си .. но иначе по принцип яде когато ние седнем да ядем .. дали има някъв проблем че яде по няколко пъти наден но по малко .. защото баба ми все като иде в кухнята все м удава да яде .. дори и да не е гладен .. не иска да чуе като и казвам че не трябва по 100 пъти на ден да му дава храна

mimz
неориентиран

#2804294 - 07.06.2011 01:02 [Re: mimz]

а и да попитам още нещо има ли някъв проблем ако гранулираната храна е с вкъв на риба ?

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2804378 - 07.06.2011 14:12 [Re: Си Ди]

Отговарям на теб и после и на следващите надолу.

Та значи... Котката трябва да яде точно определен грамаж на ден. Слага се сутрин половината в купичката, ако изяде цялото за половин час, изяде, останалото се прибира. Изключително антивъзпитателно е да седи храна по цял ден в купата. Както за нас е хубаво, но не го правим поради наши си причини, и за тях е хубаво да има режим. За нас обаче е по-лесно да изградим техния, вместо нашия. Аз съм с наднормено тегло поради много причини и именно затова държа домашните ми любимци да са във добра форма. Защото наднорментото тегло на тях се отразява много по-бързо, отколкото на мен. Грешно е да се смята, че котката ще бъде тъжна или сърдита ако когато каже мяу не й дадем някаква храна.
До тук засега с храната, малко косими и пърхут.
Смени шампоана. Този, който ползвате е евтин и съответно не много качествен. Марката като цяло не е хубава нито за козметика, нито за храна. Има висококачествени шампоани, верно, скъпи са, ама една опаковка ще стигне за години напред. Аз лично ползвам Биогенс, френски, без парабен, натурални съставки. Има и други висококачествени марки.
И нещо много важно за къпането - никога не се изсипва директно шампоан от шишето върху котката. Шампоана предварително се разтваря с вода поне 5 /вода/ : 1/шампоан/ и така чак се нанася върху намокрената вече козина.
За силно падаща козина на късо- и среднокосмести котки най-хубав е тримингът/тример/. Това е гребен със заточени отвътре зъбци, който 10 пъти повече сваля мъртвия косъм. Един път на седмица е достатъчен за да не пуска цели вълма косми. Изпитано е на моите две котки.

mimz , 8 килограма са прекалено много за млад котарак. И това, че яде по много пъти на ден е адски вредно. Както казах - качествена гранула по 2 пъти на ден, точно определен грамаж трябва да се дава.
Гранулите сами по себе си не са причинили проблема с бъбреците. Казах НЕКАЧЕСТВЕНА храна. А тя е и пастети, и небалансирана готвена, и паучове и гранули. И затова ви написах качествена гранула да му купите. Те са най-добре балансирани и излизат най-евтино /от качествените/. Няма проблем да е с вкус на риба, в гранулите фосфора е премахнат преди да се сложи месото.
Трябва да забраните на баба си да дава каквато и да е храна на котарака, особено човешка. Солта и подправките са много вредни за техните бъбреци.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13525

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.