ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Котки, въпрос
    #2804406 - 07.06.2011 15:39 [Re: Кокерката]

Тенкс, не съм го виждала този шампоан, нещо този асортимент им се губи на зоомагазините, които посещавам - не е като да не съм търсила, тъй като цената не не ми е проблем, знаеш.
Може би сега е момента за онлайн-покупки, ще се поразтърся, че последния път имах проблем и с котешката тоалетна, но... това е друг въпрос, ще си го реша.
За ресането -имаме си всичко необходимо, номера е, че Моя е "дивачка", не иска /и не дава/ да бъде ресана, хващана, ограничавана и прочие такива неща - побеснява буквално, и много трудно върви целия процес.
Все се надявам, че ще свикне, но ..засега, не се получава много-много.. Не ми се мисли какво ли е преживяла, че да се държи така ..
А това с прибирането на храната си го практикувам, просто Шаная едно, че докато я видиш и омахва дажбата на Моя, докато оная се назландисва, отделно "ловува" по цял ден на балкона къдет каквот завърне, отделно си проси лакомства от останалите членове или откровено си открадва ..
Към това се прибавя факта, че е късокрака и набита, а и се страхува от височини, стои и се движи здраво стъпила на земята, не скача, само от време на време тича напред-назад като изоглавена или въртоглава - това й е гимнастиката, през останалото време се опъва като дроб или рагдол, ако ме разбираш, направо виси като умряла
Играем си с нея, но винаги се изхитря да си хване "мишката" и да си я отнесе на скрито, че да не мога да я докопам и да си е за нея си
Моя е коренно различна - тя скача без засилка над метър височина като стой та гледай, непрекъснато е заета с почистване или се кипри в стойка "ваза" на някой рафт..Яде като кралска особа - едно наместване, надипляне, накрая зобне малко и вирва главата отново на някой рафт

Но са много готини и това е
А и са антиинсекти от класа, особено Шана, нищо не мож се промъкна покрай нея, Моя ще го прозяпа, но при Шона няма "празно"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2804408 - 07.06.2011 15:48 [Re: Си Ди]

Едно от решенията е да се хранят в различни стои. Все половин час затворени в една стая ще издържат.

Във Варна като цяло досега беше слабо зареждането на стоки, чиито вносители са в София, но имам усещането / / че скоро в повече магазини ще се намират стоки, които тук са почти навсякъде.

Виж с ресането не мога да ти помогна, който не се научи от малко коте, после наистина е трудно.

Обаче има едни играчки - тип въдица, тип висяща на въженце мишка и какви ли не още, които ти държиш, а котката се опитва да хване... С тях занасяне на скришно място не става Опитай от тях. Аз така започнах да си играя с мойта. Тя много дере, увлича се и после тече страшно много кръв и аз се отказах да играя лично с нея. Като видях въдичката вече знаех, че това отново ще ни върне към играта.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Си Ди
гаргойл

#2804411 - 07.06.2011 16:00 [Re: Кокерката]

Въдицата точно - Шона се изхитря да ми я измъкне от кекавите пръсти или "сяда" отгоре й, а с Моя никаква лична игра, нейните нокти са като бръсначи , играе й се, но е прекалено кръвопускаща, Шона си "гризе" ноктите, а и е от малка с нас, нямаме такива проблеми, но при Мая .. трябва да има пространство за маневри.
За стоките - чул те търговеца с двете глухи, проблем си е!?!? Понякога ми идва да си скубя косите, неща и услуги, които виждам в София и то на съвсем прилични цени, във Варна или ги няма, или са на несъответстващи на качеството и вида цени. Идея си нямам ЗАЩО е така.

По въпроса за храната, мислех дали да не сменя направо мястото тези дни - на Моя да й сложа купичката нависоко, Шана просто няма да скочи, ко ще и живота й да зависи от това - вратите дразнят Моя, като види затворена врата, "сигнализира за нередност" , ако има човек от нейната страна на вратата, а ако не - започва едно бясно блъскане, драпане, мячене и в този дух, докато не се отвори, че да миряса
Така си дойде. Поне вече я разбираме, като почне така сърцераздирателно да мечи, привидно на стената.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2804415 - 07.06.2011 16:10 [Re: Си Ди]

Е, ако е толкоз голям проблем да ти пращаме от тук?

Да, различните емста също са решение. На моята котка винаги са й седели паниците нависоко, заради кучето. Не, че преди и нависоко не се докопваше до тях, но това е друга тема, кучешка.

А тази форбия от затворени врати е много интересна, наистина.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2804465 - 07.06.2011 18:22 [Re: Кокерката]

Само на сина ми вратата не я притеснява, ама то защото той не я пуска в стаята си като правило - което не й пречи, ако зърне вратата отворена, ей така, между другото, да се намъкне вътре, по възможност върху прането му или, в краен случай, върху възглавницата му.
А по въпроса за пращането - не ме изкушавай, че това наистина е решение, понякога.
По-късно ще "докладвам" как е преминало първото сменяне на мястото за хранене.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2804470 - 07.06.2011 18:33 [Re: Си Ди]

Аз не предлагам, ако нямам сериозно намерение да помогна

А промъкването е специалитет на всяка котка, и носи голям стрес понякога

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2804521 - 07.06.2011 20:14 [Re: Кокерката]

Цитат:

А промъкването е специалитет на всяка котка, и носи голям стрес понякога

говори ми

Цитат:

Аз не предлагам, ако нямам сериозно намерение да помогна

РАзбрах те още първия път, имам го предвид.

Двойната Лотхен
новак

Регистриран: 06.06.2011
От: Мъглявината Андромеда
    #2804664 - 07.06.2011 23:14 [Re: Си Ди]

Си Ди , все пак си късметлийка ! Моят котарак не чака някой да му отвори вратата - сам си я отваря ! Кляка под бравата , гледа я съсредоточено десетина секунди и и`скача очи в очи ! След това с разсеяно-незаангажиран вид и с опашка , вирната като антена , тръгва от стая в стая . Хобито му е да си играе с яйца , ако са сурови - още по-добре ! Но най-доволен е като кацне на телевизора и оттам държи под око ситуацията .Понякога си мисля , че не говори просто защото не му се иска ...

--------------------
Everything is possible beyond the invisible

Си Ди
гаргойл

#2804766 - 08.06.2011 11:30 [Re: Двойната Лотхен]

Моя прави така, но засега не е успяла да я отвори по технически причини - просто вратите са старите, доста криви и изметнати; предполагам, че ако ги сменим, ще успее и сама, определено се опитва да го прави, но то на мен ми е трудно, камо ли на нея
все още й липсва достатъчно "маса"

ПП върху плазмата няма достатъчно място за кацане, но виж, ЗАД нея е идеално място за спане и криене, дори се играе на "хвани течащия надпис" - пустия надпис е много хитър, и отпред да го дебнеш, и отзад, все някак се изхитря да изчезне в края , не могат да намерят "дупката", откъдето "изтича", което не пречи да опитват и да търсят де

Двойната Лотхен
новак

Регистриран: 06.06.2011
От: Мъглявината Андромеда
    #2804780 - 08.06.2011 11:58 [Re: Си Ди]

А курсора следи ли го ? Щото и с него имаме заигравка . . .

--------------------
Everything is possible beyond the invisible

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13512

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.